سبک زندگیسلامت و زیبایی

آموزش قدم به قدم “آرایش صورت ملایم (لایت)”

آرایش یک مسئله ی بسیار بزرگ در زندگی خانم‌هاست. در یک میهمانی نه‌تنها نگاه‌ها به لباس شماست بلکه بیشترین توجه‌ها به‌صورت و آرایش موی شماست و چه مهم است انتخاب آرایش صورت که چهره شما را از این‌ رو به آن رو می‌کند.

این‌ رو در نظر داشته باشید که، آرایش مکمل عواملی مثل رسیدگی و مراقبت از پوست، استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده آب‌رسان خوب جهت جلوگیری از خشکی پوست، استفاده از ماسک‌های مناسب پوست قبل از آرایش و معمولاً یک روز قبل از آرایش، هماهنگی رنگ موی سر با رنگ ابرو، خوابیدن کافی قبل از آرایش، پاک‌سازی پوست صورت هرچند وقت یک‌بار و … است. همچنین از لوازم آرایشی بدون سرب باید استفاده کرد.

  از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

  قدرت آرایش غیر قابل انکار است. محصولات آرایشی مورد علاقه‌مان به ما کمک می‌کند تا ظاهر زیبایی را  که دوست داریم را داشته یاشیم، ظاهر خود را بهبود بخشیم و به تعریف شخصی‌مان از زیبایی دست پیدا کنیم. آرایش روزانه اعتماد به نفس زنان امروزی را برای رویارویی با جهان پیرامون بهبود می‌بخشد.

  وقتی پای آرایش کردن درمیان باشد، میزان مهارت درانجام آن تفاوت چشمگیری ایجاد می‌کند. استفاده از محصولات مورد علاقه شما به روش درست می‌تواند ۲ نتیجه داشته باشد:

  1. به شما کمک می‌کند زیبایی ظاهری را که می خواهید به دست آورید.
  2.  بیشترین بهره ممکن را از آرایش خود ببرید.

  آیا به دنبال یک آرایش طبیعی هستید که پوست شما را در تمام طول روز درخشان نگهدارد؟ اکنون با این نکات مهم مربوط به زیبایی یاد بگیرید که چگونه آرایش خود را انجام دهید. از انجام زیر سازی پودر مایع تا استفاده از خط چشم، این نکات و ترفندها به شما کمک می‌کند که یک ظاهر بی نقص خلق کنید.

  مراحل آرایش کردن را بدانیم:

  1.  چگونه از مرطوب کننده استفاده کنیم.
  2.  نحوه اعمال Primer.
  3.  چگونه از لایه اولیه‎‌ی پودر مایع استفاده کنیم.
  4. چگونه باید از کانسیلر استفاده کرد.
  5. چگونه می‌توان از کرم پودر استفاده کرد.
  6.  چگونه می‌توان از برنز کننده استفاده کرد.
  7.  چگونه می‌توان از رژ گونه استفاده کرد.
  8.  نحوه‌ی اعمال Highlighter.
  9. نحوه‌ی اعمال سایه چشم.
  10.  نحوه‌ی کشیدن خط چشم.
  11. نحوه زدن ریمل.
  12.  نحوه اعمال برق لب.
  13.  نحوه اعمال اسپری و پودر تثبیت کنند.

  قدم اول: مرطوب کننده

  قبل از اینکه ۰ تا ۱۰۰ آرایش کامل خود را شروع کنید زمانی را برای آماده سازی پوست خود با یک مرطوب کننده با کیفیت صرف کنید. انتخاب یک مرطوب کننده مناسب یک تکه حیاتی این پازل است. بهتر است در ابتدا پوست خود را بشناسید تا با توجه به پوست خود مرطوب کننده را انتخاب کنید.
  اسپری صورت: این‌ها محلول‌هایی با پایه‌ی آب هستند که ممکن است محتوی ویتامین‌ها و خوش‌بو کننده‌های مفید مشخصی برای پوست باشند. اسپری‌های صورت برای بازگرداندن رطوبت به پوست شما ساخته نشده‌اند، بلکه، مرطوب به نظر رسیدن پوست در کل طول روز کمک می‌کنند. به زبان ساده پوست شما را در طول روز مرطوب نشان می‌دهند وقتی که پوستتان احساس خشکی می‌کند.

