قیمت مرغ بازهم پر کشید/اختصاص میلیاردی دلار برای تامین کالای اساسی توجیهی ندارد

قیمت مرغ

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:اختصاص 14میلیارد دلار 4200 تومانی در بودجه سال 98 را در شرایطی که کالای اساسی نیز در بازار گران فروخته می شود غیر قابل توجیه است.

 

علی قربانی ، با بیان اینکه برخلاف روند کاهشی نرخ ارز در مدت اخیر قیمت کالاها ارزان نشده است،گفت:اینکه میلیاردها دلار با نرخ 4200تومان برای کالاهای اساسی اختصاص یابد اما مردم در بازار کالاها را گران خریداری کنند غیرقابل توجیه است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اینکه قیمت مرغ در بازار خرده فروشی به بیش از 12هزار تومان برسد و گوشت قرمز نیز گران شده و حتی گوشت قرمز منجمد وارداتی نیز با قیمت مناسب توزیع نشود، غیرقابل قبول است چرا که با ادامه این وضعیت گوشت مرغ نیز از سبد خانوار حذف می شود.
نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس دهم شورای اسلامی گفت:حذف یا کاهش مواد پروتئینی از سفره خانوار به دلیل گرانی اقلام خوراکی به سوءتغذیه منجر می شود و در آینده به رشد هزینه های درمانی کشور منتهی می شود.
انتقاد از افزایش قیمت گوشت قرمز و مرغ در بازار
قربانی ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:با افزایش قیمت گوشت قرمز ، طبیعی است مصرف گوشت مرغ رشد کند اما به دلیل مدیریت ضعیف موضوع مذکور، قیمت مرغ نیز با افزایش شدیدی روبرو شده و متاسفانه هزینه های یک خانوار در تمامی بخش ها افزایش قابل توجهی یافته است.
تامین معیشت خانوارها با درآمد متوسط نیز با مسئله روبرو شده است
وی ادامه داد: مردم از بابت افزایش قیمت کالاهای اساسی گلایه جدی دارند و علاوه بر اقشار ضعیف جامعه، تامین معیشت خانوارها با درآمد متوسط نیز با مسئله روبرو شده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:اگر قیمت کالاهای اساسی در بازار تعدیل نشود و گرانی ها پایدار باشد باید برنامه ریزی دیگری برای تقویت معیشت شود چرا که اختصاص 14 میلیارد دلار 4200 تومانی در بودجه سال 98 در شرایطی که کالای اساسی نیز در بازار گران فروخته شود غیر قابل توجیه است و به نوعی توزیع رانت است.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.