با این وضع اقتصادی، پوشک هوشمند چی می‌گه؟

در شرایط سخت اقتصادی که خیلی از مردم توان خرید پوشک بچه را ندارند، خط تولید پوشک شرتی در ایران راه اندازی شد و تولید پوشک هوشمند توسعه یافت.

پوشک بچه

پوشک‌های هوشمند قادر به نظارت بر خواب، خوراک و الگوهای خواب کودکان هستند. شرکت‌های “پروکتر”( Procter) و “گمبل”(Gamble) که از شرکت‌های مادر شرکت “پمپرز”(Pampers) هستند با همکاری شرکت “وریلی” (Verily) که به شرکت خواهر گوگل معروف است، پوشک‌های هوشمندی توسعه داده‌اند.

لومی دارای دو بسته پوشک، دو حسگر جداشدنی و قابل استفاده مجدد و یک دوربین متصل به وای فای است.  این دوربین به والدین اجازه می‌دهد تا کودک خود را در حالیکه خوابیده است مشاهده کنند.

حسگرهای مذکور رطوبت پوشک کودک را تشخیص می‌دهند و جزئیات را به صورت خودکار به برنامه “لومی” در گوشی‌های هوشمند والدین ارسال می‌کنند. والدین از طریق برنامه مذکور نه تنها می‌توانند از رطوبت پوشک کودک خود آگاه شوند بلکه می‌توانند از آن طریق بر الگوهای خواب فرزندان خود نیز نظارت کنند و از دمای اتاق کودک نیز آگاه شوند. یکی دیگر از نکات جالبی که این برنامه ارائه می‌دهد این است که به والدین می‌گوید که آنها هر چند ساعت یک بار به فرزندان خود غذا داده‌اند.

این شرکت هنوز قیمت این پوشک‌ها را اعلام نکرده است اما بنا بر گزارش‌ها عرضه این پوشک‌ها سال آینده در آمریکا آغاز خواهد شد. برنامه پوشک مذکور نیز بر روی دو سیستم عامل اندروید و آی.او.اس قابل اجرا خواهد بود.

پوشک شرتی با این وضع اقتصادی

شرایطی که تحریم‌ها سبب کمبود مواد اولیه در بسیاری از صنایع شده است، به تازگی یک واحد تولیدی برای رفع کمبود پوشک در بازار که پارسال خیلی حاشیه ساز شده بود، اقدام به راه‌اندازی خط تولید پوشک‌های شورتی در ایران کرده است.

رئیس هیئت مدیره این شرکت در مراسم راه‌اندازی خط تولید پوشک شورتی با اشاره به فناوری خاص این محصول استراتژیک گفت: همه ما می‌دانیم که تولید در سال‌های اخیر چه پیچیدگی‌هایی داشته است؛ اما ما توانستیم در همین شرایط دشوار، ماشین‌آلات پیشرفته و به روز دنیا را وارد کشور کنیم، آن را به سرعت راه‌اندازی و محصولی شایسته خانواده‌های ایرانی را به سبد کالایی محصولاتمان اضافه کنیم.
معاون فروش و بازاریابی این شرکت نیز درباره روند تحقیق و توسعه در این سازمان گفت: اگر در یک عبارت بخواهیم کارمان را خلاصه کنیم آن عبارت بدون شک خلق ارزش بوده است. سال ۱۳۹۷ برای تمامی تولیدکننده‌های داخلی سال سختی بود. این موضوع بر کمیت و کیفیت برخی از تولیدات داخلی تأثیر قابل مشاهده‌ای گذاشت اما خواست ما این بود که نه تنها این تأثیر را نپذیریم، بلکه درست در همین شرایط سبد محصولات خود را گسترش و کیفیت محصولاتمان را نیز ارتقا دهیم. همچنین در شرایطی که بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌ها دست به تعدیل نیروهای خود می‌زدند، ما نه تنها یک نفر از مجموعه‌ را کم نکردیم، بلکه بر تعداد نیروها افزودیم.

منبع:  خبرگزاری ایسنا

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.