افزایش ۴۰ درصدی قیمت کالا‌های اساسی نسبت به پارسال

قیمت امروز کالاهای اساسی.jpg

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: با وجود تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت کالا‌های اساسی ۴۰ درصد افزایش یافته است.

 

به گزارش اکوفارس به نقل از خانه ملت، عین‌الله شریف‌پور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوسانان شدید ارزی طی ماه‌های اخیر موجب شده تا قیمت کالا‌های اساسی افزایش جهشی داشته باشد، گفت: در پی این نوسانات ارزی، اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه بیشترین آسیب را دیده‌اند که باید دولت برنامه جامعی برای جبران کمبود‌های آنها ارائه دهد.

بخش نظارتی وزارت صنعت تقویت شود

وی، یکی از را‌ه‌های جبران هزینه‌های اقشار کم‌درآمد جامعه و دهک‌های پایین را که از تکانه‌های ارزی دچار آسیب شده‌اند، توزیع سبد کالای حمایتی دانست و اظهار کرد: این روش نواقصی دارد که باید اصلاح شود.

نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت، شوط در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه با وجود تخصیص ۴۲۰۰ تومانی، قیمت کالا‌های اساسی و ضروری ۴۰ درصد افزایش یافته است، گفت: دولت باید نظارت بیشتری بر بخش توزیع و قیمت‌گذاری اجناس و کالا‌های اساسی داشته باشد، وضع موجود اصلا پسندیده نیست و فشار بر اقشار کم‌درآمد روز به روز بیشتر می‌شود.

شریف‌پور اضافه کرد: امروز مردم از وضعیت قیمت‌ها نگرانی‌های به‌حقی دارند که باید به آن پاسخ داده شود، معتقدم وزارت صنعت، معدن و تجارت بُعد نظارتی را باید تقویت کند.

نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت، شوط در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به طور قطع وضعیت قیمت‌گذاری بر کالا‌های اساسی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های نمایندگان مجلس و در هفته آینده نیز جلساتی را با مسئولان وزارت صنعت برای بررسی این موضوع خواهیم داشت.

منبع: اکوفارس

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.