  سرم ها: یک محلول سبک است که به راحتی جذب پوست می‌شود. مجموعه‌ی وسیعی از سرم‌ها وجود دارند که برای هدف قرار دادن مناطق مشخصی که دارای مشکل هستند طراحی شده اند. بعضی از سرم‌ها به مرطوب کردن پوست برای جلوگیری از چین و چروک شدن کمک می‌کنند. در حالی که بقیه سرم ها حاوی ترکیباتی هستند که به شفافیت پوست کدر اضافه می‌کنند.

  لوسیون ها: لوسیون ها متداول ترین انواع مرطوب کننده ها هستند و مفید برای بسیاری از انواع پوست. لوسیون هایی را انتخاب کنید که روی آن ها برچسب غیر کومدون زا  یا  “non-comedogenic”  زده شده است. این محصولات به منظور جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست طراحی شده اند.
  کرم ها: اگر پوست خشک شما به کمک بیشتری احتیاج دارد بهتر است که روی کرم ها سرمایه گذاری کنید. این یک محلول سنگین تری است که می‌تواند به پوست های بسیار خشک آب‌رسانی کند. کرم های روزانه می‌تواند در زیر آرایش شما قرار بگیرند ولی کرم‌های شب طراحی شدند تا رطوبت بیشتری را وقتی شما خواب هستید به پوستتان برسانند. قبل از اینکه سرتان را روی بالش بگذارید استفاده کنید و صبح با یک پوست نرم و انعطاف پذیر بیدار شوید.

   از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

   روغن ها: اگر شما به رطوبت رسانی بیشتری  احتیاج دارید به روغن ها فکر کنید. روغن های خاصی می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای پوست‌های خشک، حساس و یا معمولی باشند. در هر صورت اگر پوستی مستعد آکنه دارید یا پوستتان چرب است از محصولات روغنی مرطوب‌کننده اجتناب کنید.

   یادگیری استفاده صحیح از مرطوب‌کننده خود نصف مسیر است. مقدار کمی را روی انگشت خود بریزید تقریباً به اندازه یک سکه کوچک. با پخش کردن مرطوب کننده روی پیشانی شروع کنید و از وسط  صورت به کناره ها پخش کنید. سپس  همین کار را از روی بینی خود شروع کنید و به سمت گونه ها مرطوب کننده را پخش کنید. مطمئن شوید که مرطوب کننده را به صورت صاف و هموار به پوست خود بمالید تا از بسته شدن منافذ پوست جلوگیری شود. وقتی به میزان مناسب مرطوب کننده را روی سطح پوست پخش کردید به آرامی آن را با حرکات دایره وار مالش دهید و قبل از شروع مرحله بعد چند دقیقه صبر کنید تا مرطوب کننده خشک شود.

   آرایش صورت- نحوه صحیح کرم زدن

   قدم دوم: پرایمر یا لایه‌ی زیرین

   حالا که پوستتان را به خوبی مرطوب کرده‌اید، صورت خود را با پرایمر آماده کنید. چه در نظر داشته باشید که یک لایه آرایش سبک ابتدایی انجام دهید و چه قصد انجام یک آرایش کامل برای کل صورتتان داشته باشید پرایمر یک قدم اولیه‌ی مهم است.

   پرایمر یا لایه ی زیرین دقیقا چیست؟

   پرایمر را پایه‌ای برای آرایش خود فرض کنید که کمک می‌کند سطح آرایش شما صاف‌تر باشد و ماندگاری بیشتری داشته باشد. پرایمرها، ژل‌ها و کرم های نرم و لطیفی هستند که خطوط و منافذ سطح صورت شما را پر می‌کنند و سطوح زبر را نرم کرده و یک سطح ایده آل برای آرایش شما فراهم می‌آورند.

