آموزش آرایش صورت لایت و دخترانه+ فیلم و عکس

آموزش آرایش صورت لایت و دخترانه+ فیلم و عکس

آرایش یک مسئله ی بسیار بزرگ در زندگی خانم‌هاست ، در یک میهمانی نه‌تنها نگاه‌ها به لباس شماست بلکه بیشترین توجه‌ها به‌صورت و آرایش موی شماست و چه مهم است انتخاب آرایش صورت که چهره شمارا ازاین‌رو به آن رو کنه. من خودم به‌شخصه موافق آرایش لایت و ملایم هستم و بیشتر ترجیح می‌دم آرایشم گریم باشه. شما چطور؟در اینجا می خوام شما رو با یه آرایش لایت و دخترانه آشنا کنم که این از این نوع آرایش در میهمانی‌ها و مراسم شبانه می تونید استفاده کنید.این‌رو در نظر بگیرید آرایش مکمل چیزهایی مثل رسیدگی و مراقبت از پوست ، استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده آب‌رسان خوب جهت جلوگیری از خشکی پوست، استفاده از ماسک‌های مناسب پوست قبل از آرایش و معمولاً یک روز قبل از آرایش، هماهنگی رنگ موی سر بارنگ ابرو، خوابیدن کافی قبل از آرایش، پاک‌سازی پوست صورت هرچند وقت یک‌بار و …. است.

 

اگر اینارو رعایت کردید می تونید با من همگام بشید برای یک آرایش کامل و لایت:

آموزش گام به گام یک آرایش لایت

هر آرایشی برای ماندگاری بهتر باید زیرسازی بشه. بامداد ابرو ابروها رو قرینه می‌کنیم. برای زدن زیر ساز در زیر ابروها با پودر زیر ساز این کارو می‌کنیم. زمانی که مطمئن شدیم که ابروها قرینه شده از کانسیلر استفاده می‌کنیم. کانسیلر را طوری پخش می‌کنیم که پشت پلکو بپوشونه. همین‌طور که داریم با قلم ضربه می‌زنیم جاهایی که سایه‌روشن هست با کانسیلر پخش می‌کنیم.برای قرینه کردن هم‌زمان دو تا چشمو باید کانسیلر زد و کاملاً پخش کرد. در غیر این صورت عمل قرینه‌سازی درست انجام نمی‌شود.

کانسیلر آرایش لایت

با پد شروع می‌کنیم به ضربه زدن و پخش کردن زیر ساز به پشت پلک. ضربه‌ها باید خیلی ملایم باشد و اگر محکم ضربه بزنیم زیر ساز از بین می‌ره.اون قدر ضربه می‌زنیم که کاملاً صاف و یکدست شود. حتماً این را مدنظر داشته باشید تا زمانی که زیر ساز فیکس نشده چشم رو باز نکنید.

از مداد تیره با سر پهن و جنس بسیار نرم انتهای خارجی چشم را کشیده  مانند سایه شروع می‌کنیم به محو کردن.برای محو کردن چون کار ما لایت هست و نیازی به رنگ‌های جیغ نیست. برای زدن مداد باید بافرم صورت خود آشنایی داشته و با توجه به نوع صورت عمل محو کردن را انجام بدیم. مداد بیرونی چشمتان را بکشید و یک مقدار قلم را نمدار کنید و شروع می‌کنیم به محو کردن. محو کردن بسیار مهمه در امر آرایش کردن و این بدان معنی است که از تیرگی می‌خواهیم برسیم به‌روشنی و نه به این صورت که یکجا تیرگی کات بشه. باید طوری این کار را انجام دهید که اگر کسی زیر ساز شمارا دید احساس کند سایه زدین.

زیر ساخت آرایش لایت

چون کار آرایشی ما لایت هست نمی‌خواهیم تیرگی زیاد پخش بشه. زمانی که احساس کردیم تیرگی تا اون محدوده که می‌خواهیم رسوندیم، همون جا رهاش می‌کنیم. وقتی فید کردن کاملاً خشک شد، باید آن را فیکس کنیم و از پنکک بژ یا نخودی بر روی پلک چشم و در گوشه‌ی چشم استفاده می‌کنیم. از رنگ پنکک روشن‌تر برای زیر ابرو برای فیکس کردن استفاده شود.

به‌هیچ‌عنوان پلک را باز نکنید و زمانی که زیر ساز به اتمام رسید وقت سایه زدن می‌رسد.سایه هاتونو می تونید از روشن به تیره و یا از تیره به روشن بکشید ولی بهتر است در آرایش لایت و ملایم از سمت روشن به تیره بهتر است بکشید، چون محو  کردن براتون راحت‌تر میشه. از یکرنگ طلائی ملایم استفاده کنید و در قسمت‌های بی‌رنگ سایه‌رو بزنید. رنگ بعدی باید چند درجه تیره‌تر باشه و چون می‌خواهیم نزدیک به تیرگی باشه.

