اختلال در حس بویایی کرونا؛ پزشکان ایتالیایی و ایرانی چه میگویند؟

ارتباط حس بویایی با کرونا

یکی از مواردی که در روزهای اخیر زیاد دیده میشود و تا حد زیادی عجیب هم هست، موضوع اختلال در حس بویایی است! طبق آمارهای ارائه شده از سمت مراکز درمانی، تعداد مراجعه کنندگان به درمانگاه‌ها به دلیل کم شدن یا از بین رفتن حس بویایی و بعضا حس چشایی، افزایش قابل توجهی داشته است. اخیرا این علائم در کشورهای اروپایی هم گزارش شده است! هنوز پزشکان اروپایی دلایل قطعی مبنی بر این که این مورد از علائم کروناست یا خیر، ارائه ندادند. طبق گزارش نیویورک تایمز، پزشکان توصیه کردند که افرادی که این گونه علائم را دارند، سعی کنند در قرنطینه خانگی بمانند و فاصله لازم با سایر ساکنین منزل را رعایت کنند. مراجعه این گونه افراد به مراکز پزشکی اصلا توصیه نمی‌شود. زیرا هنوز مشخص نشده است که آیا این مورد واقعا تاثیر گرفته از ویروس کرونا است یا خیر و با حضور در مراکز درمانی، احتمال ابتلا به شدت بالا میرود.

پروفسور هاپکینز (رئیس انجمن گوش، حلق و بینی بریتانیا)

با انتشار بیانیه‌ای، به مبتلایان به این اختلال هشدار داد: بایستی این امر به اطلاع عموم برسد که از دست دادن حس بویایی و چشایی می تواند از نشانه های کرونا ویروس باشد؛ لذا بسیار توصیه می‌شود در صورت ابتلا به این عوارض حتما موارد قرنطینه را رعایت نمایند! این کار می‌تواند در کنترل گسترش بیماری و نجات جان انسان‌ها اثر مثبت بگذارد.

دکتر راشل کای (Dr. Rachel Kaye) متخصص گوش، حلق و بینی:

نشانه‌های نگران کننده ای از ارتباط ابتلا به کرونا ویروس و ضعف حواس بویایی و چشایی مشاهده شده است. این مسئله از نظر این پزشک از این لحاظ نگران کننده است که بسیاری از این افراد در نهایت تست کرونای مثبت داشته و با این حال به قرنطینه و رعایت موارد مربوطه مبادرت نورزیده اند که این اتفاق خود عاملی در جهت گسترش ویروس کرونا بوده است.

در ایتالیا که از مناطق به شدت آلوده به کرونا است، پزشکان اعلام کرده اند که از دست دادن یا ضعف حواس بویایی و چشایی از علائم بیماری کرونا استو افرادی که این مشکلات را دارند به احتمال زیاد ناقل ویروس کرونا هستند.

این پزشک به همراه چند متخصص دیگر گوش و حلق و بینی به کادر درمانی و پزشکان توصیه می کنند که در مواجهه با کسانی که از ضعف بویایی و چشایی شکایت دارند، حتما از لوازم کنترل حفاظت فردی در برابر کرونا ویروس استفاده کرده و از آندوسکوپی های غیر ضروری سینوس ها خودداری نمایند.

دکتر مارکو مترا (Dr. Marco Metra)، رئیس یکی از بیمارستان های ایتالیا:

تقریبا تمام کسانی که بر اثر کرونا بستری شده اند، در حس بویایی و چشایی خود دچار مشکل بوده اند. دانشمندان در یک مطالعه در کره جنوبی که تست کرونا در آن به طور وسیع انجام می گیرد، دریافتند که 30 درصد از 2000 بیمار کرونایی که تست کرونای مثبت داشته‌اند، ضعف حس بویایی خود را گزارش کرده اند.

توصیه  سایر پزشکان بریتانیایی در خصوص این مورد:

“در صورت بروز مشکل در حس بویایی و چشایی خود، حتما خود را به مدت حداقل هفت روز قرنطینه کرده و از تماس با دیگران بپرهیزید. باید بدانیم که گاهی این عوارض بدون همراهی با سایر علائم کرونا می‌توانند نشانه هایی از ابتلا به ویروس کرونا بوده و در صورت عدم رعایت موارد می‌توانند به گسترش این بیماری کمک کنند.”

هنوز سند علمی مبنی بر ارتباط ضعف حس بویایی و چشایی افراد با کروناویروس وجود ندارد؛ اما پزشکان معتقدند شواهد کافی برای رعایت شرایط قرنطینه در این افراد وجود دارد.

سخنان دکتر علی صفوی نائینی ( متخصص گوش، حلق، بینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ) را در این باره بخوانید:

” در مرحله اول نگران نباشید! درصورتی که این اختلال ناشی از ویروس کرونا باشد، درمان پذیر است و بعد از درمان و پایان دوره حس بویایی شما مانند قبل خواهد شد؛ اجازه ندهید این مورد هم جزئی از فوبیا کرونا شود.”

چطور حس بویاییمان را برگردانیم؟

دکتر علی صفوی در ادامه و برای درمان این عارضه بیان کرد که معمولا برای موارد مشابهی که قبل از دوران شیوع کرونا ویروس پیش می‌آمد، چون این مورد نوعی اختلال عصبی به شمار می آید، پزشکان اقدام به مصرف داروهای کورتونی میکردند! در شرایط فعلی باتوجه به اینکه این داروها میتوانند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کنند، مصرف آنها به هیچ وجه توصیه نمیشود و علاوه بر این موضوع هنوز با اطمینان نمیتوان گفت که مشکل اصلی اختلال عصبی است یا چیز دیگر. پس تحت هیچ شرایطی برای درمان این عارضه از داروهای کورتونی استفاده نکنید! توصیه اصلی من به شما دور کردن افکار منفی و استرس، انجام مدیتیشن و استراحت کافی به کمک روش‌های کاهش استرس و تقویت سیستم ایمنی بدن است؛ این کار میتواند تا حدودی به بازگشتن حس بویایی شما (درصورتی که عامل اختلال عصبی باشد) کمک کند!

علت اصلی از بین رفتن حس بویایی:

هرچند هنوز نمیتوان از این موضوع اطمینان داشت، ولی به گفته دکتر ابراهیم رزم پا ( علوم پزشکی دانشگاه تهران) با تاکید سخنان دکتر صفوی، از آنجا که در چین و سایر کشورها همچنین نشنه ای از علائم ابتلا به ویروس کرونا گزارش نشده است، این عارضه به احتمال زیاد عصبی است؛ این اختلال هم چنین میتواند بر اثر استفاده زیاد از مواد شوینده اعم از وایتکس، تمیزکننده های سطوح، مواد پاک کننده الکلی و.. باشد. درست است که درحال حاضر میزان وسواس فکری و عملی همه افراد برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا بیشتر شده است ولی لازم است که افراد برای حفظ سلامتی خود در زمان مصرف از مواد شوینده قوی حتما نکات لازم را رعایت کنند:

 • استفاده از ماسک هنگام کار طولانی مدت با این مواد شوینده
 • عدم استفاده این مواد بیشتر از یک بار در هفته ( در صورت لزوم افراد دیگری این نقش را بر عهده بگیرند)
 • وجود تهویه مناسب در زمان کار با شوینده های قوی

دکتر رزم با این طور ادامه داد: با توجه که فقط در 2 هفته اخیر شاهد این اتفاقات بودیم، هنوز نمیتوان نظری قطعی داد ولی همان طور که پیش تر هم اشاره شد، احتمالا دلیل اصلی این اتفاق یکی از موارد زیر است:

 1. ممکن است علت این اتفاق شیوع بیماری کرونا ویروس بوده و اثر منفی این ویروس بر سیستم بویایی باشد.
 2. علت دیگری که برای این پدیده می توان یافت استفاده فراوان مردم از شوینده های شیمیایی و ضدعفونی کننده ها است. گازهای متصاعد از این مواد که در فضای خانه پخش می شود می تواند بر سیستم بویایی افراد تاثیر منفی بگذارد.

توجه کنید در هر حال این پدیده کاهش حس بویایی یا از بین رفتن آن نمی تواند با شیوع کرونا ویروس در کشور بیربط باشد؛ اما هنوز دلیل علمی و مستندی برای آن ارائه نشده است و توصیه اکید پزشکان این است که از تجمع به خاطر این موضوع در مراکز درمانی کرونا و استفاده از قرص و داروهای مربوط به این موارد اکیدا خود داری کنید. در این زمان فقط به تقویت سیستم ایمنی خود بپردازید؛ میتوانید هم چنین از دمنوش‌های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن استفاده کنید.

چطور حس بویایی خود را تقویت کنیم؟

میتوانید از روش‌های ساده برای تقویت حس بویایی خود استفاده کنید.

1-  وقتی چیزی را می بوئید، با تمرکز و دقت بیشتری این کار را انجام دهید.

در مورد ماهیچه ها گفته می شود که اگر مورد استفاده قرار نگیرند به تدریج تحلیل رفته و ضعیف می شوند. این مسئله در مورد حس بویایی نیز صادق است. هر چه بیشتر از حس بویایی خود استفاده کنید بیشتر تقویت می شود. بعنوان یک تمرین ساده چشم خود را ببندید و با بو کردن چیز ها حد بزنید بوی چیست.

تقویت حس بویایی

هر وقت خواستید قهوه یا پنیر بخورید چند ثانیه انرا بو کنید و روی بو و عطر ان تمرکز کنید. اگر به طور مدام قبل از خوردن هر چیزی آن را خوب ببوئید، حس بویایی شما تقویت خواهد شد.

2- بینی خود را تمرین دهید.

تمرین های مختلفی برای اینکه بویایی خود را تقویت کنیم وجود دارند. بعنوان یک تمرین اسان می توانید از مواردی مانند شامپو، پنیر، قهوه، صابون و موز استفاده کنید. روزی 5 تا 6 بار هر کدام از این رایحه ها را ببوئید. بر اثر این کار گیرنده های حس بویایی در بینی تحریک شده و تقویت می شوند.

3- ورزش کنید.

مطالعات انجام شده نشان می دهند که حس بویایی بعد از ورزش کردن حساس تر می شود. میزان ماسب ورزش برای تقویت حس بویایی دست کم هفته ای یک بار است اما باید توجه داشت این ورزش باید به طوری باشد که شخص عرق بریزد و ضربان قلب بالا برود.

4- مشکلات بویایی را برطرف کنید.

ضعف و اختلال در سیستم بویایی می تواند دلایل مختلف داشته باشد. تب شدید یا انواع الرژی ها در این زمینه نقش پررنگی دارند. مشکلات همراه تولد نیز در این زمینه ها بی تاثیر نیستند مثلا مشکل پولیپ ناسال می تواند به بویایی اسیب وارد کند و ضعف بویایی شخص را بدنبال داشته باشد. اگر دچار این مشکلات باشید بهتر است به پزشک معالج رجوع کنید

5- مصرف روی و ویتامین b12 را افزایش دهید.

تحقیقات نشان داده است که میزان روی موجود در بدن با کیفیت بویایی رابطه مستقیم دارد. از ویتامین ها نیز ویتامین b12 روی حس بویایی اثر مستقیم دارد. می توان از غذا هایی مانند تخمه افتبگردان و مغز ها برای تامین روی مورد نیاز بدن استفاده کرد. B12  نیز در گوشت و لبنیات به وفور یافت می شود. از مکمل هایی مانند قرص های مولتی ویتامین و روی نیز می توان در موارد کمبود این مواد مغذی استفاده کرد.

برای تقویت و سلامت حس بویایی از چه مواردی خودداری کنیم؟

 1. خوردن مواد بلغمی که ایجاد خلط در بینی و سینوس ها می کنند را کنترل کنید.

باید توجه داشت یکی از مورادی که باعث تضعیف حس بویایی می شود جمع شدن ترشحات سینوسی در بینی است که معمولا در حین سرماخوردگی اتفاق می افتد. برخی غذاها مانند لبنیات هستند که این علائم را ایجاد می کنند. لذا در خوردن لبنیات و مواد بلغمی کنترل لازم را انجام دهید.

 1. از محیط آلوده و سیگار بپرهیزید.

یکی از مسائلی که روی سیستم بویایی تاثیر منفی میگذارد دود و گردو غبار است و یکی از معروفترین عاملان آن سیگار است. هر بار که شخصی سیگار می کشد تا نیم ساعت حس بویایی مختل می شود.

تاثیر سیگار بر حس بویایی

خود را از معرض بوهای بد و قوی دور نگهدارید.

مواجهه با بوهای بد سیستم بویایی را تضعیف می کند. بعنوان مثال شخصی که در یک کارخانه تولید کود کار می کندحساسیت کمتری نسبت به بوی عطر خواهد داشت.

منبع: https://razmpa.com/

319 پیام
 1. من حدود دو هفتس ک بویاییمو از دست دادم و جالب اینه ک اصلا این ویروس واسم استرس زا نبود و زیادی با مواد شوینده در ارتباط نبودم ولی خب متاسفانه هنوز درکی روی بوها و مزه ها ندارم

  1. دوست عزیز جای نگرانی نیست. لطفا این مدت موقع استفاده از وایتکس و بقیه مواد شوینده، حتما از ماسک استفاده کنید و از روش های خانگی که توی متن گفته شده برای تقویت حس بویایی تون استفاده کنید.

 2. وااای من هم حدودا ۲۰ روز پیش سرماخوردم و حس بویایی رو کاملا از دست دادم و الان این پیامهارو درمورد کرونا میخونم کلی استرس گرفتم
  اخه هیچ علائم دیگه ای شبیه به کرونا رو ندارم به هیچ وجه,یعنی میتونه فقط این علامت کافی باشه؟

  1. دوست عزیز جای نگرانی برای شما وجود نداره. همان طور که هر دو پزشک ذکر کردند، ممکنه این اتفاق در اثر استفاده زیاد از مواد شوینده پیش اومده باشه. اگر شما هیچ علائم دیگه ای ندارید، نیازی به نگرانی نیست. سعی کنید از مواد شوینده بودار کمتر استفاده کنید.

 3. وااای من هم حدودا ۲۰ روز پیش سرماخوردم و حس بویایی رو کاملا از دست دادم و الان این پیامهارو درمورد کرونا میخونم کلی استرس گرفتم
  اخه هیچ علائم دیگه ای شبیه به کرونا رو ندارم به هیچ وجه,یعنی میتونه فقط این علامت کافی باشه؟

 4. منم ی سری از علایم کرونا رو داشتم ولی خفیف …تست ندادم
  ولی حس بویایی و چشایی ام کلا تعطیل…
  خیلی حس بدیه
  کاش زودتر برگرده
  اصلا از خوردن هیچی لذت نداره…

  1. نیازی به تست دادن نیست. با توجه به شلوغی مراکز درمانی عدم حضور در این فضاها پیشنهاد بهتری است. با توجه به گفته پزشکان، این اختلال احتمالا موقتی است و حس بویایی و چشایی شما باز خواهد گشت. برای تقویت این حواس خود، به توصیه های گفته شده در متن عمل کنید.

 5. من یک هفته سرما خوردم دو روز تب ملایم داشتم و بعدش پنج روز خستگی شدید فقط استراحت کردم و مایعات خوردم الان ده روزه خوب شدم ولی نه بویایی دارم نه چشایی ضمنا گرفتگی خفیف صدا هم دارم خیلی حس بدیه اگر مریضی من کرونا بوده باید هنوزم نگران باشم؟

 6. من چند روز پیش تب خفیفی داشتم تبم بهتر شد اما باز از پریروز یکم عرق میکنم. از دیروز متوجه شدم بویاییم پریده و هیچ بویی رو حس نمی کنم.

 7. من پنج روزه اینطوری شدم ، یخورده سرما خورده بودم رفتم دکتر پینیسیلین زدن بهم بعد اون بویاییم از دست رفت چشائیم کار میکنه اما بوی هیچی رو حس نمیکنم واقعا عذاب آوره

 8. من بعد از یه سرماخوردگی تقریبا ۵ روزه بویایی رو از دست دادم ولی چشایی دارم یعنی حس میکنم شوری و شیرینی رو و یا تلخی و ترشی رو ولی بویایی ندارم خیلی نگرانم لطفا بگید چیکارکنم

  1. نیازی به نگرانی نیست دوست عزیز، با وجود شایع بودن این موضوع در بین تعداد زیادی از افراد و مبتلا نبودن این افراد به ویروس کرونا، احتمالا این موضوع در اثر استفاده زیاد از مواد شوینده یا اختلالات عصبی و وسواسی بوده و برگشت پذیر است.

 9. من ۲۴ اسفند سرما خوردم
  و فقط سردرد شدید داشتم و بیماریم کرونا نبود الان بعد یک هفته که سرماخوردگیم کاملا خوب شده حس بویاییم رو کاملا از دست دادم و هیچ وقت اینطور نشده بودم حتی یک درصد بویایی و به واسطه اون چشایی ندارم
  این علایم کرونا نیست چون اگر من فقط ناقل هم بودم و در من اثرچندانی نداشت طوری که خودم در منزل خوب شدم اطرافیانم هم به کرونا مبتلا نشدند

  1. اگر ازدست دادن حس بویایی شما همراه با سردرد بوده، به احتمال زیاد طبق سخنان هر دو پزشک، علتی عصبی داشته و رفع خواهد شد.

 10. من حدود بیست روزه که حس بویایی و چشائیم کامل از دست رفته نه تنها من که چند تا از همکارانم و چند تا از دوستان و بستگانم هم همین اتفاق رو تجربه کردند اما جای تعجب داره چرا تا به حال وزارت بهداشت هیچ پیگیری در این مورد نداشته
  جالب اینه که پیش هر دکتر متخصص و فوق تخصص که رفته شده اذعان داشتند ما نمیدونیم آیا این بیماری به کرونا ربط داره یا استنشاخ مواد ضد عفونی کننده تاثیر داشته و در نهایت هیچ دارویی توصیه نشده فقط استراحت و نهایت خوردن مایعات تاکید شده واقعا” هیچ کس نمی‌خواد در این رابطه که شاید با گرفتن آمار تعداد این بیماران از مبتلایان به کرونا بیشتر باشند تحقیقی انجام بده و نتیجه گیری آن به مردم اطلاع رسانی گردد

 11. من سینوزیت دارم و چند وقت یه بار عود میکنه که با دوسه تا آمپول شرایطمو کنترل میکنم ولی این دفعه تو قرنطینه خونگی و بدون اینکه تو معرض باد و سرما باشم سینوسام شدیدا تحریک شده و ده روزیه که حسابی اذیتم میکنه و بخاطر آلودگیم دکتر نمیرم و حس بویایی مو کامل از دست دادم(البته من از شوینده ها زیاد استفاده کردم) ولی همسرم بعد یه سرماخوردگی مختصر که ۲۰ روز پیش گرفت اونم حس بویایی نداره دیگه
  با این حساب اون ناقل بوده و ما هر دو مبتلا به کرونا شدیم؟؟؟؟؟

  1. خیر دوست عزیز، مواردی که مطرح کردید نشانه ابتلا به کرونا نیست. لطفا یک بار دیگه متن رو بخونید.

