نظارت بر قیمت کالا‌های اساسی تشدید می‌شود

قیمت کالاهای اساسی

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالا‌های اساسی اختصاص یابد، اما فروشندگان نرخ ارز در بازار آزاد را مبنای فروش قرار دهند، غیرقابل قبول است، بنابراین نظارت‌ها تشدید می‌شود.

 

به گزارش اخبارنوین به نقل از خانه ملت، محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، با اشاره به اقدامات دولت برای تامین کالا‌های اساسی مردم، گفت: دلیل اینکه از ۲۱ میلیارد دلار منابع ارزی سال آتی، ۱۴ میلیارد دلار با ارز ۴هزار و ۲۰۰ تومانی برای واردات کالا‌های اساسی و خوراکی منظور شده این است که اگر قیمت ارز هر نوع نوسانی داشته باشد، زندگی و مایحتاج مردم از نوسانات ارز جدا شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه، افزود: پیش بینی می‌شود ارز با نوسان قابل توجهی روبرو نشود، چراکه بانک مرکزی اقداماتی انجام داده و ثبات نسبی در بازار ارز ایجاد کرده است.

ارز هر قیمتی پیدا کند، قیمت کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم نباید تغییر کند

نوبخت در ادامه  با بیان اینکه ارز هر قیمتی پیدا کند قیمت کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم تغییر نمی‌یابد، ادامه داد: گلایه مردم درباره گران فروشی‌ها را شنیده ام، اما قیمت ارز کالا‌های اساسی ۴ هزار و ۲۰۰ تومان است، بنابراین اگر ارز ۴هزار و ۲۰۰ تومانی اختصاص یابد و فروشندگان در محاسبه با مردم بازار آزاد و یا قیمت‌های دیگر را لحاظ کنند، از طریق تشدید نظارت و دقت در توزیع به این موضوع رسیدگی می‌شود.

این عضو کابینه دولت دوازدهم، تصریح کرد: ساز و کار لازم برای کنترل بازار از طریق سازمان‌های نظارتی تقویت می‌شود تا کنترل دقیق بر بازار کالا‌های اساسی اعمال شود و نباید اینگونه باشد که از یک سو ارز ارزان اختصاص یابد و از سوی دیگر کالای گران به دست مردم برسد.

منبع: اخبار نوین

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.