پیش ثبت نام ۲۳۳ هزار نفر برای ورود به مدارس شاهد

school2

 

تهران- ایرنا- مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس آخرین آمار تا دهم شهریورماه 233 هزار و 689 نفر برای ورود به پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم پیش ثبت نام کرده اند.

محمدرضا رزاقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا با اشاره به اینکه پیش ثبت نام دانش آموزان برای ورود به مدارس شاهد در سال تحصیلی 98 – 97 خرداد، تیر و مرداد انجام شد، اظهار داشت: از این تعداد 61 هزار و 562 نفر در پایه اول، 91 هزار و 696 نفر در پایه هفتم و 80 هزار و 431 نفر در پایه دهم برای ورود به مدارس شاهد در سال تحصیلی جدید پیش ثبت نام کرده اند.
وی با اشاره به اینکه از مجموع 397 مدرسه شاهد در دوره دوم متوسطه، 12 مدرسه فنی و حرفه ای و 6 مدرسه کار دانش هستند که سال گذشته پذیرای 3 هزار و 107 هنرجو بودند، تصریح کرد: از آنجا که هنرجویان هنرستان ها پیش ثبت نام ندارند و به طور مستقیم از طریق مدارس ثبت نام می کنند هنوز آمار دقیق آنها در سامانه سجا درج نشده است.
مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش زمان ثبت نام میان پایه در تمامی دوره های تحصیلی را نیز از اول تا 16مردادماه اعلام و اضافه کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی به استان ها، مدارس شاهدی که در میان پایه دارای خروجی هستند این امکان را دارند تا از دانش آموزان متقاضی و واجد شرایط ثبت نام کنند.
رزاقی ادامه داد: مهلت ثبت نام از دانش آموزان طرح شاهد تا 20 شهریورماه تعیین شده اما مدارس موظف هستند حتی تا مهرماه نیز از فرزندان شهدا، آزاده و جانبازان بالای 50 درصد ثبت نام کنند.
وی در خصوص مبلغی که با عنوان ‘کمک سرانه’ از دانش آموزان مدارس شاهد دریافت می شود نیز گفت: این کمک سرانه برای سال تحصیلی جدید 10 درصد افزایش یافته و متناسب با بافت استانی، منطقه ای و وضعیت اقتصادی خانواده ها برای دوره ابتدایی از حداقل 380 تا حداکثر 640 هزار تومان، دوره اول متوسطه از حداقل 440تا حداکثر 730 هزار و دوره دوم متوسطه از حداقل 530 تا حداکثر 950 هزار تومان تعیین شده است.
مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: اکنون هزار و 350 مدرسه شاهد در سراسر کشور فعالیت دارند و در مجموع در سال تحصیلی 97-96 تعداد 379 هزار و 105 دانش آموز در 13 هزار و 894 کلاس مشغول به تحصیل بودند.
رزاقی اظهار داشت: از این تعداد 175 هزارو 421 نفر در دوره ابتدایی، 103 هزار و 471 نفر در دوره اول متوسطه و یکصد هزار و 213 نفر در دوره متوسطه دوم مدارس شاهد حضور داشتند و آمار دقیق تعداد کل دانش آموزان سال تحصیلی 98-97 مهرماه پس از تکمیل فرآیند ثبت نام مشخص خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی جدید افزایش مدارس شاهد را نخواهیم داشت، یادآورشد: اگر ظرفیت برخی کلاس ها تکمیل شده باشد و هنوز دانش آموزان فرزندان شهید، آزاده یا جانباز 50 درصد به بالا ثبت نام نشده داشته باشیم صرفا می توانیم به ظرفیت تعداد دانش آموزان کلاس ها اضافه کنیم.

افزایش ۴۰ درصدی قیمت کالا‌های اساسی نسبت به پارسال

منبع: ایرنا

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.