راهکارهایی جالب برای پاک کردن انواع لکه‌ها از روی لباس

لکه لباس

در این مقاله برای پاک کردن انواع لکه‌ها از روی البسه راهکارهایی پیشنهادشده است. اما توصیه می­کنیم پیش از هر کار در گوشه‌ای از لباس که دیده نمی‌شود این روش‌ها را امتحان کنید و زمانی که اطمینان حاصل کردید به رنگ و بافت پارچه آسیب وارد نمی‌شود روی لکه مورد امتحان کنید.

لکه ­های روغن و چربی

برای پاک کردن لکه­‌های روغنی از روی لباس از مایع ظرف‌شویی استفاده کنید. مایعات ظرف‌شویی به دلیل ترکیب شیمیایی به‌کاررفته در آن‌ها و کشش سطحی بالایی که دارند می­توانند لکه‌های چربی و روغن را از روی بافت لباس از بین ببرند.

لکه شمع ذوب‌شده

برای از بین بردن لکه شمع ذوب‌شده (پارافین) از روی لباس یک تکه کاغذ خشک را بردارید و روی لکه شمع قرار دهید و با حرارت ملایم آرام اتو کنید. لکه­‌های پارافینی براثر حرارت مجدداً ذوب‌شده و جذب کاغذ خشک می­شوند.

لکه رژ لب

لکه رژ لب بر روی لباس، لکه لباس

برای از بین بردن جای رژلب روی لباس از اسپری مو استفاده کنید. ابتدا تا جایی که می­توانید رژ لب را از روی لباس جدا کنید، سپس کمی اسپری مو روی آن بپاشید و پس از چند دقیقه آبکشی نمایید.

سفیدک ناشی از عرق

برای شستن سفیدک‌­های ناشی از عرق، می­توانید لباس را در مخلوطی از آسپرین له‌شده و آب داغ قرار دهید و محل موردنظر را شستشو دهید. پس از 20 دقیقه آن را با آب ولرم و پودر ماشین لباسشویی آنزیم دار بشویید.

لکه چای یا قهوه

لکه لباس، لکه قهوه

لکه‌­های چای یا قهوه را می­توانید با آب ولرم و گلیسیرین تمیز کنید. برای این کار ابتدا با اسفنج و آب ولرم روی لکه بسابید. سپس با استفاده از کمی گلیسیرین روی لکه را بپوشانید و پس از چند دقیقه با مایع لباسشویی مناسب شستشو دهید.

لکه­ شکلات

برای از بین بردن لکه شکلات ابتدا تا جایی که می­توانید تکه­های شکلات را از لباس جدا کنید. سپس با استفاده از یک برس و محلول آب گرم و صابون، پارچه را بسابید. اگر لکه از بین نرفت لباس را با پودر ماشین لباسشویی آنزیم دار شستشو دهید.

راهکارهایی جالب برای پاک کردن انواع لکه‌ها از روی لباس
5 (100%) 1
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.