جزییات فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازار در تهران + لیست قیمت و وبسایت‌ها

گوشت تنظیم بازار

 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازاری با کدملی و کدپستی آغاز شد و دو فروشگاه جدید هم به زودی اضافه می‌شود.

به گزارش فارس رضا سالمی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد: فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازاری آغاز شد و امیدواریم که این روش نحوه توزیع گوشت در بازار را سامان بدهد. مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: فروشگاه اینترنتی «بروزرسان» فروش اینترنتی را از امروز آغاز کرد و با دو فروشگاه اینترنتی به نام‌های «یخچال» و «مسترقصاب» هماهنگ می‌کنیم که آنها هم فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازاری را آغاز کنند.

توزیع گوشت تنظیمی بازاری چند ماهی است در کشور آغاز شده و در مکان‌های محدودی عرضه می‌شود که صف‌های طویلی هم برای گرفتن گوشت تنظیم بازاری ایجاد می‌شود، این نحوه توزیع در چند وقت گذشته نارضایتی بین مردم ایجاد کرد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: نحوه توزیع به این شکل است که مردم می‌توانند با مراجعه به این سایت‌ها و با وارد کردن کدملی و کدپستی محصولات پروتئینی مانند گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ را درخواست کنند و در حداقل زمان به آدرس آنها ارسال خواهد شد.

به گفته سالمی در این روش مشکلات عرضه و تقاضا و دلالی برطرف خواهد شد و توزیع اینترنتی در کنار سایر روش‌های ستاد تنظیم بازار برای گوشت تنظیم بازاری انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: کسانی که در این سامانه ثبت‌نام می‌کنند هر ماه یک بار اجازه ورود به این سامانه با همان کد ملی و کدپستی داده می‌شود و قیمت گوشت منجمد گوساله ۲۹ هزار تومان و گوسفندی با توجه به قطعات و کشور واردکننده از ۳۶ تا ۴۴ هزار تومان عرضه می‌شود و بسته‌های تحویلی ۱.۵ تا ۲ کیلوگرم است.

از مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران درباره طرح توزیع گوشت به جامعه هدف، تحت پوشش کمیته امداد و دهک‌های پایین سؤال شد و گفت: این طرح در دستور کار است و قرار است به زودی توزیع کالا به این قشر از جامعه با کارت یارانه‌ای داده شود.

با افزایش قیمت‌ها در این روزها خرید گوشت برای مردم سخت‌تر شده است. کمرنگ‌شدن گوشت که منبع اصلی تأمین پروتئین روزانه و آهن است در سبد خانوارها ممکن است مشکل‌آفرین باشد.

بخشی از تأمین گوشت مورد نیاز جمعیت ایران، وابسته به واردات گوشت قرمز است. سالانه ۱۵۰ هزار تن گوشت در ایران به مصرف می‌رسد که پیش‌بینی می‌شود این رقم به ۲۴۰ هزارتن نیز برسد.

تنظیم گوشت بازار خرید

امسال برخلاف سال‌های گذشته محدودیت واردات گوشت برداشته شده و از کشورهای دیگری جز برزیل نیز واردات انجام می‌شود. بخش زیادی از واردات گوشت امسال را  گوشت‌های گرم استرالیایی تشکیل می‌دهند. دولت برای رفع مشکلات خرید و کمبود گوشت با اختصاص ارز دولتی به واردات گوشت، گوشت‌هایی را نیز با عنوان گوشت تنظیم بازار در فروشگاه‌ها عرضه کرده است. دولت برای متعادل کردن قیمت‌ها با واردات گسترده، محل‌هایی را نیز برای عرضه در نظر گرفته است.

از آنجایی که توزیع این کالا با استقبال بخش زیادی از مردم مواجه شده، مشکلات توزیع عادلانۀ این گوشت، فروشگاه‌ها را بر آن داشته که برنامه‌ای مدون‌تر برای عرضه در پیش بگیرند تا توزیع، هرچه بیشتر عادلانه‌تر باشد و قشرهای کم‌درآمد جامعه که هدف اصلی این عرضه هستند بی‌بهره نمانند.

