سبک زندگیسلامت و زیبایی

۰ تا ۱۰۰ “آرایش کامل” به همراه فیلم آموزشی

هنر آرایش کردن امروزه در جهان از جایگاه خاصی برخوردار است و کسانی که با این هنر سر و کار دارند، می‌دانند که برای اجرای یک آرایش طبیعی و کامل باید اصول زیربنایی آن آرایش کامل و پله به پله انجام شود. این کار باعث می‌شود تا در یک میهمانی یا در کل روز همه نگاه‌ها به شما خیره شود و با رعایت نکات آن می‌توان به نتیجه مطلوبی رسید. آرایش کردن از روزگاران پیشین در میان ایرانیان از جایگاه خاصی برخوردار بود و بانوان جوان در مراسم ازدواج و عروسی با زدن سرخاب و سفیداب و بند انداختن صورت خود را آراسته می‌کردند. به مرور زمان این هنر با پیشرفت مد و دنیای آرایشگری و با متدهای جدید، کلی تغییر کرد و عروس خانم‌های امروزی بیشتر به امر گریم کردن صورت علاقه پیدا کردند که آن نیز به نوبه خود یک آرایش کامل است.

هنر آرایش روز

۱) قبل از هر آرایشی پوستِ خود را با ژل های شستشو مناسب پوستتان بشورید. زیرا پوست باید کاملاً تمیز و پاک باشد. ماده‌ای که با آن صورت خود را می‌شورید باید کاملاً با پوست شما سازگار باشد، زیرا ممکن است پوست شما در اثر شستن با مواد شوینده ناسازگار با پوستتان خشک و پوسته پوسته شود و حساسیت ایجاد کند و نتیجه مطلوبی از فوندانسیون پوست خود نگیرید. حتی می‌توانید قبل از آرایش و زدن کرم پودر از ماسک‌های مخصوص پوست که از بین برنده جوش های سرسیاه و لک صورت است و پوست شما را شفاف و روشن می‌کند، استفاده کنید. پس نکته مهم در امر آرایش پاکسازی و تمیز بودن پوست است که خیلی خانم‌ها این نکته را رعایت نمی‌کنند و با وجود آرایش کامل گویا آرایشی انجام نداده‌اند. سپس با پدهای پاک کننده یا تونر صورت کلیه سیاهی‌ها، لکه ها و جای جوش یا آرایشی که از قبل باقی مانده و از بین نرفته به صورت ماساژ، پوست خود را تمیز کنید. به این ترتیب پوست آماده آرایش کامل و زیبا است و چهره شما با رعایت اصول بعدی صد برابر زیباتر و خیره کننده تر می‌شود.

  از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

  ۲) بعد از آن از کرم آبرسان یا کرم‌های مرطوب کننده برای خشکی استفاده کنید. کرم‌هایی استفاده کنید که آبرسانی پوست را انجام بدهد و پوست شما را لطیف و نرم کند و به راحتی جذب پوست شود. بعد از آن پرایمر خود را بزنید. پرایمر باعث می‌شود کلیه خط و خطوط و برجستگی و فرورفتگی های پوست که از جوش به وجود آمده از بین برود و پوست کاملاً صاف و یکدست شود. پرایمر منافذ پوست را کاملاً می‌بندد. کلیه میکاپ آرتیست‌ها از پرایمر استفاده می‌کنند و یک آرایش کامل ملزم آن است.

   

  ۳) کرم پودر با توجه به رنگ ایده‌آل پوستتان انتخاب کرده و آن را ابتدا با انگشتان دست روی نقاط مختلف صورت زده و با یک ابر به صورت ضربه‌ای پخش کنید و دورانی بالا و پایین، روی چشم و زیر آن و حتی روی گردن و چانه خود نیز بزنید. چون باید صورت و گردن یکدست و یکرنگ باشد. کرم پودری برای یک آرایش کامل مورد نیاز است که کاملاً پوشانندگی داشته باشد و کلیه لک‌های صورت را از بین برده و متناسب با نوع پوست شما باشد. کرم پودرها به صورت پنکیک نیز وجود دارد که برای انتخاب آن به صورت سلیقه‌ای می توان عمل کرد. این نکته را توجه داشته باشید که حتماً از پد یا ابر برای پخش کرم پودر استفاده و از کنار بینی به سمت گونه و گوش‌ها و در پیشانی از وسط به چپ و راست کرم پودر را پخش کنید تا کاملاً جذب پوستتان شود.

