قیمت انواع لبنیات نباید بیشتر از ۲ برابر نرخ شیر خام باشد!

شیر

عضو هیأت‌مدیره اتحادیه دامداران ایران گفت: قیمت انواع لبنیات در بازار نباید بیشتر از ۱۰۰ درصد نرخ شیر خام باشد.

حسین نعمتی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه نرخ شیر خام در بازار از دو هزار تومان تا دو هزار و سیصد تومان برای هر کیلوگرم متغیر است، گفت: متأسفانه در چند ماه گذشته قیمت انواع بسته‌بندی مواد لبنی به‌شدت افزایش داشته است که وقوع این اتفاق موجب شده است تا شاهد گرانی محصولات لبنی در بازار باشیم.

وی با بیان اینکه بعضی از محصولات لبنی در پاکت‌های بسته‌بندی تتراپک که وارداتی هستند به مردم عرضه می‌شوند، افزود: با توجه به اینکه برخی از مواد اولیه برای بسته‌بندی انواع محصولات لبنی وارداتی هستند، به‌نظر می‌رسد حداقل بیش از ۵۰ درصد از گرانی محصولات لبنی ناشی از افزایش قیمت پاکت‌های بسته‌بندی باشد.

عضو هیأت‌مدیره اتحادیه دامداران ایران تصریح کرد: وقتی نرخ شیر خام حداکثر کیلویی دو هزار و ۳۰۰ تومان است، قیمت هر کیلوگرم محصول لبنی نباید بیشتر از دو برابر نرخ شیر خام باشد.

نعمتی با انتقاد از قیمت‌گذاری انواع محصولات لبنی در کارخانه‌های تولیدی اضافه کرد: متأسفانه با توجه به تنوع بسیار زیاد محصولات لبنی در کارخانه‌ها، شاهد قیمت‌گذاری‌های متفاوت و حتی دور از انتظار از سوی کارخانه‌های تولید محصول لبنی هستیم که وقوع این اتفاق نشان از نبود نظارت کافی در بازار لبنیات است.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.