 12. سلام من اوایل اسفند حدود ۳روز حس بویاییمو از دست دادم و بعدش حس بویاییم برگشت و هیچ کدوم از اشخاصی که باهاشون در ارتباط بودم دچار چنین مشکلی نشدند
  اما موضوع از بین رفتن حس بویایی مربوط به اوایل بهمن میشه خیلی از افراد از بهمن ماه بویایی شونو از دست داده بودند من یکی از دوستام اوایل بهمن به من زنگ زد و گفت شما بویایی دارین؟؟ چون تو رشت خیلیا بویایی شون از دست رفته همه افراد علائمی از جمله سر درد که به چشمششون فشار میاورده و بدن درد رو داشتند و اون موقع هیچکی از مواد شوینده استفاده نمیکرده!!!!!
  در استان گیلان از بین رفتن حس بویایی خیلی خیلی زیاده که مطمئنا مربوط به استفاده از شوینده ها نیست چون من خودم و افرادی که میشناسم اصلا استفاده نکردیم

 13. سلام بنده با علایم کرونا و از دست دادن حس بویایی به بیمارستان مراجعه کردم و بعد از ازمایش خون و سی تی اسکن دکترها گفتند که کرونای بنده مثبت هست و باید در قرنطینه خانگی قرار بگیرم ولی هنوز هم حس بویایی بنده بازنگشته.

 14. من و همسرم با همدیگر و همزمان حس بویایی خودمان را ازدست دادیم و دقیقا از روزی که با مواد رافونه کار کردیم چنین اتفاقی افتاد و قبلا بصورت مداوم با واتکس و سفیدکننده سرویس بهداشتی را ضد عفونی می کردم و هیچ اتفاقی نیافتد اما موادی که در رافونه بود موجب شد که من حس بویایی رااز دست بدهم و همسرم هم بویایی و چشایی را که الان ۴۰ روز ازآن زمانگذشته و هنوز من حس بویایی را ندارم و الان عطر و ادکلن و اسپند و خوراکی های رو گاز و سوختگی را تشخیص نمی دم و چند بار گرفتاراین معظل شدم و بوی سوختگی را نفهمیدم و خاننم هم ازاین اتفاق نگران است و او نتنها بویایی که چشایی را از دست داده و غذاهای فوق العاده شور درست کرده که بهش گفتم ازتجربه ات استفاده کن که بسیار کم نمک بزن که تازه داریم عادت میکنیم اما آیا مگر میشود بدون حس بویایی و چشایی زندگی کرد خانوم بنده بتازگی اعلام کرده حس بویایی اش برگشته اما من هنوز باسر درد مواجه هستم و پشت سرم درد میگیره و شبها با اضطراب از خواب بلند میشوم و کمی آب میخورم و آب میوه مصرف میکنم که فکر میکنم اگر اکالیپتوس و تخمه کدو بخورم شاید بتوانم با مطالب مقاله شما شرایط را بهبود دهم اگر مطالب جدیدتری یافتید اطلاع دهید چون تا امروز که ۴۸ سالم هست بهاین بیماری مبتلا نشده بودم و درک درستی ازش ندارم که این مقاله شما را در اینترنت یافتم لطفا راهنمایی کنید

 15. من و همسرم با همدیگر و همزمان حس بویایی خودمان را ازدست دادیم و دقیقا از روزی که با مواد رافونه شرکتی کار کردیم چنین اتفاقی افتاد و دقیقا آن روز را بخاطر دارم که طعم غذا و بو را کلاملا حس میکردیم بعد از گذشت چند روز که بصورت اتفاقی از ادکلنی که دائمااستفاده میکردم ( ژوان ماسک ) فهمیدم اصلا بوی آن را نمی فهمم و بعد از اینکه منزل رفتم بوی اسپند را هم نفهمیدم خیلی نگران شدم اما برویم نیاوردم اما وقتی خاننم گفت منم بو را نمی فهمم مسئله جدی شد و روزهای گذشته را مرور کردم و رسیدیم به همان روزی که با رافونه استفاده کردیم و احتمالا این بو سیستم عصبی ما را مختل کرده بود لازم به یادآوری است مداوم با واتکس و سفیدکننده سرویس بهداشتی را ضد عفونی می کردم و هیچ اتفاقی نیافتد اما موادی که در رافونه بود موجب شد که من حس بویایی خودم را از دست بدهم و همسرم هم بویایی و چشایی را که الان ۴۰ روز از آن زمان گذشته و هنوز من حس بویایی را ندارم و الان عطر و ادکلن و اسپند و خوراکی های رو گاز در حال پخت و سوختگی را تشخیص نمی دم بااینکه حس بویایی قوی داشتم از بیرون منزل بوی غذا را می فهمیدم اما بوی سوختگی غذا را نفهمیدم و خانمم هم ازاین اتفاق نگران است و او نتنها حس بویایی که چشایی را هم از دست داده و غذاهای فوق العاده شور درست کرده که بهش گفتم ازتجربه ات استفاده کن که بسیار کم نمک بزنی که تازه داریم به شرایط عادت میکنیم ، مگر میشود بدون حس بویایی و چشایی زندگی کرد خانوم بنده بتازگی اعلام کرده حس بویایی اش برگشته اما من هنوز باسر درد مواجه هستم و پشت سرم درد میگیره و شبها با اضطراب از خواب بلند میشوم و کمی آب میخورم و آب میوه مصرف میکنم که فکر میکنم اگر بخور اکالیپتوس و تخمه کدو بخورم و ویتامین آ و بی ۶ مصرف کنم شاید بتوانم با مطالب مفید شما شرایط را بهبود دهم اگر مطالب جدیدتری یافتید اطلاع دهید چون تا امروز که ۴۸ سالم هست و خانوم بنده ۴۳ سال به این بیماری مبتلا نشده بودیم و درک درستی ازش ندارم که این مقاله شما را در اینترنت یافتم لطفا راهنمایی کنید ؟

 16. سلام منم دوهفته پیش علایمم با اسهال و بیحالی شدید و لرز شدید شروع شد بعد از چند روز حس کردم مزه غذاها رو متوجه نمیشم بویایی ام هم از بین رفت بقیه علایمم خوب شد فقط این دوتا حس برنگشته با یک پزشک عفونی صحبت کردم گفتن کرونا داری و باید مراقب بقیه باشی و ایشون کورتون تجویز کردن ولی توی این مطلب گفته که کورتون خطریه منم نزدم و دارم درمان خانگی میکنم ولی نگرانم که من حتی به مرکز کرونا تماس گرفتم و اونا گفتن که کرونا نیس فقط علامتش تب و سرفه اس چرا این علامت جدی پیگری نمیشه و درمانی براش پیدا نمیکنن خیلی خطرناکه ممکنه دایمی باشه

 17. من هم ۲ هفته است که حس بویاییم از بین رفته ولی چشایی دارم. علائم خفیفی از تب سرفه و بدن درد داشتم که نمیدونم چی بود بعدش هم اینطوری شدم. این مدت از مایع ضدعفونی کننده دتول هم زیاد استفاده میکنیم البته خانومم این مشکل براش پیش نیومده.

 18. سلام منم حس بویایی و چشایی مو از دست دادم و با یک پزشک متخصص عفونی مشورت کردم و گفتن کروناس و درمان نداره من نمیدونم چرا تو اخبار حتی در مورد این علایم صحبت نمیشه تا بررسی بشه .من حتی به مرکز کرونا زنگ زدم و فقط گفتن تنگی نفس و تب علامتشه .

 19. سلام دوستان
  نمی دونم چرا انقدر از این ویروس منحوس می ترسیم
  همه باید بگیرن و می گیرن
  فقط باید این موضوع رو رعایت کنیم که از ظرفیت پزشکی کشورمون همه با هم استفاده نکنیم
  یعنی همه با هم مبتلا نشیم
  قرار نیست هر کسی که این ویروسو می گیره بمیره یا بیمارستانی بشه
  هفته پیش هم من علایم سرما خوردگی داشتم بدون آبریزش بینی
  خودمو بستم به مایعات، میوه و مولتی ویتامین ۲ تا قرص ویتامین D و ….
  الان خوبم ومطمئن هستم که کرونا گرفتم،تو خونه خودمو قرنطینه کردم و بیرون نرفتم،از دختر و همسرم هم تو این مدت فاصله گرفتم و حتی سرویس بهداشتی و حمامم رو هم ازشون جدا کردم فقط برای اینکه می دونم ناقل هستم و نباید نزدیک بشم به کسی
  حس بویایی کامل از بین رفته ولی در حد شوری تلخی یا شیرینی غذا ها رو می تونم تشخیص بدم نه طعم
  درمانش هم فقط از طریق کورتون هست(البته سریعترین)که تو شرایط موجود استفاده خطرناکه
  نترسید فقط به کسی نزدیک نشید که مبتلا بشه و خدارو شکر کنید که علایم شدیدتری از این بیماری رو نداشتید که شنیدم واقعا دردناک و غیر قابل تحمله
  ما خودمون باید مراغب خودمون و هموطنامون باشیم کسی کمکمون نمی تون بکنه
  پس
  #در_خانه_میمانیم

 20. سلام دوستان
  نمی دونم چرا انقدر از این ویروس منحوس می ترسیم
  همه باید بگیرن و می گیرن
  فقط باید این موضوع رو رعایت کنیم که از ظرفیت پزشکی کشورمون همه با هم استفاده نکنیم
  یعنی همه با هم مبتلا نشیم
  قرار نیست هر کسی که این ویروسو می گیره بمیره یا بیمارستانی بشه
  هفته پیش هم من علایم سرما خوردگی داشتم بدون آبریزش بینی
  خودمو بستم به مایعات، میوه و مولتی ویتامین ۲ تا قرص ویتامین D و ….
  الان خوبم ومطمئن هستم که کرونا گرفتم،تو خونه خودمو قرنطینه کردم و بیرون نرفتم،از دختر و همسرم هم تو این مدت فاصله گرفتم و حتی سرویس بهداشتی و حمامم رو هم ازشون جدا کردم فقط برای اینکه می دونم ناقل هستم و نباید نزدیک بشم به کسی
  حس بویایی کامل از بین رفته ولی در حد شوری تلخی یا شیرینی غذا ها رو می تونم تشخیص بدم نه طعم
  درمانش هم فقط از طریق کورتون هست(البته سریعترین)که تو شرایط موجود استفاده خطرناکه
  نترسید فقط به کسی نزدیک نشید که مبتلا بشه و خدارو شکر کنید که علایم شدیدتری از این بیماری رو نداشتید که شنیدم واقعا دردناک و غیر قابل تحمله
  ما خودمون باید مراغب خودمون و هموطنامون باشیم کسی کمکمون نمی تون بکنه
  پس
  #در_خانه_میمانیم

 21. با عرض سلام
  من از حدود ۷ اسفند ماه متوجه شدم که به خوبی مزه ها رو متوجه نمیشوم. با کمی دقت فهمیدم که حس بویاییم هم به مقدار قابل توجهی کاهش یافته. بعد از چند روز بهتر شدم ولی دوباره کاهش پیدا کرد. به طور کلی حس بویایی و چشایی بسیار قوی دارم. ولی متاسفانه در حال حاضر به شدت کاهش پیدا کرده. با دو پزشک در همان چند روز اول صحبت کردم ولی هیچکدوم نتونستن علت رو بفهمن . تا اینکه یکی از دوستانم که پزشک هستن و در اوایل با ایشون صحبت کرده بودم گفتن که این قضیه بسیار شایع شده و در بیماران مبتلا به کرونا هم بسیار دیده شده . تا حدودا یه هفته پیش که متوجه شدیم همسرم هم به مقدار خیلی زیادی حس بویایی و چشاییش رو از دست داده.
  خیلی نگرانم که این حالت موقتی نباشه و حس بویایی و چشایی ما برنگرده.

 22. سلام من ١٩ روزه که حس بویایی و چشاییمو از دست دادم،ما تو خونه ۵ نفریم ولى فقط من و مادرم این حالت رو داریم،من باردارم و تا قبل این خیلی به بو ها حساس بودم و از فاصله خیلى زیاد بوها رو حس میکردم اما الان هیچ بویایی و چشایی اى ندارم دقیقا ٢٠ روز قبل به خاطر سرماخوردگى رفتم دکتر،گفت کرونا نیست آنفولانزاى سادست فرداییش افت شدید قند و فشار پیدا کردم تا حدی که داشتم بیهوش میشدم،اما با دو سه تا لیوان سرم قندى نمکى خونگى خوراکى فشارم دوباره بعد حدود نیم ساعت تنظیم شد و بعدش سردرد و گرفتگى بینى و مختل شدن بویایى و چشاییم شروع شد،الان گرفتگى بینى و سردردم حدودا یک هفتست که خوب شده ولى نه چشایى دارم و نه بویایى،در ضمن ساکن رشت هم هستم.

 23. الان دو روزه بویایی ام را از دست دادم و این موضوع باعث نگرانی من شده از طرفی به دلیل وجود ویروس کرونا به دکتر هم نمی تونم مراجعه کنم نمیدونم چرا اینطوری شدم فقط کمی به این مواد ضد عفونی مشکوکم چون این مدت خیلی استفاده کردم

 24. الان دو روزه بویایی ام را از دست دادم و این موضوع باعث نگرانی من شده از طرفی به دلیل وجود ویروس کرونا به دکتر هم نمی تونم مراجعه کنم نمیدونم چرا اینطوری شدم فقط کمی به این مواد ضد عفونی مشکوکم چون این مدت خیلی استفاده کردم

 25. ما دقیقا هفته آخر بهمن دچار یه جور سرما خوردگی یا شاید آنفولانزا شدیم که من وهمسر وپدر و مادرم گرفتیم.من و همسرم کوفتگی خفیفتری نسبت به بابا و مامانم داشتیم .اونا سخت تر گرفتن.بابام سرفه خشک هم داشت و عجیب اینکه حس بویایی و چشاییمون رو از دست دادین.بعدش داداشم و خانومش که اومده بودن پیشمون مهمونی گرفتن.و جالبتر اینکه سه تا بچه هام و مادربزرگم نگرفتن.البته ما چهارتا با فاصله یکی دو روز بیماریمون شروع شدو خیلی رعایت کردیم که بچه ها و مامان بزرگم نگیرن.

 26. ما دقیقا هفته آخر بهمن دچار یه جور سرما خوردگی یا شاید آنفولانزا شدیم که من وهمسر وپدر و مادرم گرفتیم.من و همسرم کوفتگی خفیفتری نسبت به بابا و مامانم داشتیم .اونا سخت تر گرفتن.بابام سرفه خشک هم داشت و عجیب اینکه حس بویایی و چشاییمون رو از دست دادین.بعدش داداشم و خانومش که اومده بودن پیشمون مهمونی گرفتن.و جالبتر اینکه سه تا بچه هام و مادربزرگم نگرفتن.البته ما چهارتا با فاصله یکی دو روز بیماریمون شروع شدو خیلی رعایت کردیم که بچه ها و مامان بزرگم نگیرن.

 27. والا از منم یک هفته ای بویایی چشایی نو از دست دادن.الان میفهمم که چه نعمتی داشتم و قدرش ت
  نمیدونستم
  فقط خدا کنه برگرده
  من تا حدودی علایم کرونا هم داشتم ولی برای تست دکتر گرفتم و خودمو خونه قرنطینه کردم
  علایمم دو سه روز سردرد تب و لرز بدن درد بخصوص مفاصل،

 28. من هم بدون اینکه هیچ مشکلی داشته باشم، فقط سردرد خفیف دارم و کاملا حس بویایی رو از دست دادم. به طوری که ادکلن رو خالی کنم فقط احساس سرمای تبخیر الکلش رو با بینی متوجه میشم، و هیچ بویی احساس نمیکنم. البته نظر پزشک اداره ما اینه که من از محل کار و ماموریت برگردم خونه، حتما برای خودم و دیگران خطرناک شدم🤔🤔

 29. سلام من چند روزی حس بویاییم کم شده وبهسختی بوها را متوجه میشم البته حس چشایی مثل شیرین و شوری و اینا را تشخیص میدم ترخدا کمک کنید که دارم دیونه میشم این اتفاق قراره چقدر طول بکشه چیکار باید بکنیم تا درست بشه اصلن برگشت پذیر هست یا نه ؟خیلی استرس دارم

 30. با سلام من ۱۰ روز پیش بدن دردی داشتم واحساس تب ملایم . الان دیگه بدن درد و تب ندارم وفقط حس چشائی وبویایی ام را کامل از دست دادم. کمی هم تنگی نفس دارم. من آلرژی شدید فصلی هم دارم که هر سال همین موقع عود میکنه وحالم خیلی بد میشه. حالا نمیدونم این حالم از آلرژیهست یاچیز دیگه ای هست.برم دکتر یا نرم
  سرفه نمیکنم.لطفا من را راهنمائی کنید

 31. سلام من حدود ده ذوز پیش سردردشدبد گرفتم و کنی تب و تعریق چون سینوزیت دارم و موهامو رنگ کردم فکر کردم سینوس هام تحربک شده الان تب و سردردم کامل خوبه اما حس لویایی ام چهاروزه ازدست رفته هیجی حس نمیکنم فقط گاهی دستامو الکل میزنم خیلی نگرانم که حس بویاییمبرنگرده الانم استرس گرفتم نکنه کرونا داستم و به پذرو مادرممنتقل شده باشه

 32. دقیقا من و همسرم حدود یک هفته است که بعد از یک سرما خوردگی کوتاه مدت همراه با بدن درد و سردرد حس بویاییمونو از دست دادیم که واقعا برامون عذاب آور شده تو رو خدا به فکر یه راه حل باشید چون طیف وسیعی از مردم دچار این مشکل شدند از جمله مادرم و همکاران همسرم…

 33. سلام من چند روزه بویایی چشاییم مشکل پیدا کرده ی مقدار خس خس سینه دارم و هر نیم ساعت حدودا چند تا سرفه البته همراه با خلط
  چیکار باید بکنم
  برم تست بدم؟

 34. سلام من هم دقیقا از اواخر بهمن ماه یه سری علائم مثل سردرد که هم پشت سرم وهم قسمت پیشانی وشقیقه ها واطراف چشم هام دردمیکردوعطسه های مکرر وبدن درد داشتم، رفتم دکتر پنی‌سیلین تجویز کرد، بعد ازاون بدن دردم خوب شده ولی هنوز کمی سردرد دارم وحس بویایی وبه طبع اون چشایی مو ازدست دادم، اینم بگم که اصلا از مواد شوینده استفاده نکردم، برای برگردوندن حس بویاییم باید چه کاری انجام بدم؟ خیلی حس بدی… لطفا راهنمایی کنید

 35. سلام .من بدون سرماخوردگی وگرفتگیه بینی حس چشایی وبویایی رو از دست دادم علت وراه حل درمان چیست. ممنونم کمکم کنید

 36. سلام.من هم تقریبا اوایل اسفندباشیوع کرونا دچارآبریزش شدید و عطسه شدم.بااستراحت ودرمانهای خانگی و گیاهی خوب شدم.ولی هفته بعدش دوروز تب داشتم ومجبورشدم برم درمانگاه.متاسفانه دکتر برام دگزامتازون تجویز کردباسرم و چندتاآمپول دیگه.ازوقتی تبم قطع شدحس بویایی و چشایی مو ازدست دادم و فقط شوری و تلخی و شیرینی رو میفهمم.طعم و مزه درحدصفرهستش.اگر کرونا بوده که خداروشکر الان حالم خوبه.فقط ازدست دادن بویایی و چشایی نگرانم کرده.نمیدونم چیکارکنم.