   

  ۴) وقتی کرم پودر کاملا، پخش شد، کانسیلر را به صورت نقطه ای دور پوست چشم زده و با بِراش کاملاً پخش و محو کنید. کانسیلر به صورت پوشاننده کلیه عیب‌های صورت مثل جای آکنه و قرمزی ناشی از آن و سیاهی زیر چشم، به کار می‌رود. کانسیلرها رنگ‌های مختلفی دارند ولی بهتر است نسبت به رنگ کرم پودر خود دقت کنید تا آرایش کامل شما زیبا و به دور از هر عیبی دیده شود. کانسیلر جامد معمولاً برای پوست های چرب و مایع آن برای پوست های خشک استفاده می‌شود. فوندانسیون پوست را هیچ وقت برای آرایش کامل فراموش نکنید.

   

   از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

   ۵) چشم اولین عضوی است که در آرایش کامل به چشم می‌آید بنابراین خانم‌های عزیز سعی کنید روی چشم و آرایش آن مانور بدهید. سایه پشت چشم مورد نظر خود را با رنگی که انتخاب کرده‌اید، با یک قلم مو پخش کرده و با توجه به سلیقه از دو رنگ ترکیبی که رنگ تیره معمولاً در انتهای چشم و رنگ روشن در گودی چشم قرار می‌گیرد بکشید. می‌توانید در زیر چشم نیز از سایه استفاده کنید و این گزینه بسیار سلیقه ای و با توجه به ظاهر و نوع آرایش انجام می‌شود. در نظر داشته باشید سایه چشم با توجه به نوع چشم‌ها و فاصله چشم‌ها از هم کشیده می‌شود. اگر از سایه چشم به درستی استفاده کنید، چهره شما جذاب‌تر و شاداب‌تر دیده می‌شود و همچنین چشم‌های شما از حالت عادی بزرگتر به نظر خواهد آمد. چنانچه درست سایه نزنید، چشم‌ها غیرطبیعی و از حالت عادی کوچکتر دیده می‌شود و در نهایت هماهنگی آرایش را از بین می‌رود.

    

   ۶) راز زیبایی صورت خط چشم است. خط چشم با توجه به مدل و فرم چشم فرق می کند و هر چشمی اصول خط چشم کشیدن آن متفاوت است. خط چشم خود را از وسط چشم تا انتها بکشید. می‌توانید به صورت دلبخواه در زیر چشم، نیز خط چشم کشیده و به هم وصل کنید. کسانی که فاصله چشمهایشان زیاده، بهتر است از انتهای چشم و از داخل تا انتها و خارج آن بکشند. اگر می‌خواهید چشم‌هایتان کشیده دیده شود خط چشم را از گوشه خارجی چشم به سمت بالا و اصطلاحاً گربه ای بکشید. اگر مبتدی هستید از خط چشم جامد استفاده کنید و اگر حرفه ای از مایع استفاده کنید. برای اینکه دستتان نلرزد، آن را به جایی تکیه دهید که با آرامش، خط چشم بکشید. خط چشم در آرایش بسیار مهم و طرز کشیدن آن باعث می‌شود که چشم‌های شما کوچک یا بزرگ دیده شود و به چشمها فرم و حالت می‌دهد. خط چشمی که دنباله دار باشد به چشمان شما زیبایی خاصی می‌بخشد. سه نوع خط چشم وجود دارد: مایع، مدادی و پودری، که از هر کدام آن با توجه به سطح مهارت و مدل آرایش شخص استفاده می‌کنند.

