پخت و توزیع ۱۳ هزار پرس غذا در بوشهر

nazri3

همزمان با عید سعید غدیرخم بیش از 13 هزار پرس غذا در استان بوشهر پخته و بین مردم توزیع شد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، همزمان با عید سعید غدیرخم استان بوشهر غرق در شور و شادی است و مردم ولایت‌مدار در شهرها و روستاها آیین‌های خاصی برگزار می‌کنند.

برپایی ایستگاه‌های صلواتی، پخش شربت و شیرینی، پخت و تقسیم غذای نذری و برپایی محافل مولودی‌خوانی ولایت حضرت علی(ع) از جمله برنامه‌های مهم روز غدیرخم در استان بوشهر است.

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر شعبه بوشهر با اشاره به پخت و اطعام مردم در روز عید سعید غدیر اظهار داشت: با کمک و همکاری مردم و مشارکت مساجد و حسینیه‌ها اقدام ظهر امروز بیش از 13 هزار پرس غذا در استان بوشهر طبخ و بین مردم توزیع شد.

حسین کارگر با بیان اینکه ایستگاه پخت طعام علوی فعالیت خود را از شب گذشته آغاز کرد افزود:بیش از 8 هزار پرس غذا در مساجد و حسینیه‌ها در سطح شهر بوشهر پخته و امروز همزمان با عید سعید غدیرخم بین عموم مردم و نیازمندان توزیع شد.

وی اطعام را از سنت‌های عید غدیرخم دانست و خاطرنشان کرد: با برآورده شدن حاجات نذرکنندگان، ایجاد همدلی بین مردم و تکریم اهل بیت(ع) به ویژه تجلیل از مقام امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) پخت طعام علوی انجام شده است.

دبیر بنیاد بین المللی غدیر شعبه بوشهر افزود: طرح اطعام علوی به یاد سنت دیرین پخت غذا در روز عید غدیرخم در سراسر استان در حال اجراست.

همچنین همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر تعدادی از طلاب حوزه علمیه استان بوشهر مفتخر به پوشیدن لباس مقدس روحانیت شدند.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.