آشپزیسالاد

۱۲ نکته کلیدی برای تهیه سالاد میوه خوشمزه

وقتی به میهمانی می‌روید اولین چیزی که به همراه شیرینی و چای از شما پذیرایی می‌کنند میوه است. میوه‌های فصلی که داخلش هستید حداقل سه نوع از آن را برای پذیرایی جلوی شما قرار می‌دهند. خیلی وقت‌ها دلتان می‌خواهد از همه‌ی آن‌ها نوش جان کنید اما توی رودربایستی قرار می‌گیرید و فقط یک مدل می‌خورید.

من می‌خواهم به کسانی که مسئول پذیرایی در مجالس و میهمانی‌ها هستند کمک کنم و این اطمینان را بدهم که با رعایت چند نکته می‌توانید سالاد میوه خوشمزه درست کنید و از انواع میوه‌های فصل در ظرف پذیرایی خود قرار بدهید. این کار مقرون‌به‌صرفه است و وقت شما را نمی گیرد و کما اینکه همه دوست دارند.

سالادهایی خوشمزه و جذاب که دلتان می‌خواهد که مقداری از آن برای خود بکشید و نوش جان کنید.

۱۲ نکته کلیدی برای تهیه سالاد میوه خوشمزه- میوه

نکاتی که در تهیه سالاد میوه باید مورد توجه قرار بگیرند در ادامه توضیح داده می شوند:

۱.خرید میوه های تازه

سعی کنید در سالاد میوه از میوه‌جات تازه خریداری کنید و از خرید میوه‌های پلاسیده و گندیده اکیداً خودداری کنید چون طعم سالاد تغییر می‌کند. پیشنهاد من به شما خرید از سوپرمارکت‌های آنلاین است که در اسرع وقت میوه‌های درخواستی شما را ارسال می‌کنند و برای شما که وقت خرید کردن در روز میهمانی را ندارید بهترین حالت است و از هر نظر آسوده‌خاطر خواهید بود.

سالاد میوه، نکات لازم برای سالاد میوه

۲. انتخاب میوه های فصلی

در نظر داشته باشید که بو و طعم و بافت دانه‌های میوه‌ی تازه در سالاد کاملاً مشهود است و هرکسی را بو و مزه‌ی میوه ترغیب به خوردن می‌کند و چه‌بهتر که از میوه‌های فصلی که در آن هستید استفاده کنید و از میوه‌هایی که وارداتی هستند پرهیز کنید. میوه های وارداتی مخصوص فصلی که در آن هستید نیست. اگر از تره‌بار یا سوپرمارکت های اینترنتی خریداری کنید، این میوه‌ها در عین تازه بودن در دسترس هستند و در این فروشگاه ها به‌وفور یافت می‌شود.

سالاد میوه، نکات لازم برای سالاد میوه

۳. میوه ها به یک اندازه رسیده باشند.

میوه‌ها باید به‌اندازه کافی در سالاد میوه رسیده باشند. به این صورت که یک میوه مثل هلو و شلیل زیاد له و شل نشده باشد و سیب کال باشد. در سالاد میوه به این مسائل دقت کنید. میهمانان شما دوست ندارند موقع خوردن میوه‌ها صدای خرد شدن میوه را بفهمند. آن‌ها دوست دارند طعم دل‌چسب سالاد میوه را از ته وجود احساس کنند.

۱۲ نکته کلیدی برای تهیه سالاد میوه خوشمزه- میوه ها به یک اندهزه رسیده باشند.

۴. انتخاب میوه ها در رنگ های متفاوت

برای زیبایی سالاد میوه‌تان از میوه‌های رنگارنگ استفاده کنید. میوه‌ها در همه رنگ وجود دارد. زرد، سبز، قرمز و آبی و … و ترکیب رنگی این میوه‌ها باسلیقه‌ی خودتان سالاد میوه را اشتهاآور و خوشمزه می‌کند. میوه‌هایی مثل کیوی که سبز است با پرتقال نارنجی و هندوانه قرمز سالاد میوه را شگفت‌انگیز می‌کند.

