مسقطی انار

 

مسقطی یکی از محبوب ترین دسرها و شیرینی های ایرانی به شمار می آید. انواع مسقطی قریب به ۱۵۰ سال است که در ایران تولید میشود و اگر از قدیمی ها بپرسید به طور قطع یکی از شیرینی های مورد علاقه شان مسقطی را معرفی میکنند.

مواد لازم جهت تهیه مسقطی انار:

آب انار چهار لیوان

نشاسته هشت قاشق غذاخوری

شکر دو لیوان

گلاب نصف لیوان

کره پنجاه گرم

طرز تهیه مسقطی انار

نشاسته را با آب انار مخلوط کنید تا حل شود سپس داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا نشاسته خودش را بگیرد سپس شکر را اضافه کرده و مخلوط کنید. پس از اینکه غلظت مواد مانند فرنی شد گلاب را اضافه کنید و مجدد هم بزنید تا شفاف شود سپس کره را اضافه کنید.

مسقطی را داخل قالبی که چرب کرده اید بریزید و پخش کنید. قالب را در یخچال قرار دهید تا بسته شود.

نکته اول : مسقطی را میتوانید به سلیقه خودتان با پودر شکر ، خلال پسته ، پودر نارگیل ، تزیین و سرو کنید.

نکته دوم : اگر آب اناری که استفاده میکنید شیرین است میتوانید مقدار شکر را کمتر کنید. میزان شکر بستگی به ذائقه شما و ترشی اب انار دارد.

نکته سوم : بهترین ظرف برای تهیه مسقطی و باسلق ظرف لعابی میباشد. اگر شما از ظرف تفلون استفاده کنید در اثر زیاد هم زدن تفلون آن کنده شده و داخل مسقطی میشود .

نکته چهارم : شما با این دستور ساده میتوانید انواع مسقطی های میوه ای را تهیه کنید.

نشاسته به تدریج هضم و وارد جریان گردش خون میشود ، لذا با مصرف مسقطی ، ترشح انسولین با تاخیر بیشتری در جریان گردش خون اتفاق می‌افتد و به این ترتیب قند خون پس از مصرف مسقطی افت نمیکند اما از آنجا که در فرمولاسیون مسقطی علاوه بر نشاسته ،کره و انواع مغزها نیز استفاده شده ، ارزش غذایی بالایی دارد و با خوردن آن کالری زیادی در بدن ایجاد میشود.

امیدوارم این دسر خوشمزه را تهیه کرده و لذت ببرید.

مسقطی انار

نوشته های مشابه

4 پیام

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.