سبک زندگیورزش

۶ حرکت مؤثر یوگا در دوران بارداری

یوگا: یکی از تأثیرگذارترین نرمش در دوران بارداری است.به شما حس خوب می‌دهد و اثرات بسیار مثبتی روی اعصاب و روان و همین‌طور تندرستی جسم شما دارد به‌خصوص زنان باردار. فواید ورزش یوگا ازجمله موارد زیر می‌باشد

۱.انرژی منفی خود را دفع کنید و همین‌طور انرژی مثبت را جذب کنید.
۲.یوگا باعث آمادگی ذهن و جسم برای زایمان می‌گردد و باعث تعادل و توازن روانی و جسمی خانم باردار می‌شود.
۳.تعادل هورمونی و تنظیم ترشحات غدد درون ریز بدن.
۴.تقویت سیستم ایمنی بدن زن باردار.

  از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

  پس سعی کنید در این دوران حداقل ۲۰ دقیقه هرروز این ورزش را انجام دهید.حتماً نرمش‌های یوگا را تحت نظر پزشک خود انجام دهید .با این ۶ حرکت می‌توانید نرمش‌های یوگا را خودتان در منزل انجام دهید:

  حالت ۱: در این حالت چهارزانو می‌نشینید طوری که کف هردو پا باهم برخورد داشته باشد و زانوها را به سمت پایین فشار دهید. لگن کامل باز باشد و استخون لگن کامل روی زمین قرارگرفته باشد.حداقل ۱۵ ثانیه در این حالت بمانید.

   

  یوگا

   

  حالت ۲: این‌ حالت به دیسک کمر مادر کمک می‌کند و این ورزش مناسب خانم های بارداری است که دچار دیسک کمر میشوند. بازوهایتان به عرض شانه باز باشد .حتماً بازوها را صاف بزارید و آرنج را به هم قفل نکنید.طوری که می‌خواهید نفس بکشید  باسن را به پایین بیاورید و دوباره به حالت اولیه برگردید.

   از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

    

   یوگا

    

   حالت ۳ : پاها را به عرض شانه بازکنید و کف دست‌ها را همانند شکل به هم بچسبانید پاها را به صورت کمی خمیده بگذارید، توجه داشته باشید عضلات شکم را به صورت منقبض نگه دارید و رها کنید در این میان می‌توانید از صندلی برای تکیه دادن استفاده کنید. دقت کنید در نرمش هرگاه احساس خستگی کردین نرمش را متوقف کنید.

   حالت ۴ : به صورت چهار دست و پا قرار بگیرید و در این حالت شکم را سفت نگهدارید ،دست و پا راست را به صورت صاف بکشید(در امتداد کمر) و همین حرکت را برای دست و پای چپ تکرار کنید تقریباً این حرکت را ۴ مرتبه ۱۰ ثانیه ای انجام دهید

   یوگا

   حالت ۵ : به کمر دراز کشیده پاها به عرض شانه باز و زانو هارا خم کنید دست ها را در راستای شکم به صورت صاف روی زمین بگذارید و با فشار از ناحیه آرنج کمر را به سمت بالا بیاورید و چندین مرتبه این حرکت را تکرار کنید.

   یوگا

   حالت ۶ :در این حالت به صورت چهارزانو نشسته پای راست را به همان حالت نگه دارید اما پای چپ را به صورت بازکنید (همانند شکل) .و دست راست را به بالا برده و به سمت سر خمیده کنید و دست چپ را روی پای چپ گذاشته به صورتی که دست از انگشتان تا آرنج با پا برخورد داشته باشد.و به این ترتیب سمت راست بدن را به سمت چپ بکشید چند مرتبه ۱۰ ثانیه‌ای تکرار کنید و همین حرکت‌ها را بروی پای راست خود انجام دهید.

    

   یوگا

    از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

    نوشته های مشابه

    یک دیدگاه

    1. این روش نرمش ها برای دوران بارداری خیلی مناسب،من دوران بارداری این نرمش ها رو انجام میدادم ،و برای زایمان طبیعی خیلی کمکم کرد

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دکمه بازگشت به بالا