شیر،مهم ترین خبر در حوزه تغذیه…

milk

افزایش قد با مصرف شیر/ ورزش هایی که آلزایمر را به تاخیر می اندازد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهم ترین اخبار منتشرشده در حوزه بهداشت، درمان و تغذیه در سطح جهان به شرح زیر بوده اند:

مواد خوراکی سرشار از اسید فولیک:

متخصصان توصیه می کنند به منظور پیشگیری از کمبود اسید فولیک، روزانه حداقل ۴۰۰ mcg از این ویتامین استفاده شود. اسیدفولیک موجب رشد مناسب جنین و کاهش ریسک نقایص هنگام تولد می شود و همچنین از تقسیم سلولی سالم در بدن حفاظت می کند.

ارتباط تزریق خون جوان با پیشگیری از بیماری های مرتبط با افزایش سن:

نتایج یک مطالعه نشان داده است که تزریق خون جوان به موش های مسن از ابتلا به بیماری های مرتبط با سن پیشگیری کرده و عملکرد شناختی آنها را به خوبی حفظ می کند.

نوشیدن روزانه شیر موجب افزایش قد می شود:

طبق نتایج یک مطالعه، نوشیدن روزانه یک لیوان شیر در دوره کودکی موجب افزایش قد در سال های نوجوانی می شود. محققان با بررسی بیش از ۷۰۰ کودک از زمان تولد و بررسی قد و رژیم غذایی شان از سن ۲ تا ۱۷ سالگی دریافتند هر لیوان شیر مصرفی موجب افزایش قد تا ۰.۳۹ سانتی متر در سن ۱۷ سالگی می شود.

انواع ورزش های که آلزایمر را به تعویق می اندازند:

محققان دریافتند انجام ورزش های هوازی توسط افراد مسن در معرض ریسک ابتلا به آلزایمر یا مبتلا به آلزایمر، در مقایسه با انجام ورزش های ترکیبی هوازی و استقامتی، به خودی خود سه برابر بیشتر موجب بهبود توانایی فکر و تصمیم گیری افراد می شود. همچنین ورزش با شدت متوسط سه روز در هفته و به مدت ۴۵ دقیقه منجر به بهبود نسبی عملکرد شناختی در شرکت کنندگان می شود.

2 پیام
  1. گفتین برای رشد بهتر جنین از اسید فولیک باید استفاده کرد
    ولی هیچ مثالی براش نیاوردین!!!!!
    میشه کامل تر در این مورد توضیح بدید؟

    1. اسید فولیک را می توان در این مواد خوراکی یافت: بروکلی، تخم کتان، پرتقال، میوه پاپایا، پودر چیلی، آب گوجه فرنگی تازه، موز، لوبیا چشم بلبلی، بادام زمینی، سویای بوداده خشک، نعنای خشک، جگر بوقلمون و تخم آفتابگردان. جهت خرید می توانید به فروشگاه آنلاین اکالا مراجعه فرمایید.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.