۰ تا ۱۰۰ آرایش کامل+ فیلم آموزشی

۰ تا ۱۰۰ آرایش کامل

هنر آرایش کردن امروزه در جهان از جایگاه خاصی برخوردار است و کسانی که با این هنر سر و کار دارند می دانند که برای اجرای یک آرایش طبیعی و کامل باید اصول زیربنایی آن آرایش کامل پله به پله انجام شود تا باعث شود در یک میهمانی یا در کل روز همه نگاهها به شما خیره شود دارای مراحل کلی و جامعی است که با رعایت آن می توان به نتیجه مطلوبی رسید. آرایش کردن از روزگاران پیشین در میان ایرانیان از جایگاه خاصی برخوردار بود و بانوان جوان در مراسم ازدواج و عروسی با زدن سرخاب و سفیداب و بند انداختن صورت خود را آراسته می کردند. به مرور زمان این هنر با پیشرفت مد و دنیای آرایشگری و با متدهای جدید کلی تغییر کرد و عروس خانمهای امروزی بیشتر به امر گریم کردن صورت علاقه دارند که آن نیز به نوبه خود یک آرایش کامل است.

هنر آرایش روز

1) قبل از هر آرایشی پوست خود را با ژل های شستشو مناسب پوست خود بشورید زیرا پوست باید کاملاً تمیز و پاک باشد. ماده ای که با آن صورت خود را می شورید باید کاملاً با پوست شما سازگار باشد زیرا ممکن است پوست شما در اثر شستن با مواد شوینده ناسازگار با پوستتان خشک و پوسته پوسته شود و حساسیت ایجاد کند و نتیجه مطلوبی از فوندانسیون پوست خود نگیرید. حتی می توانید قبل از آرایش و زدن کرم پودر از ماسک های مخصوص پوست که از بین برنده جوش های سرسیاه و لک صورت است و پوست شما را شفاف و روشن می کند استفاده کنید. پس نکته مهم در امر آرایش پاکسازی و تمیز بودن پوست می باشد که خیلی خانمها این نکته را رعایت نمی کنند و با وجود آرایش کامل گویا آرایشی انجام نداده اند. سپس با پدهای پاک کننده و یا تونر صورت کلیه سیاهی ها و لکه ها و جای جوش یا آرایشی که از قبل باقی مانده و از بین نرفته به صورت ماساژ روی پوست ، پوست خود را تمیز کنید. به این ترتیب پوست آماده آرایش کامل و زیبا می باشد و چهره شما با رعایت اصول بعدی صد برابر زیباتر و خیره کننده تر می شود.

 

 

 

2) بعد از آن از کرم آبرسان و یا کرم های مرطوب کننده برای خشکی استفاده کنید. کرم هایی استفاده کنید که آبرسانی پوست را انجام بدهد و پوست شما را لطیف و نرم کند و به راحتی جذب پوست شود. بعد از آن پرایمر خود را بزنید. پرایمر باعث می شود کلیه خط و خطوط و برجستگی و فرورفتگی های پوست که از جوش به وجود آمده از بین ببرد و پوست کاملا صاف و یکدست شود.پرایمر منافذ پوست را کاملاً می بندد و کلیه میکاپ آرتیست ها از آن استفاده می کنند و یک آرایش کامل ملزم آن است.

 

3) کرم پودر با توجه به رنگ ایده آل پوستتان انتخاب کرده و آن را ابتدا با انگشتان دست روی نقاط مختلف صورت زده و با یک ابر به صورت ضربه ای پخش کنید و دورانی بالا و پایین، روی چشم و زیر آن و حتی روی گردن و چانه خود نیز بزنید.چون باید صورت و گردن یکدست و یکرنگ باشد. کرم پودری برای یک آرایش کامل مورد نیاز است که کاملاً پوشانندگی داشته باشد و کلیه لک های صورت را از بین برده و متناسب با نوع پوست شما باشد. کرم پودرها به صورت پنکیک نیز وجود دارد که برای انتخاب آن به صورت سلیقه ای می توان عمل کرد.این نکته را توجه داشته باشید که حتماً از پد و یا ابر برای پخش کرم پودر استفاده و از کنار بینی به سمت گونه و گوشها و در پیشانی از وسط به چپ و راست کرم پودر را پخش کنید تا کاملاً جذب پوستتان شود.

 

4) وقتی کرم پودر کاملا پخش شد کانسیلر را به صورت نقطه ای دورپوست چشم زده و با براش کاملا پخش و محو کنید. کانسیلر به صورت پوشاننده کلیه عیب های صورت مثل جای آکنه و قرمزی ناشی از آن و سیاهی زیر چشم،  را از بین می برد. کانسیلر ها رنگ های مختلفی دارند ولی بهتر است نسبت به رنگ کرم پودر خود آن را انتخاب کنید که آرایش کامل شما زیبا و به دور از هر عیبی دیده شود.کانسیلر جامد معمولاً برای پوست های چرب و مایع آن برای پوست های خشک استفاده می شود. فوندانسیون پوست را هیچ وقت برای آرایش کامل فراموش نکنید.

