سبک زندگیسلامت و زیبایی

درمان انواع تاول با راهکارهای سریع و ساده

پیش از اینکه با روش‌های درمانی تاول آشنا شویم بهتر است تعریفی از تاول بیان شود. تاول یک عارضه‌ کوچکی است که حاوی ترشحات مایع می‌باشد و به دلایل مختلفی از جمله سوختگی، اصطکاک پوست، یخ زدگی، عفونت، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و غیره ایجاد می‌شود. باید توجه داشت که از درمان تاول نباید غافل شد زیرا ممکن است سبب جذب میکروب و در نتیجه عفونت شود. در این مقاله قصد داریم به تاول‌های شایع و راهکارهای درمان سریع هر یک بپردازیم پس با ما همراه باشید.

۱- تاول پا، مشکل قابل درمان:

 • تاول پا اندازه‌های مختلفی دارد و می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله تحریک پوست در برابر ساییدگی، فشار مداوم بر روی پا، استفاده از کفش نامناسب و سایر عوامل ایجاد شود اما تاول پا تنها به این موارد ختم نمی‌شود! بله درست حدس زدید، عفونت‌های قارچی، آبله مرغان، تبخال، اگزما نیز می‌توانند در ایجاد تاول پا نقش موثری داشته باشند.
 • اگر در زمان مناسب و به موقع تاول پا را درمان کنید، از خطرات ناشی از عفونت و قارچ‌ها در امان هستید. برای مشاهده درمان خانگی تاول پا در کمترین زمان و با استفاده از مواد کاملا در دسترس می‌توانید به بخش درمان تاول پا مراجعه کنید.

  از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

  درمان انواع تاول در مجله اُکالا

  ۲- درمان تاول و زخم گلو:

  • تاول و زخم گلو از جمله عارضه‌هایی هستند که در صورت عدم توجه به آن، به سرعت به نقاط دیگر بدن سرایت می‌کنند. تاول گلو علاوه بر مورد ذکر شده، درد بسیار زیادی دارد و همچنین می‌تواند سبب عفونت شود و در نتیجه خوردن و آشامیدن را با مشکل مواجه می‌کند.
  • شاید با خود بگویید که منشاء تاول و زخم گلو چه مواردی است؟ شیمی درمانی، عفونت‌های باکتریایی، سرطان، بیماری رفلاکس معده و سایر موارد، از عوامل اصلی تاول گلو است. شاید با توجه به توضیحات داده شده، بیش از پیش نگران شده‌اید اما باید بدانید که برای این بیماری، راه درمانی نیز وجود دارد. در مقاله درمان تاول گلو می‌توانید با تمامی راهکارهایی که در بهبود این بیماری کمک قابل توجهی می‌کند، آشنا شوید پس از مطالعه این بخش غافل نشوید.

  درمان تاول و زخم گلو

  ۳- درمان ساده تاول زبان:

  • تاول زبان همانند سایر تاول‌هایی که در بالا ذکر شد، در صورت عدم توجه و درمان سبب عفونت و پیشروی در سایر قسمت‌های بدن می‌شود و علاوه بر آن، درد شدیدی را به همراه دارد.
  • تاول زبان علت‌های مختلفی دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به گاز گرفتن زبان، سوختن زبان و درمان‌های مربوط به دندان اشاره کرد. تاول زبان در مدت زمان‌های مختلفی بهبود می‌یابد اما با استفاده از روش‌های خانگی می‌توان این زمان را کاهش داده و فرآیند درمان را تسریع بخشید. برای درمان خانگی و سریع این مشکل می‌توانید به مقاله درمان تاول زبان مراجعه کنید.

  انواع مقالات جدید و متنوع در “مجله اینترنتی اُکالا”

  تاول زبان

  در این مقاله به درمان تاول با ساده‌ترین روش پرداخته شد. شما با چه مشکلاتی از تاول، تا به حال روبرو شدید؟ چگونه آن را درمان کردید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

   از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

    از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دکمه بازگشت به بالا