۱۲ نکته کلیدی برای تهیه سالاد میوه خوشمزه- انتخاب میوه ها در رنگ های متفاوت

۵. تمیز کردن میوه و گرفتن پوست و برگ آن

ساقه و پوست میوه‌ها را حتماً در سالاد میوه جدا کنید. میوه‌هایی مثل گیلاس و آلبالو و توت‌فرنگی حتماً باید دانه و ساقه هاشون جدا شود. اگر یادتان برود میهمانان شما به‌طور یقین دندانشان خواهد شکست و زحمات شما زیر سال می‌رود. کیوی را می‌توانید باپوست خردکنید و این قضیه کاملاً سلیقه‌ای است. ولی میوه‌هایی مثل نارنگی و پرتقال به‌طور یقین شامل این موضوع نمی‌شوند. به هنگام پوست کندن حواستان باشد میوه له نشود. سالاد میوه منظره خوبی نخواهد داشت.

طرز تهیه سالاد میوه و نکات لازم برای تهیه سالاد میوه

۶. خرد کردن میوه به اندازه مساوی

میوه‌ها را به یک اندازه و به یک‌شکل خردکنید. خرد کردن در سالاد میوه بسیار مهم است. تکه‌ها وقتی یک اندازه باشد خوردن را راحت‌تر می‌کند و منظره‌ی ظرف شما بسیار زیبا و فوق‌العاده خواهد کرد. اگر تعداد میوه‌ها زیاد است، از خردکن استفاده کنید. این وسیله کار شمارا در تهیه سالاد میوه راحت‌تر خواهد کرد.

سالاد میوه و تزئین سالاد میوه

۷. انتخاب میوه های مختلف به یک تعداد

تعداد میوه‌ها ازنظر مقدار و حجم در ظرف سالاد میوه به یک اندازه باشد. اگر یک میوه بیشتر و یکی کمتر باشد مطمئناً ظرف سالاد میوه شما جلوه‌ی خوبی نخواهد داشت و میهمانان رغبتی به خوردن سالاد میوه نخواهند داشت.

۱۲ نکته کلیدی برای تهیه سالاد میوه خوشمزه- انتخاب میوه های مختلف به یک تعداد

۸. عدم انتخاب میوه های هم رنگ

از میوه‌های هم‌رنگ به‌هیچ‌عنوان استفاده نکنید. به‌طور مثال کیوی و خیار یا پرتقال و نارنگی در کنار هم زیبایی ندارند و به ظرف سالاد میوه شما جذابیت نمی‌دهد.

۱۲ نکته کلیدی برای تهیه سالاد میوه خوشمزه- عدم انتخاب میوه های هم رنگ

۹. استفاده از آب مرکبات به عنوان چاشنی

از آب مرکبات استفاده کنید. این عمل باعث شده طعم سالاد میوه شما خوشمزه‌تر شده و کلی از طعم آن در خوردن لذت ببرید. آب مرکبات باعث می‌شود میوه‌ها دیرتر خراب‌شده و رنگ آن‌ها تغییر نمی‌کند. به سالادتان مقدار کمی نمک اضافه کنید. طعم سالاد میوه شما خوشمزه‌تر خواهد شد.

۱۲ نکته کلیدی برای تهیه سالاد میوه خوشمزه- استفاده از آب مرکبات به عنوان چاشنی

۱۰. طمع دهی و دیزاین سالاد با سبزیجات

از سبزیجاتی مثل نعناع برای چاشنی استفاده کنید هم دیزاین سالاد بهتر می‌شود و هم طعم سالاد لذیذتر خواهد شد. البته جعفری و گشنیز هم برای تزیین و طعم دهی به سالاد میوه پیشنهاد می‌شود.

طرز تهیه سالاد میوه و نکات لازم برای تهیه سالاد میوه

۱۱. ملس کردن میوه های ترش مزه

از میوه‌هایی در سالاد دارید مثل توت‌فرنگی و آلبالو و گیلاس که‌ترش مزه هستند می‌توانید با زدن مقدار کمی شکر طعم سالادتان را عوض و خوشمزه‌تر کنید. با زدن شکر سالاد میوه شما طعم ملس خواهد گرفت.

