ارزانترین محل برای تهیه میوه را بشناسیم

میوه

طبق آمارهای گرفته شده در فصل پاییز چند درصدی نرخ بازار میوه کاهش پیدا کرده است و همینطور که میدانید میوه و تره بار از زمانی که از میدان تره بار خریداری می شوند تا به دست مصرف کننده برسد، بین ۱۰ تا ۴۲ درصد در هرکیلو برای میوه فروشان سود به همراه دارد که حدودا با ۴۰ درصد سود فروشنده میتواند بفروشد.

ارزانترین محل برای تهیه میوه تره بار است،تره بار نام عمومی برخی محصولات گیاهی خوراکی و اغلب پختنی است. در تره‌بار انواع سبزی‌های خوردنی و میوه جات وجود دارد. بیشتر در گفتار روزمره آن را سبزیجات نیز می‌نامند، البته بسیاری از باغیجات در اطراف شهر کنار باغ مکانی برای فروش میوه های خود دارند که آنجا هم یکی از ارزانترین محل برای تهیه میوه بشمار میرود. هر چند که در مناطق مرفه نشین نرخ میوه به چندین برابر هم میرسد با توجه به موقعیت مکانی میوه فروشی ولی اصولا همه افراد تمایل به این را دارند که ارزانترین محل برای تهیه میوه را انتخاب کنند.که این خود معقوله ای به صرفه است.

به طور مثال واردات میوه هایی همچون  نارگیل، آناناس، انبه، موز، منگوستین و پاپایا به کشور بلامانع است ورود این میوه ها نیز با اخذ مجوز قرنطینه از دفتر قرنطینه سازمان حفظ نباتات کشور و سایر مجوزهای مرتبط مجاز بوده و غیر از موارد یاد شده واردات سایر میوه ها همچنان ممنوع است. طبق قوانین طبقه بندی بین المللی کالایی انواع میوه ها در ردیف های تعرفه ای مشخصی طبقه بندی شده اند و توصیف و کدگذاری این کالاها از سوی نهادهای بین المللی صورت می گیرد و از سوی فرد یا سازمان داخلی خاصی صورت نمی گیرد به همین علت میوه های صادراتی به علت وارد شدن از مرز گمرک گرانتر از بقیه میوه ها هستند و ممکن اسا شما میوه هی وارداتی را در ارزانترین محل برای تهیه میوه پیدا نکنید و بیشتر در میوه فروشی های شمال شهر به چشم میخورد.انبه و منگوستین مشمول ردیف ۰۸۰۴۵۰۰۰ می باشد که حقوق ورودی آن ۵۵ درصد ارزش است.

واردات انواع نارگیل :

اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده نارگیل در سطح جهان ، کشورهای تایلند ، اندونزی و ویتنام می‌باشند که بخش بسیار مهم و عمده‌ای از مرغوب‌ترین انواع نارگیل را تولید و اقدام به صادرات آن به کشورهای مختلف جهان می‌نمایند که ازجمله آن کشورهای می‌توان به کشور ما اشاره کرد که بخشی از واردات نارگیل را از طریق این کشورها تأمین می‌نماید.

نارگیل وارداتی

واردات آناناس:

از کشورهای تولیدکننده آناناس می‌توان به امارات،مالزی، برزیل، تایلند، فیلیپین، هند و ویتنام اشاره کرد. بیشترین حجم واردات آناناس نیز به کشور مربوط به کشور فیلیپین به میزان ۱.۴ میلیون دلار بود.

واردات آناناس

 واردات انبه:

اصلی‌ترین کشورهای تولید کننده میوه انبه عبارتند از پاکستان و هندوستان  به منظور دسترسی به میوه سالم و ارگانیک با بهره گیری از متخصصین نسبت به کنترل کیفی میوه انبه، به عنوان محصول وارداتی خود اقدام نموده تا کلیه نیازهای مصرف کننده نهایی را فراهم سازد. میوه انبه باید یک هفته قبل از رسیدن کامل چیده شود و در حرارت ۹ درجه سانتی گراد با رطوبت نسبی ۹۰-۸۵ %با ماشین  یخچال دار حمل شود.

واردات انبه

واردات منگوستین

منگوستین (در متون طب سنتی جوز جندم) میوهٔ گیاهی با نام علمی گارسینی انبه‌ای (Garcinia mangostana) از تیرهٔ گل راعیان (Clusiaceae)، و راستهٔ چنارسانان (Malpighiales) که گرد و کمی کوچکتر از توپ تنیس و به قطر سه و نیم تا هفت ونیم سانتیمتر است و رنگ آن بنفش تیره و گاه بنفش مایل به قرمز است؛ قطر پوستهٔ آن شش تا ده میلیمتر و در مقطع عرضی به رنگ قرمز است؛ بخش خوراکی آن نرم و سفیدرنگ است و ممکن است بدون دانه یا دارای یک تا پنج دانه باشد؛ گیاه این میوه در مالزی و تایلند و اندونزی و جنوب هند می‌روید.

میوه های استوایی

واردات پاپایا

نخستین بار پاپایا در آمریکای مرکزی کشف شد و پس از آن کاشفانی از اسپانیا و پرتقال این میوه خوش‌طعم را به بخش‌های دیگری از کره زمین هدیه دادند. پاپایا در مناطق گرمسیری مانند فیلیپین، آفریقا و هند نیز وجود دارد. امروزه آمریکا، مکزیک و پورتوریکو بزرگ‌ترین تولد کنندگان میوه پاپایا در جهان هستند.

واردات پاپایا

واردات انار

ممکن است از خودتان بپرسید پاکستان که انار ندارد سؤال به‌جایی است، اما ماجرا اینجا است که انار افغانستان به‌صورت قانونی وارد پاکستان شده و ازآنجا به‌صورت غیرقانونی به ایران صادرشده است. حال‌آنکه، خودمان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان این میوه طلایی هستیم که البته برای انتخاب ارزان‌ترین محل برای خرید میوه انار می‌توانیم از تره‌بار یا باغی جات اشاره کرد و عموماً در همه جای شهر انار وارداتی و غیر وارداتی وجود دارد .

انار

امروزه هزاران هزار فروشگاه اینترنتی وجود دارند. اما در این میان تنها تعداد معدودی از آن فروشگاه‌ها توانسته‌اند به موفقیت و هدف خود دست پیدا کنند ازجمله فروشگاه اینترنتی اکالا که در سریع‌ترین زمان خدمات خود را ارائه می‌دهد.

ارزانترین محل برای تهیه میوه را بشناسیم
میانگین (۶۱.۰۳%) از ۵۸ امتیاز
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.