با عوامل بدبو کردن خانه‌ها و راهکارهای از بین بردن آشنا شوید!!!

بوی بد خانه

گاهی در عین نظافت و پاکیزگی باز به‌محض ورود به خانه بوی بد و زننده‌ای مشام شما را می‌آزارد و آزاردهنده‌تر زمانی است که نمی‌توانید منشأ بو را بیابید. در این مقاله به مواردی اشاره شده است که ممکن است در خانه شما به فراموشی سپرده شود و می‌تواند منشأ بو به شمار آید:

بوی نامطبوع لباس‌های مرطوب

یکی از دلایلی که ممکن است خانه شما را بدبو کند لباس‌های نم گرفته‌ای است که در حمام یا گوشه‌ای از خانه شما در انتظار شسته شدن هستند. در ابتدا توصیه می‌کنیم سبد لباس‌های کثیف را در خارج از حمام و در جای خشک نگهدارید. علاوه براین بهتر است هرچه سریع‌تر به شستن و خشک‌کردن آن‌ها بپردازید تا هم بوی نامطبوع متصاعد نکنند و هم تمیز و پاکیزه شوند.

بوی نامطبوع لباس، بوی بد خانه و راه‌کار از بین بردن آن بوی بد تختخواب

تخت‌خواب ما منبع اصلی متصاعد کننده بوی نامطبوع بدن ما هستند. اگر به نظافت وسایل خواب خود نپردازیم با گذشت زمان بوی عطر، ژل مو، عرق و سایر بوها به آن ورود می‌کند و بوی نامطبوع به خود می‌گیرد. لذا اولین توصیه دوش قبل از خواب است. با بدن تمیز و خوشبو به رختخواب بروید. نکته دوم شستن منظم روتختی، روبالشی و سایر وسایل قابل شستشوی خواب با شوینده‌های مناسب و نرم‌کننده‌های خوشبو است.

 بو گرفتن لاستیک دور درِ ماشین لباس‌شویی

پس از گذشت زمان، تجمع باکتری روی لاستیک ماشین لباسشویی منجر به انتشار بوی نامطبوع می‌شود. برای شستن و از بین بردن بوی نامطبوع ماشین لباسشویی، محلول آب و سرکه را درون آن ریخته و در کوتاه‌ترین برنامه زمانی بدون لباس دستگاه را روشن کنید. اگر بو همچنان باقی ماند، دستمال را به سرکه آغشته کنید و با دست درون شیارهای لاستیک، جاپودری و سایر نقاط دستگاه را تمیز کنید و سپس با آب شستشو دهید.

 زباله و انتشار بوی نامطبوع

گرمای هوا باعث انتشار بوی نامطبوع زباله از سطل زباله می‌شود. نکته اول اینکه باید مرتباً شستشو و نظافت شود، نکته دوم استفاده از بوگیرهای مرکباتی است که مانع انتشار بوهای نامطبوع می‌گردد و نکته آخر اینکه سطل زباله را حدالمقدور در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

بوی بد زباله‌ها و راهکار از بین بدن بوی آن در خانه

بوی ناخوشایند مبلمان

مبلمان نیز مانند رختخواب به دلیل ساختار و بافتی که دارند جاذب انواع بو هستند. لذا گاهی با گذشت زمان بوی کهنگی و نامطبوع به خود می‌گیرند و آن را به اطراف منتشر می‌سازند. نظافت و پاکیزگی مبلمان خود را فراموش نکنید. با لباس و جوراب و بدن کثیف از آنها استفاده نکنید و برای شستن آنها از شوینده‌های خوشبو استفاده کنید.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =