خرید شکر تنظیم بازار؛ اینترنتی یا حضوری؟؟

شکر تنظیم بازاری

بازار این روزهای ایران درگیر چالش‌های اقتصادی شده است و با نزدیک شدن یا قرار گرفتن در بازارهای مناسبتی دوچندان می‌شود. بعد از گوشت این‌بار با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، نوبت به شکر و برنج رسیده است. عوامل زیادی می‌تواند در کمبود این مواد غذایی دخیل باشند، از جمله بالاتر رفتن مصرف این دو ماده به دلیل ماه مبارک رمضان و افزایش میزان تقاضا نسبت به عرضه، دخالت سودجویان و دلالان در بازار برای برهم زدن قیمت‌ها و توازن بازار.

دولت نیز با تشخیص این اختلال و کمبود، مانند گوشت تنظیم‌بازار، به تأمین سریع این دو کالا اقدام کرده تا نیاز این روزهای مردم را مرتفع کند. عرضه شکر تنظیم بازاری در همۀ استان‌ها بنا بر لیست اولویت‌بندی آغاز شده است. فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های آنلاین و میادین و صنوف محل عرضۀ شکر تنظیم بازاری انتخاب شده‌اند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت با اشاره به آغاز توزیع شکر و برنج تنظیم بازاری از روز اول ماه مبارک رمضان در میادین میوه و تره‌بار تهران بیان داشت: در حال حاضر ۱۵۰ تن شکر سفید تحویل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهر تهران شده است و از روز اول ماه مبارک رمضان این شکر در مکان‌های مشخص شده توزیع می‌شود.

با این میزان شکر دولتی که به بازار تزریق می‌شود، نیاز بازار به کمبود شکر به صورت تدریجی مرتفع خواهد شد. از آنجا که در روزهای ماه مبارک رمضان قرار داریم، تأمین شکر با برنامه‌ریزی سریع به مناطق پخش به صورت مستمر اادامه خواهد داشت تا نیاز بازار رفع شود و قیمت‌ها به تعادل برسند. پیش از این از سوی ستاد تنظیم بازار، شکر باز در کنار شکر بسته‌بندی نیز به صورت سهمیه‌ای به ازای هر نفر 3 کیلو داده می‌شود.

قیمت شکر تنظیم بازار

عباس ارشدی، عضو هیئت مدیره و معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین جزئیات طرح تنظیم بازار اقلام اساسی ماه رمضان اظهار کرد: شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی استان تهران برای طرح تنظیم بازار ماه رمضان اقدام به توزیع ۵ هزار تن برنج هندی ۱۱۲۱ و ۲۵ هزار و ۳۰۰ تن شکر با نرخ مصوب خواهد کرد که ۳ هزار و ۳۰۰ تن از این میزان شکر مربوط به مصرف خانوار و مابقی مواد اولیه صنایع و کارخانه هاست.

وی نرخ کنونی هر کیلو برنج هندی درب انبار را ۷ هزار و شکر ۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: برنج هندی ۱۱۲۱ با نرخ ۷ هزار و ۴۰۰ و شکر ۳ هزار و ۴۰۰ تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی استان تهران ادامه داد: با توجه به انعقاد قرارداد با ۲ کارخانه شکر و حمل شکر به سوی کارخانه‌های تصفیه دیگر مشکلی از حیث توزیع شکر خام در بازار نخواهیم داشت.

از کجا شکر تنظیم‌بازار بخریم؟

همان‌طور که گفته شد توزیع برنج و شکر دولتی در فروشگاه‌های حضوری چندی است که شروع‌شده است. فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میدان‌ها از مهم‌ترین مکان‌های عرضه هستند. فروش اینترنتی شکر تنظیم بازاری در فروشگاه اینترنتی اُکالا نیز به‌زودی آغاز می‌شود. خرید اینترنتی سرعت و امنیت توزیع را نه‌تنها بالاتر می‌برد، بلکه آسایش و راحتی را برای مردم فراهم می‌کند و همچنین ایستادن در صف‌های طولانی در گرمای هوا از بین می‌برد.

5 پیام
  1. من قبلا گوشت خریده بودم از اکالا خوب بود. هنوزم دارن. خیلی بهتر از اینه که صف وایسی آخرشم بهت نرسه. مرسی از اکالا.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + سیزده =