طرز تهیه مربای بالنگ خانگی

طرز تهیه مربای بالنگ

خانم‌های کدبانوی قدیمی همیشه در یخچالشان پر از شیشه‌های مرباها و انواع ترشی‌ها بود و همیشه گفته‌ می‌شد کسی که بیشترین تعداد مرباها و ترشی‌ها را دارد کدبانوتر است. اما این روزها نمی­‌دانم شما عزیزان چه میزان سعی می­‌کنید که مرباها را در منزل خودتان درست کنید. من به شما توصیه می‌­کنم که اگر وقتش را دارید، خودتان در منزل درست کنید. چون هم سالم‌­تر است و هم اینکه مواد نگهدارنده ندارند و بچه­‌ها بدون هیچ مشکلی می‌­توانند آن­‌ها را مصرف کنند. مربای بالنگ جز مرباهای خوشمزه است و طرز پخت آن بسیار مهم است و اگر نکات آن به خوبی رعایت نشوند امکان تلخ شدن مربای بالنگ وجود دارد. بالنگ یکی از میوه‌­های مخصوص شیراز است و یک نمونه از این میوه با همین رنگ و شکل در شمال کشور با نام بادرنگ وجود دارد که با آن هم مربا درست می­‌کنند. طبع بالنگ گرم و خشک است. خوردن مربای بالنگ برای کسانی که مشکلات معده، زخم معده، نفخ و دل­‌درد دارند، توصیه می‌­شود. مربای بالنگ مقوی مغز و دستگاه گوارش است. وقتی ناشتا هستید، می‌­توانید 2 تا 3 لقمه مربای بالنگ را با مقداری کره و کمی نان بخورید و فوق­‌العاده برای کسانی که مشکلات معده دارند، صبحانه­‌ی مفیدی است. بهتر است هم­زمان با چای شیرین و شیر نخورید و یک ساعت بعد از خوردن مربای بالنگ با نان و همراه با کره مایعاتی مانند شیر یا چای خورده شود. مصرف مربای بالنگ هم برای صبحانه و هم برای عصرانه توصیه می­‌شود. پس تردید را کنار گذاشته و با دستور پخت این مربا با من همراه باشید و  اصلا در پخت و خوردن این مربا شک نکنید.

مواد لازم برای تهیه‌­ی مربای بالنگ:

  • بالنگ خردشده: 500 گرم
  • شکر: 1 کیلوگرم
  • آب: 2 لیوان
  • آب لیمو ترش: 2 قاشق سوپ­‌خوری

طرز تهیه­‌ی مربای بالنگ:

نکته­‌ی مهم در درست کردن این مربا، شیرین کردن پوست بالنگ است و راهکار زیر برای شیرین کردن پوست تمامی مرکبات جوابگو است. ابتدا بالنگ را خوب شسته و سپس اجازه می‌­دهیم آب آن گرفته شود. سپس پوست آن را به آرامی قاچ زده و مواد گوشتی یا همان میوه‌اش را خارج کرده. سپس پوست آن را می‌گیریم. گرفتن پوست آن بستگی به سلیقه­‌ی خودتان دارد که می­‌خواهید همه را گرفته یا نه کمی تلخی داشته باشد. توصیه­‌ی من به شما این است که مقداری از پوست زرد آن را گذاشته تا عطر و بوی مربا بیشتر شود. سپس بالنگ را قطعه قطعه کرده. نحوه­‌ی شیرین کردن پوست بالنگ و مرکبات این است که به مدت 5 دقیقه و 3 بار در آب خنک روی حرارت بالا گذاشته و به جوش بیاورید. بعد از اینکه جوشید، آب زرد آن را خارج کرده و دوباره آب سرد ریخته و  به مدت 5 دقیقه گذاشته تا جوش بیاید و دوباره زردآب آن را خارج کرده و آب سرد بریزید. این کار را 3 مرتبه انجام دهید. بعضی‌­ها فکر می­‌کنند که هر چقدر پوست بالنگ بیشتر بجوشد بهتر است در صورتی‌ که اگر بیشتر از 5 دقیقه طول بکشد تلخی پوست دوباره به خود آن بر می­‌گردد. بعد از این 3 مرحله بالنگ را مزه کنید و اگر باز هم تلخ بود آن را به مدت 24 ساعت در آب خنک گذاشته تا تلخی آن گرفته شود. حالا نوبت به درست کردن شربت بالنگ است. مربای بالنگ از آن دسته مرباهایی است که ابتدا شربتش درست می­‌شود، سپس بالنگ به شربت اضافه می‌­شود. شکر و آب را با هم مخلوط کرده و روی حرارت گذاشته تا قوام بیاید. سپس بالنگ­ را به شربت اضافه کرده و 30 تا 45 دقیقه اجازه داده تا بالنگ با شربت بجوشد و قوام بیاید. اگر بیشتر از این بجوشد، شربت زیادی تبخیر شده، باعث سفت شدن و شکرک زدن مربا می‌­شود. در حدود 5 دقیقه‌­ی آخر پخت آب لیمو را به مربا اضافه کنید.

طرز تهیه مربای بالنگ

دلایل شکرک زدن و کپک زدن بالنگ:

  • مربا بیش از حد بجوشد و شربت زیاد تبخیر شود، مربا شکرک می‌­زند.
  • ترشی مربا کم باشد، مربا شکرک می‌­زند.
  • اگر شربت خوب قوام نیاید، مربا کپک می‌­زند.

نکته: بعد از پخت مربا را به مدت 24  ساعت در گوشه­‌ای بگذارید. اگر مربا آب انداخت به مدت 10 دقیقه­‌ی دیگر روی حرارت گذاشته تا آب آن تبخیر شود.

نکته: در داخل این مربا می­‌توان بهارنارنج، خلال پسته یا خلال بادام هم ریخت. به خوشمز‌‌ه‌­تر کردن این مربا کمک می­‌کند و کاملاً سلیقه‌ای است.

چگونه متوجه شویم شربت مربا قوام آمده است؟

یک قاشق را داخل شربت برده، سپس بیرون آورده. آخرین قطرات باقی مانده‌­ی شربت باید به سختی از قاشق جدا شوند. اگر اینگونه باشد یعنی شربت قوام آمده است.

سفید کردن و صاف کردن شربت مربا:

در مرباهایی که ابتدا باید شربتشان آماده شود، باید یک سفیده­‌ی تخم­‌مرغ را با چنگال زده و به مخلوط شکر و آب اضافه کرده و اجازه داده تا قوام بیاید.

می‌­توانیم مقدار شکر یا آب را تغییر دهیم؟

اگر مربایی شکرش خیلی کم باشد، احتمال کپک زدن وجود دارد. از آن طرف اگر زیادی شکر داشته باشد، شکرک می­‌زند. اگر میزان آب و شکر مناسب باشد و حرارت خوب باشد پخت مربا 20 دقیقه طول می­‌کشد. بعضی از مرباها همچون مربای بالنگ، زمان پخت و آماده­‌سازی بیشتری دارند.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.