آیا رژیم غذایی مدیترانه ای عمر را طولانی می کند؟

fruits

مطالعه صورت گرفته توسط محققان ایتالیایی نشان می‌دهد رژیم غذایی مدیترانه‌ای عمر را طولانی‌تر کرده و از مرگ زودرس جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین، مطالعات زیادی درباره مزیت‌های رژیم غذایی مدیترانه‌ای انجام‌شده اما تحقیقی که مستقیم روی افراد مسن منطقه تمرکز کرده باشد، انجام‌نشده بود.

تحقیق جدید صورت گرفته توسط I.R.C.C.S موسسه مغز و اعصاب مدیترانه در ایتالیا این موضوع را به‌طور علمی و روی 5200 نفر بالای 65 سال به مدت 8 سال انجام داده و به نتایج درخور توجهی هم رسیده است. تحقیق دوم با افزایش تعداد افراد موردبررسی قرارگرفته به 12 هزار نفر از روی سایر مطالعات و تحلیل داده‌ها انجام‌شده است.

تحقیق مذکور در مجله انگلیسی Nutrition منتشرشده و توضیح داده است چگونه یافته‌های علمی درباره افراد مسنی که رژیم غذایی مدیترانه‌ای داشتند با عمر طولانی آن‌ها مطابقت داده‌شده است.

ابتدا اینکه این نوع رژیم غذایی مانع از بروز مرگ زودرس در افراد می‌شود.

سبک زندگی و غذایی مردم در جنوب ایتالیا و یونان با مردم اروپای شمالی و آمریکای شمالی مورد مقایسه قرار گرفت و به این نتیجه رسیدند که: مصرف زیاد غذاهای گیاهی و سبزیجات، آجیل، میوه ، غلات و روغن‌زیتون و مصرف متوسط لبنیات و نیز مصرف کم تخم‌مرغ و شیرینی می‌تواند عوامل مؤثر بر طول عمر باشد.

رژیم غذایی مدیترانه‌ای

تحقیق روی راز بقای 5200 نفر از افراد 62 سال با بالای منطقه مولیس در مرکز ایتالیا نیز بخشی از این تحقیق جدید شد تا نشان دهد رژیم غذایی مدیترانه‌ای با طول عمر رابطه مستقیم دارد.

منبع: خبر آنلاین

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.