دانستنی

از برنامه جذاب BeReal (بی ریل) چه می‌دانید؟!

BeReal یک پلتفرم رسانه اجتماعی فرانسوی که توسط Alexis Barreyat در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد که اخیراً به صدر لیست دانلودهای رایگان در iOS رسیده و از TikTok پیشی گرفته است. این برنامه ابتدا در خارج از کشور فرانسه محبوبیت پیدا کرد. آمریکایی ها اکنون اصلی ترین کاربران آن هستند. BeReal قصد دارد نسخه معتبرتری از رسانه‌های اجتماعی را نسبت به آنچه در فیس‌بوک، اینستاگرام یا TikTok به آن عادت کرده‌اید، ارائه دهد، جایی که مردم معمولاً نکات مهم زندگی اجتماعی خود را به اشتراک می‌گذارند و امور روزمره را منتشر می‌کنند. ایده BeReal این است که محیط اطراف و زندگی خود را با فالوورهای خود در لحظه به اشتراک بگذارید. هدف این برنامه این است که زندگی دوستان شما را به طور واقعی تر نشان دهد چرا که آنها محدودیت زمانی برای گرفتن عکس‌هایی دارند که می‌توانند به اشتراک بگذارند.

BeReal هر روز در یک زمان تصادفی پیامی را برای کاربران ارسال می‌کند و از آنها می‌خواهد که یک عکس بگیرند و آن را برای دوستان خود ارسال کنند. شما فقط دو دقیقه فرصت دارید تا پاسخ دهید و یک کولاژ دو تصویری از دوربین های جلو و عقب شما گرفته می شود. در اکالا بلاگ همراه ما باشید.

نحوه استفاده از برنامه bereal

برای شروع استفاده از BeReal که برای آیفون و اندروید در دسترس است، به یک حساب کاربری نیاز دارید. هنگامی که برنامه را دانلود کردید، برای ارتباط با دوستانی که ممکن است قبلاً از این سرویس استفاده کنند، برنامه درخواست دسترسی می‌دهد(در صورت تمایل می توانید آن را رد کنید).

ممکن است بسیاری از دوستان شما هنوز از این پلتفرم استفاده نکنند. این برنامه نام، تاریخ تولد و شماره تلفن شما را دریافت می‌کند. این یک فرآیند نسبتا ساده است. به هنگام ورود به برنامه نیازی به اتصال آدرس ایمیل نخواهید داشت و برنامه قبل از ورود به سیستم یک پیام متنی احراز هویت برای شما ارسال خواهد کرد. همچنین هنگامی که وارد برنامه شدید از شما خواسته می شود که دوستان خود را مستقیماً از مخاطبین خود اضافه کنید.

نحوه استفاده از برنامه bereal

در حین ایجاد یک حساب کاربری، BeReal کاربران جدید را تشویق می کند تا اولین پست خود را در برنامه ثبت کنند. اگر حوصله پست گذاشتن ندارید باید برای برنامه دیگری وقت بگذارید، زیرا این برنامه عکس‌های تمامی افراد را در BeReal غیرقابل دسترس خواهند کرد تا زمانی که در آن روز مشارکت داشته باشید. کاربران اجازه دارند پس از بسته شدن پنجره، عکس‌های دارای مهر زمانی را به اشتراک بگذارند، اما همه تصاویر مانند تکالیف دیررس مثل «۱۵ دقیقه تأخیر» در بالای صفحه آن منتشر می‌شوند.

قبل از دسترسی به هر ویژگی، از شما خواسته می شود BeReal امروز را به اشتراک بگذارید. شما دو دقیقه فرصت دارید تا پست خود را منتشر کنید. شما هر چقدر که بخواهید میتوانید برای عکس گرفتن تلاش کنید و عکس نهایی را منتشر کنید، اما دنبال کنندگان شما می توانند ببینند که چند بار برای گرفتن عکس خود تلاش کرده‌اید. برای نظر دادن به پست های دیگران، می توانید از واکنش های خود استفاده کنید. همچنین به‌جای شکلک‌های سنتی و تکراری از صورت خود عکس بگیرید و به عنوان یک تصویر کوچک در واکنش به پست ارسال کنید.

معرفی کلی فضای برنامه

BeReal به هنگام پست از دوربین پشتی شما عکس می گیرد و یک ثانیه یا بیشتر بعد، عکس دیگری از دوربین سلفی شما می گیرد. سپس، همانطور که در مثال زیر مشاهده می شود، روی هم قرار گرفته و پست در صفحه BeReal قرار داده می‌شوند. ایده این فرایند این است که سوژه از هر دو زاویه قابل رویت باشد اما اگر نمی‌خواهید بی‌نقص به نظر برسید خود را برای عکس سلفی نیز آماده کنید.

نحوه پست گذاشتن در BeReal

برای ایجاد یک پست در برنامه باید برنامه به دوربین گوشی هوشمند شما دسترسی داشته باشد. پس از تعویض دوربین از عقب به جلو برای دیدن هر دو طرف و روشن کردن فلاش، در صورت لزوم (با ضربه زدن روی رعد و برق)، دایره پایین وسط صفحه را فشار دهید تا عکس های شما ثبت شود.

نحوه پست گذاشتن در BeReal

حتی در نسخه جدید BeReals یک تایمر دو دقیقه ای روی صفحه است که به هنگام گرفتن (یا گرفتن مجدد) عکس‌ها میتوانید از شمارش معکوس استفاده کنید.

BeReal چه ساعتی اعلان ارسال خواهد کرد؟

هیچ کس نمی داند و هر روز تغییر می کند. تنها نکته ثابت این است که به طور تصادفی اعلان منتشر شده و ممکن است زمانی باشد که مشغله دارید یا در رختخواب هستید.

بیشتر بخوانید: berealapp

آیا BeReal ایمن است؟

BeReal تا حد زیادی ایمن است، اما مانند هر رسانه‌ی اجتماعی دیگر، باید از اطلاعاتی که به اشتراک می گذارید آگاه باشید. به یاد داشته باشید که هر چیزی که پست می کنید توسط افراد دیگر دیده می‌شود.

آیا BeReal ایمن است؟

BeReal اولین بار در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، اما این برنامه در سراسر سال ۲۰۲۲ محبوبیت پیدا کرد، به خصوص با استفاده از رسانه TikTokتا حد زیادی پیشرفت نمود به دلیل اینکه پست های زیادی در این سرویس مجازی منتشر شد که این برنامه را تبلیغ و پیشنهاد می‌کرد.

اکنون، مجموعه‌ای از پست‌ها از طریق دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر به این اپلیکیشن کمک می‌کند تا کاربران بیشتری را جذب کند.

منبع: bere.al

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

تا 25 هزارتومان تخفیف بگیرید! فقط تا امشب

برای 10 نفر اول
bg22 کپی کنید
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link
سفارش سروقت به دستت میرسه با اکالا
نصب اپلیکیشن اکالا