روانشناسیسبک زندگی

۷ راز شگفت انگیز شادی و موفقیت فردی

لبخند بزنید
برخی اوقات در زندگی هر انسان زمان هایی وجود دارد که به شدت کسالت بار و خسته کننده هستند. گاهی ممکن است این حالت روحی ساعتها ویا روزها و گاها هفته ها طول بکشد. انسان زمانی قدرتمند خواهد شد که بتواند بر این حالت های روحی ناخواسته ی خود غلبه کند.

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که بعضی روزها بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب بسیار کسل و و بی حوصله باشید و در چنین روزهایی ممکن است خود شما نیز تلاش خاصی در جهت تغییر روحیه ی خود انجام نداده باشید.

ساده ترین و ابتدایی ترین راهکار در این حالات روحی لبخند زدن است. لبخند زدن باعث می شود ۴۳ ماهیچه ی فعال در صورت شما منقبض شوند و در نتیجه ی این فعالیت در مغز شما فعل و انفعالاتی رخ دهد که باعث ایجاد نشاط در روحیه ی شما خواهد شد. از دیگر مزیت های لبخند زدن مسری بودن آن است و شما می توانید این نشاط را به اطرافیان خود نیز هدیه دهید.

دایره واژگان عاطفی خود را گسترده تر کنید
همانطوری که می دانیم احساسات انسانی فقط به شادی و غم ختم نمی شود و طیف گسترده و پیچیده ای از احساسات در هر فرد وجود دارد بیان احساسات در قالب کلمات اثری شبه درمانی در مغز دارد و اگر انسان به راحتی قابلیت بیان احساسات خود را نداشته باشد دچار استرس و اضطراب می شود. یادگیری واژگان جدی برای بهتر بیان کردن انواع احساسات برای دوری از این نوع استرس مفید است.

7 راز شادی و موفقیت - عسل
رازهای شادی و موفقیت – عسل

خوردن عسل را فراموش نکنید

خوردن عسل به دلیل وجود کربوهیدرات فراوان در ساختار تشکیل دهنده ی این ماده باعث آرامش و خوشنودی در فرد می شود. البته وجود چربی خاصیت کربوهیدرات را خنثی می کند؛ مثلا در مورد بستنی که دارای کربوهیدرات است وجود چربی شیر باعث خنثی شدن اثر کربوهیدرات می شود. همچنین وجود پروتئین به خاطر داشتن اسید آمینه در ساختار آن نیز باعث از بین رفتن اثر روحیه بخشی کربوهیدرات ها می شوند. موادی مانند سیب زمینی پخته یا تنوری و یا حتی یک قاشق عسل با کیفیت منابع غنی کربوهیدرات و عامل شادی و آرامش هستند.

مهارت نه گفتن را بیاموزید

تصمیم به مقاومت کردن در برابر لذت های روزانه ی کوچک و بالا بردن مهارت نه گفتن به خود دستاورد مهمی است که می توان در طول زندگی کسب کرد. داشتن این مهارت برای رسیدن به اهداف طولانی و پایدار در زندگی اهمیت فراوانی دارد. در جامعه ی امروزی وجود شبکه های اجتماعی تفریحات روزانه ای هستند که مدام افراد را تشویق به استفاده و گذراندن وقت می کنند در صورتیکه فایده مثبتی نداشته و فرد را از اهدا روزمره یا درازمدت خود دور می کنند. وجود این امکانات به خودی خود بد نیست اما یادگیری مهارت نه گفتن و برنامه ریزی استفاده از این امکانات کمک شایانی در بهبود روند تمرکز بر اهداف مهمتر زندگی خواهد کرد.

رازهای شگفت انگیز شادی و موفقیت – معجزه شکلات

از خاصیت انرژی زایی شکلات غافل نشوید
در روزهای سخت کار و زندگی که خستگی و کسالت در میانه ی روز به سراغ شما می آید برای رهایی از این حس از خواص بی نظیر شکلات بهره ببرید. یکی از مواد تشکیل دهنده ی کاکائو کافئین است که آرامبخش بوده و منبع خوبی برای انرژی به شمار می رود و به شما برای بازیابی انرژی از دست رفته در میانه ی روز کمک خواهد کرد همچنین اندورفین موجود در کاکائو عامل تسکین درد است علاوه بر آن استنشاق بوی مطبوع و لذتبخش کاکائو عامل مسرت و شادی در وجود شما خواهد بود.

شخصیت خود را تحلیل کنید

سعی کنید نوع شخصیت خود رابشناسید. هرچه شناخت شما نسبت به شخصیت خودتان بهتر و عمیق تر باشد راحت تر می توانید نقاط قوت و استعداد های ذاتی و توانایی های مثبت فردی خود را شناخته و تقویت کنید و همچنین با شناخت نقاط ضعف شخصیت خود، این ضعف ها را مدیریت کنید یا به مرور زمان و باتلاش و تمرکز آنها را از میان بردارید. پیگیری این روند کمک شایانی در جهت رسیدن به اهداف شما خواهد کرد.

۷ راز شگفت انگیز شادی و موفقیت فردی – یوگا معجزه ی سلامتی و تنفس

یوگا راز سلامتی

ورزش یکی از مهم ترین عوامل سلامتی است و ورزش یوگا با وجود داشتن حرکات کششی و قدرتی و مهارت‌های تنفس نه تنها باعث سلامتی جسمی شما می شود بلکه با افزایش سطح اکسیژن رسانی به مغز ،شادابی و طراوت و شادی روحی را نیز برای شما به ارمغان می آورد.

اهمیت حفظ سلامت و تندرستی جسمی با تأکید بر سبک زندگی سالم و تغذیه‌ی صحیح و تمرین و ورزش مداوم در کنار بالا بردن مهارت‌های روحی و فردی در مورد شناخت و ارزیابی و تحلیل نقاط ضعف و قوت خود رازهایی است که باعث بالا رفتن سطح کیفیت زندگی یک فرد خواهد شد. توجه به این موارد قطعاً در زندگی شخص دارای تأثیراتی است که روند پیشرفت زندگی را به سمت مثبت سوق می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

تخفیف‌ویژه

30 هزارتومان تخفیف 
خرید اول 
به مدت 24 ساعت
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link

اولین نفر از تخفیف ها باخبرشوید!

با وارد کردن شماره تلفن از تخفیف های هر لحظه افق کوروش باخبرشوید
تایید
close-link