مراحل یک آرایش کامل : قدم به قدم مثل حرفه ای ها

- مراحل یک آرایش کامل قدم به قدم مثل حرفه ای ها

قدم اول از مراحل یک آرایش کامل: انتخاب رنگ ، ترکیب رنگ مناسب فصل

مراحل یک آرایش کامل: آرایش مناسب فصل بهار

فصل بهار به عنوان رنگی ترین فصل سال تمام رنگ‌های گرم و سرد را در خود دارد. در این فصل برای انتخاب رنگ آرایش و لباس می‌توانید از ترکیب های رنگی اطرافتان ایده های جالب بگیرید .
مانند ترکیب رنگ‌های یک گل یا یک منظره بهاری. از آنجا که تمام رنگ‌ها به شفاف ترین حالت خود در این فصل خودنمایی می‌کنند قدرت انتخاب شما در انتخاب رنگ نیز زیاد تر می‌شود .

مراحل یک آرایش کامل قدم به قدم مثل حرفه ای ها- آرایش مناسب فصل بهار
در آرایش بهاری برای لب بهتر است از رنگ‌های شاد مثل : قرمز ،هلویی ،صورتی و … استفاده کنیید. با خیال راحت به سراغ رنگ‌های شاد و پرانرژی بروید و از این ترکیب شاد لذت ببرید. حتی می‌توانید از خط چشم‌هایی غیر از رنگ مشکی هم استفاده کنید و با این تفاوت از خاص بودن همراه با جذابیت لذت ببرید

مراحل یک آرایش کامل: آرایش مناسب فصل تابستان

رنگ‌های تابستانی انواع رنگ‌های ملایم هستند و برای انجام مراحل یک آرایش کامل باید رنگ‌های مناسب فصل را بشناسید.
انواع صورتی‌ها صورتی کمرنگ و صورتی‌های متمایل به شرابی، تمشکی، قرمزهای متمایل به صورتی آبی، بلوطی، زرد لیمویی ، بنفش تیره و بنفش کمرنگ، قهوه‌ای گوزنی، آبی تیره و آبی متمایل به خاکستری، آبی روشن متمایل به خاکستری، سبزهای متمایل به آبی و… رنگ‌های آرایش فصل تابستان است.


نارنجی، طلایی، مشکی از رنگ‌های این فصل نمی‌باشد.

مراحل یک آرایش کامل: آرایش مناسب فصل پاییز

با توجه به اینکه در فصل هزار رنگ پاییز هوا سرد است ، بهتر است از رنگ‌هایی استفاده شود که حس‌گرمی را منتقل می‌کند . آرایش مناسب فصل پاییز شامل رنگ‌های گرم‌تر با تم نارنجی مناسب‌ترین ترکیبات رنگی فصل پاییز هستند. اگر پوست خیلی سفید و روشنی دارید بهتر است برای این فصل از رنگ‌های براق‌تر استفاده کنید . رنگ‌های آجری، نارنجی، مسی و یا قرمز روشن به‌عنوان بهترین رنگ‌های رژ این فصل توصیه می‌شوند.


در فصل پاییز برای انجام مراحل یک آرایش کامل از آرایش لایت و ملایم برای چشم ها استفاده نکنید. تضاد ایجادشده در سرمای هوا و گرمی آرایش شما باعث ایجاد تعادل می‌شود. بدون نگرانی از ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای سرخابی ملایم و نارنجی برای نواحی مختلف سایه چشم استفاده کنید تا جذابیت چشم شما صدچندان شود.رژ گونه‌های قهوه‌ای، هلویی و نارنجی علاوه بر اینکه با این فصل هم‌خوانی خوبی دارد برای نشان دادن برجستگی‌های گونه هم بسیار مناسب است.

مراحل یک آرایش کامل: آرایش مناسب فصل زمستان

آرایش در فصل زمستان بارنگ‌های گرم مانند صورتی پررنگ، گلبهی، نارنجی و طلایی معنی پیدا می‌کند . در فصل‌های سرد و مخصوصاً زمستان که تمام رنگ‌ها رو به سردی و خنثی شدن می‌روند، نباید از رنگ‌های سرد مانند بنفش کم‌رنگ، صورتی روشن و قهوه‌ای روشن استفاده کرد چون باعث ایجاد حالت بی‌روح و خنثی در پوست صورت و چهره می‌شود .