 37. من با تب ولرز بیمار شدم و درد عضلانی داشتم،امروز که ۲ فروردینه ۵ روز از بیماریم گذشته و از پریروز مطلقا بویایی و چشایی ندارم.دکتر بهم گفت آنفلوانزاست ولی تا حالا برام مشکل اینطوری پیش نیومده بود.یرما که می‌خوردم یخورده کمتر بو حس میکردم ولی اینکه صفر بشه،تاحالا پیش نیومده بود.

 38. سلام منم از ۱۴اسفند تا حالا حس بویایی ندارم ۱۳روزه حس خیلی بدی دارم چشایی رو هم کامل از دست دادم .

 39. با سلام از اواخر بهمن یک سرماخوردگی با بدن درد شدید شروع شد و تا الان حس بویایی و چشایی ام مختل است. فکر میکنم این بیماری یک اپیدمی مستقلی از کرونا است که شیوع پیدا کرده، لطفا پیگیری شود، موضوع جدی است خیلی ساده انگارانه است که موضوع رو عصبی یا استفاده از مواد شیونده جلوه بدهیم، قبل از استفاده کردن از شوینده این بیماری شیوع پیدا کرده است.

 40. سلام. من دو روز علائم خفیف سرما خوردگی داشتم. . الان اون علائم رو ندارم‌ ولی حس بویای و چشای من صفر شده ‌ با این وضعیت هم میگن دکتر نمیشه رفت. به نظرتون چی کار کنم؟

 41. من سوم اسفند تب و بدن دردم شروع شد و بعد سه روز خوب شدم ، الان یک ماهه بویایی ام رو از دست دادم
  من رکورد از دست رفتن شامه در کل ایران رو زدم
  من چکار کنم پس
  دکتر هم رفتم و فقط یه قطره بینی داد
  کمی نگرانم که دائمی باشه

 42. من سوم اسفند تب و بدن دردم شروع شد و بعد سه روز خوب شدم ، الان یک ماهه بویایی ام رو از دست دادم
  من رکورد از دست رفتن شامه در کل ایران رو زدم
  من چکار کنم پس
  دکتر هم رفتم و فقط یه قطره بینی داد
  کمی نگرانم که دائمی باشه

 43. ممنونم بابت متن کاربردیتون
  من حدودا یه هفته حس بویاییمو از دست دادم و الان نسبتا کمی بهتر شدم ولی وقتی دم وباز دم میکنم داخل بینیم کمی سوز میده و حالت عجیبی احساس میکنم علت چیست؟

 44. سلام
  من ۳ روز قبل احساس سردرد و کوفتگی شدید رو تجربه کردم و بعدش هم تب خیلی کمی داشتم به ۴۰۳۰ زنگ زدم گفتن سرفه تنگی نفس نداری گفتم نه ! ولی روی این موضوع تاکید کردم که بویایی ندارم چون سیگار میکشم همیشه بوش رو متوجه میشدم ولی الان دیگه نه ! گفتن کرونا نیست ولی زینک استفاده کنید و ترجیحا یک هفته خودتون رو قرنطینه کنید . خلاصه اینکه امیدوارم این موضوع هرچه سریعتر جدی گرفته بشه چون از وقتی کرونا اومده همه دارن بویاییشون رو از دست میدن!

 45. سلام
  من حدود ۱۰ روز پیش ۱سرما خوردگی معمولی همراه با گلودرد و خستگی و سردرد بدون عطسه و آبریزش و تب با ۲روز سرفه داشتم بعد اون به مدت یک هفته بویایی و چشاییمو بطور مطلق در حد صفر از دست دادم فقط شوری و تلخ و شیرین میفهمیدم طمع به هیچ وجه
  حالا سوالم اینه ممکنه کرونا بوده سرما خوردگیم؟
  و اینم بگم بویاییم با چند تا تمرین ساده ظرف ۳روز برگشت
  بو کردن عمیق نعنا
  قهوه و بخار کدو حلوایی و همیشه مرطوب نگهداشتن محیط اتاق
  و خوردن شبی ۱لیوان محلول خاکشیر و زعفران و عسل
  بعد ۳شب بویاییم برگشت

 46. سلام
  من حدود ۱۰ روز پیش ۱سرما خوردگی معمولی همراه با گلودرد و خستگی و سردرد بدون عطسه و آبریزش و تب با ۲روز سرفه داشتم بعد اون به مدت یک هفته بویایی و چشاییمو بطور مطلق در حد صفر از دست دادم فقط شوری و تلخ و شیرین میفهمیدم طمع به هیچ وجه
  حالا سوالم اینه ممکنه کرونا بوده سرما خوردگیم؟
  و اینم بگم بویاییم با چند تا تمرین ساده ظرف ۳روز برگشت
  بو کردن عمیق نعنا
  قهوه و بخار کدو حلوایی و همیشه مرطوب نگهداشتن محیط اتاق
  و خوردن شبی ۱لیوان محلول خاکشیر و زعفران و عسل
  بعد ۳شب بویاییم برگشت

 47. سلام
  من هم بعد ۱سرماخوردگی شدید به مدت ۱هفته حس بویایی و چشایبمو از دست دادم
  ساکن رشتم
  کلا داخل مجرتی بینیم خشک بود و گاها میسوخت ولی بویاییم به صفر رسیده بود
  ولی بعد ۳ شب تمیرین بویایی مثل بو کردن عمیق نعنای خشک لیمو عمانی چوب دارچین قهوه و مایع دستشویی و کرم های دست و صورت خمیر دندون
  خوردن یه لیوان آب با ۱قاشق خاکشیر ۱قاشق عسل و کمی زعفران برای اینکه طبع سرد خاکشیرو از بین ببره
  ۳شب قبل خواب شبی۱لیوان خوردم
  و الان شکر خدا به حالت قبل برگشتم و مشکلی ندارم
  ناگفته نماند که خیلی حس بدی بود
  کم مونده بود افسرده بشم
  انشالله که شما هم نتیجه بگیرین

 48. من چندروزپیش کلیه دردشدیدگرفتم حدود۳روزدردشدیدبعد علایم سرماخوردگی وسردردشدید ولی چون میگرن دارم بالااوردم.بهترشدم.ولی تب داشتم ی هفته ولی لحظه ای یعنی۵دقیقه تب میکردم بعدخودش برطرف میشددوباره داغ میشدم الان بویایمو ازدست دادم
  این علایم حساسیته یا کرونا

 49. سلام
  من هم بعد ۱سرماخوردگی شدید به مدت ۱هفته حس بویایی و چشایبمو از دست دادم
  ساکن رشتم
  کلا داخل مجرای بینیم خشک بود و گاها میسوخت ولی بویاییم به صفر رسیده بود
  ولی بعد ۳ شب تمیرین بویایی مثل بو کردن عمیق نعنای خشک لیمو عمانی چوب دارچین قهوه و مایع دستشویی و کرم های دست و صورت خمیر دندون
  خوردن یه لیوان آب با ۱قاشق خاکشیر ۱قاشق عسل و کمی زعفران برای اینکه طبع سرد خاکشیرو از بین ببره
  ۳شب قبل خواب شبی۱لیوان خوردم
  و الان شکر خدا به حالت قبل برگشتم و مشکلی ندارم
  ناگفته نماند که خیلی حس بدی بود
  کم مونده بود افسرده بشم
  انشالله که شما هم نتیجه بگیرین

 50. سلام منم یه ماه پیش سرما خوردم فقط تب و بدن درد داشتم گلوم هم درد میکرد بعد از سه روز خوب شدم از اون روز حس بویایی و چشایی از دست دادم.اصلا هم استرس این بیماری ندارم.وبا مواد شوینده هم زیاد سرو کار ندارم

 51. سلام من ۱۰ اسفند یکدفعه حس بویایی مو از دست دادم درست یادم هست که اون روز استرس خیلیییی شدید داشتم و داخل حمام و شیرالات رو به مقدار زیاد وایتکس زدم بعد داخل همون جا حمام کردم وقتی از حمام بیرون اومدم دیگه هیچ بو و مزه ای رو حس نکردم و تب و بدن درد و سرفه و باقی علائم روهم نداشتم و تا ۲۰اسفند به مرور بویایی من برگشت الان خیلی بهترم یعنی کرونا بوده ؟

 52. ۱۰دقیقه ب شکم بخوابید و قهوه تازه آسیاب شده بو کنید
  منم همینطورم با این کار داره. یواش یواش بر میگرده حس بویاییم

 53. ۱۰دقیقه ب شکم بخوابید و قهوه تازه آسیاب شده بو کنید
  منم همینطورم با این کار داره. یواش یواش بر میگرده حس بویاییم

 54. من و همسرم هم بعد از یه سرماخوردگی حس بویایی مون رو از دست دادیم از اسپری بکلومتازون و کپسول آزیترومایسن استفاده کردیم بعد از گذشت ۳رهفته تقریبا ۶۰ تا ۷۰ درصد از بویایی مون برگشت

 55. من و همسرم هم بعد از یه سرماخوردگی حس بویایی مون رو از دست دادیم از اسپری بکلومتازون و کپسول آزیترومایسن استفاده کردیم بعد از گذشت ۳رهفته تقریبا ۶۰ تا ۷۰ درصد از بویایی مون برگشت

 56. درود به همگی
  من هلند هستم و حدود ۱۰ روزه حس بویایی و چشایین و از دست دادم و امیدوارم با روش های شما برگرده . یکم استرس زاست
  مخصوصا توی این دوران

 57. درود به همگی
  من هلند هستم و حدود ۱۰ روزه حس بویایی و چشایین و از دست دادم و امیدوارم با روش های شما برگرده . یکم استرس زاست
  مخصوصا توی این دوران

 58. با سلام؛من هم ۳ الی ۴روزه درگیر این مشکل شدم!نگران همسر و بچه ام هستم؛از طرفی هم اطلاعات درست به آدم که نمیدن؛رفتن به درمانگاهم ممنوعه!این عیدی حسابی واسه مردم مشکل درست شد.

 59. چند روزه حس بویایی ام بشدت قوی شده طوری که اگر پام تو کفش عرق کنه بوش احساس می کنم ممکنه از کرونا باشه؟

 60. سلام، همسر من هفته ی قبل بعد یه سرماخوردگی ساده و تب خفیف حس بویاییش رو کامل از دست داد و کنی هم تنگی نفس داشت، چند روز بعد من هم همون علامت ها رو به اضافه گلودرد و بدن درد پیدا کردم و وقتی به فوق تخصص عفونی مراجعه کردیم گفت گفت احتمال داره کرونا باشه و بهتره خودتونو قرنطینه کنید، الان سه روزه منم حس بویاییمو کامل از دست دادم و بخوبی مزه غذاهارو هم متوجه نمیشم، دکتری هم که بهش مراجعه کرده بودیم گفت خودشم کرونا گرفته بوده و الان حس بویایی نداره!!!!

 61. من هم دو هفته است که حس بویایی و چشاییم رو از دست داده بودم، شوری و شیرینی رو یکم متوجه میشدم، بعد از دو هفته بویاییم حدود ۵۰ درصد بهتر شده و چشاییم هم کمی(۳۰ درصد) بهتر شده، به نظرم الان که تو خونه هستیم تا اونجا که میتونیم استراحت کنیم و بخوابیم و مایعات گرم بخوریم، خوب میشه

 62. من هم دو هفته است که حس بویایی و چشاییم رو از دست داده بودم، شوری و شیرینی رو یکم متوجه میشدم، بعد از دو هفته بویاییم حدود ۵۰ درصد بهتر شده و چشاییم هم کمی(۳۰ درصد) بهتر شده، به نظرم الان که تو خونه هستیم تا اونجا که میتونیم استراحت کنیم و بخوابیم و مایعات گرم بخوریم، خوب میشه

 63. سلام من حدود سه هفته میشه حس بویاییمو ازدست دادم ولی علائمی از کرونا ندارم فقط حس بویایی ندارم باید برم دکتر یانه؟

 64. سلام دوستان. بنده هم ۱۵ روزه حتی یک درصد احساس بویایی و چشایی ندارم و این مسعله واقعا رو اعصابم تاثیر شدید گذاشته خیلی تحقیقات کردم همکاران پزشکم گفتن که اسپری بکلومتازون فلوتیکازون یا مومتازون یا بودزوناید روزی ۲ بار ۱ تا ۲پاف در هر بینی ممکنه موثر باشه. البته من با اینکه کارم در آزمایشگاه هستش و با الکل خیلی در ارتباطم میتونه ازونم باشه ولی به نظر بنده یه ویروس جدید هستش که خیلی ها درگیرش شدن. برای هم دعا کنیم فقط که زودتر خلاص شیم ازین شرایط.

 65. من هم درست از.اول فروردین یکباره بویاییم کم و بعد از چند ساعت کاملا از بین رفته و الان سه روزه بویایی و چشایی ندارم همسرم تا چند روز پیش اینجوری بود و خوب شد خیلی نگرانم دو تا پسر ۱۱ و ۱۳ ساله دارم که همزمان با من بویاییشون قطع شده

 66. سلام من هم حدود ۱۶ روزه پیش سر درد و تبه حدودا نیم درجه داشتم و بعد حدود یک روز بعدش خوب شد ولی تا الان تو این ۱۶ روز کاملا حس بویایی رو از دست دادم در صورتی که قبلا حس بویایی خیلی قوی داشتم.

 67. سلام من هم حدود ۱۶ روزه پیش سر درد و تبه حدودا نیم درجه داشتم و بعد حدود یک روز بعدش خوب شد ولی تا الان تو این ۱۶ روز کاملا حس بویایی رو از دست دادم در صورتی که قبلا حس بویایی خیلی قوی داشتم.

 68. سلام.من هم ۳ روزه که حس بویایی و چشایم رو از دست دادم فقط تلخ بودن و شیرین بودن رو میتونم تشخیص بدم.تا قبل از این موضوع هیچ گونه عوارض بیماری نداشتم.اما همسرم این مشکل رو نداره.

 69. با درود خدمت دوستان
  من هم از چهار روز پیش گلو درد و سرفه دارم و از دیشب حس بویاییم خیلی ضعیف شده و فقط شوری و ترشی و اینا رو متوجه میشم و بوی ادکلن رو هم متوجه میشم.
  از دیروز سرفه هام از خشک به خلط دار تغییر کرده .در ضمن برادر و مادرم هم همینطور شده اند.

 70. با درود خدمت دوستان
  من هم از چهار روز پیش گلو درد و سرفه دارم و از دیشب حس بویاییم خیلی ضعیف شده و فقط شوری و ترشی و اینا رو متوجه میشم و بوی ادکلن رو هم متوجه میشم.
  از دیروز سرفه هام از خشک به خلط دار تغییر کرده .در ضمن برادر و مادرم هم همینطور شده اند.

 71. منم از تالش گیلان یحیایی هستم.حدود دو هفته پیش سرما خوردگی شدید گرفتم که علایم کرونا را داشتم البته الان کاملا خوب شدم ولی کلا حس بویای وچشایی را از دست دادم و تا حالا برنگشته.هر روز خودمو تست میکنم فرق نمکنه

 72. سلام من و همسرمم دو هفتس اینجوری هستیم واقعا هیچ راه حلی نداره؟
  آخه علامت دیگه ای نداریم

 73. من چندروزه حی بویایی وچشایی رو ازدیاد دادم ابریزش بینی داشتم بعد از اون اینجوری شدم تو سرماخوردگی ١ روز بیشتر اینجوری نمیشدم اعلان علایم سرماخوردگی هم ندارم هیچ علایمی ندارم به غیر از مزه که نمیفهمم

 74. سلام من دو روزه حس بویایی و چشایی مو از دست دادم تو رو خدا راهنماییم کنید بر میگرده یا همین جوری میمونم.خیلی نگرانم

 75. سلام من ۹چند روز پیش از وایتکس غلیظ استفاده کردم به شکل اسپری بر روی سطوح بعدش تک تک سرفه کردم و چند روزی حالم خوب نبودفکر کنم ریه هام اسیب دیده از انواع دارو استفاده کردم حالا سه روزی هم هس حس بویایم و چشاییم رفته و خیلی نگرانم هیچ بویی رو متوجه نمیشم حتی اکالیپتوس که بوش خیلی غلیظه نمیدونم باید چیکار کنم از کرونا هس یا از مسمومیت با وایتکس؟؟؟

 76. سلام دوستان عزیز.راستش من خواستم بگم من هم به این عارضه دچار شدم ….چند توصیه اول برای خودم بعد به بزرگواران دادم…او ل اینکه ازاین موضوع فاجعه سازی نکنیم قطعا قدرت ذهن ودرمان ما انسانها خیلی بالاست ….دوم اصلا دراین باره جز با افراد متخصص درارتباط نباشیم چون هرکسی یه نظری میده وواقعا نمیدونیم درسته…همون جور که گفتن انشاالله قابل درمان است چون دربدن ما انسانها هزاران سلول میمیرد وزنده میشود…من خودم با دکتری که برای سرماخوردگی اوایل بیماری صحبت کردم گفت نگران نباش قابل برگشته فقط زمان میخاد ….بنابراین عزیزان استرس نداشته باشندبااستعانت از اسم یاشافی بزودی این مقطع هم میگذرد…

 77. چند روز پیش یکی از همکارام مریض بود خودش گفت بویاییشو از دست داره همون روز اومدم خونه سرما خوردم و منم مثل اون بویایی و چشاییمو از دست دادم..کلی تست کردم مثلا بوی عطر و قهوه میگرفتم جلو بینیم به زور حس میکردم

 78. باسلام و احترام؛
  من هفته پیش به تشخیص دکتر انفولانزا ساده گرفتم که چندروز استراحت کردم و سریع خوب شدم،حتی سرفه نداشتم در این مدت،اما متاسفانه الان ۳روز هست که هیچ مزه و بویی احساس نمیکنم.نگرانیه اولم خانوادم هستند که ترس دارم از حضورم در کنارشون و نگرانیه دومم اینه که هیچ نشانه ای از تب سرفه و… در بدنم ندارم اما زیر دنده های سمت چپ بدنم گاهی درد میگیره و سینه ام سنگینه.دکتر هم رفتم میگه چیزی نیست
  تورو خدا راهنمایی کنین واقعا استرس و ترس عجیبی دارم

 79. سلام، من هم ۴ اسفند بعد از آنفولانزای پسرم که علایمش سردرد و تب و بدن درد بود، همین علایم را پیدا کردم، همسرم هم سه روز بعد همین علایم را پیدا کرد، اما هر سه کم کم خوب شدیم، من از روز ۱۱ اسفند متوجه شدم هیچ بویی را حس نمیکنم، اولش همسر و پسرم شوخی گرفتند ولی بعد فهمیدند اونها هم بویایی را از دست داده اند. یعنی صد درصد و به طور کامل حتی تندترین بوها را هم حس نمیکردیم. بخاطر کرونا بیمارستان و دکتر نرفتیم. الان حدود یک هفته است که خداراشکر بویاییمان داره بهتر میشه و برمیگرده. امروز در اینترنت دیدم که یکی از علایم کرونا هست که تازه یکروز هست که مطمئن شدند جزو علایم این ویروس هست و اونهایی که بویاییشان را از دست میدهند ناقل ویروس کرونا هستند و باید خودشان را قرنطینه کنند.

