لیست قیمت و وبسایت‌های فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازار

گوشت

از کجا گوشت تنظیم بازاری بخریم؟

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازاری با کدملی و کدپستی آغاز شد و دو فروشگاه جدید هم به زودی اضافه می‌شود.

رضا سالمی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد: فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازاری آغاز شد و امیدواریم که این روش نحوه توزیع گوشت در بازار را سامان بدهد. مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: فروشگاه اینترنتی «بروزرسان» فروش اینترنتی را از امروز آغاز کرد و با دو فروشگاه اینترنتی به نام‌های «یخچال» و «مسترقصاب» هماهنگ می‌کنیم که آنها هم فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازاری را آغاز کنند.

توزیع گوشت تنظیمی بازاری چند ماهی است در کشور آغاز شده و در مکان‌های محدودی عرضه می‌شود که صف‌های طویلی هم برای گرفتن گوشت تنظیم بازاری ایجاد می‌شود، این نحوه توزیع در چند وقت گذشته نارضایتی بین مردم ایجاد کرد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: نحوه توزیع به این شکل است که مردم می‌توانند با مراجعه به این سایت‌ها و با وارد کردن کدملی و کدپستی محصولات پروتئینی مانند گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ را درخواست کنند و در حداقل زمان به آدرس آنها ارسال خواهد شد.

به گفته سالمی در این روش مشکلات عرضه و تقاضا و دلالی برطرف خواهد شد و توزیع اینترنتی در کنار سایر روش‌های ستاد تنظیم بازار برای گوشت تنظیم بازاری انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: کسانی که در این سامانه ثبت‌نام می‌کنند هر ماه یک بار اجازه ورود به این سامانه با همان کد ملی و کدپستی داده می‌شود و قیمت گوشت منجمد گوساله ۲۹ هزار تومان و گوسفندی با توجه به قطعات و کشور واردکننده از ۳۶ تا ۴۴ هزار تومان عرضه می‌شود و بسته‌های تحویلی ۱.۵ تا ۲ کیلوگرم است.

از مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران درباره طرح توزیع گوشت به جامعه هدف، تحت پوشش کمیته امداد و دهک‌های پایین سؤال شد و گفت: این طرح در دستور کار است و قرار است به زودی توزیع کالا به این قشر از جامعه با کارت یارانه‌ای داده شود.

با افزایش قیمت‌ها در این روزها خرید گوشت برای مردم سخت‌تر شده است. کمرنگ‌شدن گوشت که منبع اصلی تأمین پروتئین روزانه و آهن است در سبد خانوارها ممکن است مشکل‌آفرین باشد.

بخشی از تأمین گوشت مورد نیاز جمعیت ایران، وابسته به واردات گوشت قرمز است. سالانه 150 هزار تن گوشت در ایران به مصرف می‌رسد که پیش‌بینی می‌شود این رقم به 240 هزارتن نیز برسد.

گوشت

امسال برخلاف سال‌های گذشته محدودیت واردات گوشت برداشته شده و از کشورهای دیگری جز برزیل نیز واردات انجام می‌شود. بخش زیادی از واردات گوشت امسال را  گوشت‌های گرم استرالیایی تشکیل می‌دهند. دولت برای رفع مشکلات خرید و کمبود گوشت با اختصاص ارز دولتی به واردات گوشت، گوشت‌هایی را نیز با عنوان گوشت تنظیم بازار در فروشگاه‌ها عرضه کرده است. دولت برای متعادل کردن قیمت‌ها با واردات گسترده، محل‌هایی را نیز برای عرضه در نظر گرفته است.

از آنجایی که توزیع این کالا با استقبال بخش زیادی از مردم مواجه شده، مشکلات توزیع عادلانۀ این گوشت، فروشگاه‌ها را بر آن داشته که برنامه‌ای مدون‌تر برای عرضه در پیش بگیرند تا توزیع، هرچه بیشتر عادلانه‌تر باشد و قشرهای کم‌درآمد جامعه که هدف اصلی این عرضه هستند بی‌بهره نمانند.

بدین ترتیب قرار بر این شد که توزیع فقط با ارائۀ کارت ملی صورت گیرد تا همه بتوانند به راحتی و بدون نگرانی از تمام شدن آن گوشت تهیه کنند. افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز به صورت جداگانه این محصول را دریافت می‌کنند. با این حساب هرخانواده یکبار در ماه و فقط با ارائۀ کارت ملی می‌تواند این گوشت‌های وارداتی را با قیمت مناسب و ارزان از فروشگاه‌های عرضه کننده، تهیه کنند. محدودیتی این‌چنین هرچند باعث تعادل در توزیع شد، فروشگاه‌ها را با صف‌هایی نسبتاً طولانی مواجه کرد.

