خواص آناناس میوه گرمسیری

آناناس

با خواص و ویتامین های این میوه گرم سیر آشنا شوید

 تقویت سیستم ایمنی

آناناس موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. محققان در مطالعه ای که در فیلیپین انجام شد، اثرات مصرف این میوه را در کودکان دبستانی بررسی و مشاهده کردند کودکانی که هر روز کمپوت آناناس مصرف می کردند، در قیاس با کودکانی که کمپوت آناناس مصرف نمی کردند، کمتر به عفونت های ویروسی و باکتریایی مبتلا می شدند و دوران نقاهت کوتاهتری هم داشتند.

هضم

از دیگر فواید مصرف آناناس کمک به هضم غذاست. بروملین یک آنزیم در ساقه و آب آناناس است که به تجزیه و هضم پروتیین ها کمک می کند. همچنین مشخص شده است که مصرف بروملین به شکل کپسول باعث کاهش التهاب، کبودی، زمان بهبودی و درد بعد از جراحی ها می شود.
با ای حال، آناناس و آب آن، بروملین کافی ندارند که بتواند به عنوان درمان پزشکی مورد استفاده قرار گیرد و در ضمن، فرآیندهای فرآوری معمول برای تهیه آب آناناس بروملین آن را به اندازه زیادی کاهش می دهد.

سرطان

یک مطالعه آزمایشگاهی که در آن از آب آناناس تازه استفاده شد، نشان داد که آب حاصل از هسته، ساقه و گوشت این میوه موجب سرکوب رشد سلول های سرطانی تخمدان و روده بزرگ می شوند، هر چند تایید هر گونه ارتباط میان مصرف آب انانس و درمان سرطان به مطالعات بیشتر نیاز دارد.
از سوی دیگر طبق اعلام دانشگاه هاروارد، بتا کاروتن می تواند در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات نقش داشته باشد.
مطالعه دیگری نیز نشان داد افرادی که اغلب خوراکی های حاوی بتا کاروتن مصرف می کنند در قیاس با سایرین، با احتمال کمتری در زمینه ابتلا به سرطان روده بزرگ روبرو هستند.

پوست

آب آناناس حاوی ویتامین C و بتا کاروتن است. این آنتی اکسیدان ها می توانند به مبارزه با آسیب پوستی ناشی از آفتاب و آلودگی هوا کمک کنند، موجب کاهش چین و چروک های پوستی و در کل موجب بهبود بافت پوست شوند.
ویتامین C همچنین به کلاژن سازی کمک می کند؛ کلاژن یک پروتیین رایج در بدن است که به پوست استحکام و ساختار می دهد.

چشم

یک مطالعه نشان داد که رژیم های غذایی مملو از ویتامین C می تواند خطر تشکیل آب مروارید را به میزان یک سوم کاهش دهد. محققان در این مطالعه اثرات چنین رژیم های غذایی را بر هزار جفت دوقلوی زن در انگلیس بررسی کردند.
مایع داخل چشم حاوی ویتامین C است و یک رژیم غذایی مملو از ویتامین C می تواند به حفظ این مایع و پیشگیری از تجزیه آن و تبدیل به آب مروارید کمک کند.

4/5 ( 2 نظر )
4 پیام
    1. صد در صد تاثیر زیادی روی چشم و جلوگیری از تشکیل دوباره آب مروارید دارد، حتی گیاهان دیگری را نیز برای جلوگیری ازتشکیل آب مروارید در چشم می توان استفاده کرد از جمله استفاده از اسفناج، کلم بروکلی، قارچ از ایجاد آب مروارید در داخل چشم جلوگیری می کند، ویتامین A موجود در داخل اسفناج، کلم بروکلی و قارچ ها باعث می شود تا این ویتامین به میزان مورد نیاز در چشم تاثیر مثبت خود را بگذارد و از تشکیل آب مروارید در چشم جلوگیری کند.

  1. دنبال یه سایت خوب برای خرید هستم سایت شما قابل اعتماده؟ یعنی میشه کمپوتی که مشکل نداشته باشه تاریخ مصرفش اکی باشه
    ازتون دریافت کنیم؟

    1. سلام، صد در صد. اکالا زیر مجموعه افق کوروش هست و شما می توانید با اطمینان کامل از این سایت خرید اینترنتی خود را انجام دهید، همچنین در مورد کمپوت که شما فرمودید شرایط مرجوعی تعریف شده که در صورت ایراد داشتن محصول اگر شرایط مرجوعی کالا را داشته باشد می توانید محصول را ارجاع دهید که احتمال ایراد داشتن محصول بسیار کم است. برای آشنایی بیشتر با فروشگاه اینترنتی اکالا می توانید به سایت اکالا مراجعه کنید.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code