بهترین روش مصرف خوراکی ها قبل از ورزش!

این مواد غذایی را قبل از ورزش مصرف نکنید!

تغذیه قبل از ورزش یکی از موارد مهمی است که ورزشکاران باید به آن توجه کنند. برخی مواد غذایی مناسب مصرف برای قبل از ورزش‌ نیستند.

این که قبل از ورزش چه غذایی مصرف کنیم مساله مهمی است. بدن قبل از ورزش نیاز به دریافت سوخت کافی دارد. هفت غذایی که بهتر است قبل از ورزش مصرف نشوند، عبارتند از:

شیرینی:

قبل از ورزش شیرینی و کیک‌های شیرین مصرف نکنید . این مواد غذایی حاوی شکر سفید و آرد هستند که باعث افزایش انسولین می‌شود و بعد از مدتی قند خون افت می‌کند. خوردن شیرینی قبل از ورزش باعث ایجاد خستگی می‌شود.

کلم پیچ:

سبزیجاتی همچون کلم پیچ نیاز دارند که دستگاه گوارش بیشتر کار کند و در زمان ورزش ممکن است که بدن نتواند فعالیت شدید گوارشی انجام دهد. خوردن غذاهایی که سنگین هستند و یا باعث نفخ می‌شوند قبل از ورزش مناسب نیستند. بنابراین بهتر است که از خوردن سبزیجات خانواده‌ کلم خودداری کنید.

شیر:

شیر باعث نفخ می‌شود، بنابراین بهتر است شیر یا لبنیاتی که از شیر تولید می‌شوند را قبل از ورزش مصرف نکنیم. برخی از افراد نمی‌توانند لاکتوز دریافت کنند و مصرف لاکتوز باعث نفخ و اسهال برای آنها می‌شود.

الکل:

مصرف الکل قبل از ورزش باعث می‌شود که آب بدن کاهش یابد. بنابراین مصرف الکل قبل از ورزش برای سلامتی خطرناک است.

نوشابه:

کافئین برای ورزش خوب است اما کافئین موجود در نوشابه این طور نیست. خوردن نوشیدنی‌های گازدار باعث می‌شود که معده پر شود و ورزش کردن سخت‌تر شود. بدین شکل ممکن است در زمان ورزش احساس خستگی کنیم.

آب میوه:

خوردن آب میوه که فروکتوز دارد، باعث می‌شود که قند خون به طور ناگهانی بالا برود. مصرف آب میوه قبل از ورزش باعث نفخ و اسهال می‌شود.

منبع: خبرآنلاین

2 پیام
    1. قبل از ورزش چون هنوز شروع به ورزش کردن نشده است بهتر است غذاهای که زود هضم و سبک هستند مصرف شوند تا در هنگام ورزش حالت تهوع و سنگینی در معده خود نداشته باشید. غذاهای زود هضم شامل: میوه ها، نوشیدنی های ورزشی یا به میزان کمی مصرف شکلات قبل از شروع ورزش می تواند به برطرف کردن حس گرسنگی در هنگام ورزش کمک زیادی کند. بهتر اشت حواسمان باشد تا حتماً از این مواد خوراکی استفاده کنیم تا در هنگام ورزش احساس ضعف و خستگی نداشته باشیم و تا آخر، تمرینات خود را به خوبی پیش ببریم.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.