 80. سلام من بیمارستان رفتم تبمو گرفتن و ضربان قلبمم همینطور هیچ علائمی نداشتم چشاییمو دارم و بویاییم صفر شده جوری ک ب ندرت خیلی ضعیف گلابو میتونم واس دو ثانیه حس کنم ترو خدا پیگیری کنید هیچ علائمی از کرونا ام ندارم پلیپ هم دارم یکی از دوستام ک پلیپ نداره ام همینجوری شده با سر دردم شروع شد الان بویاییم ۹ روزه از بین رفته قرنطینه ام اما چاره چیه

 81. با سلام من روز ۲۹ اسفند دچار لرز شدم و به مدت ۴ روز سردرد داشتم که به چشمام هم فشار میاورد البته سردرد شدیدی نبود و اصلا تب و سرفه و تنگی نفس نداشتم صرفا سردرد و یکی دو بار لرز… الان از ۳ فروردین‌ حس بویایی و تاحدود زیادی چشایی رو از دست دادم و صرفا شوری و شیرینی و تندی تشخیص میدم… امروز اعلام کردن که کاهش بویایی میتونه جز علایم کرونا باشه لطفا راهنمای کنید که آیا دچار این بیماری شدم و نیاز به قرنطینه خانگی دارم… و حس بویایی تا چه زمانی امکان برگشت داره.. منتظر راهنمایی شما هستم… با تشکر

 82. سلام من و شوهرم هم حس بویایی و چشایی خود را از دست دادیم خیلی عذاب آوره مخصوصا که نمیدونیم خوب میشیم یا نه ؟ ما متوجه شدیم به خاطر الکل بالای ۷۰ درصدی است که برای ضد عفونی دستهامون استفاده میکردیم که بوی فوق العاده تندی داشت حالا علت را که فهمیدیم ولی درمانش را نمی دانیم و اینکه آیا واقعا حس بویایی و چشایی ما برمیگرده؟

 83. با سلام من هم نظرهرو خوندم وخودم الان ۴ روز میشه حس بویایی وچشایی رو از دست دادم واسترس شدید دارم که مبدا به کورونا مبتلا شودم وهیچ بوی رو حس نمیکنم خیلی نگرانم

 84. من هم دو هفته هست که بویایی وتقریبن چشایی رو از دست دادم وفکر میکنم به خاطر استفاده از الکل صنعتی برای ضدعفونی کردن محیط خانه به خاطر مریضی همسرم بوده

 85. سلام من چند روز پیش حالتهای سر درد و بی حالی و کمی ابریزش بینی و تب خیلی پایین داشتم، بعد حدودا سه چهار روز خوب شدم اما چند روز بعد از خوب شدنم یهویی حس بویاییم از بین رفت، در صورتیکه هیچ علائمی نداشتم بعدشم دو روز بعد تنگی نفس هم اومده سراغم

 86. سلام متاسفانه منم از پنج شنبه حس بویایی وچشایی به طورصددرصدازدست دادم خیلی عذاب میکشم رفتم دکترگفت براموادشویندس نمیدونم چیکارکنم

 87. دقیقا منم یک هفته ای نیشه نه حس بویایی دارم نه چشایی صفره صفرم خیلی ام میترسم هر روز صب که بیدار میشم با وحشت پا میشم میترسم یهو علائم بیماری باشه…
  نمیدونم چیکار کنم خیلی حس وحشتناکیه

 88. سلام من حدود ۷روزه حس بویاییمو ازدست دادم و فقط گاه گداری سرفه خشک میکنم که قبلا هم از چندسال پیش بخاطر فصل سرما سینم خارش داشت و الان کمی خس خس میکنه دلیلش چیه

 89. من الان۲۰روزه اینجوریم نه حس بویایی نه چشایی البته شیرین یا تلخی اینجور چیزا رو حس می کنم خب چکار کنیم خوب شیم آخه میگه کرونا ادمو میکشه لطفاً لطفا حتما کمکم کنید ممنونتان میشم دارم دیونه میشم خوب میشه درمان پزیر هست یان. ترو خدا کمکم کنید حتما

 90. سلام من هم دقیقا ۱۵ روز است که حس بویایی و چشای ام را کاملا از دست دادم البته بعد از یک سرما خوردگی خفیف ولی اکنون خیلی از این موضوع رنج می برم بنده به داشتن حس بویایی قوی شهره بودم ولی الان هیچ حسی نسبت به بو و مزه غذاها ندارم خواهش میکنم در خصوص درمانم راهنمایی بفرمایید خیلی این مسئله باعث عذابم شده و تازه میفهمم که چه نعمت بزرگی را از دست دادم

 91. من ۲۰ روز بعد یک گلو درد کمی داعی حس بویایی چشای خودمو از دست دادم‌ هیچ بوی حس نمی کنم فهمیدم‌ کرونا خفیف الان فقط نکران پسرم شوهرم هستم برای اونا مشگل پیش نیاد خدایا

 92. سلام‌منم الان‌دو هفتست نه بو نه مزه رو احساس نمیکنم نه استرسی روده نه افراط در مصرف مواد شوینده

 93. سلام من هم این تجارب را داشتم دقیقا مثل تمام کسانی که نوشتن تو گروه از ۵ اسفند به مدت دوهفته حس بوییایی و چشایبم بسته شد و با یک روش یک روزه بعد از چند ساعت حس بویااییم که کاملا از بین رفته بود برگشت

 94. منم یک ماهه سرماخورده بودم یه بار دکتر رفتم الکل زیاد استفاده کردم و همچنین آب داغ زیاد خوردم حس چشایی ندارم ولی خب جدیدا بوی مواد شیمیایی بهم میخوره تنگی نفس میگیرم و اصلا اشتها ندارم و میترسم بیمارستان مراجعه کنم واقعا نمی‌دونیم چکار کنیم

 95. سلام امروز ۴ فروردین ۹۹ هست اهل تهران ۳۶ سالمه. من ۳ روزه ناگهانی حس بویایی و چشایی رو از دست دادم از چشایی فقط شوری و شیرینی رو کم حس میکنم ولی طعم و بو رو اصلا حس نمیکنم. تو این چند روز به شدت سرفه و بدن درد و سردرد داشتم گاهی تنگی نفس و داغی بدن، خلط و آبریزش و گرفتگی بینی. خانوادم خیلی دمنوش و… رسیدگی کردن خیلی حالم بد بود الان رو به بهبودی هستم ولی بدنم سسته و بیحال بدون حس چشایی و بویایی

 96. سلام منم ۴،،۵ روزه حس بویایی ندارم چشایی دارم،،ولی خیلی نگرانم،،میخوام بدونم حس بویایی بر میگرده،،علاّم کرونا نداشتم ولب دوهفته هست که درگیر ریزش ترشح پشت گلو هستم و چندین بار به پزشک مراجعه کردم گفتن حساسیته،چیز مهمی نیست

 97. سلام منم ساکن تهرانم
  حدود یک هفته ای میشه که حس بویایی و چشاییمو از دست دادم واقعا هیچ لذتی نداره برام غذا خوردن .
  و اینکه خیلی زود به زود احساس ضعف و گرسنگی میکنم و یکمم سردرد خفیف دارم
  خیلی میترسم

 98. سلام منم ساکن تهرانم
  حدود یک هفته ای میشه که حس بویایی و چشاییمو از دست دادم واقعا هیچ لذتی نداره برام غذا خوردن .
  و اینکه خیلی زود به زود احساس ضعف و گرسنگی میکنم و یکمم سردرد خفیف دارم
  خیلی میترسم

 99. سلام من از اول فروردین تا الان حس بویایی و چشاییم قطع شده. علت چیه واقعاً؟ الان ۴ روزه . ممکنه مال مواد الکلی باشه؟
  خدایا شفا بده‌

 100. سلام من هم الان چهارروزمیشه که حس بویایی وچشایی روازدست دادم خیلی بده توراخداراه درمانش برامون بگیددارم دیونه میشم

 101. ووااایییی من فکر کردم فقط ما اینجوری شدیم
  ببخشید سلام
  منو همسرم العان نزدیک به دوماهه این مشگلو پیدا کردیم تقریبا ۵هفته پیش سرفه های خشک داشتیم هر دو باهم همزمان مشگل سردرد رو پیدا کردیم خیلی زیاد نبود من متوجه شدم وقتی از وایتکس یا الکل استفاده میکنم متوجه بو نمیشم ولی جدی نگرفتم سرفه ها تقریبا سه روز بیشتر نبود خیلی هم کم بود تا حدودا سه هفته پیش پسرم کاغذی رو به من داد که میگفت خیلی بوی بدی میده اما من متوجه بو نمیشدم خواستم عطر بیاره بو کردم باز هم‌متوجه نمیشدم .گلاب هم آورد باز هم متوجه نشدم حتی ذره ای بویایی نداشتم همسرم هم اینهارو امتحان کرد متوجه شدیم اوهم اصلا حس بویایی نداره از دیروز خیلیییی کم بوی گلاب رو متوجه میشم ولی فقط گلاب بوهای دیگه اصلا طعم هم فقط ترشو شیرین

 102. با عرض سلام من از اول اسفند با یه سردرد و گردن درد و چشم درد که بعد ۵ روز استراحت تو خونه خوب شدم حس بویاییم و چشاییم رو از دست دادم الان ۱ ماه بیشتر شد که اصلا مزه غذاها و بو رو حس نمیکنم من ۷سال پیش بینی ام رو عمل کردم بعد ۳روز حس بویاییم ۱۰۰ در ۱۰۰ برگشت الان واقعا دلیل اینکه این دو حس رو از دست دادم رو نمیدونم خواهشا پیگیری کنید

 103. سلام.حدودا ۱۷ اسفند بعد از سرماخوردگی و بدن دردو سردرد و دردچشم و گلودردکم و سرفه هام که از قبل کمی بیشتر شده بود و دکتر احتمال آلرژی داده بود بویاییمو از دست دادم. چشایی در حد چهار مزه اصلی . علایم دیگه خوب شد. سرفه هام زیاد بود تازه با درمون خونگی کم شده.بویاییم در حد شاید ۱۰ درصد برگشته. دکترم گفت به مرور برمیگرده. خودم فکر می کنم کرونای خفیف بوده. چون اقوامم که ساکن رشتند و کرونا گرفتند و خوب شدند همین طور شدند و بویایی یکیشون برگشته.فقط نمی دونم ایمنی ایجاد می کنه یا نه. ما قرنطینه خونگی هستیم و شوهرم هم قبل از من بیمار شد

 104. منم یه هفته پیش تب لرز شدم و سردرد یک شب تو تب میسوختم ولی میترسیدم دکتر برم ااموکسی کلاو خوردم بعد یه هفته یکم بهتر شدم ولی سرم سنگینی میکنه بعد فهمیدم بویایی چشایی ندارم ترسیدم نمیدونم چکار کنم

 105. منم یه هفته پیش تب لرز شدم و سردرد یک شب تو تب میسوختم ولی میترسیدم دکتر برم ااموکسی کلاو خوردم بعد یه هفته یکم بهتر شدم ولی سرم سنگینی میکنه بعد فهمیدم بویایی چشایی ندارم ترسیدم نمیدونم چکار کنم

 106. سلام امیر هستم از مشهد منم تقریبا دوهفته پیش یه دفعه سردشدم بطوری که هی میگرقت وهی ول میکرد شب همون روز لرز گرفتم وعرق کردم ولی تب نکردم بعد چند روز فهمیدم حس بویایی ندارم الان دوهفته میشه این داستان با من هس نمیدونم باید چکار کرد دوبار دکتر رفتم ولی هنوز جواب نداد تو این شرایط باید صبرر داشته باشیم.

 107. سلام
  سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده از بین رفتن حس بویایی از علائم کروناست
  دانشمندان در فرانسه و آلمان و…. نتیجه تحقیقات خودشو در رابطه با از بین رفتن حس بویایی منتشر کردن و به طور قطع گفتن از علائم کروناست
  همه کسانی که کرونا میگیرن حس بویاییشونو از دست نمیدن اما تمام کسانی که در حال حاضر حس بویاییشون از دست دادند کرونا دارند
  دو سوم افراد مبتلا به کرونا حس بویایی ندارند
  اصلا نگران نباشین رفتن حس بویایی موقتی است
  تو رشت ۷۰درصد مردم حس بویایی ندارن و واسه خیلی ها بر گشته
  من خودم زینک پلاس استفاده کردم و بعد سه روز حسم برگشت
  اینجا خیلی ها میگن حتی تو آذر ماه حس بویایی شون از بین رفته بود
  من از اول میدونستم کرونا گرفتم با اینکه فقط یه مقدار سرم درد میکرد و زده بود به چشمام و بدن درد داشتم نه تبی نه سرفه ای نه درد سینه
  خواهشا اگه این علائم دارین به مدت ۱۴ روز خودتون رو قرنطینه کنین

 108. سلام دوستان.با دقت به حرفام گوش کنید.این علایم کرونا خفیف هست.اروم باشید و نگران نباشید.علایم سر درد و درد در کاسه چشم ها و بدن درد به همراه خارش جزیی در گلو. و گرفتگی حس بویایی و چشایی. کاملا به اینایی که میگم عمل کنید. ۱.استرس دور کنید از خودتون۲.شستشوی بینی روزی ۶بار با آب نمک و بعدش بلافاصله دو پاف اسپری Flixonase بعد از شستشو
  ۳.از مکمل زینک ویتامین A ,D در حد مجاز استفاده کنین۴.بخور بگیرین۵.و چهار بو که دوست دارین رو روزی چهار بار بو کنین۶.تا دو هفته پیش افراد مسن نروید
  اون چهار بو میشه بوی دارچین وانیل وپرتقال وقهوه ویا یه ادکلن مورد علاقتون باشه.تا دو هفته انجام بدید خوب میشید.سلامت باشید به امید شکست کرونا

 109. سلام دوستان.با دقت به حرفام گوش کنید.این علایم کرونا خفیف هست.اروم باشید و نگران نباشید.علایم سر درد و درد در کاسه چشم ها و بدن درد به همراه خارش جزیی در گلو. و گرفتگی حس بویایی و چشایی. کاملا به اینایی که میگم عمل کنید. ۱.استرس دور کنید از خودتون۲.شستشوی بینی روزی ۶بار با آب نمک و بعدش بلافاصله دو پاف اسپری Flixonase بعد از شستشو
  ۳.از مکمل زینک ویتامین A ,D در حد مجاز استفاده کنین۴.بخور بگیرین۵.و چهار بو که دوست دارین رو روزی چهار بار بو کنین۶.تا دو هفته پیش افراد مسن نروید
  اون چهار بو میشه بوی دارچین وانیل وپرتقال وقهوه ویا یه ادکلن مورد علاقتون باشه.تا دو هفته انجام بدید خوب میشید.سلامت باشید به امید شکست کرونا

 110. سلام دوستان.با دقت به حرفام گوش کنید.این علایم کرونا خفیف هست.اروم باشید و نگران نباشید.علایم سر درد و درد در کاسه چشم ها و بدن درد به همراه خارش جزیی در گلو. و گرفتگی حس بویایی و چشایی. کاملا به اینایی که میگم عمل کنید. ۱.استرس دور کنید از خودتون۲.شستشوی بینی روزی ۶بار با آب نمک و بعدش بلافاصله دو پاف اسپری Flixonase بعد از شستشو
  ۳.از مکمل زینک ویتامین A ,D در حد مجاز استفاده کنین۴.بخور بگیرین۵.و چهار بو که دوست دارین رو روزی چهار بار بو کنین۶.تا دو هفته پیش افراد مسن نروید
  اون چهار بو میشه بوی دارچین وانیل وپرتقال وقهوه ویا یه ادکلن مورد علاقتون باشه.تا دو هفته انجام بدید خوب میشید.سلامت باشید به امید شکست کرونا

 111. سلام دوستان.با دقت به حرفام گوش کنید.این علایم کرونا خفیف هست.اروم باشید و نگران نباشید.علایم سر درد و درد در کاسه چشم ها و بدن درد به همراه خارش جزیی در گلو. و گرفتگی حس بویایی و چشایی. کاملا به اینایی که میگم عمل کنید. ۱.استرس دور کنید از خودتون۲.شستشوی بینی روزی ۶بار با آب نمک و بعدش بلافاصله دو پاف اسپری Flixonase بعد از شستشو
  ۳.از مکمل زینک ویتامین A ,D در حد مجاز استفاده کنین۴.بخور بگیرین۵.و چهار بو که دوست دارین رو روزی چهار بار بو کنین۶.تا دو هفته پیش افراد مسن نروید
  اون چهار بو میشه بوی دارچین وانیل وپرتقال وقهوه ویا یه ادکلن مورد علاقتون باشه.تا دو هفته انجام بدید خوب میشید.سلامت باشید به امید شکست کرونا

 112. با سلام من امروز از خواب بیدار شدم متوجه شدم که اصلا هیچ بویی رو متوجه نمیشم و حس نمیکنم.چه کنم

 113. سلام به همه الان دیگه تقریبا تمام محققان تایید کردن که از دست دادن حس بویایی مربوط به کروناست اما جای شکرش باقیه که تقریبا همشون میگن اونایی که بویایی از دست میدن نوع خفیف کرونارو میگیرن منم حس بویاییمو از دست دادم اما بعد از ۷ روز تقریبا ۴۰ درصد از بویاییم برگشته اما بی اشتهایی و بدن دردم داشتم که اونم جدیدا میگن از کروناست

 114. سلام من هم یک هفته ست که بویای وچشایمو از دست دادم یعنی چی میشه این همه آدم بویای ندارن هیچ کس به فکر نیست علائم کرونا هستش دیگه چه تاثیرات مخربی روی بدن انسان گذاشته این کرونا که بعد ها می خوایم بفهمیم

 115. سلام من حدودا یک ماه پیش سرفه های خشک همراه با تب داشتن چند روزه بر طرف شد ولی الان بعد یک ماه احساس میکنم بویایی کم شده ولی کامل از بین نرفته..برا خانواده که مشکل ایجاد نمیشه

 116. سلام من حدود۱۵ الی ۲۰روز حس بویایی وچشایی نداشتم ولی ب مرور زمان برگشت نگران نباشید برمیگرده

 117. سلام من حدود۱۵ الی ۲۰روز حس بویایی وچشایی نداشتم ولی ب مرور زمان برگشت نگران نباشید برمیگرده

 118. بسیار ممنونم از مطلب مفید تان. بنده نیز از ۱۰ اسفند بعد از یه احساس کوفتگی شدید و لرز و احساس خستگی حس بویایی ام رو از دست دادم و الان که ۶ فروردین هست شاید ۵ درصد بویایی ام برگشته و برخی چیزها رو میتونم بوش رو بفهمم ولی باز مشکل دارم. امیدوارم یه روش درمان مشخص برای این مشکل پیدا بشه و اطلاع رسانی عمومی صورت بگیرد چون خیلی از مردم این مشکل رو دارند و مراجعه همه به مراکز درمانی در وضعیت فعلی دردسر ساز می باشد.

