چگونه لکه ها را پاک کنیم؟

لکه

بهترین ترفندها برای پاک کردن سخت‌ترین لکه‌ها

لکه چای و لکه قهوه: هر دو از یک جنس هستند و پاک کردن‌شان هم به یک شیوه انجام می‌شود. اول باید لباس را در محلولی از آب ولرم و نصف پیمانه پودر لباسشویی برای یک ساعت خیس کنید؛ لباس باید کاملاً داخل این محلول غوطه‌ور باشد. بعدازاین مدت می‌توانید لباس را از محلول خارج کرده، بچلانید تا آب اضافی‌اش گرفته شود؛ درنهایت همراه با بقیه لباس‌ها در ماشین بشویید و در هوای آزاد خشک‌کنید.

 لکه

لکه چربی : لباس را برای یک ساعت در محلولی از آب گرم و پودر لباسشویی خیس کنید. بعد از مدت ذکرشده، لباس را قدری بسایید تا لکه‌ها کاملاً از بین بروند. بعد می‌توانید آن را آب بکشید. برای پاک‌کرده لکه کره از لباس هم قبل از هرچیز باید اضافه کره را با یک چاقو یا قاشق از روی لباس بردارید. بعد مقداری مایع یا پودر لباسشویی در آب گرم حل کرده و محل لکه را با این محلول ماساژ دهید. لباس را با بالاترین درجه حرارت مجاز (طبق برچسب لباس) بشویید. البته اگر لباستان سفید است، می‌توانید نصف پیمانه سفیدکننده هم به محلول آب داغ و شوینده اضافه کنید.

لکه

لکه‌های رومیزی‌های پارچه‌ای: رومیزی پارچه‌ای را در مخلوط آب و پودر لباسشویی غوطه‌ور کنید تا تمام آنزیم‌های سفیدکننده، درخشان کننده، از بین برنده‌های چربی و … به بافت پارچه نفوذ کرده و لکه‌ها را از بین تار و پودر آن خارج کنند. بهتر است اول رومیزی را با توجه به برچسبش، در آب سرد خیس کنید. اگر بعد از نیم ساعت لکه هیچ تغییری نکرده بود، دوباره آن را در داغ‌ترین آب ممکن (با توجه به برچسب لباس) همراه با پودر لباسشویی برای نیم تا یک ساعت خیس کنید. بعد هم می‌توانید رومیزی را مثل همیشه بشویید.

لکههای سفره‌های پلاستیکی : بهتر است به محض لک شدن این سفره‌ها، آن را با کمک یک پارچه نرم یا اسفنج، تمیز کنید. برای پاک کردن لکه غذا و … از سفره‌های پلاستیکی، می‌توانید از محلول مایع ظرفشویی و آب کمک بگیرید. هیچ‌وقت از سفیدکننده‌ها یا شوینده‌هایی که ترکیبات سفیدکننده دارند، برای شستن این سفره‌ها استفاده نکنید که باعث خشک شدن سفره و ترک خوردن آن می‌شود. لکه‌های چربی سرسخت را هم به سادگی می‌توانید با الکل ایزوپروپیل از روی این سفره‌ها پاک‌کنید. اگر هم سفره‌تان کپک زد و قارچ گذاشت، آن را چند ساعت زیر نور آفتاب پهن کنید تا کپک‌های زنده از بین بروند. بعد می‌توانید سفره را با محلول مایع ظرفشویی و آب تمیز کنید. در نهایت هم یکپارچه را در سرکه فرو ببرید و زیر و روی سفره را با این پارچه تمیز کرده و بدون آبکشی در هوای آزاد خشکش کنید.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.