   برای زدن پرایمر مقدار بسیار کمی از آن را روی نوک انگشت خود یا اسفنج یا برس آرایش خود قرار دهید.

   نکته مهم: مقدار کمی از آن برای سطح زیادی کافی است. با مقداری حدود اندازه یک سکه کوچک از پرایمر در وسط صورت شروع کنید و به آرامی به کار را به سمت گونه‌ها پیشانی و چانه ادامه دهید.

   اگر قصد دارید به پوست حساس کنار پلک‌ها پرایمر بزنید و آرایش چشمتان را در طول روز حفظ کنید، محصولات تخصصی برای این بخش از صورتتان را استفاده کنید. پلک‌های ما می‌تواند در طول روز چربی جمع کند و باعث شود که سایه چشم ما چروک به نظر برسد. اگر پلک‌های شما چرب باشد و شما سایه چشم یا خط چشم بزنید بدون اینکه قبل از آن پرایمر زده باشید، ممکن است آرایش شما تکه تکه و غیر یک دست شود.

   آرایش کردن صورت- مرطوب کننده

   قدم سوم: لایه اولیه‌ی مایع

   وقتی صحبت از لایه اولیه است انتخاب یک سایه مناسب برای پوستتان یک اولویت درجه یک است. یک سایه مناسب برای لایه اولیه می‌تواند تفاوت بسیاری ایجاد کند.

   حالا چگونه آن را انتخاب می‌کنید؟ رنگ لایه اولیه را روی چانه خود امتحان کنید. اگر بعد از زدن آن روی چانه کاملاً محو شود بدون هیچ آثاری از مخلوط رنگ شما رنگ مناسب خود را یافته‌اید. این ممکن است کمی نیاز به سعی و خطا داشته باشد ولی وقت گذاشتن برای انتخاب صحیح رنگ سایه مناسب بسیار حیاتی است.

   بعد از انتخاب محصول مناسب باید به ابزار اعمال آن روی پوست خود توجه کنید. بعضی خانوم‌ها ترجیح می‌دهند از انگشت خود استفاده کنند در حالی که بقیه ترجیح می‌دهند از ابزارهای آرایشی مانند برس و اسفنج استفاده کنند. اگر به دنبال این هستید که آرایش شما یک لایه‌ی سبک به نظر برسد بهتر است از انگشتان خود استفاده استفاده کنید. در هر صورت به هیچ وجه قبل از این که دستانتان را کامل بشویید به صورت خود دست نزنید و بعد از انجام آرایش نیز دست خود را بشویید چرا که نمی‌خواهید آثار انگشت آلوده به مواد آرایشی خود را در نقاط مختلف خانه ببینید.

   از وسط صورت خود شروع کنید و به سمت بیرون حرکت کنید و لایه اولیه مایع را مخلوط کنید. در هنگام پخش کردن این لایه در سطح پوست پخش می‌کنید مطمئن شوید که آن را کاملاً فشرده می‌کنید. بعضی خانوم‌ها علاقه دارند که با یک اسفنج مرطوب روی نقاطی از سطح لایه ی اولیه  آرایش خود فشار بیاورند تا لایه ی اولیه بطور کامل خطوط و چین و چروک‌ها را پر کند تا سطحی صاف‌تر و نرم‌تر را برای مراحل بعدی آرایش فراهم کنند. بعضی انواع خاص بورس‌های آرایشی نیز برای فشرده کردن لایه اولیه آرایش بسیار مناسبند.

   رژ گونه- آرایش صورت

   قدم چهارم: کانسیلر یا پنهان کننده

   دو نوع اصلی کانسیلر وجود دارد: مایع و استیک (ماتیکی)

   کانسیلر مایع در مواقعی که می‌خواهید یک لایه سبک را روی سطح زیادی از پوست خود اعمال کنید بهترین عملکرد را دارند. کانسیلر مایع همچنین برای کسانی که به دنبال ایجاد یک لایه‌ی نهایی مخصوصاً در نزدیکی چین و چروک ها مانند اطراف چشم و دهان هستند عملکرد خوبی دارند.

