برنج تنظیم بازار را از کجا بخریم؟؟

خرید برنج تنظیم بازاری در اکالا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با تصمیم اعضای ستاد تنظیم بازار مقرر شد با هدف تأمین برنج موردنیاز خانوار در کشور ۳۰ هزار تن برنج  با قیمت ۷۴۰۰ تومان عرضه شود و در صورت نیاز استان‌ها، این میزان تا سقف ۵۰ هزار تن با مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی افزایش یابد.

عباس ارشدی، عضو هیئت‌مدیره و معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی استان تهران ، درباره آخرین جزئیات طرح تنظیم بازار اقلام اساسی ماه رمضان اظهار کرد: شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی استان تهران برای طرح تنظیم بازار ماه رمضان اقدام به توزیع ۵ هزار تن برنج هندی ۱۱۲۱ با نرخ مصوب خواهد کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ هزار تن برنج در انبار‌های غله استان تهران موجود است، گفت: بیش از ۱۰۰ هزار تن برنج در انبار‌های بنادر دپو شده است که در حال حمل ریلی و ورود به بازار است که با این وجود مشکلی در تأمین و توزیع کالا‌های اساسی نخواهیم داشت.

وی نرخ کنونی هر کیلو برنج هندی درب انبار را ۷ هزار و  اعلام کرد: برنج هندی ۱۱۲۱ با نرخ ۷ هزار و ۴۰۰ به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

در میان انواع مختلف برنج هندی معروف‌ترین نوع برنج هندی ۱۱۲۱ است که در شرکت‌های تولیدی مختلفی با مارک های گوناگون وارد معاملات می‌شوند. برنج‌های هندی مذکور توسط فروشنده‌های زیادی روانه بازارها می‌شوند تا به‌طور عمده در جهت رفع نیاز بازارها خریدوفروش شوند.

فروشنده عمده برنج هندی ۱۱۲۱ برنج‌ها را غالباً در مراکز خرید و فروشگاه‌های اینترنتی در معرض فروش قرار می‌دهند تا در خدمت بازارها قرار بگیرد.

به نقل از  روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای، در مورد تدابیر فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای ایام ماه مبارک رمضان، بر اساس مصوبه کارگروه ستاد تنظیم بازار قرار است کالاهای اساسی  از جمله شکر تنظیم بازار، برنج، روغن مصرف خانوار، خرما، گوشت تنظیم بازار منجمد گوساله، مرغ منجمد و مرغ گرم در ماه رمضان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اینترنتی عضو این اتحادیه عرضه می‌شود.

همچنین این روابط عمومی با بیان اینکه ما همچون گذشته در اجرای هماهنگ سیاست‌های دولت در ساماندهی و ایجاد آرامش و ثبات در بازار به ویژه ایام رمضان گام برمی‌داریم، افزود: تناژ تخصیص‌یافته صرفاً برای شهر تهران از سوی ستاد تنظیم بازار برای توزیع در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین فروشگاه‌های اینترنتی به میزان هزار و ۳۰۰ تن برنج است که تاکنون فرآیندِ جذب این کالا شروع شده است.

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ادامه اظهار داشت: قیمت‌گذاری بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار خواهد بود.

چرا برنج تنظیم بازار بخریم؟

خرید برنج تنظیم بازار هندی در اکالا

خرید برنج هندی تنظیم بازار به دلیل ارزان بودن قیمت، موردتوجه مصرف‌کننده‌های زیادی در سراسر کشور است. برنج تنظیم بازاری می‌تواند در برخی از زمان‌ها سبب کاهش نرخ برنج در بازار شود.

یکی از روش‌هایی که دولت به‌منظور کنترل قیمت محصولات مختلف استفاده می‌کند، عرضه محصولات ارزان‌قیمت بوده تا مصرف‌کننده‌ها راحت‌تر اقدام به تهیه آن‌ها کنند تا این اقلام که کالاهای اساسی در سبد مصرفی هر خانواده است از بین نرود.

برنج هندی یکی از این محصولات بوده و می‌توان در طول سال عرضه آن را از سوی دولت و با قیمت مناسب تهیه کرد. این برنج‌ها که مورداستفاده افراد زیادی بود، از کیفیت عالی برخوردار است.

با توجه به این‌که برنج هندی تنظیم بازار به افراد اجازه می‌دهد تا در برخی از بازه‌های زمانی با خرید آن هزینه‌های خود را کنترل کنند. این برنج‌ها از جمله نیازهای ضروری افراد بشمار می‌آید و دولت باعرضه برنج ارزان می‌تواند به کنترل بازار کمک زیادی کند.

با توجه به افزایش قیمت برنج ایرانی، میل و رغبت برای خرید برنج خارجی نسبت به ماه‌های گذشته افزایش‌یافته است که به همین دلیل ۵ هزار تن برنج هندی برای طرح تنظیم بازار ماه رمضان آماده ورود به بازار است.

از کجا برنج تنظیم بازار بخریم؟

امروزه افراد زیادی را می‌توان دید که سعی در خرید برنج هندی ارزان دارند. برای این منظور از خرید برنج تنظیم بازار استقبال کرده و به مراکزی مراجعه می‌کنند که همیشه قیمت روز محصول را مناسب اعلام می‌دارند و خرید آن‌ها راحت‌تر است. یکی از این مراکز سوپرمارکت اینترنتی اکالا است.

در فروشگاه اینترنتی اکالا با ورود به وب‌سایت یا اپلیکیشن بدون حضور در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه‌کننده برنج هندی سفارش خرید خود را آنلاین ثبت نمایید و در کمترین زمان درب منزل تحویل بگیرید.

19 پیام
  1. با این اوضاعی که پیش میره فکر کنم دیگه برنج تنظیم بازارم نتونیم بخوریم. خیلی گرونه

  2. در سال ۹۸ ایران در کشت برج خودکفا شده و با واردات برنج کمر کشاورزان شکسته در حالی که قیمت تمام شده برنج ایرانی بالا ولی برنج وارداتی با دلار ارزان وارد می شود
    برنج هندی ۷ هزار تومان ولی برنج ایرانی ۲۰ هزار تومان چه کسی با این نرخ برنج ایرانی خرید می کنه با این کار دولت کشاورزی ایران در چند سال آینده نابود می شه

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 8 =