 119. الان حاتون چطوره اگر حس بویایی مون رو از دست داده باشیم نیازی به دادن آزمایش کرونا نیست؟ فقط قرنطینه کافیه ؟ آیا داروی خاصی نباید استفاده کنیم

  1. نه دوست عزیز نیازی به آزمایش نیست. لطفا فقط قرنطینه رو رعایت کنید. لطفا هیچ دارویی در این مدت مصرف نکنید چون میتونه عوارض جدی به دنبال داشته باشه. از روش های خانگی که در متن آموزش داده شده استفاده کنید.

 120. من دیروز متوجه شدم بویاییم از بین رفته ، قبلش دو روز تب و سرماخوردگی ساده داشتم .
  واقعت وقتی فهمیدم صحنه وحشت آوری بود هر چی تو خونه بود بو کردم ولی انگار نه انگار وای حس چشایی دارم
  از گریه داشتم غش میکردم ،
  رفتم بیمارستان معاینه کردن گفتن سطح اکسیژن خونت خوبه تب نداری نیاز به سی تی اسکن و تست کرونا نیست برای بویایی هم پزشک متخصص تا بعد عید نیست! از دیروز عطسه هم نمیتونم بکنم ،کسی میتونه عطسه کنه؟؟؟؟
  چرا وزارت بهداشت به طور مستقل وارد این موضوع نمیشه ؟اینهمه آدم دارن نقص عضو میشن 😭 بعضی سایتا نوشته اگر ویروس عصب رو نابود کرده باشه دیگه درست نمیشه ،یعنی اینا نمیتونن یه ام آر آی بنویسن معلوم بشه عصب آسیب دیده یا نه 😭😭😭 تورو خدا هرکی خوب شد اینجا اعلام کنه ،خدایا به دادمون برس .یا امام زمان خودت کمک کن

  1. دوست عزیز، نگرانی و وارد کردن استرس به خودتون در این شرایط نه تنها کمکی نمیکنه بلکه آسیب زننده هم هست. ممکنه شما با دارا بودن این اختلال فقط ناقل کرونا باشد و به نوع خفیفی از اون مبتلا شده باشید. در این صورت جای نگرانی نیست و فقط شرایط قرنطینه خانگی رو رعایت کنید . از راه های خانگی تقویت حس بویایی هم که در متن گفته شده استفاده کنید.

 121. دوستانی که اینجوری شدین اصلا نگران نباشید
  چون من حدود ۱۰ اسفند اینجوری شدم و بعداز تقریبا یک هفته بویایی و چشاییم کاملا برگشت و خوب شدم
  خیلی از دوستان و آشنایان هم دقیقا همینجوری شدن و خوب شدن
  این مورد تقریبا همه جای دنیا اپیدمی شده و به نظر میاد از علائم کرونای خفیف باشه
  پس اصلا جای نگرانی نیست
  اما حتما قرنطینه کنید خودتونو که اگر کرونا بود عزیزانتون نگیرن ازتون

 122. سلام ،،،،من از ۲۰اسفند تا الان که ۶فروردینه همینه شرایطم اول با کیپ شدن بینی و سردرد و گلودرد شروع شد و از ۲۴ساعت بعد کاملا حس بویایی و چشایی ام رو از دست دادم
  سردرد هم داشتم دکتر رفتم که ژلوفن داد که بعدا فهمیدم نیاید میخوردم ولی دو ورق خورده بودم سیفکسیم هم داده بود که خوردم ولی مایعات خیلی خوردم و از اون روز توی قرنطینه ام
  نمیدونم این حس بر میگرده یا نه همش سر درد دارم
  و پشت کتفهام خیلی بد میگیره
  درد کشنده که واقعا آزارم میده

 123. سلام ،،،،من از ۲۰اسفند تا الان که ۶فروردینه همینه شرایطم اول با کیپ شدن بینی و سردرد و گلودرد شروع شد و از ۲۴ساعت بعد کاملا حس بویایی و چشایی ام رو از دست دادم
  سردرد هم داشتم دکتر رفتم که ژلوفن داد که بعدا فهمیدم نیاید میخوردم ولی دو ورق خورده بودم سیفکسیم هم داده بود که خوردم ولی مایعات خیلی خوردم و از اون روز توی قرنطینه ام
  نمیدونم این حس بر میگرده یا نه همش سر درد دارم
  و پشت کتفهام خیلی بد میگیره
  درد کشنده که واقعا آزارم میده
  یکی راهنمایی کنه لطفا
  ممنون

  1. لطفا توی این مدت از مصرف قرص و دارو بدون اجازه پزشک اکیدا خودداری کنید. بخش زیادی از مشکلات ممکنه ناشی از استرس و ترس از کرونا باشه. با انجام مدیتیشن و بقیه راه حل هایی که در https://blog.okala.com/how-to-fight-stress/ ذکر شده، اضطراب رو از خودتون دور کنید.

 124. من ۹اسفند از بعدظهر دچار تب مختصر و خستگی شدید شدم دکتر گفت ریه هات عفونی نیست استیمینفن داد هر چهار ساعت می‌خوردم تبم روز یازده اسفند کم شد یعنی در حد ۳۷.۷بود اما خستگی شدید وعجیبی داشتم طوری که همش تو رختخواب و بین خواب و بیداری بودم از صبح ۱۲اسفند صدام گرفت اما سرفه نداشتم فقط گرفتگی گلو و درد مختصر سینه وخستگی شدید ضمنا بویایی و وچشاییم هم از ۱۲اسفند کلا از دست دادم تو این مدت فقط سوپ و مایعات چایی و خاکشیر وای هویج می‌خوردم یک آمپول dcهم زدم بعد از یک هفته هستیم رفع شد و تبم دیگه نداشتم اما تا الان ششم فروردین گرفتگی صدا پنداشتن بویایی و چشایی ادامه داره البته الان ۱۵درصد بویایی و چشایی و برگشته از دوستان می‌خوام نگران این موارد نباشند مطمین باشید این علایم کرونای خفیف هست خواهشمندم تجربیات خودتون رو اینجا به اشتراک بگذارید ضمنا خوشبختانه همسر و پسرم دچار نشدند البته تا حدودی تو خونه قرنطینه رو رعایت کردیم

 125. من ۷ اسفند یک بیمار کرونایی رو به بیمارستان بردم. فکر نمیکردم کورونا باشه چون علائم متفاوتی داشت. ولی آزمایش خون و سی تی از ریه ش نشون داد که کرنا داره. فورا خودم رو قرنطینه کردم. بعد از ۵ – ۶ روز علائمم شروع شد. چون میدونستم کورونا گرفتم, دیگه تست ندادم. اول حس کردم که خیلی خلط دارم. بعد متوجه شدم که خلط نیست بلکه یک مایع بیرنگ چسبنده هست. بعد تب خفیف کردم. حس کردم تو سینه م فشار زیادی هست. تورم تو ریه م حس میکردم. بعد به سرفه افتادم. همه این اتفاقا تو ۳ روز از شروع علائم افتاد. بعدش یک روز که اومدم صبحانه بخورم, مزه صبحانه حالم رو بهم زد و بعدش دیگه بو و مزه حس نکردم. بعد از چند روز حالت تهوع و تب از بین رفت. الان که ۶ فروردینه تقریبا ۳۰ درصد حس بویایی و چشاییم برگشته. هنوز کمابیش سرفه میکنم و گاهی اوقات تب خفیف دارم. ولی خیلی بهتر شدم. البته هنوز هم تو قرنطینه هستم و تا وقتی که کامل خوب نشم از قرنطینه خارج نمیشم.
  نگران حس بویایی و چشایی نباشین دوستان. فکر میکنم بر گرده. ولی اگه حس بویایی و چشایی رو از دست دادین حتما به کرونا شک کنین و خودتون رو قرنطینه کنین که عزیزان دیگه رو آلوده نکنین.
  امیدوارم همه زود خوب شن.

 126. سلام به همگی دوستان ،من چند روز پیش در همین سایت نوشتم که حس بویایی خودم را از دست دادم و فقط چشایی دارم.هیچ نگران نباشید چون حس بویایی من الان بعد چند روز بهتر شده و میشه گفت به لطف خدا الان ۵۰ درصد حس بویایی خودم برگشته ولی خوب هنوز مثل قبل نشده ولی به لطف خدا و اهلبیت الان ۵۰ درصد بهترم و فقط اینا بگم که دستور العمل داخل سایت را بخونید و عمل کنید درضمن استفاده از بخور اب ب اکالیپتوس و خوردن شلغم و آب شلغم و بخور آب حتما استفاده کنید تا میتونید از آب پرتقال وسیب استفاده کنید و همچنین مایعات گرم اگر از دمنوش گزنه هم استفاده کنید موثر است .از یاد خدا و توسل به اهلبیت و خواندن زیارت عاشورا غافل نشوید .یا علی

 127. سلام من ۵ روز پیش یه سرماخوردگی مختصر داشتم و از اون موقع حس بویایی ‌چشایی رو از دست دادم و گه کاه تک سرفه خشک میکنم

 128. سلام. وقتتون به خیر.
  همسر من بدون هیچ علایم سرماخوردگی و آنفولانزا از دو روز پیش دچار کاهش بویایی شده و خیلی نگران بروز کرونا و آلودگی سایر اعضای خانواده هستیم. در حال حاضر نیازی به مراجعه به پزشک هست؟ این امکان وجود دارد که بدون بروز علایم سرماخوردگی و آنفولانزا، کاهش بویایی ایشان ناشی از ویروس کرونا باشد؟ با تشکر از راهنمایی شما.

  1. مراجعه به پزشک و مراکز درمانی اصلا توصیه نمیشه. این امکان وجود داره که شما ناقل کرونا باشید ولی نوع بسیار خفیف آن ( این نظریه هنوز قطعی نشده) بهتره نکات ایمنی رو در ارتباط با اعضای خانواده رعایت کنید.

 129. منم دو سه روز بود ک بعد سر درد و دردو سوزش سینوس ها متوجه شدم ک حس بویاییم از بین رفته.
  استرس نداشته باشین
  و استراحت کنین
  و اصلا الکل و وایتکس استفاده نکنین.چون من فکر میکنم بخاطر اینا بود ک اینطوری شدم
  سعی کنین حس بویاییتونو قوی کنین با بو‌کردن مثل گلاب یا نعنا یا هرچیزی ک رایحه ی خوب داره تا عصب های بویاییتون فعال شن کم کم.
  من خدارو‌شکر امروز متوجه شدم حس بویاییم تقریبا برگشته

 130. سلام وخسته نباشید من هم بعد از یک سرماخوردگی ساده که تب وعطسه و سرفه نداشتم و شوینده آسیب پذیر استفاده نکردم فقط شک دارم به استفاده از سشوار گرم که در فضای بهداشتی اینترنت گفته بود به بینی خود بگیریم آیا علت این نمباشد فعلا بویایی و چشایی من بعد از رفع سرماخوردگی هنوز دو سه روز ه هست یاحق

 131. سلام
  من هم از اول فرودین تا الان که ۶ فروردین هست علائم سرماخوردگی داشتم، دکتر نرفتم و قرص سرماخوردگیدخوردم، الان حالم بهتره ولی دو روزه حس بویایی و چشایی ندارم،
  نمی دونم چیکار کنم، نه تب داشتم نه سرفه نه چیز دیگه، فقط گرفتگی صدا و سوزش بینی داشتم، الان گرفتگی صدا رو دارم ،
  یعنی آزمایش یا داروی خاصی لازم نیست؟؟؟

 132. سلام
  من هم از اول فرودین تا الان که ۶ فروردین هست علائم سرماخوردگی داشتم، دکتر نرفتم و قرص سرماخوردگیدخوردم، الان حالم بهتره ولی دو روزه حس بویایی و چشایی ندارم،
  نمی دونم چیکار کنم، نه تب داشتم نه سرفه نه چیز دیگه، فقط گرفتگی صدا و سوزش بینی داشتم، الان گرفتگی صدا رو دارم ،
  یعنی آزمایش یا داروی خاصی لازم نیست؟؟؟

 133. من الان مدت سه هفتس که حس بویایمو از دست دادم ولی چشاییو دارم اصلانم از مواد شوینده استفاده نکردم استرسیم نداشتم خیلی نگرانم چیکار کنم

 134. سلام
  من هم از اول فرودین تا الان که ۶ فروردین هست علائم سرماخوردگی داشتم، دکتر نرفتم و قرص سرماخوردگیدخوردم، الان حالم بهتره ولی دو روزه حس بویایی و چشایی ندارم،
  نمی دونم چیکار کنم، نه تب داشتم نه سرفه نه چیز دیگه، فقط گرفتگی صدا و سوزش بینی داشتم، الان گرفتگی صدا رو دارم ،
  یعنی آزمایش یا داروی خاصی لازم نیست؟؟؟

  1. خیر دوست عزیز در حال حاضر حضور در آزمایشگاه ها اصلا توصیه نمیشه. طبق گفته پزشکان ممکنه این اتفاق ناشی از برخی علائم خفیف کرونا باشه که همین فرضیه هم هنوز قطغی نشده. لطفا با حفظ نکات بهداشتی و ایمنی از روش های بهبود حس بویایی که در متن توضیح داده شده استفاده کنید.

 135. سلام ،،،من الان حدود ۱۸ روز هست که حس بویایی و حس چشایی خودم را از دست داده ام خیلی عصبی میشم وقتی حس بویایی و چشایی ندارم لطفا راهنمایی کنید از این گرفتاری نجات بیام ممنونم اگر جواب بدید

 136. سلام ،،،من الان حدود ۱۸ روز هست که حس بویایی و حس چشایی خودم را از دست داده ام خیلی عصبی میشم وقتی حس بویایی و چشایی ندارم لطفا راهنمایی کنید از این گرفتاری نجات بیام ممنونم اگر جواب بدید

 137. سلام منم الان ۵ روزه بعد یه بدن درد که با خوردن قرص سرما خوردگی خوب شدم ولی بعدش فقط حس بویاییمو از دست دادم خیلی نگرانم پسر ۵ ساله دارم و چون نمیدونستم چیه رعایت نکردم نگران پسر و همسرم هستم خواهشا راهنمایی کنین

 138. سلام.من الان حدود ۱۰ روزه سرفه میکنم .هفته پیش یه تب و لرز دو روزه داشتم و خوب شدم.ولی الان یک هفتست فقط سرفه دارم و بو هم اصلا حالیم نمیشه.نمیدونم‌چه کار کنم

 139. منم ۲۰ روز پیش حس بویایی و چشایی ام رو کاملا از دست دادم ولی ۴ روز بعدش خوب شدم
  مطمینا بر میگزده.
  فقط مایعات و بخور و اب نمک
  من چند روز فبلش درد شدید چشم! فشار شدیدی به چشمام میومد و بدن درد شدید. و الان ۲۰ روز گذشته و حالم خوبه.
  مراقبت و خود درمانی
  در حال حاضر زاهی جز این نداریم.

 140. من هم ٢٠ روز پیش احساس بدن درد شدید و فشار چشم داشتم و بعد از یک روز حس بویایی و چشایی لم رو از دست دادم و ۴ روز بعدش برگشت حس چشایی و بویایی ام
  الان جز خود درمانی و مراقبت از خود و خوردن مایعات و بخور و اب نمک راهی نداریم
  نگران نباشین حس بویایی و چشایی برمیگرده.

 141. از ۲۵ اسفند بایک تب و لرز و بدن درده ۲روزه شروع شد و خوب شدم ولی از ۲۷ اسفند تا امروز به طوره کامل حس چشایی و بو

 142. سلام من و دختر کوچیکو همسرم از دوم اسفند تو خونه هستیم و فقط همسرم دو سه بار محر کارش رفت و خرید خونه اونم با رعایت ایمنی ولی من از ۱۲ اسفند سرفه خلطی شدید داشتم ولی حال عمومیم کاملا خوب بود فقط سرفه خلطی زرد رنگ داشتم شیش روز انتی بیوتیک خوردم ولی خوب نشد و ادامه داشت سرفه های خلطی یه شبم تعریق و طپش قلب شدید داشتم روز اول عید هم سینوسام به شدت درگیر شد بینیم کیپ شد درد پشت استخوان بینی خلاصه درد کمر هم اضافه شد ناگهانی الان سینه ام بهتره ولی پنج روزه حس بویایی کامل از دست دادم فقط شوری و شیربنی و تلخی و ترشی میفهمم خیلی نگرانم چه نعمتیه حس بویایی مخصوص من که حس بویایی بسیار قوی داشتم . حالا دختر کوچیکمم دو هفته است سرفه خلطی داره ولی حال عمومیش خدا رو شکر کاملا خوبه مرتب هم بینیشو چک میکنم ولی بویایی داره خدا رو شکر . حالا نمیدونم چیزی که با سرفه خلطی شروع شد کرونا هست عایا ؟ یک ماهه طول کشیده

 143. سلام بنده ۲۰ اسفند با علایم خفیف سرماخوردگی به بیمارستان مراجعه کردم و بعد سی تی اسکن و ازمایش معلوم شد مبتلا به کرونا هستم و بطور کامل حس بویایی رو از دست دادم
  با مصرف مکمل زینک و تمرین بو ( قهوه – پرتقال – صابون ) بهبود نسبی پیدا کرده ام
  امیدوارم این توصیه ها به کار شما دوستان هم بیاد
  به امید تندرستی و سلامتی همه

 144. سلام من ۲۰روز پیش وایتکس خیلی بد وارد ریم شد و من حالم بد شد باخوردن مایعاتو شیر بهتر شدم ولی بعد۲روز بویایی مو از دست دادم الان واقعا موندم چیکار کنم برم دکتر یا نه، آیا کرونا دارم یا به خاطر استفاده از وایتکس اینجوری شدم