 

5) چشم اولین عضوی است که در آرایش کامل به چشم می آید بنابراین خانمهای عزیز سعی کنید روی چشم و آرایش آن مانور بدهید.سایه پشت چشم مورد نظر خود را با رنگ انتخابی آن را با یک قلم مو پخش کرده و یا با توجه به سلیقه از دو رنگ ترکیبی که رنگ تیره معمولاً در انتهای چشم و رنگ روشن در گودی چشم قرار می گیرد بکشید. می توانید در زیر چشم نیز از سایه استفاده کنید و این گزینه بسیار سلیقه ای و با توجه به ظاهر و نوع آرایش انجام می شود. در نظر داشته باشید سایه چشم با توجه به نوع چشمها و فاصله چشمها از هم کشیده می شود. اگر از سایه چشم به درستی استفاده کنید، چهره شما جذابتر و شادابتر دیده می شود  و همچنین چشمهای شما از حالت عادی بزرگتر دیده می شود و چنانچه درست سایه نزنید چشم ها غیرطبیعی و از حالت عادی کوچکتر دیده می شود و در نهایت هماهنگی آرایش را از بین می برد.

 

6) راز زیبایی صورت خط چشم است. خط چشم با توجه به مدل و فرم چشم فرق می کند و هر چشمی اصول خط چشم کشیدن آن متفاوت است.خط چشم خود را از وسط چشم تا انتها کشیده می توانید به صورت دل به خواه در زیر چشم نیز خط چشم کشیده و به هم وصل کنید.کسانی که فاصله چشمهایشان زیاده بهتر است از انتهای چشم و از داخل تا انتها و خارج آن بکشند و اگر می خواهید چشمهایتان کشیده دیده شود خط چشم را از گوشه خارجی چشم به سمت بالا و اصطلاحاً گربه ای بکشید.اگر مبتدی هستید از خط چشم جامد استفاده کنید و اگر حرفه ای از مایع استفاده کنید و برای اینکه دستتان نلرزد به جایی تکیه دهید که با آرامش خط چشم بکشید. خط چشم در آرایش بسیار مهم و طرز کشیدن آن باعث می شود که چشمهای شما کوچک و یا بزرگ دیده شود و به چشمها فرم و حالت می دهد. خط چشمی که دنباله دار باشد به چشمان شما زیبایی خاصی می بخشد. سه نوع خط چشم وجود دارد( مایع، مدادی و پودری) که از هر کدام آن با توجه به سطح مهارت و مدل آرایش شخص استفاده می کنند.

 

7) ریمل تنها محصول آرایشی است که خانمهای جوان از آن نمی توانند بکذرند و حتی اگر خط چشم نکشند ریمل را معمولاً می زنند چون مژه عضوی از صورت است که وقتی بلند و پر حجم دیده شود چشمان شما بسیار زیبا دیده می شود و به نظر می رسد که آرایش کامل انجام داده اید.برای زدن ریمل سر خود را کمی عقب برده تا ریشه مژه ها و  خط رویش مژه را به خوبی دیده و با عقب و جلو بردن دست ریمل از پایین به بالا  زده و بعد از اینکه خشک شد برای اینکه حجم بیشتری دهید مجدداً ریمل بزنید. برای آنکه ریمل به خوبی دیده شود حتماً قبل از ریمل زدن مژه های خود را شانه کنید و از رنگ ریمل مشکی استفاده کنید. چنانچه مژه های کم حجم و کوتاهی دارید می توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید که با چسب مخصوص به مژه ها می‌توانید وصل کنید. البته با پیشرفت دنیای مد و آرایش اکستنشن مژه میان خانمها رواج پیدا کرده که با این روش دیگر نیازی به ریمل زدن و حجم دادن به مژه هایتان ندارید. بعد از زدن ریمل می توانید از فرمژه استفاده کنید تا مژه هایی که صاف هستند فرتر و به سمت بالا فرم بگیرند.

 

8) سپس ابروی خود را با مداد یا سایه ابرو پر کرده و هاشور بزنید و کلیه نقاط خالی را پر نمایید و تعادل بین قوس و کمان آن ایجاد کنید. معمولاً رنگ ابرو باید دو درجه تیره تر و یا روشن تر از موی سر دیده شود و اگر موهای شما بلوند است دو درجه تیره تر و اگر تیره است دو درجه روشن تر باشد. اگر از سایه ابرو استفاده می کنید با مداد ابرو به ابروهای خود مدل بدهید و خط بکشید. بعد از آن می توانید از ریمل ابرو جهت فیکس کردن استفاده نمایید. ریمل ابرو باعث خوش حالتی، مرتبی، پرپشت نشان دادن ابرو می شود.

