نصب بارکدهای ویژه بر روی کالاهای اساسی

برنج

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، از تعریف ساز و کاری خبر داد که بر این اساس کالاهایی که بر مبنای دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد کشور می‌شوند بارکد مخصوصی دریافت می‌کنند تا با همان قیمت به دست مصرف کننده برسند.

 

معصومه آقاپورعلیشاهی، با اشاره به پیش بینی افزایش حقوق 20 درصدی در بودجه سال 98، اظهار داشت: مجلس تاکید دارد که میزان افزایش حقوق در سال آینده بیش از 20 درصد نباشد، چراکه افزایش حجم نقدینگی در جامعه، تورم افسارگسیخته ایجاد می‌کند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجلس با دولت هماهنگی‌های لازم  را انجام داده تا با بسته‌های غیرنقدی به خانوارها و سفره‌های آنها کمک شود، افزود: کارت هایی تعبیه شده است تا بتوان با این کارت‌ها در فروشگاه‌های خاص ارزاقی که روی کدهایی ثبت شده را در اختیار کارکنان دولت، کارگران، عشایر و روستاییان قرار داد.

تورم با ارائه بسته‌های حمایتی و کارت های اعتباری خرید کالا جبران می‌شود

وی با اشاره به اینکه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلاعات تمام افرادی که بیمه تامین اجتماعی، کارگری داشته و یا عضو صندوق بازنشستگی، عشایر و روستاییان هستند، درج شده است، ادامه داد: با ارائه بسته‌های حمایتی و کارت‌های اعتباری خرید کالا، تورم جبران می شود، لذا نباید میزان حقوق کارکنان را بیش از 20 درصد داد، چرا که افزایش بیش از این رقم حجم نقدینگی در کشور را افزایش می‌دهد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، از تعریف ساز و کاری خبر داد که براین اساس کالاهایی که براساس دلار 4 هزار و 200 تومانی وارد کشور می شوند بارکد مخصوصی دریافت می کنند تا با همان قیمت به دست مصرف کننده برسند.

دولت برای پروتئین اعم از گوشت مرغ و گوشت قرمز سهمیه در نظر می‌گیرد

وی افزود: کالاهایی که با ارز 4 هزار و 200 تومانی وارد کشور شده از طریق بارکدهای مخصوص وارد فروشگاه ها می شود و این بارکدها در کارت‌های اعتباری که در اختیار مردم قرار می گیرد، تعریف می شود تا خانوارها بتوانند از این کالاها استفاده کنند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به افزایش قیمت پروتئین در کشور، تصریح کرد: دولت برای پروتئین اعم از گوشت مرغ و گوشت قرمز نیز سهمیه در نظر می‌گیرد تا خوراک و سفره خانوار کوچک نشود.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.