 145. امیدوارم نظرم برای دوستان مفید باشه من چند وقت پیش از الکل برای ضد عفونی کردن میزم استفاده کردم که باعث شد بوی غلیظ ان وارد حلق بنده شود و کمی بعد یکم ابریزش بینی پیدا کردم و بعد از دارو های آنتی هیستامین برای جلوگیری از ابریزش استفاده کردم ولی نه تب و نه تنگی نفس هیچ کدام را نداشتم ولی جلوگیری از ابریزش بینی باعث شد که سینوس های من ملتهب بشه برای کاهش التهب از روغن اکالیبتوس که روی دستمال می ریختم و بو می کردم استفاده کردم و باعث می شد که کم کم تنفسم بهتر بشه ولی بعد از بهبود تنفس کتوجه شدم هیچ بویی را نمی فهمم یکی از دوستان بهم گفت که بیماری کرونا ست و دکتر داخلی رفتم و ایشان فقط به من زینک و نوروبیون داد و گفت اگر خوب نشدی باید تست بدی و به افراد خانواده هم گفت باید تو خونه ماسک بزنن
  خلاصه از استرس من شب ها خواب نداشتم تا اینکه یکی از دوستان به من پیشنهاد روغن بنفشه را داد شب ها و روز ها یک قطره داخل بینی ام میریختم
  طی دو روز کاملا خوب شدم و حس بویایی ام عین قبل شده
  دوستان من وقتی حس بویایی را از دست دادم بینی ام به شدت خشک شده بود و تمام علایم فوق برای استشاق بوی الکل بود که صد در صد مطمئنم متانول بوده
  دوستان دقت کنید حتی یک نفر تو خود چین گزارش نکرده که این مشکل را داشته ولی من هر کس را می بینم که این مشکل را داشته در اثر استفاده زیاد الکل و مواد ضد عفونی بوده
  اصلا نگران نباشید
  دوستان یکم دارچین و عسل مخلوط کنند و ۱۰ دقیقه روی زبونتون بگذارید
  دایما اب نمک قرقره کنید و بینی تا را با آن بشویید دست کم روزی ۳ مرتبه
  حتما دم کرده زنجبیل مصرف کنید روزی ۱ لیوان
  بوئیدن قهوه هم خیلی می تونه موثر باشه
  بخور بدون اکالیبتوس هم موثره (اکالیپتوسی که من می بوییدم باعث شده بود جوانه های بویایی ام خشک بشن ۹
  و در اخر روغن بنفشه که برای من طی دو روز بعد از یک هفته از بین رفتن حس بویایی معجزه کرد
  و از همه مهم تر استرس و استرس و استرس هست تا می تونید استرس را از خودتون دور کنید و از اخبار کرونا دوری کنید
  من برای کنترل استرس هم از دکتر کمک خواستم که بهم پوکساید را داد و مصرف می کنم چون واقعا استرس مساله مهمیه
  یه چیز دیگه هم بگم
  فقط غیر ممکن غیر ممکنه اینکه می گن دیگه حس بویایی بر نمیگرده دروغه
  هیچ بیماری تو جهان وجود نداره که نشه درمانش کرد خیالتون راحت راحت راحت باشه

 146. من از دو روز پیش که بویاییمو از دست دادم مسیر تنفسی داخل بینیم خیلی خشک شده عطسه هم نمیتونم بکنم !آیا بقیه هم این علائم رو دارن؟کسانیکه درمان شدن لطفا تجربه خودشون رو بگن
  آیا مسدود شدن مجرای اشکی به بینی دارید؟وقتی گریه میکنم اشک داخل بینی نمیاد شما هم اینطور هستید؟

 147. سلام .منم صبح ۲۳اسفندبا بدن درد وبیحالی وکوفتگی ازخواب بیدارشدم ،تادوسه روزاینطوربودم بعدش بهترشدم ولی فهمیدم بویایی وچشایی ندارم ..بعدازدوهفته چشاییم بهترشده امابوییاییم صفرمونده…بااینکه نمیدونستم چرااینطوری شدم تایه هفته خونه موندم…ولی بعدخونه مادرم هم رفتم ..تاالان که اطرافیانم موردمشکوکی نداشتن وسالم هستن ..فقط نمیدونم منم مبتلابه کرونابودم یانه ..هنوزم هیچ بویی نمیفهمم

 148. سلام. دوهفته پیش بابدن دردوکوفتگی ازخواب بیدارشدم ..چندروزبعدش بهترشدم امافهمیدم حس بویایی وچشاییموازدست دادم..یک هفته ای توخونه موندم امابعدش خونه مادرم رفتم..الان چشاییم خوبه امابویاییم تغییرنکرده ..اطرافیانمم تاالان سالم بودن خداروشکر..نمیدونم منم مبتلابه کرونابودم یانه چون علائم دیگه ای نداشتم

 149. سلام .منم صبح ۲۳اسفندبا بدن درد وبیحالی وکوفتگی ازخواب بیدارشدم ،تادوسه روزاینطوربودم بعدش بهترشدم ولی فهمیدم بویایی وچشایی ندارم ..بعدازدوهفته چشاییم بهترشده امابوییاییم صفرمونده…بااینکه نمیدونستم چرااینطوری شدم تایه هفته خونه موندم…ولی بعدخونه مادرم هم رفتم ..تاالان که اطرافیانم موردمشکوکی نداشتن وسالم هستن ..فقط نمیدونم منم مبتلابه کرونابودم یانه ..هنوزم هیچ بویی نمیفهمم

 150. منم اوایل اسفند ماه قبل از اینکه تلویزیون اعلام کنه که از وایتکس استفاده کنید علائم سرماخوردگی رو داشتم سردرد وآبریزش بینی همراه باتب چند روزه وخستگی بعدش به مدت ده روز کاهش اشتها واز دست دادن حس بویایی وچشایی حس خیلی بدیه برای اولین باره دچار از دست دادن حس بویایی وچشایی شدم ولی بازم رعایت میکنم چون هنوز یه مرجع رسمی اعلام نکرده که این حتما کروناست

 151. من هم سه هفته پیش طی یک سرماخوردگی و بدون علائم کرونا بویاییم رو از دست داده بودم. این روشها که نام میبرم کمک کرد خیلی بهتر بشه و تا حدی برگرده ولی هنوز مثل قبل نشدم
  ۱. دمنوش پونه کوهی و آویشن خوبه برای برگشتن بویایی. هم بخور بدین و هم بخورین.
  ۲. بو‌ کردن عمیق قهوه، پنیر، پوست پرتغال و یک حبه سیر تازه له شده
  ۳. در آب دو سه حبه سیر بندازید و بجوشانید و بخور دهید
  ۴. شستشوی بینی و گلو با آب نمک رقیق شده یا سرم شستشو
  ۵. خوردن چیزهایی که بزاق رو تحریک میکنه مثل ترشک و لواشک و لیمو ترش و …
  من به شخصه طبق تجویز دکتر اول قرص مونته لوکاست و بعد چند شب لوراتادین مصرف کردم ولی به کسی توصیه نمیکنم چون حتما باید با تجویز دکتر باشه و بسته به نوع سرماخوردگی و سابقه حساسیت در افراد متفاوت هست.

 152. سلام .منم امروز صبح بوی خیلی بد ی روحس کردم‌ فکر کردم بوی غذاست .ولی متاسفانه اینطور نیست من هر چیزی رو بو میکنم بدترین بوهه برام .همه بوها یه جورن حالم خیلی بده .داستان چیه که همه بوها برام یجوره .

 153. سلام
  من۲۰ روزپیش تاالان حس بویایی وچشایی خودمو کاملا از دست دادم هیچی نمی فهمم خیلی نگران هستم که کرونا نباشه از خونوادم میترسم بخاطر خودم اصلا ولی از شوینده ها زیاداستفاده کردم واسه مغازه

 154. سلام. فقط راه حلش بخور گرم اکالیپتوس به صورت مداوم میباشد, کندر و اسپند مناسب میباشد. نگران نباشید برمیگیرده حس بویایی و چشایی.

 155. سلام من حدودا یه هفته پیش بیماریم با تب و لرز خفیف شروع شد که تا چند روز بعدش تعریق زیاد بدن رو داشتم . الانم که کلا حس بویایی و چشایی رو از دست دادم طوری که بوی دود رو حس نمیکنم و حتی مزه و بوی سیر رو هم حس نمیکنم.و گهگاهی حالت تهوع و سردرد رو دارم

 156. سلام کسایی ک اینجوری شدن زینک مصرف کنن و اسپری کورتون دار من چهار روزه این کارو میکنم حس بویاییم چشاییم قوی تر شده

  1. دوست عزیز مصرف داروهای کورتونی و زینک اصلا بدون نظر پزشک توصیه نمیشه. ممکنه اثر خوبی که گذاشته موقتی باشه و بعدا عوارضی داشته باشه.

 157. با سلام خدمت دوستان عزیز من و همسرم هم دقیقا چهار روزه حس بویایی و تا حدودی چشایی خودمون رو از دست دادیم. ولی زیاد نگران نیستم چون خیلیها اینطوری شدن . احتمال داره یه ویروس جدید یا مثلا چیزی توی هوا پخش کردن که این عوارضش میتونه باشه … یا مثلا مواد ضد عفونی ناسالم در سطح شهرها بکار بردن که خیلیها گرفتار این موضوع شدن…به هر حال استرس نداشته باشید و با آرامش مایعات زیاد مصرف کنید ان شا اله که ابن مسئله به زودی حل میشه …

 158. سلام دوستان گرامی من هم ۲۰ اسفند تب کردم همراه با بدن درد بعد چند روز به کل حس بویایی و چشاییم از دست دادم به مدت ۱۰ روز ولی با مصرف زینک و تمرین بویایی قهوه، نعنا بویاییم به مقدار ۵۰ درصد بازیابی شد.اوایل بسیار ناراحت و نگران بودم ولی فهمیدم جای نگرانی نیست و بعد یک مدت خود به خود خوب میشه.

 159. منم تقریبا چند روز قبل از سال نو کلیه درد داشتم وعرق سرد میکردم حالا حدود ۵ روزه که حس بویایی و از دست دادم وکلا مزه غذاها رو متوجه نمیشم موندم چمه یعنی کرونا دارم ؟

 160. سلام،امروز جمعه هشتم فروردین
  از دیروز سر درد،سر گیجه،یکم تب و لرز خفیف،یکم بدن درد داشتم،پشت چشمام و شقیقه سرم درد داشتم،خیلی کم آبریزش بینی،گلو درد و سرفه اصلا نداشتم و ندارم،
  امروز این روند ادامه داشت علاوه بر اینها امروز حس بویایی کاملا از دست دادم،حس چشایی در حد ده درصد دارم
  قرص استامینوفن استفاده کردم اروم تر شدم
  ده روزه هیجا نرفتم و مهمونی و ارتباط با دیگران نداشتم فقط خرید خونه در حد اضطراری اما متاسفانه بازم اینجوری شد
  خودم رو تو خونه واسه ده روز قرنطینه میکنم ببینم چی میشه
  به امید سلامتی واسه همه مردم ایران و جهان

 161. سلام عزیزان من یک ماه حس بویایی و چشایی رو همزمان از دست دادم مشاوره ۴۰۳۰ که مخصوص پیگیری سوالات کرونا است به من گفت بخور سرکه سیب بدم بعد از چند روز انشاا… رفع میشه فعلا امشب شروع کردم تا ببینم چی میشه امیدوارم بر گرده

 162. سلام من حدود ده روز بوبایی خود را از دست دادم تا اون موقع هم اطلاعی از ارتباط این مشکل با کرونا نداشتم تنها مشکل بویایی و گرفتگی صدا داشتم بنده تنها کاری که کردم تحریک حس بویایی با انواع مواد معطر از قبیل عطر قهوه دارچین و غیره نمودم که به آرامی حس بویایی من برگشت در اواخر حس بویایی من قطع و وصل میشد مخصوصا وقتی که دراز میکشیدم یا بینی خود را با با نمک قرقره میکردم قطع میشد و بعد از دقایقی دوباره حس برمیگشت ولی الان دیگه ای مشکل را ندارم

 163. سلام
  من هم از سوم اسفندبا احساس لرز و کمردرد وپادرد توخونه بستری شدم که سردرد ،تب خفیف وعلائم گوارشی بهش اضافه شد از روز چهارم بیماری هم بویایی وچشاییمو از دست دادم البته فقط چهارمزه اصلی رو تشخیص میدم الآن یک ماه گذشته حال عمومیم بهتر شده ولی بویایی و چشاییم بر نگشته البته توی رشت از بهمن ماه بعضی از همکاران میگفتن این اتفاق براشون افتاده من بارها وبارها تو سرما خوردگیها ازبین رفتن حس بویایی رو تجربه کرده بودم ولی زود بر میگشت اینبار خیلی نگرانم چون حتی بوی بخور اکالیپتوس رو هم حس نمیکنم

 164. سلام من ابتدای بهمن علائمی شبیه به انفولانزا تب ولرز بدن درد عرق ریزی داشتم وبا خیلی ها در ارتباط بودم ولی نکته ای که هست اینکه من از همون زمان تا به الان مزه هارو خوب نمیفهمم حدود ۴۰ روزی از اون زمان میگذره، ولی الان بعضی اوقات سر درد دارم ممنون میشم کمکم کنید

 165. منم حس بویایی و چشایی رو از دست دادم میخواستم بپرسم سشوار میتونه دلیلش باشه چون دقیقا بعد از اون این جوری شد

 166. من هم حس بویایی و چشاییمو برای چند روز کامل از دست دادم ولی با استفاده از سرم شستشو محیط بینی رو شستشو دادم و با مصرف قرص زینک تا حدودی رو به بهبودی رفتم….

 167. سلام دوستان نوشتهای که گذاشتین خوندم منم سرما خوردم وحس بویایی وچشایم را از دست دادم وخاستم حس بویاییم را برگردونم سراق ادویه جات رفتم وبا بو کردن انها الان حس بویاییم بهتر شده به شما هم پیشنهاد میکنم موفق میشید تمرکز کنید جواب میده یا حق

 168. سلام دوستان نوشتهای که گذاشتین خوندم منم سرما خوردم وحس بویایی وچشایم را از دست دادم وخاستم حس بویاییم را برگردونم سراق ادویه جات رفتم وبا بو کردن انها الان حس بویاییم بهتر شده به شما هم پیشنهاد میکنم موفق میشید تمرکز کنید جواب میده یا حق

 169. من دوم‌ اسفند نیم روز تب داشتم و ازفرداش دو روز ماهیچه های پشت بدنم شدیدا درد گرفت و بعداز دو روز کلا دردها خوب شدنداما تا ۵ روز اصلا اشتها نداشتم و چشم و حلقم شدیدا خشک بود و به مدت ۱۴ روز حس بویایی نداشتم اما بعداز ۱۴ روز کاملا حس بویاییم برگشت

 170. من دوم‌ اسفند نیم روز تب داشتم و ازفرداش دو روز ماهیچه های پشت بدنم شدیدا درد گرفت و بعداز دو روز کلا دردها خوب شدنداما تا ۵ روز اصلا اشتها نداشتم و چشم و حلقم شدیدا خشک بود و به مدت ۱۴ روز حس بویایی نداشتم اما بعداز ۱۴ روز کاملا حس بویاییم برگشت و ساکن رشت هستم و هیچ گونه سرماخوردگی و سرفه نداشتم و فقط چند روز اول شروع بیماری فقط حس میکردم که بینی ام کیپه اما به راحتی از بینی نفس میکشیدم

 171. سلام
  دوستان من مشکلم عجیب تر از همه ی شماست
  من چند روزه بویاییم اختلال پیدا کرده یعنی هر چیزی که بو میکنم بوی گندیده میشنوم ، یه بویی مثل تخم مرغ آبپز گندیده
  خیلی دارم اذیت میشم نفس عمیقم میکشم بوی گندیده میاد
  کسی تجربه مشابه من داره ؟؟
  لطفا راهنمایی کنید

 172. سلام من هم از اوایل اسفند سرما خوردم وبعد ازچند روز حس بویای رااز دست دادم ووقتی دستم به بینیم می خورد حس میکردم چیزی داخل ان گیر کرده تا یه روز حین کار یه وسیله تیز به روی بینی من برخورد کرد وباعث زخم شدن وخون ریزی روی بینی من شد وباکمال تعجب من همان لحظه متوجه که دیگه بو ها را حس میکنم

 173. سلام منم سه شنبه بینیم کیپ شد وخیلی سر دردشدم که انگار تب تو سرم بودبعدش به مرور زمان حس بویای ام وچشای ام کم شد فقط چشای ام شوری وتیزی وترشی رامی فهمم،د بچه دارم یکی بچه ام یک سال وده ماهشه اون یکی هم ۷ساله نگران اونا هستم که اونا اینجور نشن لطفا راهنمایی کنید ممنون

 174. سلام من از شروع ابتلا به بیماری کرونا حدودا ۲۵ روز میگذره اما حس بویایی و چشایی ندارم.تو یه مقاله خارجی خوندم شاید موقت و شاید داءمی باشه اما درمان پبشنهادی را میخواستم تشکر

 175. سلام من از شروع ابتلا به بیماری کرونا حدودا ۲۵ روز میگذره اما حس بویایی و چشایی ندارم.تو یه مقاله خارجی خوندم شاید موقت و شاید داءمی باشه اما درمان پبشنهادی را میخواستم تشکر

 176. سلام
  من بطور خیلی شانسی متوجه شدم که حس بویایی ندارم ، اول خندیدیم و همینطور همه چی رو تست کردیم عطر ، ادکلن و ….
  بعد رفتیم دکتر و تست کرونا دادیم ،

  متاسفانه جواب مثبت بود ، یعنی کرونا داریم

  بنظرم خیلی ها درگیر هستند ، گفتم که بدونید و الکی تو خیابون راه نیفتید ، من نمیدونم از کجا و چطور مبتلا شدم

 177. سلام
  من بطور خیلی شانسی متوجه شدم که حس بویایی ندارم ، اول خندیدیم و همینطور همه چی رو تست کردیم عطر ، ادکلن و ….
  بعد رفتیم دکتر و تست کرونا دادیم ،

  متاسفانه جواب مثبت بود ، یعنی کرونا داریم

  بنظرم خیلی ها درگیر هستند ، گفتم که بدونید و الکی تو خیابون راه نیفتید ، من نمیدونم از کجا و چطور مبتلا شدم

 178. سلام خدمت شما دوستان منم عین شماهستم دکتر رفتم و این مشکل واسم پیش اومد لطفا نترسید این هیچ کدوم از عوامل ویروس هارو نداره لطفا اگ هرکسی این مشکل رو داره از استرس یا عصبی شدن پرهیز کنه فقط فقط بهش فکرنکنین اصلا فکر کنین هیچ اتفاقی نیفتاده اگ واقعا میخواین خوب بشین این چیزای ک گفتم رعایت کنین ممنون

 179. باسلام خدمت دوستان …بنده ام این مشکل رو از ۲۴اسفند پیدا کردم…الان از ۸فروردین تقریبا ۴۵%بویایی ام برگشته
  اصلا نگران نباشید توآنفولانزای فصلی هم چنین چیزی بوده
  فقط خواب خوب استراحت دوری از استرس …..دکتر به من گفت نگران نباش قابل برگشته….بنده از اون روز شستشوی بینی باسرم…قرقره آب نمک ..ودمنوش بادرنجبویه استفاده کردم خوب بوده…ولی کلا عزیزان ناراحت نباشید …بویایی قابل برگشت هست….خوبه که همگی بابت نعمت هاییکه خدا به ما داده وما غافل بودیم والان متوجه آن هستیم بار دیگه خدا رو شکر کنیم

