۶ نکته نهفته در مایع لباسشویی!

مایع لباسشویی

 

تا همین چند سال پیش چیزی غیر از پودر لباسشویی برای شستن لباس‌‌ها وجود نداشت تا اینکه «مایع لباسشویی» وارد بازار شد.

خیلی‌ها هنوز هم به همان پودرهای لباسشویی وفادار هستند ولی هر چیزی را بهر کاری ساختند. به همین دلیل بهتر است با تفاوت‌های پودر و مایع لباسشویی بیشتر آشنا شویم:

۱- مایع‌ لباسشویی به دلیل ساختارغیرپودری، موقع استفاده غبار ایجاد نمی‌کند. به همین دلیل کسانی که ریه حساسی دارند یا دچار آلرژی‌های تنفسی هستند و موقع اندازه‌گیری و استفاده از پودرها دچار مشکل می‌شوند می‌توانند با خیال راحت از آن استفاده کنند. بنابراین اگر آلرژی دارید یا ریه شما حساس است، مایع لباسشویی برای شما انتخاب بهتری خواهد بود.

۲- برای از بین بردن لکه‌های روغن و چربی معمولی مایع‌ لباسشویی بهتر است چون می‌تواند راحت‌تر به بافت پارچه نفوذ کند ولی برای پاک کردن لکه‌های چربی مقاوم و سرسخت مثل لکه لوازم‌آرایش یا روغن غلیظ، پودر لباسشویی بهتر جواب می‌دهد.

۳- مایع لباسشویی به دلیل حلالیت بیشتر حتی اگر بیش‌ازحد در ماشین لباسشویی ریخته باشید، در مرحله آبکشی خارج می‌‌شود و اثری از آن روی لباس‌ها نمی‌ماند.

۴- وقتی قصد دارید از برنامه‌های شستشوی سریع ماشین لباسشویی (مثلاً شستشوی ۳۰ دقیقه‌ای) استفاده کنید، بهتر است سراغ مایع لباسشویی بروید، چون زودتر از پودر در آب حل می‌شود.

۵- برای شستشوی لباس‌ها در آب سرد بهتر است یا از مایع لباسشویی استفاده کنید یا از پودرهایی که قابل‌حل در آب سرد هستند.

۶- وقتی روی برچسب راهنمای لباستان نوشته‌شده: «قابل شستشو در ماشین لباسشویی»، هم می‌توانید از پودر لباسشویی استفاده کنید و هم از مایع لباسشویی ولی به‌طورکلی برای لباس‌هایی که جنس لطیف‌تر و حساس‌تری دارند مایع توصیه می‌شود و برای لباس‌هایی که چرک‌تر هستند، پودر مناسب است.

4 پیام

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.