   کانسیلرهای ماتیکی بیشتر برای آرایش‌های سنگین‌تر در سطوح کوچکتر و مشخص‌تر مناسب هستند. رنگ کانسیلر خود را انتخاب کنید. عاقلانه‌تر آن است که روی دو رنگ کانسیلر سرمایه‌گذاری کنید. یکی باید خیلی نزدیک به رنگ پوستتان باشد و برای پوشاندن نقاط تیره، جوش‌ها و دیگر لک‌های صورت بکار رود. دیگری باید روشن‌تر از رنگ پوست شما باشد و برای روشن‌تر کردن قسمت‌های مشخصی از پوست یا ایجاد شفافیت بیشتر در آرایش شما بکار می‌رود.

   نکته: بعضی خانوم‌ها ترجیح می‌دهند از کانسیلر قبل از لایه‌ی اولیه آرایش استفاده کنند. ترتیب این دولایه بیشتر سلیقه‌ای است و با سعی و خطا به دست می‌آید. هر دو ترتیب را امتحان کنید و ببینید کدامیک برای ایجاد صافی و درخشندگی بیشتری روی پوست شما می‌شوند. در هر صورت وقتی فقط از لایه‌ی اولیه استفاده می‌کنید، حتماً اول از کانسیلر استفاده کنید.

   کجا باید از کانسیلر استفاده کرد؟

   برای کاهش نقاط تیره زیر چشم به منظور بوجود آوردن یک ظاهر درخشان و روشن ،کانسیلر را زیر چشم ها با یک اسفنج مرطوب یا بورس آرایشی اعمال کنید. اگر از کانسیلر برای به حداقل رساندن عیوب و لک‌ها استفاده می‌کنید آن را مستقیماً روی همان نقاط اعمال کنید.

   برای روشن کردن صورت با استفاده از کانسیلر مایع یا کرم نقاط کوچکی را در مناطقی که در زیر آمده قرار دهید:

   • بصورت افقی در وسط پیشانی
   • پایین‌تر از مرکز بینی
   • زیر چشم‌هایتان
   • روی برآمدگی بالای چانه، کمی زیر لب پایینی

   به نرمی آن را به پوست اطراف این مناطق بمالید و همیشه اطمینان حاصل کنید که با لایه ی اولیه پوشیده می‌شود.

   آرایش صورت- کرم زیر چشم

   قدم پنجم: کرم پودر

   استفاده از پودر پایه می‌تواند یک روند دشوار باشد. اگر خیلی کم استفاده کنید انگار که اصلاً این مرحله را انجام ندادید و اگر بیش از اندازه استفاده شود شبیه یک کیک ترسناک خواهید شد. در جستجوی چهره بی عیب و نقص، احتمالاً ترفندهای راجع به کرم پودر شنیده‌اید. این نکات را در نظر داشته باشید تا به چهره عالی دست پیدا کنید.

   با استفاده از یک بورس بزرگ نرم، شروع به مالیدن یک لایه سبک در سراسر صورت خود کنید. موهای برس را درون پودر فشار دهید، سپس برس را به روی پوست بکشید.
   اگر قسمت‌های خاصی از پوست شما وجود دارد که نیاز به پوشش بیشتری دارند (قسمت های قرمز و روغنی صورت شما به طور کلی در مرکز صورت قرار دارند)، ممکن است بخواهید کمی پودر بیشتری بمالید. برای این مرحله، برس خود را درون پودر قرار دهید و سپس آن را محکم به پوست فشار دهید. این مرحله به پودر کمک می کند تا راه خود را به منافذ و خطوط برای بوجود آوردن سطح صاف‌تر باز کند.