 

9) از کانتورینگ برای نقاط گودی مثل خط گونه و بالای لب و اطراف بینی استفاده و با فرچه پخش کنید. برای زدن کانتور روی پیشانی، گونه ها، بینی و خطوط فک تمرکز کنید. رنگ روشن و هایلات آن را روی بینی و قوس آن، چانه، زیر چشم میزنیم و با براش پخش می کنیم.وقتی زیر چشم را هایلات می کنید خواهی دید که چشمها چه قدر به چشم می آن. بعد استخوان زیر ابرو رو به خارج و بالا کانتور می کنیم.  این کار صورت شما را زاویه دار خواهد کرد و برجستگی و فرو رفتگی های صورت را به خوبی نمایان می کند. کانتور به رنگ روشن درقسمت برجسته صورت و از رنگ تیره در نقاط گودی صورت استفاده کنید. کانتور در دو نوع جامد و مایع وجود دارد که مایع آن کمرنگتر است. آرایش زمانی کامل می شود که از کانتور حتماً استفاده کنید.

 

10) بعد از آن از رژ گونه استفاده کرده و لپ های خود را با مکش دهان به داخل برده و به طوری که گونه ها نمایان شود و با فرچه مخصوص از سمت داخلی صورت که به نزدیکی بینی منتهی می شود تا انتهای استخوان گونه که به گوش منتهی می شود بکشید. برای زدن رژگونه اندازه طول صورت؛ یعنی از بالای پیشانی جایی که موها درآمده‌است تا پایین چانه.اندازه خط فک؛ یعنی ببینید عرض پهن‌ترین قسمت چانه چند سانتی‌متر است.اندازه عرض پیشانی؛ یعنی ببینید عرض پهن‌ترین قسمت پیشانی چند سانتی‌متر است.اندازه عرض گونه‌‌ها؛ یعنی ببینید بیشترین فاصله بین دو گونه چقدر است نقش اساسی دارد.اگر پیشانی باریک و صورت پهنی دارند، رژگونه را وسیعتر بزنید و بخش بیرونی استخوان‌های گونه را تیره‌تر و بخش داخلی استخوان‌های گونه را روشن‌تر رژگونه بزنید. بعد از زدن رژ گونه زیر آن را پنکیک بزنید که مرز آن مشخص شود.

 

11) از هایلایتر برای روی گونه و زیر قوس ابرو و بالای آن استفاده کنید. هایلایتر نقش بسزایی در روی گونه و بالای استخوان گونه دارد. حتی می توانید از گوشه لب تا گوش خود از هایلاتر برای یک آرایش کامل استفاده کنید. از هایلایتر به جای کانسیلر نیز می توانید استفاده کنید و در زیر چشم آن را بزنید. هایلایتر به سه نوع مایع، پودری و کرمی وجود دارد. بعضی از هایلایترها شاین هستند و برای آرایش شب جلوه زیبایی به آرایش کامل شما می دهد.

 

12) در نهایت رژ لب انتخابی که بهتر است بدون سرب باشد، را به حالتی که لب ها را غنچه کرده بزنید و با براش مخصوص دور لب و نقاطی که ناصاف است را مرتب کرده و خط لب هم رنگ آن را بر روی لب بکشید. رنگ رژ لب با توجه به آرایش و فصلی که در آن هستید متفاوت است.در زمستان از رنگ های گرم و در تابستان از رنگ های ملایم و خنک استفاده کنید.با رژ لب می توان فرم لبها را  زیبا کرد و  و با سایر اعضای صورت متناسب ساخت. رژ لب آخرین مرحله آرایش کامل است و به صورت شما روح می بخشد.

 

13) در انتها فیکساتور صورت را برای تثبیت و ماندگاری زیاد آرایش در روی ‌پوست با براش بزنید. با فیکساتور ساعت ها آرایش روی صورت شما باقی می ماند و آرایش پخش نمی شود.از فیکساتور برای ثابت ماندن آرایش به مدت طولانی استفاده کنید.

 

 

با اجرای مراحل کامل یک آرایش می توانید یک آرایش لایت و امروزی داشته باشید و به زیبایی در مجالس بدرخشید. فراموش نکنید با رعایت کلیه مواردی که ذکر شد می توانید همواره در همه جا زیبا و منحصربفرد به نظر برسید.

18 پیام
    1. بله می توانید این محصول را با حالت کمی غلیظ تر به عنوان سایه و همچنین جایگزین برای کرم روشن کننده به کار ببرید. ولی به این نکته توجه داشته باشید که پرایمر را روی ضد آفتاب خود بزنید. پرایمر پوست شما را شفاف و مخملی می کند ولی در نظر داشته باشید اگر پوستتان چرب است از پرایمرهای مخصوص پوست چرب استفاده نمایید.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.