۱۱ اتفاق خوشایند با خوردن تخم مرغ

تخم مرغ

به این 11 دلیل باید تخم‌مرغ بخورید:

دانش  پزشکی – در چند سال اخیر درباره خوردن یا نخوردن روزانه تخم‌مرغ بحث‌های زیادی شده است.

به گزارش خبرآنلاین، نگرانی‌ها با کلسترول آغاز شد و باعث شد تا «اُملت خورها» تنها به سفیده آن اکتفا کنند. اما تحقیقات جدید حالا برعکس گفته‌های قبلی شده و می‌گویند تخم‌مرغ آن‌قدر که گفته‌شده، به‌سلامت ما آسیب نمی‌زند. (این مقاله در مورد افراد مُسن که کلسترول بالا داشته و بیماری قلبی دارند، صدق نمی‌کند.)

البته رعایت حد اعتدال ایده آل بوده و با توجه به خواص تخم‌مرغ، حالا خوردن آن توصیه می‌شود.

تخم‌مرغ آب پز با سالاد یا سرخ‌کرده به‌عنوان وعده اصلی مصرف می‌شود اما حالا به دلایل زیر گفته می‌شود خوردن تخم‌مرغ را نباید از دست داد:

– ویتامین B موجود در تخم‌مرغ همراه با سایر مکمل‌های غذایی می‌تواند به تولید انرژی روزانه در شما کمک کند، درحالی‌که برخی با تکیه بر کافئین می‌خواهند انرژی خود را در طول روز نگه‌دارند.

– تخم‌مرغ به رشد سریع مو کمک می‌کند. زرده تخم‌مرغ حاوی بیوتین، ویتامین B6 ، B12 و A است.

– به بینایی شما کمک می‌کند. تنها هویج و سیب‌زمینی شیرین نیست که ویتامین A دارند. بلکه تخم‌مرغ هم ویتامین A و هم لوتئین دارند که چشمان شما را قوی‌تر می‌کند.

– خوردن روزانه یک تخم‌مرغ مانع از بروز بیماری قلبی می‌شود.(مطالعات جدید) (مطالعات قدیم برعکس بود)

– عملیات‌های مختلف توسط مغز را پرسرعت‌تر می‌کند و باعث هوشمندی می‌شود. چربی موجود در تخم‌مرغ برای عملکرد مغز ضروری است.

– ممکن است کلسترول خوب را زیاد کند.(تحقیقات دیگری نشان می‌دهد کلسترول خوب همیشه خوب نیست!)

– می‌تواند کلسترول بد شما را تغییر دهد. تبدیل LDL غلیظ به LDL بزرگ می‌تواند به بهبود عملکرد قلب کمک کند.

– با خوردن تخم‌مرغ پروتئین بیشتری وارد بدن می‌کند.

– تخم‌مرغ کولین (ویتامین B4) دارد.اغلب مردم کولین به‌اندازه کافی دریافت نمی‌کنند و این موضوع می‌تواند آسیب کبدی و عضلانی را سبب شود. خوردن تخم‌مرغ می‌تواند مانع از وقوع چنین آسیبی به بدن شود.

– با خوردن تخم‌مرغ پوست شما دربرابر آفتاب بهتر و بیشتر محافظت می‌شود. کاروتنوئیدها در تخم‌مرغ علاوه بر کمک به بینایی به‌سلامت پوست نیز کمک می‌کند. برای مقابله با سرطان پوست تخم‌مرغ بخورید.

– مانع از سندرم متابولیک می‌شود.مصرف تخم‌مرغ در افراد 40 سال به بالا به مبارزه با سندرم متابولیک (سوخت‌وساز ناقص) کمک می‌کند.

0/5 ( 0 نظر )
2 پیام
    1. تخم مرغ به صورت ماسک برای مو نیز استفاده می شود؛ اگر موهای خشکی دارید زرده تخم مرغ را به همراه و قاشق غذاخوری روغن زیتون، و نصف فنجان آب ترکیب کرده و بر روی موهای سر خود مخصوصاً خود موها مالش دهید و بعد از ۲۰ دقیقه آن را آبکشی کنید. برای موهای چرب اندکی آب لیمو به یک زرده تخم مرغ اضافه کنید و سپس به موهای خود بزنید و بعد از ۱۵ دقیقه آبکشی کنید. در اینصورت موهای مقاوم تری با استفاده از تخم مرغ ها خواهید داشت.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.