گرانی تغذیه دام ها را از سبوس گندم به نان تغییر داد.

سبوس

رئیس اتحادیه مرکزی دامداران ایران گفت: متاسفانه به دلیل افزایش قیمت سبوس گندم برخی دامداران برای تغذیه دام های خود به دلیل ارزان تر بودن از نان استفاده می کنند.

سبوس گندم
سعید سلطانی سروستانی افزود: قیمت سبوس تا دو ماه قبل از عید برای دامداران 540 تومان بود و در اسفند ماه با 50 درصد افزایش به 840 تومان افزایش یافت.
وی همچنین اظهارداشت: قیمت تمام شده شیر خام در خرداد ماه سال جاری بر اساس قیمت 840 تومان سبوس محاسبه و به دامداران اعلام شده است.
رئیس اتحادیه مرکزی دامداران ایران گفت: نرخ سبوس دوباره 500 درصد اضافه و به قیمت یک هزار و 250 تومان به ازای هرکیلو افزایش پیدا کرد.
وی همچنین در خصوص اظهارات «عباس قبادی» معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت در مصاحبه با رادیو اقتصاد مبنی بر اینکه دامداران اعتراضی نسبت به افزایش قیمت سبوس ندارند، افزود: این طور نیست بلکه دامداران اعتراض شدیدی نسبت به این قضیه دارند و حتی مکاتباتی با مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت داشته اند.
سلطانی سروستانی اظهارداشت: اگر قرار بر اینکه مشکل کارخانه های آرد برطرف شود نباید این اتفاق از طریق گران شدن سبوس صورت گیرد.
وی به رادیو اقتصاد گفت: مطابق اظهارات «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت سالانه هفت میلیون تن گندم به قیمت 660 تومان در اختیار نانوایی ها قرار می گیرد جالب اینکه بدانید قیمت پوسته گندم بیشتر از دو برابر قیمت خود دانه گندم است.
رئیس اتحادیه مرکزی دامداران ایران ضمن اشاره به اینکه اکثر دامداران کشور سنتی وروستایی هستند، افزود: مطابق گزارش های واصله برخی از دامداران نان را بجای سبوس به مصرف دام های خود می رسانند چون نان ارزان تر از سبوس است.
وی اظهارداشت: وقتی سبوس گندم افزایش قیمت پیدا می کند بدون شک قیمت تمام شده شیر خام نیز بالا می رود بنابراین دامداران به هیچ وجه راضی نیستند محصولات لبنی با قیمت های بالا به دست مصرف کنندگان برسد.
سلطانی سروستانی تصریح کرد: دامداران نسبت به افزایش قیمت سبوس گندم معترض و این اعتراض خود را بارها به مسئولان و متولیان امر نیزمنعکس کرده اند.
وی در ادامه یادآورشد: انتظار بر اینکه تصمیم منطقی در این ارتباط گرفته تا تمامی بخش ها از آن بهره مند شوند که متاسفانه تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است.
برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

منبع: فصل اقتصاد

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.