روش‌های معجزه‌آسای نگهداری از انواع پوست | اکالا

روش‌های معجزه‌آسای نگهداری از انواع پوست

پاییز فصل درمان است
اگر پوست شما در تابستان به دلیل تابش آفتاب خشک، پوسته‌پوسته، پر از ترک و به‌طورکلی آسیب‌دیده است، پاییز زمان مناسبی است تا همه این موارد را درمان کنید. در زیر نکات و روش‌هایی یادآور می‌شویم که می‌تواند در درمان مشکلات پوستی شمارا یاری کند.

پوست خود را مرطوب نگهداری
بخور دادن یکی از روش‌هایی است که می‌تواند پوست را نرم و آب‌رسانی کند؛ اما تأثیر این روش زودگذر است و باگذشت زمان دوباره پوست خشکی خود را بازمی‌یابد. علاوه به راین بخور دادن گزینه مناسبی برای پوست‌های آکنه دار نیست چراکه برشدت آکنه می‌افزاید. یکی دیگر از راه‌های درمانی استفاده از کرم‌های مناسب مرطوب‌کننده است. حتماً پس از حمام، یا پس از شستن دست و صورت، پوست خود را به مرطوب‌کننده آغشته کنید.

پوستتان را زیاد نشویید
شستشوی مداوم دست و صورت خشکی پوست را تشدید می‌کند. شستن پوست با صابون مشکلی ندارد اما این کار به‌دفعات مشکلات پوستی فراوانی به همراه می‌آورد. بهتر است برای شستن دست‌ها از مایع دستشویی استفاده کنید. برای فصل پاییز بهترین گزینه مایع دستشویی کرمی می‌باشد که علاوه بر پاکیزگی و ضدعفونی کردن دست‌ها با حفظ رطوبت پوست، از خشکی، ترک و آسیب‌های جدی به پوست جلوگیری می‌کند. توصیه می‌شود در انتخاب مایع دستشویی دقت لازم را به عمل آورید. برای فصل پاییز و زمستان علاوه بر مایع دستشویی کرمی، می‌توانید از مایعات دستشویی مناسبی استفاده کنید که حاوی پروتئین سویا می‌باشند. نرم کردن پوست دست، جلوگیری از پیری زودرس پوست دست‌ها و حفظ رطوبت آن‌ها از خواص اصلی پروتئین سویا به شمار می‌آید.

نیازهای پوست خود را دریابید
اگر پوست خیلی خشکی دارید و سرمای هوا باعث افزایش خشکی پوست شما می‌شود، بهتر است از کرم‌هایی با پایه چربی استفاده کنید؛ اما اگر پوست چرب دارید و قصد دارید تنها رطوبت ازدست‌رفته پوست خود را بازیابید، بهتر است از مرطوب کننده‌هایی با پایه آب (جهت آب‌رسانی) استفاده کنید. فراموش نکنید برای جذب بیشتر و مناسب‌تر هر دو نوع این کرم‌ها، باید ابتدا دست و صورت را بعد از شستن خوب خشک و سپس از محصولات مرطوب‌کننده مناسب استفاده کنید.

ضد آفتاب و جلوگیری از خشکی
یک باور کاملاً اشتباه این است که ملایم ‌ترشان نور آفتاب در روزهای زمستانی نیاز به استفاده از ضد آفتاب را از بین می‌برد، درحالی‌که مصرف نکردن ضد آفتاب، یکی از عوامل خشکی پوست در فصل سرما محسوب می‌شود، بنابراین تمام افراد باید در زمستان هم از ضد آفتاب البته در دفعات کمتر استفاده کنند. میزان SPF ضد آفتاب‌ها به پوست و منطقه‌ای زندگی بستگی دارد. بهتر است پیش از مصرف ضد آفتاب در پاییز و زمستان با یک متخصص پوست و مو مشورت شود اما اغلب استفاده از ضد آفتاب‌هایی با 25 SPF به بالا توصیه می‌شود.

ویتامین E بخورید
عوامل بسیاری می‌توانند در خشک شدن پوست افراد مؤثر باشند که یکی از آن‌ها مشکلات تغذیه‌ای و کمبود ویتامین‌هاست. هرچه بدن کمتر در معرض دریافت ویتامین‌ها و عناصر مفید برای شاداب و با طراوت ماندن پوست قرار بگیرد، بیشتر و زودتر دچار خشکی و چروکیدگی پوست می‌شود، بنابراین مصرف انواع ویتامین‌ها ازجمله ویتامین E در این روزها خیلی به افراد توصیه می‌شود و پیشنهاد ما برای جلوگیری از کمبود آب بدن و درنتیجه خشکی پوست، مصرف ‌آب زیاد در پاییز و زمستان است.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.