رازهای طول عمر ماشین لباسشویی

رازهای طول عمر ماشین لباسشویی

 

اگر درام (مخزن اصلی) ماشین لباسشویی کثیف باشد یا فیلتر آن جرم گرفته باشد، حتی از بهترین شوینده‌های لباس هم کاری ساخته نیست. ماشین لباسشویی سالم هم نقش مهمی در کیفیت شستشو دارد و هم در خوشبو شدن لباس‌ها. ماشین لباسشویی می‌تواند به دلیل تجمع جرم‌های مختلف (از چرک لباس تا سختی مواد معدنی آب) بو بگیرد. چرکی که از لباس‌ها پاک می‌شود، ممکن است بعد از شستشو به اطراف درام بچسبد و کم کم رسوب تشکیل دهد. باقی ماندن مواد بوزا در محیط تاریک، گرم و مرطوبی مثل ماشین لباسشویی باعث ایجاد بوی بد می‌شود. این بوی ناخوشایند به لباس‌ها هم سرایت می‌کند.

رازهای طول عمر ماشین لباسشویی

چند نکته کلیدی برای مراقبت بیشتر

  • وقتی از ماشین استفاده نمی‌کنید، در ماشین و کشوی مایع شوینده را کمی باز بگذارید. با این کار ماشین کاملا خشک می‌شود و به اصطلاح بوی نا و رطوبت نمی‌گیرد.
  • لباس‌ها را بلافاصله بعد از پایان برنامه شستشو، از ماشین خارج کرده و این کار را به بعد موکول نکنید. اگر لباس‌ها در رطوبت ماشین لباسشویی باقی بمانند کم کم بوی ناخوشایند شروع می‌شود.
  • توصیه می‌شود ماهی یک‌بار ماشین لباسشویی را بدون لباس، با بالاترین درجه حرارت (۹۰ درجه سانتی‌گراد ایده‌آل است) و با شوینده مخصوص ماشین (بهتر است سفیدکننده هم داشته باشد) بشویید. بعد از این شستشو، بوی خوشایند تازگی دوباره به ماشین برمی‌گردد و لباس‌هایتان هم خوشبو خواهند شد.
  • پودر را فقط به اندازه متناسب با حجم مخزن پودر و طبق دستورالعمل بریزید. مقدار بیش از اندازه مواد شوینده عمر ماشین لباسشویی را کوتاه می‌کند.
2 پیام

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code