   آرایش دور چشم- آرایش صورت

   قدم ششم: برنز کننده

   برای مالیدن یک برنز کننده براق طلایی روی صورت خود از یک بورس مخصوص برنز کننده استفاده کنید. بورس های برنز کننده با مو‌های بیشتری ساخته شده و خیلی محکم‌تر در کنار هم قرار می‌گیرند تا اطمینان حاصل شود. با هر بار کشیدن آن روی پوست خود مقدار بیشتری برنزکننده روی آن قرار می‌دهید.

   نحوه انتخاب سایه مناسب برنز کننده:

   یکی از رایج ترین اشتباهات در انتخاب برنز کننده، انتخاب سایه اشتباه است. اگر عادت ندارید با برنزر کار کنید، حداکثر از سایه‌ای دو درجه تیره تر از پوست خود استفاده کنید.

   در چه مواردی از برنزکننده استفاده می‌شود؟

   پس از انتخاب سایه مناسب ، برنزر خود را از پیشانی شروع کنید، برنزر را در امتداد گونه‌های خود بکشید، سپس آن را به سمت خط چانه بکشید، تا به طرف چانه خود برسید. در طرف مقابل تکرار کنید.

   نکته مهم : فراموش نکنید که این کار را تا نواحی گردن خود ادامه دهید.

   قدم هفتم: رژ گونه

   سرخی گونه قرن‌ها است که پایه اصلی فریبندگی و گیرایی آرایش است. اگر می‌خواهید کمی بیشتر به رنگ و طراوت به چهره خود اضافه کنید، کلید آن ممکن است سرخی گونه باشد. برای این کار از یک برس متراکم و با موهای فراوان استفاده کنید. با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که از بیشترین مقدار آن را روی پوست خود بمالید.

   از رژ گونه در چه قسمت‌هایی از صورت استفاده می‌شود؟

   پاسخی قطعی و اندازه و سایز مشخصی برای محل استفاده از رژ گونه وجود ندارد. از رنگ سرخ رژ گونه خود استفاده کنید تا به شما در تصمیم‌گیری در مورد استفاده از آن کمک کند.

   • رژ گونه صورتی: هنگام استفاده از رژ گونه صورتی، آن را فقط روی سیب گونه‌های خود بمالید. رژ گونه صورتی به گونه ای طراحی شده است که از سرخی طبیعی که پوست بدن شما در هنگامی که خون در گونه های شما جمع می شود ایجاد می‌کند، تقلید می‌کند. برای یافتن سیب گونه های خود بهترین لبخند خود را بزنید.

    “سیب” به قسمت جلوی گونه گفته می‌شود. زمانی که یک لبخند بزرگ می‌زنید کاملاً مشخص می‌شود.

   • رژ گونه آلو رنگ: افرادی که دارای پوست پوستی متوسط ​​تا تیره هستند می‌توانند از رژ گونه آلو رنگ به همان روش استفاده کنند. افرادی که دارای پوست روشن تر هستند از رژ گونه صورتی استفاده می کنند.

   آرایش- درست آرایش کردن-برنز کردن

   قدم هشتم: هایلایتر یا درخشان کننده

   هایلایت مناسب کمی از لعاب و درخشش به هر نوع آرایش می‌افزاید. این که آیا شما به دنبال ظاهر طبیعی‌تری هستید یا می‌خواهید چشمگیر و زیبا باشید، هایلایتر می‌تواند برنامه آرایش شما را تکمیل کند.

   هایلایت‌ها به اشکال مختلفی از جمله مایع، کرم‌ها و پودرها وارد می‌شوند. شما می‌توانید انتخاب کنید که از یکی از آن ها را استفاده کنید، یا ترکیب مورد علاقه خود را از دو یا سه تا از آنها پیدا کنید. هرچه انتخاب کنید، روند اعمال هایلایت یکسان است.

   کجاها را می‌توان Highlighter کرد؟

   پس از ایجاد سطحی بی‌نقص روی پوست با روال جدیدتان، مناطقی را که می‌خواهید هایلایت کنید، مشخص کنید.