روند اجرایی این پروژه با تلاش بر رفع محدودیت‌ها و مشکلات توزیع عادلانه، منجر به افزودن راه‌های جدیدی برای فروش گوشت تنظیم بازار، همچون فروش اینترنتی شد. فروشگاه‌های اینترنتی مجاز با اختصاص بخشی از فروش خود به این محصول غذایی، باعث راحت‌تر شدن خرید و توزیع می‌شوند. مشکلاتی از قبیل صف‌های طولانی، رفت وآمد و… با ورود فروشگاه‌های اینترنتی از بین خواهد رفت و نظم بیشتری به فروش و تنظیم گوشت در بازار می‌بخشد.

گوشت

توزیع راحت‌تر گوشت دولتی

استفاده از فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی در جهت حرکت دولت به سمت دولتی الکترونیک و هوشمند است. عرضۀ محصولات دامی اگر به صورت اینترنتی باشد، علاوه‌بر اینکه نظم بیشتری به روند توزیع می‌دهد، افراد بیشتری را از جزئیات و نحوۀ خرید مطلع می‌کند. افراد به راحتی با مراجعه به سایت‌ها از قیمت‌ها و وع گوشت اطلاع کسب کرده و به راحتی و بدون ایستادن در صف خرید خود را انجام می‌دهند. چرا که گوشت قرمز به گفتۀ دولت هم‌چون دیگر کالاهای اساسی در کشور به اندازۀ کافی وجود دارد و  تنها مدیریت اشتباه توزیع و هجوم تقاضای غیر پیش‌بینی شده باعث برهم خوردن نظم توزیع این گوشت‌ها شده است. با فروش این محصول در سایت‌ها قیمت‌ها نیز به راحتی کنترل خواهد شد و اختلاف‌های موجود در بازار به حداقل خواهد رسید. دلالانی که صرفاً به دلیل اختلاف قیمت این گوشت با قیمت آزاد هجوم آورده‌اند نیز کنترل خواهند شد، تا هرچه بیشتر گوشت‌های دولتی به دست خانواده‌های کم‌درآمد برسد.

با اقدامات به موقع دولت در واردات گوشت قرمز و توزیع گوشت تنظیم بازار در این چند ماه اخیر،  شاهد روندی کاهشی در  قیمت گوشت در بازار بودیم. اما قاچاق دام خود معضلی است که ثابت نگه‌داشتن این قیمت را دچار مشکل می‌کند. به نظر می‌رسد با افزایش نرخ دلار، گوشت قرمز برای دلالان و قاچاقچیان هر چه بیشتر خودنمایی می‌کند. با در نظر گرفتن سهمیۀ مشخص می‌توان روند توزیع را بهبود بخشید، اما چطور می‌شود ار قاچاق دام جلوگیری کرد تا بتوان قیمت‌ها را ثابت کرد! معضل گرانی گوشت به تنهایی و با افزایش واردات به چایان نخواهد رسید و به همیاری و همکاری چندین سازمان و نهاد ذی‌ربط مرتبط است.

طرز تهیه ته چین گوشت مجلسی؛ نکات کلیدی برای ایجاد طعم بهتر😍

گوشت تنظیم بازار، گوشت گوسفند

به نقل ار خبرگزاری‌ها، با عرضه گوشت به صورت اینترنتی با قیمت مصوب، روزانه 35 تن گوشت به دست مردم رسیده و اگر این روش ادامه پیدا کند، میزان ایستادن در صف‌ها در روزهای آتی کاهش پیدا خواهد کرد. فروشگاه‌های آنلاین با هماهنگی با مجموعه شرکت پشتیبانی امور دام سعی می‎‌کنند تا به صورت رایگان این گوشت‌ها را به دست مردم برسانند. علی‌رغم اقدامات انجام گرفته هنوز تعداد استارت‌آپ‌هایی که در فروش اینترنتی گوشت همکاری می‌کنند بسیار اندک است و این فروش نیز بیشتر منحصر به گوشت‌های منجمد است.

