دانستنی

راهکاری برای تمیز کردن ماشین ظرف‌شویی

ماشین‌های ظرف‌شویی علی‌رغم اینکه دائماً آب داغ و مواد شوینده در آن‌ها در حال جریان است، اما بازهم پس از مدتی ممکن است آلوده شده و این آلودگی ممکن است به ظروف منتقل شوند. لذا توصیه می‌کنیم هر از گاهی ماشین ظرف‌شویی را شستشو دهید و آلودگی‌ها را از بین ببرید.

سرکه

کاسه کوچکی را از سرکه سفید پر کنید و در قفسه بالایی ماشین ظرف‌شویی قرار دهید. ماشین ظرف‌شویی را با بالاترین درجه حرارت آب روشن کنید. سرکه سفید به از بین رفتن لکه‌های چرب و کهنه روی دیواره‌های دستگاه و بوی نامطبوع کمک می‌کند.

همچنین می‌توانید سرکه را در ظروف اسپری قرار دهید و روی لکه‌ها اسپری کنید و سپس با دستمال تمیز کنید. بدون اینکه نیاز باشد ماشین ظرف‌شویی را روشن کنید.

تمیز کردن ماشین ظرف‌شویی

جوش‌شیرین

جوش‌شیرین با خاصیت قلیایی ملایمی که دارد گزینه مناسبی برای از بین بردن آلودگی‌ها، جرم‌ها و لکه‌های چرب مواد غذایی است. برای تمیز کردن ماشین ظرف‌شویی با جوش‌شیرین می‌توانید یک فنجان جوش‌شیرین را کف دستگاه بریزید. ماشین ظرف‌شویی را روشن کنید تا با آب داغ شروع به کار کند. جوش‌شیرین لکه‌ها، آلودگی‌ها و بوی نامطبوع را از بین می‌برد.

چند توصیهٔ دیگر

بهتر است قبل از اینکه ظروف کثیف را داخل ماشین ظرف‌شویی قرار دهیم آن‌ها را تا جایی که امکان دارد با دستمال پاک‌ کنیم و سپس داخل ماشین ظرف‌شویی قرار دهیم. این کار باعث می‌شود علاوه بر اینکه ظروف سریع‌تر و بهتر تمیز شود، بلکه ماشین ظرف‌شویی نیز تمیزتر باقی می‌ماند.

مسئلهٔ مهم دیگری که باید در نظر داشت سیستم دفع زبالهٔ ماشین ظرف‌شویی است. قسمت داخلی و اصلی ماشین به این سیستم راه دارد و اگر پس‌ماند غذا در آن باشد، فضای داخلی را آلوده خواهد کرد. بهتر است چند وقت یک‌بار آن را تمیز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

تا 25 هزارتومان تخفیف بگیرید! فقط تا امشب

برای 10 نفر اول
bg22 کپی کنید
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link
سفارش سروقت به دستت میرسه با اکالا
نصب اپلیکیشن اکالا