 180. باسلام خدمت دوستان …بنده ام این مشکل رو از ۲۴اسفند پیدا کردم…الان از ۸فروردین تقریبا ۴۵%بویایی ام برگشته
  اصلا نگران نباشید توآنفولانزای فصلی هم چنین چیزی بوده
  فقط خواب خوب استراحت دوری از استرس …..دکتر به من گفت نگران نباش قابل برگشته….بنده از اون روز شستشوی بینی باسرم…قرقره آب نمک ..ودمنوش بادرنجبویه استفاده کردم خوب بوده…ولی کلا عزیزان ناراحت نباشید …بویایی قابل برگشت هست….خوبه که همگی بابت نعمت هاییکه خدا به ما داده وما غافل بودیم والان متوجه آن هستیم بار دیگه خدا رو شکر کنیم

 181. با توجه به این مطلب و اینکه در ابتدا کارشناسا میگفتن کرونا ریه رو درگیر میکنه دو حالت وجود داره یا اینکه ویروس جهش پیدا کرده یا اینکه تحقیقات قبلی با توجه به داده آماری کم قابل استناد نبوده من خودم این شرایطو تجربه کردم این ویروس سیستم سینوسی رو هم درگیر میکنه و مثل اینکه ماندگاریش بیشتر از شرایطیه ریه رو درگیر میکنه اما تا از بدن خارج بشه زمان میبره ولی تا الان کسی رو ندیدم بعد از اینکه سیستم عصب بویاییش درگیر بشه کارش به بیمارستان بکشه نگران نباشید و با آگاهی و آرامش زندگی کنید سبک زندگی بعد از کرونا خیلی امیدوار کننده خواهد بود

 182. من ۳ ردز سر درد شدید داشتم.طوری که همراه با سرگیجه بود.یکمم تب داشتم روز چهارم خوب شدم اما حدود ۱۰ ردزه حس بویایی و چشاییمو از دست دادم هنوزم تو گلوم حس گرفتگی دارم آیا کرونا داشتم و آیا احتمال داره هتوزم ناقل این بیماری باشم؟

 183. سلام من اواخر اسفند سرما خوردم به دکتر مراجعه کردم گفت آنفلانزاس درصورتی که تمام علائم کرونا رو داشتم مدت بیماریم ۱۰روز طول کشید تب شدید تنگی نفس خفیف لرز و غیره
  الان یه هفتس که کاملا خوب شدم ولی طعم و بو غذا رو اصلا حس نمیکنم خودم بر این باورم که گذراس ولی دلم شور افتاده
  یه چیزیم که حس من بشدت بوییایی بالایی داشتم ولی الان واقعا دارم اذیت میشم

 184. من ودخترم از اول فروردین حس بویایی وچشایی نداریم بی اشتها شدم وهمش میخوابم یکم گلو درد خفیف داشتم که سرما خوردگی خوردم خوب شدم نمیدونم کرونایه یا نه از خونه بیرون نرفتیم ولی با افراد خونه در تماس بودیم

 185. سلام منم یه ماهه درگیر این قضیه هستم حس بویایی م از بین رفته بود تا چند روز پیش داشت خوب میشد که ظهر بادمجون خوردم و یکمی هم به لباسم عطر زدم دوباره همون جوری شده بودم بازم الان دارم رو به بهبود میرم جای هیچ نگرانی نیست فقط سرخ کردنی نخورید و از بوهای تند و زننده دوری کنید

 186. سلام من یه هفتس ک حس بویایی چشاییمو‌از دست دادم خیلی نگرانم و خیلی اعصابم داغونه بهترین غذا واسم هیچه اصلا هرغذایی رو بو میکنم بو گند میده ن بوی عطر میفهمم و ن بوی قهوه توروخدا هرکی ک خوب شده بیاد اینجا بگه تا ما از نگرانی در بیاییم واقعا خیلی سخته هیچی نمیتونم بخورم همه چی بی مزه بی بو اه اه این چه وضعشه دکترا هم هیچی نمیدونن دکتر هم رفتم کپسول چرک خشک کن داد و شربت دیفن هدرامین داد تست کرونا هم دادم خداروشکر چیزی نبود کرونا نداشتم … خدایا خودت ب ما کمک کن

 187. من دو هفته هست بویایی و چشایی رو از دست دادم ..ولی شیرینی و ترشی و تلخی رو می فهمم ..ولی طم رو نمیفهمم‌.مثلا پرتقال می خورم شیرینیش رو می فهمم ولی طمش رو نمیفهمم

 188. سلام به نظر من این کاهش حس بویایی نمیتونه کاملا به موضوع کرونا ربط داشته باشه ، من رفتم دکتر معاینه کرد و گفت هیچ مشکلی نداری اکسیژن خونتم بالاست ۲ احتمال داره یکی مصرف شوینده ها و وایتکس و دیگری حساسیت فصلی ، گفت تو خونه باش و مصرف مایعات تو زیاد کن و گرمیجات زیاد مصرف کن تا سیستم ایمنی بدنت قوی باشه ، من نظرات اکثرتونو خوندم به نظر من این حجم از از خود باختگی بیشتر از کرونا خطرناکه ، باید بدونید شما هیچکدوم از سه علت و علائم اصلی رو ندارید فقط یه کاهش حس بویایی که اونم هنوز هیچ پزشکی تاییدش نکرده
  نگران نباشید و فقط تو خونتون بمونید و تا میتونید پروتئین و ویتامین و البته مایعات خوب استفاده کنید و برای اطمینان رعایت فاصله قانونی با اعضای خانواده رو داشته باشید
  چیزی نیست نگران نباشید

 189. سلام من حدود بیست روزه حس بویایی ندارم کاش یک راه درمانی پیدا بشه

  سلام من حدود بیست روزه حس بویایی ندارم کاش یک راه درمانی پیدا بشه

 190. سلام. منم ۱۰ روزه حس بویایی و چشایی ندارم. تودرو خدااا کسانی ک‌این مشکل رو داشتن و خوب شدن. بگن ک چیکار کردن

 191. سلام
  سال نو همگی مبارک
  لطفا اصلا نترسید من هم به مدت ١ هفته بویایی و به دنبال ان چشاییمو از دست دادم با یکم حالت سرما خوردگی و لرز ر سرفه
  به دکتر زنگ زدم گفتن به خاطر استفاده از مواد شوینده هست ، اون موقع کسی زیاد نمیدونست کرونا این علائم را داره و منم چون نمیدونستم نترسیدم ولی دکتر به من گفت اب نمک رقیق قرقره کنم و اب فراااوان و اب میوه خوردم و خوب شدم ، لطفا اصلا نترسید الان از قبل هم حس بویاییم قویتر شده ، اگر سوالی داشتید بپرسید من با کمال میل راهنماییتون میکنم

 192. باسلام
  منم بدون هیچ زمینه بیماری از اوایل اسفند حس بویایی و چشایی رو همزمان و به طور کامل از دست دادم و خیلی نگران بودم که از علاعم کرونا باشه از اوایل فروردین بدون مصرف دارو حسامو بدست آوردم و الانم مشکلی ندارم خداروشکر تو این مدت هم از ماسک و دستکش استفاده کردم و با اعضای خانواده فاصلم رو حفظ کردم و اگر هم کرونا بوده باشه برای اطرافیانم مشکلی پیش نیومده وگرنه تا حالا حتما مشخص میشد

 193. سلام منم بعد ۸ روز تازه امروز کمی بویاییم رو بدست اوردم ولی چشایی کم تا میتونید دمتوش اویشن .،پونه،دارچین وزنجبیل استفاده کنید زعفران ،نعنا،مرزنجوش رو حتما بو کنید وبینی خود رو با روغن زیتون و روغن سیاه دانه چرب کنید بخور گرم هم خیلی تاثیر داره البته بعدش بینیتان رو شستشو دهید

 194. سلام من هم حس بویایی و چشایی خودمو از دست داده بودم اولش خیلی استرس گرفتم اما الان بعد گذشت ۱۱ روز خیلی بهتر شدم هم حس چشایم هم حس بویایم برگشت

 195. سلام من هم حس بویایی و چشایی خودمو از دست داده بودم اولش خیلی استرس گرفتم اما الان بعد گذشت ۱۱ روز خیلی بهتر شدم هم حس چشایم هم حس بویایم برگشت

 196. سلام من هم به همراه همسر و پسرم ۲۰ روز پیش دچار علائم سرماخوردگی شدیم من و پسرم خیلی زود خوب شدیم ولی تب همسرم قطع نمی شد دو سه روز بعد از بهبودی من و پسرم حس بویایی ما از بین رفت ولی همسرم همچین مشکلی نداشت فقط تبش قطع نمی شد دکتر رفتیم تستی که از همسرم گرفتن گفتن کروناست به همسرم دارو دادن و خوب شد کاملا و حس بویایی من و پسرم هم کم کم برگشت الان تقریبا ۸۰ درصد حس بویاییمون برگشته و من مطمئن هستم من و پسرم هم از همسرم کرونا گرفتیم چون تمام علائم رو به صورت ضعیفتر داشتیم

 197. سلام من نزدیک چند روزه حس بویاییم رو از دست دادم بینیم هم گرفته اما سرماخوردگی ندارم علائم دیگه هم ندارم تقریبا سه هفته پیش سرماخوردگی داشتم

 198. سلام منم دقیقا الان بیست روزی هست که حس چشایی و بویایی رو کامل از دست دادم وتازه یکهفته است خیلی کم بعضی بوها و مزه ها رو میفهمم با اینکه حس بویایی و چشایی خیلی خیلی قوی داشتم الان خیلی داره بهم سخت میگذره وقتی فکرشو میکنم چه نعمتی داشتم و ناشکری کردم خیلی بد بخدا کاش حس های همگی برگرده البته امیدوارم چون حتی فکر اینکه حس ها برنگرده باعث جنون میشه

 199. سلام دوستان عزیزم منم بد از سرماخوردگی بدن درد داشتم آمپول زدم خوب شدم….بدزویایی و چشایی از دست دادم و بد یه هفته رفتن سی تی دادم‌ ریه ها سالم بودن ….ولی هنوز بویایی چشایی ندارم….و میگن یه ماه طول می کشه تا برگرده….واقعا حس خیلی بد یه…

 200. سلام.منم دو روز تب داشتم و بعدش خوب شدم ولی بعدش حس بویایی و چشایی رو از دست دادم.دکتر رفتم تست خون دادم ولی گفتن مشکلی نداری .ولی همچنان هیچ بو و مزه ای رو حس نمیکنم.

 201. سلام من دو هفته قبل از عید تب و بدن درد و بی حالی داشتم ولی سرفه و عطسه نداشتم و زیاد عرق می کردم ریه و مجرای تنفسی من هم حالت سوزش داشت رفتم دکتر عمومی گفت احتمالا آنفولاتزا گرفتی و کرونا نیست و یه سری دارو بهم داد دو سه روزی گذشت و حالم بهتر شد ولی هنوز ضعف و بی حالی داشتم و به یکباره حس بویایی و چشایی رو کامل از دست دادم و در این مدت خودم رو یه گوشه خونه قرنطینه کردم تا همسر و بچم ازم نگیرن.فکر می کنم استفاده زیاد از وایتکس و الکل باعث آسیب رسیدن به ریه شده بود و بعضی اوقات که به پشت میخوابیدم یا به چپ و راست احساس می کردم سینم سنگین شده.شکر خدا تا روز عید تمام مشکلاتم حل شد.ولی الان که ۱۳ فروردین هست بازم از بوی الکل و وایتکس به هم خورده که بازم یه کم احساس سنگینی سینه رو دارم. خلاصه نمیدونم کرونا بود یا آنفولاتزا هر چی بود فعلا برطرف شده.

 202. من دوهفته پیش تست کرونا مادرم مثبت شد منم همزمان سرماخوردگی شدید با تمام علایم کرونا رو داشتم و از اون موقع حس بویایی رو از دست دادم ولی مادرم حس بویاییش رو داره

 203. سلام تو خانواده ما هم ۵ نفر بویایی و چشایی شون رو از دست داده بودن و هیچ کدوم علایم بیماری نداشتن و از روز پدر این قضیه شروع شد و حدود ۱۰ روز بعد همه شون خوب شدن. این خیلی برام عجیب بود.

 204. سلام
  به همه،منم حس بویایمو یک هفته است از دست دادم به لطف خدا به مشورت یک دکتر قرار شد روزی سه مرتبه بینی خودمو با آب نمک بشورم به این صورت که آب نمک تا نیمه بالا بره دوباره برگرده یعنی توی آب نمک نفس بکشم بعد با فشار بدم بیرون وبینیمو بشورم،وهمینطور قرقره آب نمک حتما انجام بدین مخصوصا بعد از خواب صبحگاهی. حتما انجام بدین انشاا… خوب میشین و اصلا از کرونا نترسین و موارد در مورد کرونا را همچنان رعایت کنین

 205. هر کی هر چی میگه شما میگی جای نگرانی نیست این چه راهکاریه!!!
  ملت نگرانن خب
  سرما خوردگی همه داشتیم و میدونیم کمی قدرت بویایی وچشایی ضعیف میشه
  من بیشتر از ۲ هفته این مشکل رو دارم
  چطور نگران نباشم
  بگو ما در حدتوان مطلب گذاشتیم واطلاعت بیشتری ندارم تمام
  نگران نباشید رو ۳۰ بار گفتی
  چطور دوتا حس رو از دست بدی و نگران نباشی

 206. سلام من هم ۱۵ روز هست حس بویایی وچشایی خود را از دست دادم خیلی نگرانم نکنه گرونا داشته باشه تازه امروز خیلی کم بویایی رو بدست اوردم ای خدا جونم داره بالامیاد

 207. سلام من ۵روزپیش حس بویاییم روازدست دادم البته یک هفته ازشوینده استفاده کردم بعد دیدم که توواتساپ نوشته روزی ۳مرتبه بالا کتری درحال جوش برید وازگلو ۱۰ مرتبه وازبینی ۱۰ مرتبه بخارداغ رو درون بینی وگلو بکنید منم ازترس کرونااینکارروکردم که روز چهارم حس بویاییم روازدست دادم گلوم احساس زخمی میکنم نمیدونم براثراینه یاکروناست؟

 208. سلام
  از علائم خفیف کرونا از دست دادن بویایی و چشایی هست
  در طول ۱۴ روز برمیگرده
  فقط چون خفیف هست و علائم دیگه ای نداره لطفا افرادی که فقط این مشکل و دارن برن قرنطینه

 209. سلام منم از۲۵ اسفند اینجورشدم چندتاعطسه کردم صبحش فهمیدم حس بویایی ندارم کمی سردرد همراه بابی حالی بود بعدازچندروز توز پشتم درد شدیدی داشت ازقسمت قفسه سینه به طوری که نمیتونستم تکیه بدم شبه باروغن زیتون چرب میکردم وپلاستیک روش میبستم کم کم خوب شد ولی هنوز سردرددارم وحس بویایی هم ندارم اصلابا موادضدعفونی کننده سروکارنداشتم

 210. با سلام خدمت شما دوستان من هم حدود دو هفته میشه که حس بویایی و چشایی ندارم اصلا واینکه علایمی مثل قلب درد داشتم و کمی بدن درد که با مرور زمان خوب شد ولی حس بویایی و چشایی خوب نشد تا اینکه خیلی خیلی تمرین بویایی کردم قهوه زیاد بو کردم و بخور اویشن عالی هست واینکه زینک مصرف کنید و شبها یک لیوان خاکستر و عسل و زعفران بسیار مفید است من امروز یعنی همین الان که این متن را می نویسم برای شما حس بویایی برگشت خیلی خوشحال شدم و خداروشکر شکر کردم عزیزان نگران نباشید استرس دور کنید خداروشکر که کرونا هم اگر بود خفیف بود به امید سلامتی همه.

 211. منم حدود یکماهه حس بینایی و چشاییمو از دست دادم این موضوع برمیگرده به اون اوایل که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده بود البته همونروز تست دادم منفی بود یه سری دارو واسه سرفه و سرماخوردگیم تجویز شد ولی هنوز اثری از بهبود بویایی و چشاییم نداشتم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه واقعا خیلی بده 😔

 212. سلام دقیقا ۲۲ روزه حس بویایی ندارم. اول کمی لرز و درد قفسه سینه و سرفه خشک داشتم بعد بویاییم دچار مشکل شد. دکتر رفتم چون بدنم سرحال بود و تنگی نفس نداشتم گفت اینم یک ویروسه ولی کرونا نیست. اما فکر کنم همون کرونای خفیف بوده الان باید چی کار کنم که بویاییم برگرده؟

 213. سلام دقیقا ۲۲ روزه حس بویایی ندارم. اول کمی لرز و درد قفسه سینه و سرفه خشک داشتم بعد بویاییم دچار مشکل شد. دکتر رفتم چون بدنم سرحال بود و تنگی نفس نداشتم گفت اینم یک ویروسه ولی کرونا نیست. اما فکر کنم همون کرونای خفیف بوده الان باید چی کار کنم که بویاییم برگرده؟

 214. منم همسرم ۱۰روزه که بیمارستان بستریه،تست کروناش مثبت شده،فردای بستریش من و پسرم آزمایش خون دادیم،برای من مشکوک بود اسکن ریه دادم گفتن منفیه،ولی ممکن ناقل بی علامت باشی،از دو شب پیش سرما خوردم سر درد گرفتم،حالت گر گرفتگی و تعریق دارم از فردا صبحش هم حس بویایی و چشاییم از بین رفته بود،دمنوش گل بنفشه و عناب وآویشن و پونه خیلی استفاده کردم سر دردم خوب شده ولی بویایی و چشایی ندارم،در کانال دکتر خیر اندیش دیدم که گفتن برای بر گرداندن حس بویایی شربت غلیظ عسل درست کنید هر یک شب در میان در یکی از سوراخ‌های بینی بفرستید تا ۱۴روز خوب میشود،امروز این کار رو شروع کردم امیدوارم جواب بده

 215. سلام من چند پیش سر درد بسیار شدیدی داشتم و بعد از اون روز حس بویاییم به طور کامل از بین رفته حس چشاییم هم خیلی ضعیف شده فقط تلخی و شوری رو میفهمم و توی گلوم هم خلط دارم علائم دیگه ای ندارم خیلی نگرانم از چی میتونه باشه

 216. سلام منم حدوده ۷ روزی میشه که کلا حس بویایی و چشایمو از دست دادم تنگی نفسم دارم چیکار کنم😪😪😪

 217. سلام عزیزان میشه سوال منو جواب بدین؟ یکی جوابمو بده منم مثل همه شما حس شامه ندارم واقعا نمیدونم جی بگم تو بینی من انگار اتیش روشنه مخاط بینی من از بین رفته راهنمایی کنید لطفا

 218. سلام من هم ۲۸ اسفند حس بویایی خودم از دست دادم و با تمرین بو‌کردن و خوردن مواد توصیه شده در سایت و همچنین بخور آب و مایعات گرم و توسل به اهلبیت حس بویاییم برگشت و الان کاملا خوب خوب شدم که خدا را شکر میکنم و واقعا الان میفهم که چه نعمتی را خدا به ما داده و قدر دان این نعمت نبودیم .خدا را شکر .به امید سلامتی همه بیماران