مراحل یک آرایش کامل قدم به قدم مثل حرفه ای ها- آرایش مناسب فصل زمستان
به‌طورمعمول، رنگ پوست در زمستان روشن‌تر است و به همین دلیل رنگ کرم پودر در زمستان باید تیره‌تر از فصل تابستان انتخاب شود و رنگ‌ استفاده‌شده در رژ گونه نیز به طیف نارنجی نزدیک‌تر باشد. درعین‌حال، برای تکمیل مراحل یک آرایش کامل در زمستان باید به آرایش چشم‌ها دقت بیشتری کنید . در فصول سرد چشم‌ها زیبایی همیشگی خود را ندارند درنتیجه شما می‌توانید برای روح بخشیدن به چشم‌هایتان از آرایش (استفاده از خط چشم و سایه‌های تیره و براق و ریمل مشکی) بهترین استفاده را ببرید. همچنین در این فصل با استفاده از رژلب‌های مات، جامد و نسبتاً پررنگ به‌جای رژلب‌های براق، مایع و کم‌رنگ از اصل روح بخشی به‌صورت در فصل زمستان در آرایش خود استفاده کنید.

نکه : توجه داشته باشید که حفظ سلامت پوست مهم ترین مساله در زمان آرایش کردن است . همیشه دقت کنید که لوازم آرایش شما متناسب و مخصوص نوع پوست شما باشد .

زیرسازی پوست : گامی حیاتی در مراحل یک آرایش کامل

کرم مرطوب‌کننده صورت

سطح پوست بدن در مقابل آسیب‌های محیطی بی‌دفاع است و به‌راحتی رطوبت خود را ازدست‌داده و خشک می‌شود به همین دلیل لازم است که شما هرروز از کرم مرطوب‌کننده برای حفظ رطوبت پوست خود استفاده کنید. استفاده از این کرم‌ها پس از شستشوی پوست بسیار ضروری است چون این کرم‌ها با به دام انداختن رطوبت در سطح پوست باعث نرمی و لطافت آن می‌شوند. کرم‌های مرطوب‌کننده صورت معمولاً خاصیت چرب کننده ندارند تا باعث آکنه و التهاب پوستی و ایجاد حساسیت پوستی نشوند.

مراحل یک آرایش کامل قدم به قدم مثل حرفه ای ها- کرم مرطوب کننده
برای انجام یک آرایش خوب قبل از هر چیز باید پوست خوبی داشته باشید و آب‌رسانی و تغذیه پوست گام مهمی در مراحل یک آرایش کامل است تا در طول مدت‌زمانی که آرایش روی پوست شما هست ظاهری سالم و طبیعی داشته باشد . همچنین اهمیت کرم مرطوب‌کننده زمانی مشخص می‌شود که شما در طولانی‌مدت از لوازم‌آرایش استفاده می‌کنید . در صورت مراقبت نکردن از سلامت پوست خود ، ممکن است به‌مرورزمان دچار ضایعه‌های پوستی یا پیری پوست شوید . وحشتناک‌ترین عارضه برای خانم‌ها چروک‌های روی پوست صورت است که با استفاده صحیح و مداوم از کرم مرطوب‌کننده و تغذیه و آب‌رسانی پوست تا حد زیادی کنترل می‌شود.

پرایمر

پرایمر یک زیر ساز آرایشی است . آماده‌سازی پوست و از بین بردن نقص‌ها وظیفه اصلی پرایمر است . خاصیت پرایمر در ابتدایی‌ترین مراحل یک آرایش کامل از بین بردن مناف باز پوست و ایجاد سطحی صاف و درخشان برای پوست شماست.
پرایمر های رنگی برای پوشاندن لک های پوستی و سیاهی زیر چشم به کار می‌روند . پرایمر رنگ سبز برای پوشاندن و محو جای جوش و لکه‌های پوستی و پرایمر های رنگ نارنجی برای محو کردن حلقه‌های سیاه دور چشم استفاده می‌شود .

