طرز نگهداری گیاه بنجامین

 

بنجامین به چند مدل تقسیم میشود:

بنجامین ابلق (رنگ برگ به صورت سفید وسبز میباشد)

نگهداری بنجامین ابلق

 

بنجامین سیلور( سطح برگ مانند ابلق است با رنگ تیره تر)

نگهداری بنجامین سیلور

 

بنجامین سیاه (رنگ برگ سبز تیره است)

نگهداری بنجامین سیاه

 

بنجامین سبز (سطح برگ کاملا سبز روشن است)

نگهداری بنجامین سبز

بنجامین به دوصورت پیوندی و قلمه ای قابل تکثیر است که نوع قلمه ای از لحاظ قد کوچکتر از پیوندی میباشد.

برای نگهداری صحیح از بنجامین به نکات زیر توجه کنید:

  • آبیاری: یکی از بخش های مهم نگهداری است، در مواقع آبیاری ازآب ولرم استفاده کنید و گیاه را هفته ای ۲  بار در تابستان و ۱۰ روز یکبار در زمستان سیراب کنید توجه داشته باشید حتما برگ های بنجامین را با آب اسپری کنید و از مواد براق کننده استفاده نکنید.بنابراین اسپری کردن برگ ها را فراموش نکنید.

 

  • نور: نور زیاد باعث صدمه به برگ ها میشود بنجامین گیاه بسیار حساسی است .آن را زیاد جا به جا نکنید گیاه فقط به یک منطقه عادت میکند و همچنین درمعرض مستقیم خورشید قرار ندهید.همینطور اگه اگر برگ سالم و سبز است و ریزش می‌کند، گلدان را به مکان پرنورتر منتقل کنید.

 

  • رطوبت: برای به وجود آوردن رطوبت گیاه بنجامین میتوانید زیر گلدان را پر آب کرده و سنگریزه بریزید و گلدان را روی سنگریزه ها قراردهید، به اینصورت رطوبت از زیر گلدان به گیاه میرسد. اگر مشاهده کردید برگ خشک و شکننده است، بدانید که رطوبت محیط کم است.

گلدان گیاه بنجامین حتما باید بزرگ باشد چون ریشه های بزرگی دارد و نیاز به فضای بزرگتری دارد.هر ۸ ماه باید گلدان به همراه خاک آن عوض شود اگر خاک اضافه نکنید برگ های گیاه خزان میکند و بهترین خاک برای این گیاه آپارتمانی، مخلوط خاک‌برگ، خاک باغچه و ماسه است.بنجامین حسنی که دارد همانند درخت رشد میکند ولی اگر رطوبت و آفتاب به آن نرسد حتما خزان میکند بنابراین با نگهداری های ویژه شما میتوانید از این گیاه زیبا نهایت لذت را ببرید.

 

پسندها...
2 پیام

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.