خطر مصرف شیرپرچرب برای دانش آموزان

متخصص تغذیه با اشاره به خطر مصرف شیرپرچرب در دانش آموزان گفت: دانش آموزان باید شیر کم چرب مصرف کنند چرا که لبنیات پرچرب دارای اسید اشباع زیاد است.
آزیتا حکمت دوست متخصص تغذیه، در ارتباط با اصول تغذیه ای که والدین باید برای کودکان دانش آموز خود رعایت کنند، اظهار داشت: مصرف صبحانه برای دانش آموزان جهت تمرکز بهتر در دروس و افزایش هوش آنها در یادگیری بسیار حائز اهمیت است.
وی بیان داشت: صبحانه ای شامل از همه گروه های مواد غذایی اعم از کربوهیدرات، سبزیجات، لبنیات، چربی و پروتئین برای دانش آموزان توصیه می شود که در این میان نان و پنیر و گردو یا نان و تخم مرغ از صبحانه های مغذی است.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه گردو حاوی امگا 3 بوده و مصرف آن در افزایش هوش کودکان مؤثر است، گفت: دانش آموزان باید شیر کم چرب مصرف کنند چرا که لبنیات پرچرب دارای اسید اشباع زیاد بوده و در صورتی که از کودکی مواد حاوی کلسترول مصرف شود، به مرور در عروق ته نشین و در بزرگسالی احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد.
این متخصص تغذیه عنوان کرد: اضافه کردن شکر به صبحانه دانش آموزان اگر در حدود یک قاشق مرباخوری باشد موردی ندارد اگر اضافه مصرف شود این مسئله انسولین بدن را افزایش و سبب می شود که یک ساعت بعد فرد احساس ضعف داشته باشد.
وی توصیه کرد: دانش آموزان بهتر است میان وعده ای شامل میوه ها و یا گروه کربوهیدرات و پروتئین داشته باشند.

4 پیام

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code