   ابتدا با استفاده از هایلایت مایع، قسمت های زیر اعمال کنید:

   • پایین پل بینی خود را پایین بیاورید.
   • در قسمتهای بالای گونه های گونه خود
   • در گوشه های داخلی پلک‌های خود قرار بگیرید
   • بر روی استخوان پیشانی خود
   • تو رفتگی بالای لب فوقانی شما (همچنین به نام کمان Cupid)
   • مرکز پیشانی شما
   • مرکز چانه شما

   بعد ازپایان یافتن هایلایتر روی نقاط مناسب پوست، آن را با استفاده از نوک انگشتان یا اسفنج بمالید. برای به حداکثر رساندن تأثیر هایلایتر، لایه‌ای با پودر یا مایع هایلایتر را بر روی مناطقی که می‌خواهید تاکید بیشتری کنید، بمالید.

   قدم نهم: سایه چشم

   سایه چشم می‌تواند ظاهر آرایش شما را جالب‌تر نشان دهد، خواه شما سایه‌های طبیعی را انتخاب کنید یا با رنگ های جیغ جسورانه ظاهر شوید یا از هر ظاهری استفاده کنید، از دو سایه چشم مکمل استفاده کنید: یک سایه روشن تر و دیگری سایه تیره.

   حالا قلم مو سایه چشم خود را درون سایه تیره تر فرو کنید و سپس به آن ضربه بزنید تا از هر مقدار اضافه آن بریزد. سایه روشن تر را روی کل پلک بمالید، از خط رویش مژه شروع کنید و دقیقاً بالای چاله پلک خود پایان دهید.

   اکنون بورس خود را به رنگ تیره‌تر آغشته کرده و بار دیگر از آن خارج کنید. رنگ را در گوشه بیرونی چشم ، دقیقاً بالای خط مژه خود بمالید. سایه‌ی تیره تر را در چاله پلک خود، دقیقاً زیر استخوان ابرو بکشید. مالیدن سایه را در حدود مرکز پلک خود متوقف کنید، زیرا نمی‌خواهید گوشه‌های داخلی را تیره کنید. یک برس سایه تمیز بگیرید و دو سایه را در محل تلاقی با هم مخلوط کنید. اگر ظاهری چشمگیر تر را دوست دارید، سایه تیره را یک بار دیگر استفاده کنید.

   سایه چشم- طرز صحیح آرایش صورت

   قدم دهم: خط چشم

   استفاده از خط چشم می تواند مشکل باشد: یک اشتباه کوچک و شما با چشمانی که دورشان سیاه شده روبه رو می‌شوید. با استفاده از این نکات ضروری برای استفاده از خط چشم، مشکلات آرایش چشم خود را از بین ببرید.

   انواع خط چشم:

   • خط چشم مایع: اگر به دنبال دقت هستید، خط چشم مایع بهترین دوست شما است. می‌توانید خط چشم مایع را در ظرف‌هایی به شکل بطری پیدا کنید، که با یک بورس خوب فرو رفته در آن استفاده می‌شود. همچنین می‌توانید خط چشم مایع را در بسته‌بندی هایی به شکل مداد نیز تهیه کنید.

   نحوه استفاده: با خط چشم مایع، در گوشه داخلی چشم خود خط را نازک شروع کنید، سپس سمت گوشه بیرونی چشم خط را ضخیم‌تر کنید. می‌توانید کشیدن خط چشم را از وسط چشم یا از گوشه داخلی چشم شروع کرده و نوک بورس مخصوص رسم خط چشم را تا حد ممکن نزدیک به خط رویش مژه ها نگه دارید. از قسمت نازک برس خط چشم برای ایجاد خط های کوچک در طول خط مژه ها استفاده کنید، سپس آنها را به هم وصل کنید تا فضاهای خالی را پر کنید. اگر دست شما می‌لغزد، نگران نباشید! مقداری از پاک کننده آرایش چشم را روی نوک گوش پاک کن بمالید و محل آن را تمیز کنید.