سایه زدن آرایش لایت

این را در نظر داشته باشید که رنگ تیره سایه‌رو روی تیرگی قبلی نزنید چون می‌خواهیم روی آن قسمت رو که قبلاً بامداد فید کردیم سایه تیره بزنیم.اینکه چه رنگ‌هایی باید باهم تلفیق شود، بسیار مهم است. انتخاب رنگ‌ها و تناژ رنگ‌ها باید به هم بخورد. با انتخاب دورنگ هم می‌توانید سایه زیبا بزنید. زمانی که سایه را شروع به زدن می‌کنید، به‌هیچ‌عنوان قلم‌مو را از روی پلک برندارید و با حرکت دست روی پلک پخش‌کنید. به‌هیچ‌عنوان از قلم مویی در ابتدای سایه زدن استفاده نکنید. می‌توانید ابتدا با شوت اصلی سایه را فیکس کنید. بعدازآن از فرچه قلم مویی استفاده کرده و سایه را پخش‌کنید. اگر از ابتدا از قلم مویی استفاده کنید ماندگاری سایه کمتر می‌شود. زمانی که از پخش شدن سایه و رنگش راضی بودین سایه بعدی رو بزنید. رنگ بعدی که به این سایه میاد رنگ قهوه‌ای هست. سایه قهوه‌ای رو به‌صورت ضربه‌ای روی رنگ تیره زده و شروع به فید کردن می‌کنیم.زمانی که سایه تموم و خشک شد، چشم‌ها روباز می‌کنیم. حالا می تونیم از قلم مویی برای پخش کردن استفاده کنیم.سایه نباید هیچ خطی داشته باشه چون سایه لایته و لازمه آرایش لایت محو کردن خطوط سایه است.

حالا نوبت به خط چشم می رسه. روی سایه نباید خط چشم دیده بشه و به‌صورت کمرنگ و محو روی پلک از گوشه چشم به خارج آن بکشید. این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از مژه مصنوعی باید خط چشم خود را بکشید.خط چشم باید به‌صورت الگو کشیده بشه و بعد محو بشه.

خط چشم لایت

برای زدن مژه مصنوعی چشم با توجه به سایز چشم مژه را کوتاه کرده و چسب را به ریشه مژه می‌زنیم. به مژه‌ها حالت می دیم و زمانی که خیسه به مژه نزنید چون چسب گاز داره و ممکن از چشم‌ها اشک بیاد. وقتی چسب خشک شد به مژه می چسبونیم و با دست بهش حالت میدیم. این‌رو بدونید برای آرایش لایت هرگز از مژه‌های پراستفاده نکنید چون می‌خواهیم حالت طبیعی داشته باشه. قبل از اینکه خشک بشه حالت چشم رو می‌گیرد.

بعدازاینکه مژه رو گذاشتیم کرم پودر صورت رو می‌زنیم و با توجه به شناختی که از پوستتون دارید کرم پودر را انتخاب کنید. کرم پودر مایع رو در پیشانی و گونه‌ها، حتی چانه و گردن بزنید و با یه پد یا ابر کاملاً پخش‌کنید.کرم‌های پودر مایع زود خشک می‌شوند و سرعت دست بالا باشه و سریع پخشش کنید.

زمانی که کرم پودر رو فیکس کردید کانتورینگ صورت را انجام بدین.


با یک قلم‌مو نازک سایه سیاه به زیر چشم می‌زنیم. چون کارمون لایته چیزهایی که به زیر چشم استفاده می‌کنیم، نباید خودشو زیاد نشون بده. به سمت پایین محو می‌کنیم و جاهای محو شده رو دوباره بارنگ می پوشونیم.

سایه زیر چشم لایت

با ریمل ابرو را مرتب می‌کنیم و فرم و حالت میدیم.برای زدن ریمل با انگشت خود پشت پلک رو گرفته و ریمل مژه‌های بالایی رو می‌زنیم و با زدن ریمل مژه مصنوعی رو به مژه خودتون وصل کنید فقط اینو بدونید که ریمل نباید زیاد بزنید چون غیرطبیعی و بیش‌ازحد مصنوعی میشه. مژه‌های پایین را با ریمل فقط لمس کنید. به خاطر اینکه مواد زیاد روی مژه‌ها نباشد و زیر چشم کثیف نشود. چون زمانی که مژه‌های پایینی بیش‌ازحد پر باشد زیبایی و لایت بودن آرایش از بین می‌ره.

ریما زدن لایت

رژ گونه از تناژهایی استفاده کنیدکه با سایه هماهنگ است. زمانی که گونه‌سازی با کانتورینگ کردین، خط رژ گونه مشخص میشه و با فرچه رژ گونه، رنگ لایت رو به گونه خود بزنید.هیچ خطی نباید توی رژ گونه دیده بشه یعنی مرزی نباید باشه و بالای گونه با رژ گونه کات نشود. کاملاً محو شده و طبیعی باشه.

خط لب انتخابی باید به تناژ سایه تون بخوره و نزدیک باشه. اگر برای پهن کردن لبتون خط لب را بالای لبتون می‌کشید حواستون باشه که فاصله لب و بینی طبیعی باشه در غیر این صورت آرایش از حالت نرمال و طبیعی در میاد. چون سایه لایته رژی که استفاده می‌کنیم نباید پررنگ باشه و رنگش باید کم‌رنگ و لایت باشه. یک رژ لب خیلی ملایم که زیبایی چهره رو دوچندان کنه. اگه پررنگ بزنیم توی صورت اولین چیزی که به چشم میاد رژ صورت هست و به ذوق می خوره.خط لب را مجدداً بزنید و مرز بین رژ لب و لب رو یکی کنید و همرنگشون کنید.

آرایش لب لایت

دختر خانوم ها امیدوارم با این آرایش و انجام مرحله به مرحله اون همیشه زیبا و خاص باشید. اینو همیشه بدونید لازمه یک آرایش لایت و زیبا استفاده از لوازم آرایش خوب با مارک های خوبه که به پوستتون آسیب نرسونه. راز زیبایی شما عزیزان همین است. با رعایت این نکات زیباترین باشید.

6 پیام
  1. من کشیدن خط چشم یکی از دغدغه های روزمره من هستش برای اینکه بخوام درست بکشم ولی این مطلبی که گذاشتین خیلی آموزش خوب بود و مفید بود.

  2. بله کاملاً سلیقه‌ای است اما برای مهمانی آرایش دخترانه و لایت بسیار مناسب است. یک بار امتحان کنید.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.