معرفی برند بنتو؛ محصولات متنوع خرما

محصولات بنتو

گروه صنعتی بنتو، مبتکر نسل سوم فرآوری خرما، بیشتر در حوزه‌ی تولید خرما فعالیت می‌کند و سعی دارد که با تولید محصولات متنوع، تمامی سلایق و ذائقه‌ها را پوشش دهد. نوآوری و تولید محصولات جدید بنتو به طور مستمر انجام می‌شود و تقریبا به فاصله‌ی چندماه، یک محصول جدید روانه‌ی بازار می‌کنند.

محصولات بنتو:

باکس هدیه، خرمای خاصویی کلاسیک، خرمای کبکاب کلاسیک، خرمای کلوته کلاسیک، خرمای ربی لوکس، خرمای مضافتی کلاسیک، مضافتی لوکس، پیارم لوکس، مغزدار بادامی، مغزدار گردویی، مغزدار میکس، چیپس کلاسیک با طعم هل، چیپس کلاسیک با طعم دارچین، چیپس کلاسیک با طعم زنجبیل، حلوای پذیرایی، حلوای تکدانه، حلوای کلاسیک، معجون خاتم و معجون کلاسیک از جمله محصولاتی هستند که تا به امروز توسط این کارخانه تولید شده‌اند. در ادامه تعدادی از محصولات بنتو بررسی خواهد شد.

باکس هدیه:

این محصول شامل حلوای بنتو، مغزدار میکس، معجون، خرمای پیارم و چیپس خرما با بسته‌بندی خاص و شیک می‌باشد که برای هدیه دادن و استفاده‌ی شخصی مناسب و مرقون به صرفه است.

خرمای خاصویی کلاسیک:

این خرما بیشتر در مناطق کوهپایه‌ای شهر جم واقع در بوشهر کشت می‌شود. برخی به آن، خرمای آلویی هم می‌گویند؛ زیرا از لحاظ ظاهری مشابه آلو است. رنگ این خرما، قهوه‌ای مایل به قرمز است و سایز آن کوچک می‌باشد.

خرمای کبکاب کلاسیک:

این نوع خرما جزو محصولات صادراتی است. خرمای کبکاب بیشتر به صورت رطب مصرف می‌شود و شیرینی متوسطی دارد و جزو خرماهای نیمه‌خشک یا تر است.

کلوته کلاسیک:

این خرما، شباهت زیادی به خرمای مضافتی دارد و برخی آن را با عنوان خرمای کلیته نیز می‌شناسند. خرمای کلوته بیشتر در شهر جیرفت کرمان کشت می‌شود و گوشت نرم و شیره‌ی متوسطی دارد. کیفیت بالا و قیمت مناسب از جمله مزایای این خرما است.

خرمای ربی لوکس:

خرمای ربی یا پاکستانی بیشتر در استان سیستان و بلوچستان کشت می‌شود. این خرما، گوشتی و نسبتا بزرگ و کشیده است و جزو خرماهای نیمه‌خشک و تر محسوب می‌شود.

خرمای مضافتی کلاسیک:

این خرما بیشتر به صورت رطب و به رنگ قهوه‌ای مایل به مشکی است. بم و شهرستان‌های اطراف از جمله مناطقی هستند که خرمای مضافتی تولید می‌کنند.

خرمای پیارم:

این نوع خرما پوست بسیار نازکی دارد؛ به طوریکه گوشت و پوست آن کاملا به هم چسبیده‌اند. این خرمای نیمه‌خشک به رنگ قهوه‌ای تیره است. برخی به آن، خرمای شکلاتی نیز می‌گویند. منطقه‌ی کشت این خرمای مرغوب و با ارزش، استان هرمزگان است.

خرمای مغزدار:

بنتو سه محصول مغزدار شامل بادام، گردو و میکس تولید می‌کند. خرمای مغزدار میکس شامل گردو، بادام، تخم کدو، پسته، بادام هندی و فندق است. خرمای استفاده شده در هرسه محصول، ربی یا همان پاکستانی است.

چیپس‌های طعم‌دار خرما:

چیپس خرما، ارزش غذایی بالایی دارد و شامل تکه‌های کوچک خرما است. ماندگاری چیپس خرما نسبت به خرمای ساده بیشتر بوده و به بیماران دیابتی توصیه می‌شود.

بنتو، سه نوع چیپس خرما با طعم‌های هل، دارچین و زنجبیل تولید می‌کند. خرمای استفاده شده برای چیپس از نوع زاهدی بوده که مقداری نشاسته به آن افزوده می‌شود.

معجون کلاسیک:

این محصول در واقع مخلوطی از خرما، عسل، کنجد و مغزهایی مثل گردو، بادام هندی، پسته و بادام است.

طرز تهیه‌ آش کشک؛ آش مقوی و خوشمزه به روش سنتی

حلوای بنتو:

بنتو در کنار محصولات متنوع خرما، اقدام به تولید سه نوع حلوا کرده است که تفاوت اساسی آن‌ها در بسته‌بندی می‌باشد. ترکیبات هر سه حلوا شامل خرمای خاصویی، آرد گندم، روغن ارده کنجد، مغز گردو، زردچوبه و هل است.

  • حلوای کلاسیک حاوی 300 گرم حلوا در یک بسته‌بندی ساده می‌باشد.
  • حلوای تکدانه به صورت تکه‌های کوچک با بسته‌بندی زرورقی و همگی درون یک قوطی استوانه‌ای تولید می‌شود.
  • و اما حلوای پذیرایی به صورت تکه‌های مجزا درون یک بسته‌بندی شیک همانند شکلات‌های کادوئی عرضه می‌شود تا مشتریان بنا به مصارف خود، یکی از این سه محصول را انتخاب کنند.
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.