   • ژل خط چشم: این نوع خط چشم معمولاً در یک ظرف کوچک قرار می‌گیرد، با یک بورس باریک برای کشیدن خط چشم. خط چشم ژل برای ایجاد یک چشم گربه فوق العاده است.

   نحوه استفاده: بورس مخصوص خط چشم را داخل ظرف محتوی ژل خط چشم فرو کنید. قلم مو را چرخانده تا اطمینان حاصل شود که هر دو طرف بورس کاملاً به ژل آغشته شده باشد وشروع به کشیدن خط چشم از وسط خط مژه ها به سمت بیرون چشم کنید. سپس یک خط از گوشه داخلی چشم خود را به سمت وسط بکشید ، و در نهایت این دو خط را به هم متصل کنید.

   • خط چشم مداد: این به طور معمول بهترین گزینه خط چشم برای مبتدیان است. مداد تیز خط چشم در فاصله بین مژه ها و چشم شما قابل استفاده است و برای ایجاد یک چشم سایه دار بسیار عالی است.

   نحوه استفاده: هر بار که از آن استفاده می کنید، مداد خط چشم خود را تیز کنید. پس از کشیدن پلک خود به سمت بیرون، نقاط کوچکی را که از گوشه خارجی پلک فوقانی شما شروع می‌شود، بکشید. این کار را تا گوشه داخلی چشم خود ادامه دهید تا یک خط باریک از نقاط ریز ایجاد کنید، تا حد ممکن به مژه‌ها نزدیک شوید. نقاط را با مداد خود وصل کنید یا از یک برس کوچک سایه برای ترکیب آنها استفاده کنید.

   خط چشم- آرایش چشم

   قدم یازدهم: ریمل مژه

   اگر می‌خواهید فقط از یک محصول آرایشی استفاده کنید، ریمل باید در صدر لیست شما باشد. چند بار کشیدن ریمل می‌تواند باعث شود با یک حرکت چشمان شما براق‌تر به نظر برسد.

   ریمل را می‌توانید در رنگ‌های مختلف پیدا کنید، اما رنگ های سیاه و قهوه ای رایج ترین هستند. با فر دادن مژه ها با فر مژه شروع کنید.

   چگونه مژه های خود را فر دهید؟

   • فر مژه را در قسمت پایه مژه های بالایی خود قرار دهید، مراقب باشید که هیچ گونه تماسی با پوست حساس اطراف پلک خود نداشته باشد.
   • فرمژه را به آرامی ببندید.
   • آن را برای چند ثانیه در محل نگه دارید.
   • به آرامی رها کنید.

   بعد از اینکه مژگان شما فر شُد، ریمل خود را در دست بگیرید. برای اطمینان از اینکه تمام موهای قلم ریمل به ریمل آغشته هستند، گره را به آرامی گرد کنید.

   نکته حرفه ای: قلم ریمل را به داخل و خارج  ظرف ریمل نکنید زیرا این کار باعث می‌شود هوا وارد ظرف شود و حباب کند.

   برس ریمل را به آرامی روی ریشه‌های مژه های خود به صورت چرخشی حرکت دهید. با این کار حجم بیشتری ایجاد می‌شود، که می‌توانید تا انتهای مژه های خود آن را بکشید. اگر مژه های شما به هم چسبیده است، یک برس تمیز ریمل را بگیرید و به مژه های بکشید. برای حجم بیشتر از یک بار دیگر ریمل بزنید.

   قدم دوازدهم: برق لب

   قبل از استفاده از برق لب، لب های خود را آماده کنید. اگر لب‌های شما خشک شده و ترک خورده است، حتما از یک نرم کننده لب ملایم استفاده کنید تا پوست مرده را از روی لب ها بردارید. در مرحله بعد از نرم کننده یا مرطوب کننده لب برای نرم کردن بیشتر لب ها استفاده کنید. بعد از اینکه لب شما تمام رطوبت را جذب کرد، لکه‌های باقی مانده روی لب ها را پاک کنید.