گوشت

مقرر شده گوشت تنظیم‌بازار با در نظر گرفتن کدپستی به هر خانوار یک بستۀ سه گیلوگرمی در هر ماه تعلق بگیرد که قیمت آن نیز به ازای هر کیلو 28،500 تومان است. هر خانواده می‌تواتند در کنار گوشت، چهار عدد مرغ منجمد به قیمت کیلویی ۸,۹۰۰ تومان و دو شانه تخم مرغ به قیمت شانه‌ای ۱۳ هزار ۸۰۰ تومان نیز، هر ماه دریافت کند.

اخرین خبرها در مورد گوشت تنظیم بازار ( بروزرسانی در تاریخ 97/12/11)

طبق اخرین خبرها که در خبرگزاری ها منتشر شده است، عرضه گوشت تنظیم بازاری به این دو فروشگاه اینترنتی متوقف شده است و در حال تنها میتوان از برخی فروشگاه های زنجیره ای حضوری مانند افق کوروش گوشت تنظیم بازاری را خریداری کرد. البته شرایط ویژه ای نیز برای خرید گوشت تنظیم بازار در نظر گرفته شده است.

شرایط: هر کد ملی تنها دو بار در ماه میتواند گوشت تنظیم بازار خریداری کند.

گوشت

بروزرسانی آخرین خبرها گوشت تنظیم بازار (97/12/13)

به نقل از ایرنا مرتضی رضایی معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی ایران گفت: برای تنظیم بازار گوشت و همچنین راحتی مردم در شب عید 20 هزار تن گوشت تنظیم بازاری وارد کشور میشوند.  همچنین او با تاکید بر اینکه تولید گوشت قرمز کاهش نیافته است افزود: طبق سنوات گذشته تقاضای گوشت قرمز در نزدیکی شب عید افزایش خواهد یافت و واردات گوشت تنظیم بازار برای پوشش افزایش تقاضا است.

توزیع گوشت تنظیم بازار متوقف شد (97/12/19)

گوشت تنظیم بازار
 
طبق آخرین خبرها توزیع گوشت تنظیم بازار در کلیه میادین و فروشگاه های زنجیره ای به طور کامل متوقف شده است. هیچ گونه اطلاع رسانی نیز در این مورد نشده است. به گفته مشاور مدیر عامل سازمان مدیریت میادین روزانه بین 20 تا 30 تن گوشت تنظیم بازار در اختیار سازمان میادین قرار میگرفت که توزیع این نوع گوشت ارزان و دولتی به طور ولی و بدون هیچ اخطاری متوقف شده است.
 

مرحله جدید گوشت تنظیم بازار شروع شد (به روزرسانی در تاریخ 97/12/20)

به گفته یکی از مسئولان فروش مجدد گوشت تنظیم بازار در برخی فروشگاه ها و میادین میوه و تره بار آغاز شد، مسعود سریع القلم گفت: گوشت تنظیم بازار برای تزریق به جامعه هدف که شامل تعاونی ها، ارگان ها، وزارتخانه ها و سایر مردم میشود عرضه گوشت تنظیم بزار از برخی فروشگاه های زنجیره ای و سازمان میادین شروع شده است.

وی با اشاره به تغییرات ایجاد شده در نحوه عرضه گوشت تنظیم بازار تصریح کرد: این تصمیم به منظور جلوگیری از واسطه گری دلالان و تامین گوشت مورد نیاز شهروندان به صورت متمرکز اتخاذ شده است و شهروندان می‌توانند از امروز با ارائه کارت ملی به میزان ۳ تا ۴ کیلوگرم گوشت گرم قرمز را به صورت بسته بندی خریداری کنند.

این مسئول در خصوص نحوه عرضه این محصول خاطر نشان کرد: هر شهروند با ارائه کارت ملی خود می‌تواند از سهمیه گوشت تنظیم بازار با قیمت مصوب وزارت صنعت، معدن و تجارت و پشتیبانی امور دام کشور به مبلغ ۴۴ هزار و ۴۰۰ تومان برای ران گوسفندی و ۴۲ هزار و ۴۰۰ تومان برای سردست گوسفندی استفاده کند.

سریع القلم ادامه داد: کد ملی شهروندان در سامانه آنلاینی که به همین منظور طراحی شده ثبت می‌شود و هر نفر در ماه یک بار می‌تواند گوشت مصرفی خود را از طریق فروشگاه‌های زنجیره ای تهیه کند.

