آموزش سوپ جو با شیر و خامه همراه با فیلم

سوپ شیر و خامه

سوپ و آش در فصل پاییز و زمستان طرفداران بسیاری دارد بخصوص غذا برای شام.این مدل سوپ جو باشیروخامه بسیار ملین است برای افرادی که دچار سرماخوردگی هستند.

جو پوست‌کنده خشک ۲۰۰ گرم

قارچ ۲۰۰ گرم

هویج خردشده متوسط ۲ عدد متوسط

جعفری ساتوری شده ۲ قاشق سوپ‌خوری

خامه صبحانه ۱۰۰ گرم

شیر ۱ لیتر

گوشت مرغ ریز شده ۱۰۰ گرم

آب‌لیمو ترش ۲ قاشق سوپ‌خوری

فلفل سفید ۱ قاشق چای‌خوری

نمک به میزان کم

 

جو را در قابلمه‌ای می‌ریزیم که فضای کافی برای مواد سوپ جو با شیروخامه داشته باشد، هویچ را اضافه می‌کنیم و تقریباً ۲۰ دقیقه می‌پزد (اگر کسی سوپ دوست نداشته باشد می‌تواند به‌جای شیر از آب مرغ استفاده کنید) مرغ را با یک عدد پیاز و هویج درسته اضافه می‌کنیم و از هیچ‌گونه ادویه‌ای استفاده نمی کینم که رنگ سوپ را عوض نکند شیر را به جو اضافه می‌کنیم و اجازه می‌دهیم با حرارت ملایم بپزد و کامل مواد با شیر مغزپخت شود. نمک و فلفل سفید اضافه می‌کنیم. قارچ را خرد می‌کنیم و به سوپ اضافه می‌کنیم.

توجه داشته باشید جعفری را دقایق آخر به سوپ اضافه می‌کنیم حتی می‌توانیم بعدازاینکه سوپ جو با شیروخامه آماده شد جعفری بریزیم تا کاملاً ویتامین c خودش را از دست ندهد. `الان گوشت مرغ پخته‌شده و ریش‌ریش کرده و به مواد داخل قابلمه اضافه می‌کنیم، مواد باید حتماً سفید و بدون هیچ ادویه‌ای باشد. به این نکته دقت کنید که با اضافه کردن یک عدد هویج و پیاز داخل مرغ می‌توانید بوی زهم مرغ را بگیریم. وقتی مواد پخته شد مرغ را به مواد اضافه میکینم. در اینجا چند قاشق سوپ جو شیر و خامه در یک کاسه می‌ریزیم و با خامه مخلوط میکینم و به هم می‌زنیم و بعد مستقیم به سوپ اضافه میکینم. این باعث می‌شود شک خیلی خوبی به خامه داده شود که خامه داخل سوپ بریده‌بریده نشود و حتی اگر مدت ۳۰ دقیقه خامه روی حرارت باشد هیچ اتفاقی نمی‌افتد و بریده‌بریده نمی‌شود و بعد آماده شدن جعفری را اضافه میکینم؛ و همین‌طور می‌توانید سوپ جو شیر و خامه لذیذ را با نون تست میل کنید.

نکاتی در مورد جو: جو پوست‌کنده یا پرک فرقی ندارد ولی اگر جو شما پوست کنده شده بود بهتر است از شب قبل آن را خیس کنید یا یکی دوساعتی قبل پخت آن را خیس کنید و آب روی آن را دور بریزید و داخل قابلمه به میزان لازم آب بریزید تا بپزد.

نکته ۱: اگر نمی‌خواستیم سوپ جو با شیر و خامه رقیق داشته باشیم و سوپمان خوب جا بیوفتد، سوپ را روی شعله ملایم می‌گذاریم بپزد

نکته ۲: لطفاً هویج را رنده نکنید چون رنگ سوپ جو با شیروخامه را تغیر می‌دهد

نکته ۳: همانند فلفل سیاه است و تنها تفاوت ظان با فلفل سیاه، رنگ آن است و عطر تندتری نسبت به فلفل سیاه دارد.

نکته ۴: می‌توانید به جای استفاده از خامه از شیر پرچرب استفاده کنید.

آموزش سوپ جو با شیر و خامه همراه با فیلم
میانگین (۵۷.۶۵%) از ۱۷ امتیاز
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.