   شروع به زدن برق لب از وسط لب های خود کنید و این کار را در طول دهان خود ادامه دهید. سعی کنید از کشیدن هرگونه براق بالای خط طبیعی لب خودداری کنید و لب های خود را به آرامی صاف کنید تا اطمینان حاصل شود که لب شما به تمام قسمت ها و گوشه های لب شما می‌رسد.

   ریمیل زدن-آرایش چشم-آرایش صورت

   قدم سیزدهم: اسپری و پودر تثبیت کننده

   اسپری و پودر تثبیت کننده می‌تواند مرحله نهایی برای آرایش روتین شما باشد. اگر می‌خواهید آرایش شما در تمام طول روز باقی بماند، بدون اینکه چرب یا چروک و خراب شوند، مهم است که در یک راه حل تثبیت کننده‌ی کیفیت سرمایه گذاری کنید.

   اسپری‌های تثبیت کننده برای همه نوع پوست طراحی شده‌اند و می‌توانند از آن برای تثبیت انواع آرایش استفاده کنید. اسپری تثبیت کننده آرایش شما را در جای خود نگه می‌دارد، به شما کمک می‌کند نیازها به ترمیم مجدد آرایش را کاهش داده و آرایش خود را ساعت‌ها به صورت بی‌عیب و نقص نگاه داشته باشید.

   اسپری تثبیت کننده برای چهره شماست همانطوری عمل می‌کند که اسپری مو برای حفظ مدل موهای شما و به روشی بسیار مشابه اعمال می‌شود. اسپری را به فاصله حداقل ۸ اینچ از صورت خود نگه دارید، سپس چند بار اسپری بزنید تا مطمئن شوید که تمام قسمت‌های صورت شما پوشانده شده است. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که آرایش شما از پیشانی تا چانه پوشانده شده است، ابتدا اسپری را به شکل X در سراسر صورت خود بزیند، سپس با اسپری کردن شکل T ادامه دهید.

   نیازی به مالش اسپری یکبار مصرف نیست، زیرا طی چند ثانیه به طور طبیعی خشک می شود.

   اسپری صورت-آموزش آرایش صورت

   برای بهتر انجام دادن آرایش خود ما برای شما چند ویدیوی آموزشی نیز در اینجا قرار می‌دهیم تا هر چه بهتر بتوانید آرایش ملایم خود را انجام دهید.

   کانسیلر صورت:

   [aparat id=”DK1fh”]

   سایه زدن:

   [aparat id=”wguFx”]

   مژه مصنوعی:

   [aparat id=”6Veuc”]

   کرم پودر زدن:

   [aparat id=”i0yPk”]

   آرایش ملایم دخترانه:

    

   آرایش شما به پایان رسید. با استفاده از این نکات مربوط به  آرایش، ایجاد انواع ظاهرهای زیبا آسان است چه بخواید به سر کار بروید یا یک شب در شهر بیرون بروید.

   این متن از سایت (colorescience) برگرفته شده است.

    از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

    نوشته های مشابه

    ‫۲۷ دیدگاه ها

    1. سلام
     از بعضی از مطالب سایت شما بازدید کردم
     سایت بسیار جالبی دارید با مطالب بسیار خوب و ظاهر زیبا و البته سؤ خوب

    2. واقعا خیلی عالی بود من از وقتی ویدیو هارو نگا کردم کلا روش آرایش کردنمو تغیر دادم و آرایشم روی صورتم خیلی خوب دیده میشه یه ویدوئو راحت برا کشیدن خط چشمم بزارین عالی میشه😍😍

    3. خیلی زیبا و مفید بود بسیار ممنونم
     اما خیلی ها صورتشون مو داره و نمیتونن کرم کرم پودر استفاده کنن باید اون وقت چه کنیم چون مو ها بیشتر ‌پورز میدن 😔😔

    4. من کشیدن خط چشم یکی از دغدغه های روزمره من هستش برای اینکه بخوام درست بکشم ولی این مطلبی که گذاشتین خیلی آموزش خوب بود و مفید بود.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دکمه بازگشت به بالا