   ۷) ریمل تنها محصول آرایشی است که خانم‌های جوان از آن نمی‌توانند بگذرند و حتی اگر خط چشم نکشند ریمل را معمولاً می‌زنند. زیرا مژه عضوی از صورت است که وقتی بلند و پر حجم دیده شود چشمان شما بسیار زیبا دیده می‌شود و به نظر می‌رسد که آرایش کامل انجام داده اید. برای زدن ریمل سرِ خود را کمی عقب برده تا ریشه مژه‌ها و خط رویش مژه را به خوبی دیده و با عقب و جلو بردن دست ریمل از پایین به بالا زده و بعد از اینکه خشک شد برای اینکه حجم بیشتری دهید، مجدداً ریمل بزنید. برای آنکه ریمل به خوبی دیده شود حتماً قبل از ریمل زدن مژه های خود را شانه کنید و از رنگ ریمل مشکی استفاده کنید. چنانچه مژه های کم حجم و کوتاهی دارید می‌توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید و با چسب مخصوص به مژه‌ها وصل کنید. البته با پیشرفت دنیای مد و آرایش، اکستنشن مژه میان خانم‌ها رواج پیدا کرده که با این روش دیگر نیازی به ریمل زدن و حجم دادن به مژه‌هایتان ندارید. بعد از زدن ریمل می‌توانید از فر مژه استفاده کنید تا مژه‌هایی که صاف هستند فِرتر و به سمت بالا فرم بگیرند.

    

   ۸)  ابروی خود را با مداد یا سایه ابرو پُر کرده و هاشور بزنید. کلیه نقاط خالی را پر نمایید و تعادل بین قوس و کمان آن ایجاد کنید. معمولاً رنگ ابرو باید دو درجه تیره تر و یا روشن تر از موی سر دیده شود و اگر موهای شما بلوند است دو درجه تیره‌تر و اگر تیره است دو درجه روشن‌تر باشد. اگر از سایه ابرو استفاده می‌کنید با مداد ابرو به ابروهای خود مدل بدهید و خط بکشید. بعد از آن می‌توانید از ریمل ابرو جهت فیکس کردن استفاده نمایید. ریمل ابرو باعث خوش‌حالتی، مرتبی و پرپشت نشان دادن ابرو می‌شود.

    

   ۹) از کانتورینگ برای نقاط گودی مثل خط گونه و بالای لب و اطراف بینی استفاده و با فرچه پخش کنید. برای زدن کانتور روی پیشانی، گونه ها، بینی و خطوط فک تمرکز کنید. رنگ روشن و هایلات آن را روی بینی و قوس آن، چانه، زیر چشم می‌زنیم و با براش پخش می‌کنیم. وقتی زیر چشم را هایلات می‌کنید، خواهی دید که چشم‌ها چه قدر زیباتر به چشم می‌آیند. بعد استخوان زیر ابرو رو به خارج و بالا کانتور می‌کنیم.  این کار صورت شما را زاویه دار خواهد کرد و برجستگی و فرو رفتگی‌های صورت را به خوبی نمایان می‌کند. از کانتور رنگ روشن درقسمت برجسته صورت و از رنگ تیره در نقاط گودی صورت استفاده کنید.

   کانتور در دو نوع جامد و مایع وجود دارد که مایع آن کمرنگ‌تر است. آرایش زمانی کامل می‌شود که از کانتور حتماً استفاده کنید.

    

   ۱۰) بعد از آن از رژ گونه استفاده کرده و لپ‌های خود را با مکش دهان به داخل ببرید. به طوری که گونه‌ها نمایان شود. با فرچه مخصوص از سمت داخلی صورت که به نزدیکی بینی منتهی می‌شود تا انتهای استخوان گونه که به گوش منتهی می‌شود بکشید.