۱۲ نکته کلیدی برای تهیه سالاد میوه خوشمزه- ملس کردن میوه های ترش مزه

۱۲. اضافه کردن سس به سالاد

به سالاد میوه خود می‌توانید سس خامه یا ماست اضافه کنید. این کار را در انتها انجام دهید و طعمی بی‌نظیر به سالاد خود بدهید. خامه در سالاد میوه‌هایی که بیس آن توت‌فرنگی و بلوبری است فوق‌العاده خواهد بود.

سالاد میوه و تزئین میوه‌ها برای سالاد

رعایت نکات بالا باعث جذاب شدن سالادمیوه و استقبال از آن می شود.

در اینجا می‌خواهیم، چند نمونه تزئین سالاد میوه را به شما آموزش دهیم. در این سالاد شما با میوه‌های فصل، می‌توانید انواع و اقسام تزئین‌ها را برای پذیرایی از مهمان در مراسم‌ها انجام دهید. طریقه‌ی خورد کردن میوه‌هایی چون کیوی، آناناس، پرتقال، هندوانه و …را یاد خواهید گرفت. بسیار مهم است که میوه‌ها کاملاً ظاهر خود را حفظ کرده و حس تازگی را به کسی که دارد سالاد میوه را می‌خورد بدهد. در خورد کردن میوه قاچو حتماً باید تیز باشد. به صورتی که بتوانید میوه را خورد و پوست آن را بکنید. زمانی که میوه را تزئین می‌کنید، مهمان شما بیشتر مشتاق به خوردن آن است. ترکیب میوه‌هایی که در کنار هم قرار می‌دهید بسیار مهم است که از نظر رنگ و مزه شبیه به باشند. این آموزش سالاد میوه مخصوص شب یلدا و میوه‌های پاییزی است. کم کم داریم به این شب نزدیک می‌شویم و بهتر است از الان تمرین کنید تا در این شب با تزیین سالاد میوه همه را متعجب کنید.

[aparat id=”e301v”]

برخی از بچه ها از میوه استقبال نمی‌کنند و این مورد ممکن است باعث آزرده خاطر شدن والدین شود. تهیه سالاد میوه و رعایت نکات بالا مطمئنا باعث آشتی فرزندان شما با میوه می‌شود. تهیه میوه برای درست کردن سالادمیوه از دیگر نکاتی است که شاید باعث دلسردی شود. در برخی سالادمیوه ها ممکن است از میوه هایی استفاده شود که در فصول مختلف سال موجوداند و تهیه آن‌ها از فروشگاه ها به این سادگی نیست. بهترین گزینه برای خریدن میوه، خرید اینترنتی میوه از فروشگاه اینترنتی است. میوه هایی که در فروشگاه اینترنتی عرضه می شوند از کیفیت مناسب برخوردارند و برای تهیه سالاد میوه مناسب هستند.

۰/۵ (۰ نظر)

نوشته های مشابه

‫۱۶ دیدگاه ها

 1. بله منم چیزای ترش خیلی دوست دارم لطفا اگر کسی سراغ داره حتما بهم بگه تا منم بهش یه چزای خوبی بگم😋😎

 2. ما هیچی تو خونه نداریم فقط پرتقال نارنگی خیار کاهو 😂😂 که میشه سالاد سبزیجات با میوه

 3. من امروز یه سالاد من دراوردی درست کردم خیلی خوشمزه شد
  واسه کسایی ک ترش مزاجن من خودم عاشق آبلیمو ام
  یه سالاد رژیمی و مقوی و سالم
  ساقه کرفس و سیب و شلیل و هویج و (اگر دونه های انار داشته باشین ک عالی میشه) خورد کردم واز آبلیمو ب عنوان سس استفاده کردم پیشنهاد میکنم درست کنید🥰

 4. با توجه به اینکه وارد پاییز شدیم. از میوه های پاییزی هم سالاد میوه با تزیینش یاد میدید.

  1. به راحتی با رعایت نکات بالا و خرید میوه‌های تازه می‌توانید سالاد میوه درست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا