بالای بالا، انگار رو ابرها؛ مرغ ۱۴ هزار تومان

قیمت مرغ

دولت طی روزهای اخیر عرضه مرغ منجمد با قیمت هرکیلوگرم 8900 تومان را به منظور تنظیم بازار این کالا آغاز کرده، اما این اقدام تا امروز نتوانسته منجر به ایجاد تعادل در بازار و کاهش قیمت شود

 

قیمت مرغ در شروع هفته همچنان به روند افزایشی خود ادامه داده و با 100 تومان افزایش نسبت به اواخر هفته گذشته به کیلویی 13 هزار و 600 تومان در مراکز خرده فروشی رسیده است.
این در حالی است که طی روزهای اخیر، دولت عرضه مرغ منجمد را با قیمت هرکیلوگرم 8900 تومان به منظور تنظیم بازار این کالا آغاز کرده، اما این اقدام تا امروز نتوانسته منجر به ایجاد تعادل در بازار مرغ شود.
در همین زمینه، حمیدورناصری، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام روز 5 شنبه گذشته با اشاره به اینکه توزیع مرغ منجمد تا تعدیل قیمت مرغ گرم در بازار ادامه خواهد داشت، اعلام کرد: توزیع مرغ از هفته گذشته آغاز شده و با توجه به حجم در حال توزیع، هفته آینده شاهد کاهش قیمت مرغ گرم در بازار خواهیم بود.
وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی در توزیع این محصول در سراسر کشور وجود ندارد، گفت: هم اکنون روزانه 1000 تا 1200 تن مرغ منجمد در حال توزیع است.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام قیمت متوسط مرغ گرم روز پنج شنبه را 11600 تومان اعلام کرد و ادامه داد: قیمت مرغ در بازار باید به نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار برسد که این قیمت 9800 تومان تا 10500 تومان تعیین شده است.
با این وجود، تولیدکنندگان معتقدند نرخ مصوب تنظیم بازار غیر منطقی و غیر کارشناسی است و آنان چنین نرخی را قبول ندارند ضمن اینکه گفته می شود افزایش تقاضا برای گوشت مرغ در پی افزایش چشمگیر قیمت سایر فرآورده های پروتئینی، باعث شده قیمت این کالا در رکوردی بی سابقه به چنین عددی برسد.
بنابر اعلام اتحادیه پرنده و ماهی نرخ مرغ امروز شنبه، یکم دی ماه، به این شرح است:قیمت هرکیلوگرم مرغ آماده طبخ در عمده فروشی درب کشتارگاه 12400 تومان، توزیع درب واحدهای صنفی 12600 تومان، مراکز خرده فروشی13600 تومان، خرده فروشی مرغ شمال 13000 تومان، قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن 12000 تومان، سینه با کتف 20000 تومان، سینه بدون کتف 21000 تومان و فیله 23000 تومان.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.