فواید قهوه گانودرما ☕🍄

قهوه-فواید قهوه

قهوه گانودرما نوعی پودر مخلوط نوشیدنی است که به طور معمول حاوی قهوه فوری و عصاره پودر Ganoderma lucidum است. ترکیبات دیگری مانند شکر، کرم غیر لبنی و برخی گیاهان ممکن است در آن گنجانده شود.
قهوه نوشیدنی است که برخی از طرفداران آن می گویند مزایای زیادی برای سلامتی دارد و بعضی اوقات توسط افرادی استفاده می‌شود که دوست دارند میزان قهوه خود را کاهش دهند اما باز هم سطح انرژی آنها را بالا باقی بماند.

قارچ گانورما-قهوه

آیا واقعاً قهوه گانودرما می‌تواند برای سلامت شما مفید باشد؟

با وجود ادعاهای بازاریابی در مورد فواید قهوه گانودرما، اما هیچ تأثیر علمی برای تأثیرات سلامتی محصول ندارد.
طرفداران ادعا می‌کنند که قهوه گانودرما می‌تواند ایمنی بدن را تقویت کند، به کاهش وزن کمک کند، با خستگی مقابله کند، باعث بهبود حافظه، افزایش سطح انرژی، کاهش کلسترول، کاهش التهاب، تسکین استرس، معکوس کردن روند پیری و افزایش گردش خون شود.
گانودرما همچنین به عنوان منبع برتر آنتی اکسیدان ها مورد معرفی می‌گردد.

حتما بخوانید
چای با کیفیت را چگونه تشخیص بدهیم؟

حقایقی در مورد قهوه گانودرما:

تا به امروز، هیچ مطالعه علمی اثرات مربوط به سلامتی قهوه گانودرما را آزمایش نکرده است. با این حال، تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که گانودرما به تنهایی ممکن است مزایای سلامتی خاصی را ارائه دهد.
به عنوان مثال، در سال 2016 یک بررسی از پنج مطالعه قبلی منتشر شده نتیجه گرفته است که Ganoderma lucidum با توجه به پتانسیل تقویت پاسخ تومور و تحریک ایمنی میزبان “می‌تواند به عنوان یک طب مکمل به همراه درمان رایج استفاده شود.” این گزارش که در پایگاه داده Cochrane از بررسی‌های سیستمیک منتشر شده است، شواهد کافی برای توجیه استفاده از Ganoderma lucidum به عنوان متد اصلی برای درمان سرطان پیدا نکرد.
علاوه بر این، تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه، به طور کلی، ممکن است اثرات مفیدی داشته باشد. به عنوان مثال، گزارشی در سال 2006 از موسسهٔ بررسی‌های بحرانی در علوم غذایی و تغذیه یادآور شد که مصرف قهوه ممکن است به جلوگیری از چندین بیماری مزمن (از جمله دیابت و بیماری پارکینسون) کمک کند. با این حال، بررسی تحقیق همچنین نشان داد که مصرف قهوه با افزایش فشار خون بالا (یک عامل اصلی خطر برای بیماری‌های قلبی) مرتبط است.
در حالی که گفته می‌شود گانودرما گاهی به فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی کمک می‌کند، گزارشی که در سال 2015 در پایگاه داده بررسی سیستماتیک کوکران منتشر شده است، شواهدی مبنی بر استفاده از Ganoderma lucidum برای درمان عوامل خطر قلبی عروقی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 پیدا نکرد.

قهوه-قهوه گانودرما
عوارض جانبی احتمالی:

درباره سلامت قهوه گانودرما چیزهای کمی شناخته شده است. با این حال، گانودرما ممکن است عوارض جانبی زیادی از جمله تهوع، خشکی گلو و خشکی بینی ایجاد کند. قبل از مصرف قهوه گانودرما، به خصوص اگر داروهای فشار خون، ضد انعقاد، ضد پلاکت یا سرطان را مصرف می‌کنید، باید با پزشک خود صحبت کنید.
علاوه بر این، مصرف زیاد کافئین می‌تواند ضربان قلب شما را تسریع کند، خواب شما را مختل کند، معده شما را ناراحت کرده و برخی از مشکلات سلامت روان را تشدید کند (مانند اضطراب).
چندین مورد از افراد گزارش شده است که پس از استفاده از محصولات گانودرما لوسیدوم به هپاتیت مبتلا شده‌اند.
گزارش دیگر حاکی است که گانودرما لوسییدوم به دلیل احتمال سمیت باید با احتیاط مصرف شود.
همچنین، بخاطر داشته باشید که مکمل‌های گیاهی و رژیم‌های غذایی توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده و نحوه تهیه داروهای تجویز شده تنظیم نشده است. در برخی موارد، محصولاتی که به مصرف کنندگان فروخته می‌شوند حاوی مواد تشکیل دهنده‌ای هستند که در برچسب موجود نیستند و باعث اثرات مضر می‌شوند.

اگرچه ممکن است از کمی طعم قهوه گانودرما لذت ببرید، اما هنوز فنجان خود را پر نکنید. تحقیقات زیادی وجود دارد که هنوز هم باید در مورد گانودرما و تأثیرات آن در آزمایشات بالینی در مقیاس بزرگ انجام شود (مدرکی است که می‌خواهیم مشاهده کنیم که اثبات قابل قبول اثر درمانی آن باشد). اگر هنوز هم قصد تهیه قهوه گانودرما را به عنوان یک قسمت منظم از رژیم غذایی خود دارید، حتماً ابتدا با پزشک خود صحبت کنید تا درمورد اینکه آیا این برای شما مناسب است یا خیر صحبت کنید.

منبع: (verywellhealth)

5/5 ( 1 نظر )
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code