دانستنی

روش‌های جالب تمیز کردن مایکروفر

مایکروفر نیز مانند سایر وسایل منزل به نظافت و تمیزی نیاز دارد. در غیر این صورت ممکن است دچار مشکل شود یا بوی نامطبوع از آن منتشر شود. در این مقاله چند روش تمیز کردن مؤثر مایکروفر را مطرح می‌کنیم.

سرکه

برای تمیز کردن مایکروفر با سرکه، ابتدا یک ظرف قابل‌استفاده در مایکروفر را تا نیمه پر از آب کنید و مقداری سرکه به آن بیفزایید. سپس محلول را داخل مایکروفر قرار دهید و بگذارید ۵ دقیقه روشن باشد. خواهید دید که بخار حاصل فضای مایکروفر را پر کرده است. پس از این مدت زمان، مایکروفر را کامل خاموش کنید و با یک دستمال نرم و تمیز داخل آن را تمیز کنید.

  از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

  لیمو

  یک عدد لیموی ترش و درشت را از وسط قاچ کنید و داخل ظرفی مناسب مایکروفر قرار دهید. مانند روش اول مایکروفر را روشن کنید تا بخار فضای داخل آن را پر کند. سپس با دستمالی تمیز داخل مایکروفر را تمیز کنید.

  مایع ظرف‌شویی

  محلول آب و مایع ظرفشویی نیز می‌تواند به شما در تمیز کردن مایکروفر کمک کند. مقداری آب و مایع ظرفشویی را داخل ظرفی بریزید و داخل مایکروفر قرار دهید و یک الی ۳ دقیقه مایکروفر را روشن کنید تا فضای داخل مایکروفر پر از بخار شود. سپس با پارچه یا اسفنج تمیز داخل مایکروفر را تمیز کنید.

  شیشه شوی

  محلولی از آب و شیشه شوی تهیه کنید. ترجیحاً آب گرم استفاده کنید تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد. با محلول تهیه شده و یک اسفنج تمیز داخل مایکروفر را کامل تمیز کنید.

  توجه داشته باشید در همه مراحل، پیش از تمیز کردن مایکروفر، آن را کاملاً خاموش کنید. پس از اتمام کار اطمینان حاصل کنید، هیچ‌گونه مواد شوینده داخل مایکروفر باقی نمانده است. زیرا محلول‌ها حاوی مواد شیمیایی بوده و می‌تواند روی غذای شما تأثیر بگذارد.

   از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

    از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دکمه بازگشت به بالا