طرز تهیه آش سیرابی؛ غذایی مقوی و سالم به همراه نکات کلیدی | اکالا

طرز تهیه آش سیرابی؛ غذایی مقوی و سالم به همراه نکات کلیدی

طرز تهیه آش سیرابی

آش سیرابی یکی از آش های اصیل، قدیمی و خوشمزه ایرانی است. آش سیرابی را می توان گفت یکی از آش های کامل است که حبوبات و مخلفات زیادی در تهیه آن استفاده می شود. بنابراین برای اینکه آش کاملا جا بیفتد و از لحاظ مزه نیز کاملاً خوشمزه شود، به زمان زیادی برای پختن نیاز دارد. آش سیرابی به دلیل تشابه موادی که در پخت آن استفاده می شود، بسیار شبیه آش گندم است اما نکته اصلی و تفاوت این دو آش در سیرابی است. سیرابی در واقع بخشی از معده گوسفند یا گاو یا به عبارت دیگر حیوانات نشخوار کننده می باشد. سیرابی منبعی کامل از پروتئین حیوانی می باشد که بسیار برای بدن مفید می باشد و در درمان بیماری هایی مانند، کم خونی موثر است. همچنین سیرابی برای سلامت عمومی بدن، افزایش بینایی، رشد کودکان، سلامتی پوست و مو، بهبود عملکرد دستگاه گوارش مفید است. گفته می شود سیرابی برای زنان بارداری که دچار تهوع شده اند بسیار مناسب است. در ادامه شما را با دستور تهیه آش سیرابی آشنا خواهیم کرد.

مواد لازم برای تهیه آش سیرابی

دستور تهیه آش سیرابی

از شب قبل حبوبات را در کاسه های جداگانه بریزید و مقداری آب به آن ها اضافه کنید و بگذارید تا خیس بخورند. آب آن ها را سه بار عوض کنید. این کار برای این است که هم نفخ حبوبات گرفته شود و هم زودتر پخته شوند.

برای شروع پختن آش سیرابی، در مرحله اول سیرابی را با دقت پاک کنید و با آب بشویید. سپس سیرابی را بر روی تخته آشپزخانه با یک چاقوی تیز آن را قطعه قطعه کنید.

یک عدد پیاز و سیر را نیز پوست بگیرید و بشویید. سپس آن را به چهار قسمت تقسیم کنید و به همراه سیرابی و مقداری آب در قابلمه بریزید و بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا سیرابی پخته شود. پخته شدن کامل سیرابی به 4 الی 5 ساعت زمان نیاز دارد.

در هنگام پخته شدن سیرابی ، نخود و لوبیا را آبکش کنید و به قابلمه اضافه کنید. و در ادامه نیز گندم را به همراه جو پوست کنده آبکشی نمایید و به قابلمه اضافه کنید و در قابلمه را به مدت سه ساعت بگذارید.

برنج را که از چند ساعت در آب بگذارید تا خیس بخورد. سپس آن را آبکشی کنید و در این مرحله به همراه ماش آبکشی شده بعد از گذشت سه ساعت، به قابلمه اضافه کنید.

نوبت اضافه کردن سبزی آش است. سبزی آش شامل: تره، جعفری، گشنیز، شنبلیله است. سبزی آش را پاک کنید و بشویید. سپس آن ها را بر روی تخته آشپزخانه به صورت ساطوری خرد کنید و به قابلمه اضافه کنید.

در ادامه یک پیاز دیگر را پوست بگیرید و بشویید. سپس آن را بر روی تخته آشپزخانه به صورت نگینی خرد کنید. یک تابه را تهیه کنید و درون آن مقداری روغن مایع بریزید و بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا روغن داغ شود. بعد از داغ شدن روغن، پیاز را به تابه اضافه کنید و تفت دهید. بعد از اینکه مقداری بافت پیاز نرم شد به آن زردچوبه و ادویه اضافه کنید و هم بزنید و تفت دهید تا پیاز کاملاً سرخ شود.

بعد از اینکه پیاز ها سرخ شدند، آن ها را به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید و بگذارید چند قل با یکدیگر بخورند.

 در نهایت مقداری از آش را بچشید و در صورت نیاز مقدار نمک و فلفل آن را تنظیم کنید.

بعد از آماده شدن آش سیرابی آن را در یک کاسه زیبا بکشید و با نان سنگک سرو کنید.

نکاتی در تهیه آش سیرابی

  • برای خوشمزه تر شدن آش سیرابی می توانید در انتهای آماده شدن آش، یک پیمانه کشک ساییده شده سفت را به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید و بگذارید آش چند قل بخورد.
  • برای تزیین آش سیرابی می توانید از سیر داغ، پیاز داغ و نعناع داغ استفاده کنید.
  • برای اینکه زمان پختن سیرابی کمتر شود، می توانید از زودپز استفاده کنید.
  • برای خوشمزه تر شدن آش سیرابی، در اواسط پخته شدن مقداری روغن کنجد یا روغن زیتون به آن اضافه کنید.
  • در هنگام تمیز کردن سیرابی، اگر متوجه شدید که تمیز نمی شود، آن را به مدت 2 دقیقه در آب جوش قرار دهید و سپس آن را تمیز کنید. برای شستشوی بهتر سیرابی از مقداری نمک نیز می توانید استفاده کنید.
  • طرز تهیه آش سیرابی که به آموزش آن پرداختیم برای 4 نفر مناسب است. در صورت کم یا زیاد شدن افراد، نسبت مواد اولیه را تغییر دهید.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.