بدین ترتیب قرار بر این شد که توزیع فقط با ارائۀ کارت ملی صورت گیرد تا همه بتوانند به راحتی و بدون نگرانی از تمام شدن آن گوشت تهیه کنند. افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز به صورت جداگانه این محصول را دریافت می‌کنند. با این حساب هرخانواده یکبار در ماه و فقط با ارائۀ کارت ملی می‌تواند این گوشت‌های وارداتی را با قیمت مناسب و ارزان از فروشگاه‌های عرضه کننده، تهیه کنند. محدودیتی این‌چنین هرچند باعث تعادل در توزیع شد، فروشگاه‌ها را با صف‌هایی نسبتاً طولانی مواجه کرد.

روند اجرایی این پروژه با تلاش بر رفع محدودیت‌ها و مشکلات توزیع عادلانه، منجر به افزودن راه‌های جدیدی برای فروش گوشت تنظیم بازار، همچون فروش اینترنتی شد. فروشگاه‌های اینترنتی مجاز با اختصاص بخشی از فروش خود به این محصول غذایی، باعث راحت‌تر شدن خرید و توزیع می‌شوند. مشکلاتی از قبیل صف‌های طولانی، رفت وآمد و… با ورود فروشگاه‌های اینترنتی از بین خواهد رفت و نظم بیشتری به فروش و تنظیم گوشت در بازار می‌بخشد.

گوشت دولنی

توزیع راحت‌تر گوشت دولتی

استفاده از فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی در جهت حرکت دولت به سمت دولتی الکترونیک و هوشمند است. عرضۀ محصولات دامی اگر به صورت اینترنتی باشد، علاوه‌بر اینکه نظم بیشتری به روند توزیع می‌دهد، افراد بیشتری را از جزئیات و نحوۀ خرید مطلع می‌کند. افراد به راحتی با مراجعه به سایت‌ها از قیمت‌ها و وع گوشت اطلاع کسب کرده و به راحتی و بدون ایستادن در صف خرید خود را انجام می‌دهند. چرا که گوشت قرمز به گفتۀ دولت هم‌چون دیگر کالاهای اساسی در کشور به اندازۀ کافی وجود دارد و  تنها مدیریت اشتباه توزیع و هجوم تقاضای غیر پیش‌بینی شده باعث برهم خوردن نظم توزیع این گوشت‌ها شده است. با فروش این محصول در سایت‌ها قیمت‌ها نیز به راحتی کنترل خواهد شد و اختلاف‌های موجود در بازار به حداقل خواهد رسید. دلالانی که صرفاً به دلیل اختلاف قیمت این گوشت با قیمت آزاد هجوم آورده‌اند نیز کنترل خواهند شد، تا هرچه بیشتر گوشت‌های دولتی به دست خانواده‌های کم‌درآمد برسد.

با اقدامات به موقع دولت در واردات گوشت قرمز و توزیع گوشت تنظیم بازار در این چند ماه اخیر،  شاهد روندی کاهشی در  قیمت گوشت در بازار بودیم. اما قاچاق دام خود معضلی است که ثابت نگه‌داشتن این قیمت را دچار مشکل می‌کند. به نظر می‌رسد با افزایش نرخ دلار، گوشت قرمز برای دلالان و قاچاقچیان هر چه بیشتر خودنمایی می‌کند. با در نظر گرفتن سهمیۀ مشخص می‌توان روند توزیع را بهبود بخشید، اما چطور می‌شود ار قاچاق دام جلوگیری کرد تا بتوان قیمت‌ها را ثابت کرد! معضل گرانی گوشت به تنهایی و با افزایش واردات به چایان نخواهد رسید و به همیاری و همکاری چندین سازمان و نهاد ذی‌ربط مرتبط است.

لیست قیمت گوشت تنظیم بازار

جزییات فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازار در تهران + لیست قیمت و وبسایت‌ها
میانگین (۱۰۰%) از ۵ امتیاز
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.