مراحل یک آرایش کامل قدم به قدم مثل حرفه ای ها- پرایمر های رنگیپرایمر ها انواع مختلفی دارند که برای زیرسازی آرایش چشم یا لب یا کل صورت به کار می‌روند . پرایمر ها دقیقاً مانند تمام مواد آرایشی دیگر مناسب انواع مختلف پوست چرب یا خشک یا معمولی یا مختلط ساخته می‌شوند. مثلاً پرایمرهای مات‌کننده که معمولاً برای پوست چرب استفاده می‌شوند از برق افتادن پوست به علت ترشح چربی از منافذ باز پوست ، جلوگیری می‌کنند.
پرایمرها ماندگاری آرایش را بالا می‌برند و جزو بنیادی‌ترین مراحل یک آرایش کامل هستند.

کانتور

در انجام مراحل یک آرایش کامل کانتور کردن صورت روشی است که تفاوت آرایش شما را از یک آرایشگر مبتدی به یک آرایشگر حرفه‌ای نشان می‌دهد .

اما کانتور چیست؟

کانتورینگ به عمل پوشاندن عیب‌های صورت و برجسته کردن نقاط حساس و مهم برای برجسته شدن با استفاده از دو کرم پودر تیره و روشن کانتور گفته می‌شود.در انجام مراحل یک آرایش کامل برای برجسته کردن گونه‌ها، باریک کردن بینی، بزرگ کردن پیشانی، باریک کردن فک و چانه و هر تصحیح فرمی در اجزای صورت ، اولین کاری که باید انجام‌ دهید کانتور است.
برای این کار در ابتدا باید یک پالت کانتور داشته باشید یا به‌جای آن یک کرم پودر دو درجه روشن تر از رنگ پوستتان و یک کرم پودر دو درجه تیره‌تر از رنگ پوستتان باید تهیه کنید. اگر از پالت های مخصوص کانتور استفاده کنید کار شما راحت‌تر خواهد بود اما در کانتور با استفاده ازکرم پودر هرچه کرم پودرها مایع‌تر باشند، پخش کردن آن‌ها روی صورت و محو کردن خطوط برایتان راحت‌تر خواهد بود. همین‌طور باید از پراش‌های مخصوص کانتور استفاده کنید.

برای انجام کانتورینگ در مراحل یک آرایش کامل ابتدا بالای پیشانی نزدیک به خط رویش موها، دو طرف فک، روی گونه‌ها و دو طرف بینی را تیره و قسمت پایین پیشانی، مثلث زیر چشم و روی چانه را روشن کنید . پس از زدن کرم پودرها باید بسیار با دقت و بدون عجله، با براش مخصوص کرم‌ها را جداگانه پخش کرده و در مرحله بعدی مرز بین آن‌ها را محوکنید. در نهایت با یک کرم پودر مناسب قسمتهای باقی مانده را پوشش دهی کنید و با پودر فیکس بی رنگ روی تمام صورت خود براش کنید تا کانتور و کرم پودر روی پوستتان فیکس شود.
این نکات پایه و اساس کانتور کردن است، ولی مسلماً با توجه به فرم صورت هر شخص، تا حدی این کار متفاوت خواهد بود و شما در زمان کانتور کردن باید به فرم صورت شخص توجه داشته باشید

پس‌ازآنجام این مراحل برای ادامه مراحل یک آرایش کامل نوبت به آرایش ابرو ، چشم ، گونه و لب می‌رسد

ابرو

در ابتدا ابروهای خود را با برس ابرو مرتب کنید و موهای اضافی که در اطراف ابرو رشد کرده‌اند را به‌وسیله‌ی موچین از روی پوست بردارید. با استفاده از یک قلم مناسب قسمت پایین قوس ابرو را به‌آرامی بکشید و سپس قسمت بالایی آن را خط بکشید و درنهایت قسمت میانی را با سایه ابروی مناسب رنگ ابروی خودتان پرکنید.

