دانستنی

خیرترین افراد و سلبریتی های ایرانی را بشناسیم

افراد معروف و مشهور زیادی وجود دارند که در امور خیریه فعالیت داشته و فعالیت ها و کارهای گوناگونی را در این زمینه انجام میدهند. فعالیت هایی که یا به صورت سازماندهی شده شروع شده اند و یا به صورت مردمی شکل گرفته اند. در این مقاله از اکالا بلاگ می خواهیم شما را با خیرترین سلبریتی های ایرانی آشنا کنیم. با ما در ادامه همراه باشید.

علی دایی

علی دایی

علی دایی اسطوره ورزشی در سطح جهان است که به عنوان آقای گل شناخته می شود. این سلبریتی حدود ۱۰۰ کودک را به فرزند خواندگی پذیرفته است و همچنین به عنوان مدرسه ساز نیز ساخته شده است. همچنین وی برای آزادی زندانی های مختلف نیز پخش می کند. این فرد معروف در سال های ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۹ به عنوان سفیر صلح یونیسف شناخته شد. از زمانی ‏که وی به عنوان سفیر صلح انتخاب شد فعالیت های خیرخواهانه اش را بیشتر کرده است. علی دایی همراه همسرش در موسسات مختلف خیریه شرکت کرده کمک های بسیاری انجام می دهند.

کتایون ریاحی

کتایون ریاحی

این سلبریتی یکی از بازیگر های معروف صدا و سیما است. این فرد موسسه خیریه کمک را در جزیره زیبای کیش در سال ۱۳۹۱ دایر کرد تا به کودکان ناشنوا ای که به صورت مادرزادی ناشنوا هستند و با کمک کاشت حلزونی گوش می‌توانند از شنوایی برخوردار شوند کمک کند. هدف این کار کتایون ریاحی این است که این کودکان هم همچون کودکان عادی دیگر به مدرسه بروند. از آنجایی که کاشت حلزونی گوش بسیار پر هزینه است کتایون ریاحی از طریق این موسسه نیمی از مخارج را به عهده می گیرد.

رضا نیری

رضا نیری

این سلبریتی در کار خیر بسیار شهرت دارد. رضا نیمی از عمر خود را در راه خیر گذرنده و خیریه ای به نام عترت فاطمی را در سال ۱۳۷۹ به نیت کمک به فرزندان یتیم و خانواده‌های سادات بنا نهاد. هدف اصلی این موسسه این است که فقر را از بین ببرد. این موسسه به زیر مجموعه هایی تقسیم می شود که هر کدام مسئول تامین نیاز مشخصی همچون جهیزیه، مسکن، ازدواج… هستند. برای مثال برای حل مشکلات مسکن اقدام به ساخت یا تعمیر خانه با قیمت مناسب می کنند.

محمدحسین لطیفی

محمدحسین لطیفی

محمد حسین لطیفی از کارگردان های معروف و مشهور سینمای ایران است. ایشان پس از بازی در فیلم روز سوم به همکاری دو تن از دوستانش تصمیم میگیرند تا نیمی از درآمد فیلم را برای ساخت موسسه خیریه ای به نام روز سوم اختصاص دهند. مجوز تاسیس این موسسه در سال ۱۳۸۸ مورد تایید قرار گرفت. هدف این موسسه کمک به ادامه تحصیل نوجوانان و دانشجویان بی سرپرست تا مقطع کارشناسی ارشد است. تا کنون حدود ۲۰۰ خانواده تحت در این موسسه قرار گرفته اند. همچنین این موسسه برای آنها اشتغالزایی نیز انجام می دهد.

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی یکی از معروف ترین بازیگران زن ایرانی است که به عنوان سفیر انجمن حامیان کودکان کار و خیابان انتخاب شده است. هدف این موسسه پوشش و حمایت کودکان کار و کودکان نیازمند است. این موسسه در سال ۱۳۸۱ تاسیس شد و فعالیت هایی از جمله باسواد کردن پدر و مادر کودکان، آموزش مهارت های زندگی و پر کردن اوقات فراغت کودکان انجام می‌دهد. این انجمن تا کنون ۷۰۰ نفر را تحت پوشش خود قرار داده است.

پوریا پورسرخ

پوریا پورسرخ

این سلبریتی به عنوان یکی از جذاب ترین بازیگران مرد ایرانی شناخته میشود. ایشان در خیریه “روشنای امید” به عنوان سفیر مبارزه با استعمال دخانیات منتخب شده اند. موسسه خیریه روشنایی امید کودکانی را تحت پوشش قرار می دهد که بعد از سن ۱۷ سالگی از بهزیستی ترخیص شده و دیگر تحت حمایت کسی نیستند. این کودکان بدون حمایت در جامعه سرگردان شده ‌و نمی توانند شغل مناسبی برای خود فراهم کنند. هدف اصلی این موسسه حمایت از این کودکان است. پوریا پورسرخ در تلاش است تا با آموزش مهارت به این کودکان آن ها را وارد بازار کار کند.

آتیلا پسیانی

آتیلا پسیانی

این سلبریتی انجمن “خیریه حامیان کودکان نقص ایمنی ” را تاسیس کرده است. تاکنون حدود ۱۵۰۰ کودک مبتلا به این بیماری را شناسایی کرده اند و علت این بیماری ازدواج فامیلی تشخیص داده شده است. علائم بارز این بیماری عفونت دائم ریه می باشد. هزینه این بیماری بسیار سنگین است. ایشان خیریه حامیان کودکان نقص ایمنی را با هدف حمایت از این کودکان بیمار درسال ۱۳۹۰ احداث کرد و در تلاش است تا سه مرحله تشخیص، جلوگیری و درمان برای بیماران به دقت انجام شود.

مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی

این سلبریتی و بازیگر محبوب سال های متوالی به عنوان سفیر یونسیف در ایران فعالیت دارد. از جمله کارهای موسسه مهتاب کرامتی انجام برنامه های خیریه مختلف مانند: بازارچه نوروزی، کمپین هایی برای تشویق مردم برای کتاب خوانی، فعالیت در جشنواره های خیریه خوراکی به نام “با دستان کوچک خانه ای بزرگ بسازیم” و سفیر یاری بیماران ام اس است. در حال حاضر این سلبریتی جزء یکی از فعال ترین افراد در برنامه های خیریه می باشد.

بهرام رادان

بهرام رادان

این سلبریتی به عنوان اولین سفیر ایرانی برنامه جهانی غذا در مبارزه علیه گرسنگی سال ۱۳۸۹ موسسه را راه اندازی کرد. او بیان کرد می‌خواهم سهمی در تلاش جهانی برای ساختن دنیای بدون گرسنگی داشته باشم. در طی زمان کوتاهی غذا برای ۲۲ میلیون کودک و دانش‌آموزان در ۷۰ کشور دنیا که نیمی از آن ها دختر بودند تهیه کرد.

مهناز افشار

مهناز افشار

این بازیگر مشهور در خیریه های گوناگونی که برای حمایت از افراد نیازمند فعالیت می کنند و همچنین در کمپین” بد سرپرست تنها تر است” بسیار فعال و محرک است. این کمپین برای حمایت از کودکانی که والدین مناسبی برای سرپرستی ندارند و آن ها را مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار می دهند، تشکیل شده است. قابل ذکر است که این کمپین هزینه های خود را از طریق حمایت هنرمندان به دست می آورد.

فاطمه دانشور

فاطمه دانشور

نام بانو دانشور پیش ازآن که عضو شورای شهر تهران شود نامی آشنا بود و بسیاری از افراد وی را با لقب ثروتمندترین بانوی ایران می شناختند. او که اکنون مسئولیتی در شورای اسلامی شهر تهران دارد، درسال ۱۳۸۴ به کمک همسرش مهرداد اکبریان بنیاد نیکوکاری مهرآفرین را احداث کرد و منزل پدری اش راکه به او به ارث رسیده بود نیز وقف همین بنیاد کرد. از فعالیت های این بنیاد می‌توان به احداث کلینیک و اورژانس های مددکاری اجتماعی، نگه‌داری از کودکان بی سرپرست و انتشار نشریه برای آموزش مهارت های زندگی به مددجویان اشاره کرد.این بنیاد بزرگ علاوه بر فعالیت های مالی و اطلاع رسانی،از بعد فرهنگی نیز اقداماتی انجام میدهد. در راستای همین کارهای فرهنگی، اسفندماه سال ۱۳۸۶ بود که چهره ی شناخته شده ی سینمای کشور ایران یعنی «فاطمه معتمدآریا» بعنوان نخستین سفیر مهرآفرین معرفی شد.

فاطمه تندگویان

فاطمه تندگویان

فاطمه تندگویان، خواهر وزیر نفت شهید، جواد تندگویان درسال ۱۳۷۲ موسسه رایحه رابا هدف حمایت از زنان بی سرپرست احداث کرده و از سال ۱۳۷۶ فعالیت های خود دراین زمینه را آغاز کرد. این موسسه در ابتدا به توانمندسازی زنان و توسعه مهارت های زندگی و حرفه ای و شغلی آنها پرداخت ودر گام های بعدی فرزندان مستعد و پرتلاش آنها را مورد توجه و بررسی قرار داد.

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

 1. سلام تو رو خدا هر کس پیام میبینه کمک کنه بخدا قسم خیلی احتیاج دادم مستجرم پول پیش ندارم دارم دیونه میشم با دوتا بچه تورو خدا هر کس میتونه کمک کنه از یه طرف مریض ام دعوا درمون بالاس التماستون میکنم۵۸۹۲۱۰۱۳۶۶۰۲۹۸۹۶

 2. مهنازافشارکه خنده داره.اسمش امده…حتماپارتی یا طرفدارش هستید….اگه واقعا همه اینا کار می کردن…دیگرنیازمندی نبود…..اینافقط براشون شهرت وپول میاره

  1. سلام وقت همه عزیزان خیراندیش بخیر بنده خانم هستم ۴۶ساله از مازندران نوجوان پسر ۱۳ساله خوشتیپ می شناسم به خاطر بی سرو سامانی با شرایط خیلی سخت روزگارش سپری میکنه
   به خاطر وضعیت ناآرام زندگی
   ونیازمندمالی ونبود دست نوازش مهر و محبت ترک تحصیل کرده اکنون سواد دوم ابتدایی روهم نداره واقعا این بچه نیاز به حمایت کننده داره
   فعلا جز خدا یاور دیگه ای نداره حسرت خواندن ونوشتن تو دل این نوجوان مونده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

تخفیف‌ویژه

30 هزارتومان تخفیف 
خرید اول 
ویژه اولین سفارش شما !
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link