 219. سلام منم هفته پیش جوهرنمک ووایتکس استفاده کردم اولش گلوم یجوری شده بودخوب شدبعدش بینیم گرفته شدالان بینیمم خوب شده نه تب داشتم چندروزه نه سرفه نه بدن دردولی الان ۳روزه بویایی وچشایی ازدست دادم خیلی میترسم

 220. سلام دوستان منم روز چهارده فروردین عطسه و سرفه میکردم فقط ی روز بود شبش دوش گرفتم صبحش یکم احساس لرز داشتم رفتم نشستم زیر دوش آب گرم ۲۰ دیقه موندم چند ساعت بعدش حالم خوب بود
  ولی فردای اون روز سردرد گرفتم که همسرم همون موقع شروع به سرفه کرد حالش بد شد سردرد هم گرفت حس بویایی و چشاییش هم از دست داد بردمش دکتر سرم زدن حالش بهتر شد ولی چشایی و بویایی نداره خود منم از دیروز بعد همسرم حس بویایی و چشاییمو از دست دادم تا دیشب هم مزه غذارو میفهمیدم هم بو ولی امروز هیچی نمیفهمم
  سردرد من بیشتر مربوط میشد به چشام چشمامو میچرخوندم چپ و راست انگار حدقه چشام درد میکرد الان دردش کاملا خوب شده ولی صبح متوجه شدم هیچ بویی حس نمیکنم مزه غذارو هم نمیفهمم
  تنها مزه ای که میفهمم مزه شکر و نمک

 221. سلام من هم یک سرما خوردگی جزئی داشتم خوب شداماازاول عید حس بویاییم پریده ومتوجه هیچ بویی نمیشوم

 222. سلام من روز یکم فرودین متوجه شدم که هیچ بویی رو حس نمیکنم و الان هم همینطور هستم و هیچ کدوم از علائم ویروس کرونا رو ندارم
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنین چون چند جا خوندم که از دست دادن حس بویایی ممکنه به صورت دائمی باشه
  مچکر

 223. سلام. من ۱۵ فروردین بخاطر اینکه یکم کار سنگین انجام دادم عرق کردم. باد بهم خورد و بدن درد خفیفی گرفتم. یه شبه بدن دردم خوب شد. ولی علایمی مثل اینکه تاااازه میخوام سرما بخورم رو داشتم. سرم یه ذذذذره درد میکرد ولی بدن درد نداشتم و ندارم. قرص سرماخوردگی خوردم و استامینوفن. ولی از ۱۹_۲۰ فروردین اصلا هیییییچ مزه و بویی رو نمیفهمم. غذا خوردن برام خیلی مسخرس اصلا مزه غذارو نمیفهمم و فقط بخاطر اینکه ضعف نکنم شاید دو سه لقمه بخورم. آبریزش بینی ندارم ولی ته بینی احساس وجود مخاط میکنم. حالتم الان جوریه که انگار سرماخوردم و دارم خوب میشم. مخاط هنوز هست و هر از گاهی یکی دو تا عطسه هم میکنم.یعنی من باید الان همچنان قرنطینه باشم؟؟؟ خوب میشم یا باید برم بیمارستان؟؟؟

 224. وای من فکر کردم فقط من اینجوری شدم..😔😔الان یک هفته یهو اینجوری شدم.قبلش یکم بدن درد داشتمو سردرد و گلو درد دکتر رفتم تست دادم منفی بود😔اما از دوروز بعدش یهو نه بو نه مزه حس نمیکنم.
  من نمیدونستم میتونه علائم کرونا باشه و تو خونه با خانوادم بودم و همسرم.اما هیچکدوم هیچ علائمی ندارن خداروشکر…اگر من ناقل بودم پس به اوناهم میتونستم انتقال بدم !!!!

 225. من علایم سرماخوردگی مثل گلودرد و سردرد داشتم که احتمال میدادم سر دردم به خاطر سینوزیتم باشه،گلودرد شدیدم تقریبا ی هفته طول کشید،سر دردم همینطور و البته ت این دوره با اینکه تب نداشتم خیلی عرق میکردم و گاهگداری احساس تنگی نفس داشتم که چون از قبل زمینه تنگی نفس عصبی داشتم گفتم شاید به خاطر استرسم باشه ولی با ازبین رفتن همه این علایم متوجه شدم حس بویایی و چشاییمم کاملا از بین رفته،و حالا که چک میکنم میبینم کرونا گرفتم ولی دوستم که پزشک بیما ستان بودن و سامانه۱۹۰ هر دو گفتن جز با ازمایش نمیتونیم نظر بدیم

 226. سلام من دیروز چشاییمو امروزم بویاییمو از دست دادم آبریزش بینی و کمی سردرد داشتم که با مسکن رفع شده، زیاد حس سرماخوردگی ندارم چون اصلا بی حال نشدم میتونه سرماخوردگی ساده باشه؟

 227. لطفا بگیدچکارکنم حس بویاییم برگرده خیلی عصبی میشم وقتی هیچ حسی ندارم قبلا هم پرسیدم ولی نمیدونم چطورجواب میدین خواهش میکنم منوراهنمایی کنید

 228. من دو هفته بیشتره حس بویایی ندارم اصلا مواد شوینده استفاده نکردم هیچ نوع از علائم کرونا هم ندارم تا الان ک دوهفته میگذره سرما خوردم و بشدت قلبم درد میگیره اصلا استرس ندارم ولی اینکه پاسخهایی ک میدن منطقی نیست بیشتر آدمو اذیت میکنه کاش بیشتر از طریق رسانه ها در مورد این قضیه صحبت کنن تا حداقل از گمراهی بیاییم بیرون

 229. من دو هفته بیشتره حس بویایی ندارم اصلا مواد شوینده استفاده نکردم هیچ نوع از علائم کرونا هم ندارم تا الان ک دوهفته میگذره سرما خوردم و بشدت قلبم درد میگیره اصلا استرس ندارم ولی اینکه پاسخهایی ک میدن منطقی نیست بیشتر آدمو اذیت میکنه کاش بیشتر از طریق رسانه ها در مورد این قضیه صحبت کنن تا حداقل از گمراهی بیاییم بیرون

 230. سلام
  من چند روز بود بدن درد و سر درد شدید داشتم و الان هم حس بویایی و چشایی رو از دست دادم نمیدونم کروناست یا نه

 231. منم حدود یک ماه حس بویایمو از دست دادم ولی به نظرم سیستم ایمنی خودمون قوی باشه وکرونا را رد کردیم

 232. همسرمن ٢٠ اسفند علایم تب و لرز و کوفتگی داشت و دوروز بعد بهتر شد اما حس بویایی و چشاییشو از دست داد که تا الان که ٢۵ فروردین هست خوب نشده
  من ٣فروردین با علایم تب و بدن درد و سردرد و گلو درد مبتلا شدم که سه روز ادامه داشت وبعدش چشایی و بویاییمو از دست دادم
  اما الان کمی از حواسم برگشته کاری که من این مدت انجام دادم که همسرم انجام نداده
  غرغره اب نمک گلو و بینی بوده
  به علاوه ویتامین ب کمپلکس خوردم
  به نظرم این دومورد را اجرا کنید به امتحانش می ارزه

 233. سلام والا۱۰روزمیشه یه سرماخوردگی گرفتم اصلاحس بویایی ندارم ولی چشایی یه کم حس میکنم رادرمان چیه ممنون

 234. سلام.هیچ ضدعفونی استفاده نکردم ۳روزه که حس بویای وچشای را پس از یک سرماخوردگی دارم.اگه مردم بگوید روحش شاد درایران که فقط غم بدهکاری غصه بیکاری بی پولی بود.بهرام.۱۳۷۴

 235. سلام. من هفته اول اسفندماه یه شبیه سرماخوردگی گرفتم وبعد از ۱۱ یا ۱۲ اسفندماه بویایی و چشاییم ازدست دادم. چند ورق آزیترومایسین استفاده کردم. هیچگونه علائمی هم تو این مدت نداشتم. نسبت به قبل بویایی وچشاییم بهتر شده ولی خوب مثل اول نشده هنوز . الانم بدون هیچ مشکلی دارم میرم سرکار و زندگی مو میکنم. امیدوارم خداوند به مردم عزیز ایران مثل همیشه عنایت ویژه داشته باشه و هرچه زودتر کرونا از مملکت وملت ما دور بشه. الهی آمین

 236. من دو ماه شده که بویاییم از بین رفته وهنوز خوب نشدم از اول اسفند تا الان که ۲۹فروردینه ترو خدا یک راهی نشون بدین من۱۸سالمه

 237. من دو ماه شده که بویاییم از بین رفته وهنوز خوب نشدم از اول اسفند تا الان که ۲۹فروردینه ترو خدا یک راهی نشون بدین من۱۸سالمه

 238. حس میکنم حساس شدم طوری که چند روز بوی بدی رو حس میکنم همشم احساس تهوع دارم انگاری بوهارو جوری دیگه حس میکنم که حالم بهم میخوره خیلی بده

 239. سلام من نزدیک به سه هفته هستش که حس بویایى و چشایى خود را از دست دادم چند روز اول فقط عرق مى کردم ولى الان همه چیز عادیه ولى هنوز حس چشایى من بر نگشته هیچ انگیزه اى براى خوردن غذا ندارم چون هیچ مزه اى رو احساس نمیکنم

 240. من‌ازدیروز‌حس‌بویاییمو‌ازدست‌دادم‌ولی‌هیچ‌علاعم‌دیگه‌برای‌ابتلا‌به‌کرونا‌ندارم‌چیکارکنم‌حس‌بویاییم‌برگرده‌تورو‌خدا‌جوا‌ب‌بدین

 241. سلام من از ۲۴ فروردین حس بویایی و چشایی ندارم و تا از دیروز خیلی کم حس بویایی برگشته اما درکی از طعم غذاها ندارم و از دکتر پرسیدم گفتن ک کرونا خفیف و نیازی ب درمان نداره

 242. سلام منم ۲۳ اسفند سردرد شدید به همراه کوفتگی شدید بدن داشتم طوری که اصلا سرپا نمیتونستم وایستم یه مقدار خفیف هم تنگی نفس داشتم از صبح اینجوری بودم تا اینکه شب به دکتر مراجعه کردم دکتر بعد از معاینه دارو تجویز کرد ( سروم و آمپول و قرص ) بعد از دو روز بهتر شدم ولی حس بویایی و چشایی خودم رو از دست داده بودم ، ولی الان بعد تقریبا چهل روز همه چیز مرتب شده توضیح اینکه بعد از من خانومم و مادرم هم بهمین صورت به مشکل خوردن که اونها هم الان خوبن
  به سامانه ۴۰۳۰ زنگ زدم گفتن شما این ویروس رو گرفتید و باید خودتون رو ۱۴ روز قرنتینه کنید ، که ما هم انجام دادیم پسرم هم دل درد و اسهال و استفراغ داشت که بعدا متوجه شدم که اینم یکی از علائم در کودکان هست
  الان خوبیم فقط خواستم بگم که زیاد سخت نبود

 243. سلام من ۶ روز هست اصلا هیچ بویی و مزه ای را متوجه نمیشوم واقعا استرس دارم کرونا نباشد😞😭
  اکر کرونا باشد باید از دنیامزرعه آخرت رخت ببندیم خدافظی کنیم ✋

 244. سلام من‌۶ روزه متوجه هیچ بو و مزه ای نمیشوم
  دوستانی ک تجربه این نوع بیماری را جهت خوب شدن دارن با شماره بنده تماس بگیرن ک واقعا استرس دارم
  ۰۹۳۸۰۱۳۱۲۶۸

 245. سلام من بیماریم با تب و لرز شروع شد و اصلا تنگی نفس ندارم و سرفه هم نمیکنم امروز حس بویاییم رو از دست دادم بطوری که حتی بویه ادکلن نمیفهمم ممکنه کرونا باشه خواهشا راهنمایم کنید

 246. سلام.من برج۱۱علایم کرونا داشتم.بی حسی.گلو درد تب و لرز خستگی شدید.سر زبونم سر میشد.دکترم رفتیم پرسید دیگه کی گرفته.نگاه عجیب.یعنی ما کرونا داشتیم.من از رفیقم گرفتم.خیلی مسری بود.فقط دست دادم باهاش.واقعا کرونا بوده.خیلی دیر خوب شدیم نزدیک یه ماه طول کشید

 247. سلام من شانزده روزه حس بویایی وچشاییم رو کامل از دست دادم سه روز اول همراه با سردرد بود لطفا کمکم کنید خیلی حس بدیه

 248. باعرض سلام
  من ده روزقبل تب لرزوسردردداشتم یک روزبعدش رفتم دکترباداروبعدازسه روزخوب شدم
  ولی روزچهارم حس بویایی وچشاییم ازدست دادم الان شش روزه نمیدونم چه کارکنم چون قبلاهروقت سرمامیخوردم حس بویاییم ازدست نمیدادم واقعاخیلی بده چه کارکنم لطفاراهنمایی کنید

 249. سلام من از اسپری بینی هر ۱۲ ساعت یک بار استفاده کردم یک پاف در هر سوراخ بینی
  به مدت۴. یا ۵ روز استفاده کنید بیشتراز اون ضررداره
  خیلی بهتر شدم ولی حس بویاییم بطور کامل برنگشته هنوز.
  اسم اسپری بکلومتازون هستش تو داروخونه هست
  در ضمن از دست دادن حس بویایی کرونای خفیفه ینی روی شما خیلی کم اثر داشته ولی باید مراقب باشید به کس دیگه منتقل نشه.
  امیدوارم گمکتون کرده باشم

 250. سلام منم یک هفته حس بویایی وچشایمو از دست دادم اولش سرما خوردم بعد حس بویایی وچشایم رفت رفتم تست کرونا دادم متاسفانه مثبت اعلام شد و الان به من گفتن تا ۱۴ روز تو خونه قرنتینه بشم و خونه رو ضد عفونی کنم و داروی ۵روزه بهم دادن تا مصرف کنم

 251. سلام منم یک هفته حس بویایی وچشایمو از دست دادم اولش سرما خوردم بعد حس بویایی وچشایم رفت رفتم تست کرونا دادم متاسفانه مثبت اعلام شد و الان به من گفتن تا ۱۴ روز تو خونه قرنتینه بشم و خونه رو ضد عفونی کنم و داروی ۵روزه بهم دادن تا مصرف کنم

 252. سلام
  من و همسرم یک هفتس که به طور کامل حس بویایی و چشایی رو از دست دادیم من به مراکز تست کرونا مراجعه کردم اما صراحتا به من گفتن که کرونا نداری و جزو علایم کرونا نیست، متاسفانه داره درباره این موضوع غفلت بزرگی اتفاق میوفته که دولت به طور کاملا مشهودی چشم پوشی میکنه و اطلاع رسانی نمیکنه، لطفا بیشتر منتشر کنید

 253. سلام دوستان.من و خواهرم الان نزدیک ۴روزه حس بویایی نداریم.البته من روز اول کلی عطسه میکردم و ابریزش داشتم.هم چشم هم بینی..اما الان فقط خلط دارم و گرفتگی بینی و بو هم یکی درمیون متوجه میشم

 254. سلام و خسته نباشید.
  من از دیروزه حس بویایی و چشایی ندارم.
  الان با سامانه ۱۹۰تماس گرفتم.
  گفتن مشکوکی و برو آزمایش خون بده بیمارستان.
  بااین صحبتایی هم ک دوستان کردن ظاهرا صلاح نیس رفتن.
  چی کنم برم یا نه؟

 255. منم اول اسفند سردرد شدید گرفتم و بعد از ۱۰ روز بدن درد و استخوان درد و تب حس بویایی و چشایی مو کامل از دست دادم . بعد ۲ ماه کمی بهتر شدم و الان که ۳ ماه میگذره همه ی مزه ها و بوها یک بو دارند چیکار کنم هیچی نمیتونم بخورم در ضمن باردار هم هستم . خدا رحم کنه .

 256. منم هس بویاییمو از دست دادم با بوکردن نعنا.ادویه.گلاب …بویاییم کمی بهتر شده ولی هرجایی میرم یه بویی همرامه نمیدونم چرا کسی میدونه بگه خیلی استرس دارم

 257. من تست کرونا م مثبت شد چشایی و بویایی ندارم نگران نباشید همه تون خفیف ش رو گرفتید و خوب شدید انشاالله سلامت باشید

 258. سلام من هم ۳ روز حس بویایی خودم رو از دست دادم تازه تمام علائم کرونا رو هم دارم ولی تنگی نفسم خیلی شدید نیست و این اتفاق دقیقا موقع امتحان نهایی هام هستش نیازی هست به دکتر مراجعه کنم؟؟؟

 259. سلام من هم حدود بیست روزی که حس بویایی وچشایم رو به حد زیادی از دست دادم ولی چیزی که خیلی اذیتم میکنه ته گلوم همش یه مزه مثل طعم الکل میده ادمین عزیز همچین موردی شنیده بودین تا حالا

 260. ‫ من اواخر بهمن حس بویایی نداشتم کلا ولی چشایی اوکی بودم،فروردین بویایی برگشت و چشاییم یکم بعد دچار مشکل شد از بین نرفت الان وقتی گوشت مرغ ماهی و این چیزا میخورم مزه و بوی بدی داره خیلی بد غیرقابل تحمل مث جسد گندیده،باید دماغمو بگیرم بخورم

 261. من و همسرم هر دو دچار اختلال در احساس بویایی شدیم و با شما مشترک هستیم اما متوجه یک مسئله دیگه هم شدیم .هر دوی ما در شب و تاریکی قسمت های تاریک خانه را حالت دود و مه الود و نا واضح میبینیم ولی در روشنایی همه چیز مرتب است .
  ایا از دوستان کسی مشابه ما هست؟

 262. سلام من ۱۴ روز حس بویایی از دست دادم یعنی هیچی حس نمیکنم الان حدود ۸ روز تست دادم ک امروز جوابش اومد تستم مثبت بود …چکار باید کنم

 263. با سلام من از ۱۵ فروردین تا به امروز حدود سه ماهه که حس بویایی ندارم و طعم غذاها رو متوجه نمیشم ، تست کرونا دادم مثبت بوده ولی نمیدونم چرا حسم برنمیگرده خیلی نگرانم نکنه دیگه برنگرده؟

 264. لطفا اگه کسی بعد مدت زیادی حس بویاییش برگشته ب ما هم بگهه مهم نیست دیر یا زود فقط میخوام بدونم اصلا برمیگرده یا نههههه

 265. سلام بنده از اسفند ماه حس بویایی و چشایی ام مشکل پیدا کرد و همچنان ادامه داره که البته الان بویایی ام بهتر شده ولی بعضی از چیزها مثل ماست خیار هندونه و پرتقال اصلا نمیتونم بخورم به شدت بوی بدی دارن برام کسی هست که علت رو بدونه؟؟؟

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.