توصیه‌هایی برای تنظیم فشار خون

فشار خون

اهمیت به سلامتی و تندرستی همیشه جزء اولویت های بشر بوده و هست. یکی از بیماریهای شایع فشار خون است. تنظیم فشار خون یکی از کارهای دشواری است که با رعایت و تغذیه مناسب مستوانید عملی کنید. توصیه‌هایی برای تنظیم فشار خون

بر اساس آموزه‌های طب سنتی مصرف حد نرمال از نمک طعام طبیعی (سنگ نمک معدنی آسیاب‌شده) نه‌تنها باعث فشار خون نیست بلکه می‌تواند از ابتلا به فشار خون نیز جلوگیری کند؛ استاد خیراندیش به توضیح نحوه درمان فشار خون می‌پردازد.

تنظیم فشار

 “فشار خون” بیماری‌ای است که در حال حاضر طیف گسترده‌ای از مردم کشورمان با آن درگیر هستند و عدم درمان آن در درازمدت می‌تواند پیامدهای وخیمی را برای این دسته از افراد در پی داشته باشد.

اما نوع نگاه طب سنتی به مسئله فشار خون با نوع نگاه طب غربی متفاوت است؛ بر اساس آموزه‌های طب سنتی، فشار خون به دو دسته سرد و گرم تقسیم می‌شود؛ از سوی دیگر پزشکی نوین “نمک” را یکی از عوامل اصلی ابتلا و تشدید فشار خون معرفی می‌کند!

اما بر اساس آموزه‌های طب سنتی، مصرف حد نرمال از نمک طعام طبیعی (سنگ نمک معدنی آسیاب‌شده) نه‌تنها باعث فشار خون نیست بلکه می‌تواند از ابتلا به فشار خون نیز جلوگیری کند البته تقریباً تمامی اساتید طب سنتی بر اساس مبانی و آموزه‌های طب سنتی، مخالف مصرف حتی یک گرم از نمک تصفیه‌شده یددار هستند و مصرف آن را زمینه‌ساز ابتلا به بیماری‌های مختلف می‌دانند.

در فیلم کوتاه زیر “استاد حسین خیراندیش” به توضیح انواع فشار خون و نحوه درمان آن پرداخته است:

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.