توجه داشته باشید که خطوطی که ایجاد کرده‌اید نباید مشخص باشند وسعی کنید تاحدامکان آن‌ها را محوکنید. درنهایت با سایه‌ی سفید براق زیر ابروها را هایلایت کنید .

چشم

پرایمر چشم کمک می‌کند که یک سطح صاف برای آرایش چشم داشته باشید. در طول انجام مراحل یک آرایش کامل هنگامی‌که پرایمر پشت چشم خشک شد می‌توانید از یک بیس سایه استفاده کنید تا پشت چشم و پوستتان یکدست شود. اگر بیس سایه نداشتید می‌توانید به‌جای آن از کانسیلر یا کرم پودر نیز استفاده کنید. پس‌ازآن به سراغ سایه زدن بروید . سایه‌ی موردنظر را با رنگ دلخواهتان انتخاب کنید و آن را با دقت به پشت پلکتان بزنید . در گوشه‌های داخلی چشم‌ها از سایه‌های روشن استفاده کنید . در قسمت‌های میانی از سایه‌های رنگی و براق و در گوشه انتهایی چشم‌ها از سایه‌هایی با رنگ تیره استفاده کنید . توجه داشته باشید که خطوط بین رنگ‌ها باید حتماً محو شوند وگرنه سایه شما حالتی غیرطبیعی به خود می‌گیرد.
پس تمام شدن سایه دریکی از آخرین مراحل یک آرایش کامل شما باید به سراغ خط چشم بروید. خط چشم را از گوشه داخلی چشم به سمت بیرون بکشید و در قسمت انتهایی آن را تیز و زاویه‌دار کنید .

مژه

استفاده از مژه مصنوعی در حالت دادن به چشم شما و درشت‌تر نشان دادن آن تأثیر زیادی دارد . مژه‌های مصنوعی را متناسب باحالت چشم و نوع آرایشتان انتخاب کنید و با دقت و ظرافت در قسمت انتهایی بن مژه‌ها بچسبانید . حدود یک تا سه دقیقه صبر کنید تا چسب مژه‌هایتان کاملاً خشک شود و سپس به‌آرامی مژه‌های خودتان را ریمل بزنید تا با تارهای مژه‌های مصنوعی ادغام‌شده و حالت طبیعی‌تری به خود بگیرند

رژ گونه

در مراحل یک آرایش کامل رژ گونه زدن تقریباً کار ساده‌ای است که کافی است شما با انتخاب یک رنگ مناسب آرایشتان و یک براش مخصوص رژ گونه فقط روی قسمت استخوان گونه را رژ گونه بزنید و با براش آن را محوکنید .

پس از محو کردن رژ گونه با هایلایتر قسمت بالایی رژ گونه را هایلایت کنید تا جلوه بیشتری به آرایش شما داده شود.

رژلب

برای به پایان رساندن مراحل یک آرایش کامل ، آرایش لب آخرین مرحله است . برای این کار ابتدا با یک خط لب همرنگ رژ موردنظرتان دور لب‌ها را خط بکشید. اگر تمایل دارید که لب‌های شما کمی بزرگ‌تر به نظر برسند خط لب را موازی با خط طبیعی لب‌ها ولی در قسمت بیرونی آن‌ها بکشید .

پس‌ازآن رژ لب خود را با استفاده از یک براش مخصوص رژلب به داخل خط لب بزنید و سعی کنید خطی که کشیده‌اید به‌وسیله آن محوکنید . درنهایت اگر تمایل داشتید که لب‌های شما حجیم‌تر به نظر بیایند روی آن‌ها شاین یا براق‌کننده لب بزنید .

 

مراحل یک آرایش کامل در اینجا به پایان می‌رسند . اگرچه آرایش کردن هنری است که هر شخصی می‌تواند با استفاده از آن به‌ظاهر خود تنوع و زیبایی ببخشد ، اما فراموش نکنید که زیبایی طبیعی و خدادادی انسان‌ها با هیچ آرایشی قابل‌مقایسه نیست .

7 پیام
    1. بله لوازم آرایشی هم داریم . به سایت مراجعه کنید قسمت بهداشت و زیبایی / آرایشی می تونید لیست محصولات رو ببینید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.