وی با اشاره به شرایط خاص روز‌های پایانی سال و هیجان خرید شهروندان در خرید گوشت قرمز، یاد آور شد: با تدابیر اندیشیده شده شرایط عرضه و توزیع گوشت گوسفندی طی روز‌های آینده بهبود پیدا خواهد کرد و بر اساس تصمیمی که مدیریت تنظیم بازار کل کشور گرفته است مشکل عرضه این محصول به زودی حل خواهد شد و گوشت مورد نیاز شهروندان بدون هیچ کمبودی، تامین خواهد شد.

توزیع گوشت تنظیم بازار دوباره متوقف شد (به روز رسانی در تاریخ 97/12/27)

توزیع گوشت گرم گوسفندی (تنظیم بازاری) حدود سه روز است که متوقف شده است. پیش از این مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اعلام کرده بود که توزیع گوشت گوسفند تا پایان سال ادامه خواهد داشت، اما خبرها حاکی از این است که توزیع این گوشت‌ها حتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز متوقف شده است.

حدود یک ماه پیش ورناصری، مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور درباره وضعیت عرضه گوشت مرغ و گوشت قرمز منجمد و گرم تنظیم بازاری اعلام کرده بود که عرضه گوشت مرغ و گوشت قرمز منجمد تنظیم بازاری با نرخ مصوب تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت و قیمت آن در هر کیلو گوشت مرغ 11500 تومان، هر کیلو گوشت گرم لاشه حدود 42000 تومان و هر کیلو گوشت گوساله تنظیم بازاری 28000 تومان خواهد بود.
این در حالی است که گزارش‌هایی که از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مردم می‌رسد، حاکی از توقف توزیع این گوشت‌هاست و تنها گوشتی که توزیع شده، گوشت چرخ‌کرده بوده است. به گزارش خبرنگاران، حدود دو روز است که هیچ گوشت تنظیم بازاری در هیچ فروشگاه زنجیره‌ای در تهران توزیع نشده است.
 

آغاز توزیع گوشت تنظیم بازار در سال 98 (به روز رسانی در تاریخ 98/01/21)

مرحلۀ جدیدی از عرضۀ گوشت وارداتی و تنظیم بازار آغاز شده است. با توجه به گرانی اخیر گوشت قرمز، واردات گوشت گرم گوسفندی به صورت جدی از سوی دولت وارد مرحلۀ جدید شد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز در زمرۀ توزیع کنندگان قرار گرفتند. بر اساس مصوبه کمیته تنظیم بازار کل کشور مقرر شده است عرضه گوشت در میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای صورت پذیرد

22 پیام
 1. چه خوب که می تونیم گوشتو درب منزل تحویل بگیریم. من شاغلم واسم خیلی سخت بود برم داخل صف وایسم.

 2. ای کاش فقط میزان توزیع گوشت تنظیم بازار طوری بود که به همه می رسید… نه که هی زود تموم میشه

 3. همش دروغه هیچ سایتی نمیفروشه در حال حاضر- فقط سایت یخچال زده که میفروشه اون هم برای مناطق پایین شهر ۵ منطقه

 4. سلام الانم این دو تا فروشگاه اینترنتی میدن گوشت تنظیم بازارو؟ من نگاه کردم هیچ کدوم موجود نداشتن

  1. طبق اخرین اتفاقات مربوط به گوشت تنظیم بازار، عرضه گوشت تنظیم بازاری به این دو فروشگاه اینترنتی متوقف شده است و در حال تنها میتوان از برخی فروشگاه های زنجیره ای حضوری مانند افق کوروش گوشت تنظیم بازاری را خریداری کرد. البته شرایط ویژه ای نیز برای خرید گوشت تنظیم بازار در نظر گرفته شده است.

   شرایط: هر کد ملی تنها دو بار در ماه میتواند از گوشت تنظیم بازار خریداری کند.

  1. دوست عزیز فروشگاه اینترنتی اکالا هر چند ساعت یک بار گوشت را شارژ می کند. می توانید خریداری فرمایید.

 5. ای بابا این چ سیاستی گوشت خوب خودمون میره عراق بعدش باید بریم از خارج گوشت وارد کنیم الانم باید شاهد درگیری همدیگ باشیم یکی میگ حضوری وایستادن درسته یکی میگ نام نویسی درسته صف ها دیوانه کنندس خواهش من از دولت اینک ب خدا این حق ما نیست ک اینجوری زندگی کنیم

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.