   برای زدن رژگونه

   • اندازه طول صورت: یعنی از بالای پیشانی جایی که موها در آمده‌ است تا پایین چانه.
   • اندازه خط فک: یعنی ببینید عرض پهن‌ترین قسمت چانه چند سانتی‌متر است.
   • اندازه عرض پیشانی: یعنی ببینید عرض پهن‌ترین قسمت پیشانی چند سانتی‌متر است.
   • اندازه عرض گونه‌‌ها: یعنی ببینید بیشترین فاصله بین دو گونه چقدر است نقش اساسی دارد.

   اگر پیشانی باریک و صورت پهنی دارند، رژگونه را وسیع‌تر بزنید و بخش بیرونی استخوان‌های گونه را تیره‌تر و بخش داخلی استخوان‌های گونه را روشن‌تر رژگونه بزنید.

   بعد از زدن رژ گونه زیر آن را پنکک بزنید که مرز آن مشخص شود.

   ۱۱) از هایلایتر برای روی گونه و زیر قوس ابرو و بالای آن استفاده کنید. هایلایتر نقش بسزایی در روی گونه و بالای استخوان گونه دارد. حتی می‌توانید از گوشه لب تا گوش خود از هایلاتر برای یک آرایش کامل استفاده کنید. از هایلایتر به جای کانسیلر نیز می‌توانید استفاده کنید و در زیر چشم، آن را بزنید.

   هایلایتر به سه نوع مایع، پودری و کرمی وجود دارد. بعضی از هایلایترها شاین هستند و برای آرایش شب جلوه زیبایی به آرایش کامل شما می‌دهد.

    

   ۱۲) در نهایت رژ لبِ انتخابی، که بهتر است بدون سرب باشد، به حالتی که لب‌ها را غنچه کرده بزنید و با بِراش مخصوص دور لب و نقاطی که ناصاف است را مرتب کرده و خط لب هم رنگ آن را بر روی لب بکشید. رنگ رژ لب با توجه به آرایش و فصلی که در آن هستید متفاوت است.در زمستان از رنگ های گرم و در تابستان از رنگ های ملایم و خنک استفاده کنید. با رژ لب می‌توان فرم لبها را زیبا کرد و با سایر اعضای صورت متناسب ساخت. رژ لب آخرین مرحله آرایش کامل است و به صورت شما روح می‌بخشد.

   ۱۳) در انتها فیکساتور صورت را برای تثبیت و ماندگاری زیاد آرایش در روی ‌پوست با براش بزنید. با فیکساتور ساعت ها آرایش روی صورت شما باقی می‌ماند و آرایش پخش نمی‌شود. از فیکساتور برای ثابت ماندن آرایش به مدت طولانی استفاده کنید.

    

   با اجرای مراحل کامل یک آرایش می توانید یک آرایش ملایم (لایت)  و امروزی داشته باشید و به زیبایی در مجالس بدرخشید. فراموش نکنید با رعایت کلیه مواردی که ذکر شد می توانید همواره در همه جا زیبا و منحصربفرد به نظر برسید.

   این نوشته برگرفته از سایت معتبر https://www.wikihow.com است.

    از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

    نوشته های مشابه

    ‫۱۹ دیدگاه ها

    1. ممنون بابت مطالب مفیدتون من پوستم خشک به نظر شما از چه کانسیلری میتونم استفاده کنم؟

    2. توضیحات خوب و کامل بود.پرایمر برای استفاده روزانه خوبه؟یا ضرر داره؟ برای زیر ضدآفتاب

     1. بله می توانید این محصول را با حالت کمی غلیظ تر به عنوان سایه و همچنین جایگزین برای کرم روشن کننده به کار ببرید. ولی به این نکته توجه داشته باشید که پرایمر را روی ضد آفتاب خود بزنید. پرایمر پوست شما را شفاف و مخملی می کند ولی در نظر داشته باشید اگر پوستتان چرب است از پرایمرهای مخصوص پوست چرب استفاده نمایید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دکمه بازگشت به بالا