نبود تناسب بین تولید و توزیع کالا از عوامل افزایش قیمت ها است

قیمت کالاهای اساسی

کارشناس مسئول سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: یکی از عمده دلایل افزایش قیمت ها در خوزستان نبود تناسب بین تولید و توزیع کالا است.

به گزارش ایرنا عبدالرحمان ناصریان روز دوشنبه در ستاد تنظیم بازار خوزستان در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد: در برخی استان ها از راهکارهایی برای کنترل قیمت گوشت و مرغ استفاده می کنند به عنوان مثال برای کنترل قیمت گوشت خروج دام را ممنوع کرده اند.
وی گفت: هم اکنون وضعیت قیمت گوشت و مرغ در خوزستان نسبت به سایر استان ها بهتر است و رتبه هشت کشور در میزان قیمت این دو کالا را داریم.
ناصریان ادامه داد: ذخیره سازی ازمهمترین راهکارهای کاهش قیمت کالاها در بازار است که متاسفانه در این خصوص نیز در استان به خوبی عمل نشده است.
این کارشناس مسئول سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت:سه استان کشور از جمله مازندران بیشترین ذخیره مرغ را در کشور دارند و نبض تامین و توزیع مرغ در کشور را در دست دارند.
وی ادامه داد: متاسفانه برخی تصمیمات نادرست سیکل تولید تا عرضه کالا را در بازار دچار نقص کرده و همین موضوع باعث گران شدن برخی کالاها در بازار از جمله مرغ شده است.
ناصریان افزود: از دیگر مواردی که در افزایش قیمت مرغ و گوشت تاثیر داشته تامین نهاده ها است که با قیمت غیرمصوب عرضه و به دست تولید کنندگان می رسد.
وی گفت: قیمت مرغ در بازار خوزستان بین هشت تا 12 درصد نوسان داشته است.
این کارشناس مسئول سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: پارسال مصوب شده بود که از عشایر برای تامین گوشت کمک گرفته شود که متاسفانه هیچ اقدامی در این خصوص انجام نگرفت.

منبع: پیام خوزستان

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.