راز جوانی کیانو ریوز چیست؟

کیانو

کیانو ریوز بازیگر مشهور توانسته است طی ۳۵ سال فعالیت حرفه‌ای در عرصهٔ سینما، ظاهر جذاب و نشاط جوانی را در چهره‌ٔ خود حفظ کند. این کار به هیچ عنوان ساده نیست، به‌خصوص برای کسی مثل او که به‌واسطهٔ شهرت و محبوبیتش، شبانه‌روز در معرض توجه عموم قرار دارد. استرس ناشی از توجهی که شهرت به‌دنبال دارد، عدهٔ زیادی را از پا در آورده است

شاید فکر کنید کیانو ریوز با نوعی رژیم غذایی جادویی ظاهر حسادت‌برانگیزش را حفظ کرده است. اما این‌طور نیست. او پیرو چند قانون ساده است: اولین قانون این است که او، گاه‌به‌گاه از مصرف نوشیدنی‌های الکلی پرهیز می‌کند؛ این ستارهٔ دوست‌داشتنی دنیای هالیوود، رژیم غذایی سالمی را دنبال می‌کند که متشکل از مرغ، برنج، پاستا و انواع سبزیجات است. علاوه‌بر کیفیت مواد غذایی، کمیت نیز برای او حائز اهمیت است. او مصرف وعده‌های کوچک‌تر غذایی را به پرخوری ترجیح می‌دهد.

او با توجه به دستاوردهای علم تغذیه، با دقت قابل‌ملاحظه‌ای مواد غذایی مصرفی‌ خود را انتخاب می‌کند و به این صورت، پروتئی، کربوهیدرات و چربی را به‌صورت متعادل و با اندازهٔ ایده‌آل جذب می‌کند. کیانو ریوز، با افزایش دفعات مصرف وعده‌های غذایی کوچک‌ درطول روز، اجازه نمی‌دهد گرسنگی بر او غلبه کند و به این شکل، مجبور به مصرف خوراکی‌های مضر شود. دانش قابل‌توجه او درخصوص علم تغذیه کمک زیادی به انتخاب رژیم غذایی ایده‌آلش می‌کند.

راز خوش‌اندامی کیانو ریوز چیست؟

تغذیهٔ سالم، تنها دلیل جذابیت کیانو ریوز نیست. علاوه‌بر این، او سعی می‌کند که در زندگی روزمره‌اش تا حد امکان فعال بماند. هاکی روی یخ و بسکتبال دو ورزش موردعلاقهٔ او هستند. او در وزنه‌برداری هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. با وجود اینکه کیانو ریوز تمایل چندانی به برملا کردن رازهای مرتبط با روند روزمرهٔ ورزش خود ندارد، اذعان داشته است که ملاک انتخاب فعالیت‌هایش نقش‌هایی است که برای آنها انتخاب می‌شود. به‌عنوان مثال، او برای بازی در نقش «نئو» در «ماتریکس» کنگ‌فو یاد گرفت.

کیانو ریوز چطور برای بازی در ماتریکس آماده شد؟

کیانو ریوز در ماتریکس

کیانو ریوز برای بازی در ماتریکس کنگ‌فو را در حد استادی یاد نگرفت، اما به‌اندازه‌ای وقت و انرژی صرف آن کرد تا بتواند حرکاتش را در صحنه‌های اکشن تا حد امکان چشم‌نواز و طبیعی جلوه دهد. در فیلم‌های اکشن، مشت‌هایی که بازیگران به یکدیگر می‌زنند، به‌سادگی با استفاده از جلوه‌های سینمایی تصویربرداری می‌شوند و نیاز به مهارت چندانی ندارند. اما نقش کیانو ریوز در آن فیلم کمی متفاوت بود و مجبور بود برای از پا درآوردن دشمنانش کمی مهارت به خرج دهد. به‌علاوه او به توصیهٔ دو طراح صحنه‌های نبرد فیلم، چاد استاهلسکی و دیوید لیچ، تمرین‌های وزنه‌برداری و بکس را نیز انجام داد تا سکانس‌های اکشن تا حد امکان تأثیرگذار از آب درآیند. به‌طور کلی بازی در نقش این قهرمان دنیای ماتریکس به هیچ عنوان کار ساده‌ای نبود و کیانو ریوز، برای ایفای موفق نقش خود موظف بود به سطح قابل‌ملاحظه‌ای از استقامت و توان بدنی دست پیدا کند.

منبع: سایت جطور

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code