طرز تهیه قورمه سبزی نذری برای ۱۰۰ نفر؛ نکات کلیدی برای جا افتادن بهتر

طرز تهیه قورمه سبزی نذری برای ۱۰۰ نفر

قورمه سبزی یک از چندین خورش محبوب ایرانی ها می‌باشد. قدمت قورمه سبزی به چیزی در حدود ۵۰۰ تا سال می رسد. قورمه سبزی یک غذاهای سنتی و اصیل ایرانی است که در تهیه آن از سبزی قورمه خشک یا تازه که شامل تره، گشنیز، شنبلیله و جعفری است، استفاده می شود و همچنین قورمه سبزی را می توان با گوشت گوسفندی و هم قورمه سبزی با مرغ طبخ کرد.

در بین غذاهای نذری، قورمه سبزی نذری یکی از محبوب ترین ها است، با توجه به سبزی هایی که در این خورشت استفاده می شود و پختن آن ها زحمت بیشتری نسبت به سایر خورش ها دارد. در ادامه با طرز تهیه قورمه سبزی نذری و نکات کلیدی تهیه آن شما را همراهی می کنیم.

طرز تهیه قورمه سبزی برای ۱۰۰ نفر

مواد لازم برای تهیه قورمه سبزی نذری:

طرز تهیه قورمه سبزی نذری

در ابتدا لوبیا ها را کاملاً بشویید و در یک قابلمه با حرارت مناسب بگذارید تا بپزد، ترجیحاً لوبیا ها را 12 ساعت قبل در آب بگذارید تا خیس بخورند که پختن آن ها راحت تر باشد و زمان کمتری لازم داشته باشد.

سپس گوشت گوسفندی تازه را کاملاً تمیز کنید و در اندازه گوشت خورشتی با یک چاقو تیز خرد کنید.

سبزی ها را کاملاً بشویید و از تمیز بودن آن مطمئن باشید و سپس آن را خرد کنید. سپس سبزی ها را در یک تابه مناسب ابتدا کمی حرارت دهید تا آب آن کاملا خشک شود سپس به آن روغن اضافه می کنید و سبزی ها را سرخ می کنید.

سپس یک دیگ با اندازه مناسب برای قورمه سبزی نذری انتخاب کنید. پیازها را بشویید . کاملاً خورد کنید و در دیگ بریزید و با روغن سرخ کردنی مقداری تفت دهید، پیازها فقط مقداری طلایی شوند سپس گوشت ها را دیگ اضافه می کنیم و دوباره مقداری روغن می ریزیم و تفت می دهیم. سپس نمک، فلفل و زردچوبه را به دیگه اضافه می کنیم و هم می‌زنیم.

در این مرحله سبزی سرخ شده را به همراه لوبیای پخته شده به دیگ اضافه می کنیم، هم می زنیم و مقداری ان ها را با هم تفت می‌دهیم. این تفت دادن باید تا زمانی باشد که پوست لوبیا ها چروکیده نشوند.

حالا در این مرحله مقداری آب درون دیگ می ریزیم و در دیگ را می گذاریم و صبر میکنیم تا گوشت و لوبیا بپزد و همچنین خورشت جا بیفتد. نیم ساعت قبل از پایان پخته شدن قورمه سبزی نذری و اینکه از پخته شدن گوشت اطمینان حاصل کردید می توانید میزان نمک قورمه سبزی نذری را چک کنید و در صورت لزوم به آن نمک اضافه کنید .و همچنین در این مرحله لیمو عمانی ها را که با چنگال سوراخ شده اند را به خورش اضافه می کنیم.

بعد از آماده شدن قورمه سبزی نذری می توان آن را در ظرف های یکبار مصرف در کنار پلو ساده ریخت و بر روی آن مقداری برنج زعفرانی نیز اضافه کرد و یک تکه ته دیگ نیز قرار داد.

طرز تهیه قورمه سبزی نذری برای ۱۰۰ نفر

نکات مهم در تهیه قورمه سبزی نذری:

  •  برای خوشمزه تر کردن قورمه سبزی نذری، لوبیا ها را به جای پختن، به مدت پنج تا هشت دقیقه در یک ماهیتابه که بدون روغن است و از قبل گرم شده است را تفت دهید لوبیا ها را مرتبا هم بزنید تا از نسوزند.
  • در اندازه سبزی های قورمه سبزی نذری دقت کنید به عنوان مثال اگر گشنیز سبزی قورمه زیاد باشد باعث می شود که قورمه سبزی نذری شیرین شود. و یا شنبلیله زیاد باعث تلخ شدن قرمه سبزی نذری می شود. در سبزی قرمه با توجه به فصل سال سبزی های دیگری نیز اضافه می کنند که به عنوان مثال می توان به برگ چغندر یا اسفناج اشاره کرد.
  •  شما می توانید علاوه بر لیمو عمانی درسته از پودر لیمو عمانی در قورمه سبزی نذری نیز اضافه کنید. همچنین برای داشتن یک عطر و طعم دلچسب می توانید از مقداری آبلیمو یا آبغوره تازه استفاده کنید.
  •  توجه داشته باشید که پیازها را بسیار خرد کنید، چون که نباید در قورمه سبزی نذری بعد از پخته شدن آن اثری از پیاز وجود داشته باشد.
  •  در بعضی از مناطق به جای لوبیا قرمز از لوبیا چیتی یا لوبیا چشم بلبلی استفاده می کنند. استفاده از لوبیا چشم بلبلی پختن قورمه سبزی نذر را راحت تر می کند و زمان کمتری را نیاز دارد، چونکه سریع تر پخته می شود.
  • در بعضی مناطق برای خوش طعم کردن قورمه سبزی مقداری رب گوجه فرنگی به آن اضافه می کنند و همچنین مقداری زعفران آب شده به قورمه سبزی نذری طعمی بی نظیر می دهد.
  • دستور پخت قورمه سبزی نذری بالا برای ۱۰۰ نفر است و در صورت کم یا زیاد شدن افراد نسبت ها را تغییر دهید.
طرز تهیه قورمه سبزی نذری برای ۱۰۰ نفر؛ نکات کلیدی برای جا افتادن بهتر
5 (100%) 2
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
24 ⁄ 8 =